Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Liknavým soudcům nehrozí žádný postih

Za to, že Evžen Voleský z Brna osm let neviděl svého syna Libora, i když na to má právo, mu Česko zaplatí 160 tisíc korun. Škodu v jeho případě, stejně jako v desítkách dalších, způsobili svou liknavostí soudci. Postih je však nečeká.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

StarZbynek

Kromě soudců by měli platit další
Na případu Voleský se přiživila mnohá další klientela soudů, a proto by měli také platit, aby to bylo spravedlivé. Například výdělečná posudková manufaktura primáře Koutka z motolské nemocnice. To co provádějí tam,  zjevně odporuje etice. Inu, ne nadarmo se od antiky říká, že peníze nesmrdí! Totéž ovšem bez výhrad platí pro soudce, kteří na Voleského synovi parazitovali. Jde o nejdražší ústavní činitele, a také nejtajnější. Tím spíše daňové poplatníky musí zajímat, na koho platí.... Budiž inspirací pro zákonodárce, aby své kolegy - ústavní  činitele soudce - už konečně zákonem omezili. Vždyť jich máme 3x více, než ve Francii a Belgii. Ještě k tomu, v "opatrovnických" causách zcela zbytečně. První krok: Stačilo by  zákon o rodině noveklizovat, aby byl zbaven svojí komunistické filosofie. Krok druhý: Zbytěčné soudce zákonou formou omezit. Pak samozřejmě, dohlédnout na to, aby nový ministr spravedlnosti Němec pozvedl statistiky o rodině, resp. o jejích procesech. Když už vymíráme, můžeme lépe vidět jak a kdo za systém zodpovídá. Ti všichni by také měli hradit způsobené škody a není jich málo!
0/0
8.8.2004 22:45

SMUTNÝ

naprosto šílený přístup státu !!!
stát je místo nápravy spokojen, že pokuty nejsou daleko vyšší. TO JE ŠÍLENÉ !!! Vláda i parlament vědí, že naše justice je v morálním marastu, ale dokud budou pokuty nízké, nebudou usilovat o reformu justice. Opakuji - je to šílený postoj. Soudci by měli mít pokoru k platnému zákonu, místo toho si hrají na bohy.
0/0
8.7.2004 20:55

lener

obj.
...něco málo pro všechny, kteří chtějí být více v "obraze"
0/0
8.7.2004 11:06

paltt

Pravo uplatnene v praxi statecku "Kocourkov"
Aha, takze "Czech Banana republik" udela na pomale soudce "Bu, bu, bu"! A bude to v poradku. Ovsem vymahatelsnost prava pujde "do kytek", stejne jako tomu bylo doposud. Tam kde chybi metr pro srovnani je to holt tezke. V zemi kde vrchoni predstavitele exekutivy predvadi, ze je korupce je normalni, sliby a smlouvy pouze car papiru, nedodrzovani zakonu standart, a vykradani "statni pokladny" priklad hodny nasledovani, se tezko zije. A kdyz si uvedomim, ze dnes bude »Standa s Grebou« dojednavat obsazeni vladnich kresel, tak je mi smutno. To jsme to dopracovali. Nadhera.
0/0
8.7.2004 10:55

huhu007

Vivat EU
Strassbourg rulezzz.
Jenom škoda, že to za ty prasečkáře zase zaplatím ze svých daní.
0/0
8.7.2004 10:47

vafla

?
Vždyť pracují velmi rychle. Stížnost na své platy dokázali vyřešit během pár dní.
0/0
8.7.2004 9:14

GhorX

.
Nedovedu si představit, že by soudce byl postižen za to, že přijal odvolání a tím prodloužil dobu projednávání kauzy. Rozhodně si ale dokážu představit kárné postihy za úspěšné odvolání stran sporu; jakmile totiž nadřízená instance odvolání přijme, říká tím vlastně nižší instanci, že pracovala špatně.
0/0
8.7.2004 9:09

MMarjanka

Je strašné, že tady soud není schopen rozhodnout tak dlouho
ale sebrat adoptivním rodičům dítě, když tito rodiče splnili naprosto všechny požadavky kladené zákonem to umějí okamžitě Soudci by se měli za svá rozhodnutí a činnost - nebo leckdy spíš nečinnost zodpovídat jako kdokoliv jiný. Jejich absolutní nezávislost jim zřejmě dává pocit, že jsou na úrovní bohů
0/0
8.7.2004 8:07

SMUTNÝ

Re: to je naprosto správné označení!!
jedná se o systémovou chybu, kterou nechce nikdo napravit. Oni ví velmi dobře, že jsou na úrovni bohů a taky toho "statečně" zneužívají. Tuhle božskou kastu nesnáším a bude nás stále víc!
0/0
8.7.2004 20:47

Janina7

Chce to posílit justici
Ano, justice je stará a zkostnatělá. Chce to posílit o mladé kádry. Já bych věděla o jednom, jistě skvělém soudci. Je to mladý klučina, začínal na dráze jako koloťuk, pak se vrhl na studium a v rekordní krátké době je z něj výborný právník a judr. Jmenuje se Standa. Nepíšu celé jméno, abych vás trošinku potrápila!
0/0
8.7.2004 7:25

Destroyer7

Re:
Jako fór dobrý.
Ale teď vážně. Škodit bude, ať bude kdekoliv. Na tom soudu by škodil jen "lokálně", zatímco ve Strakovce škodí naprosto všem.
0/0
8.7.2004 7:49

vandor

Re:
...   tedy i mně?    ...   i mně!   ...    
0/0
8.7.2004 10:57

Destroyer7

Příliš nezávislosti škodí
Demokracie je nejdražší politická správa. Podobně je to s těmi našimi slavnými soudy. Po Plyšovém převratu jsme mnohdy až hystericky všechno činili nezávislým a teď sklízíme ovoce této snahy. Tam, kde není kontrola, tak bují zlořád. Ano, lidé mají dovolání u mezinárodních soudů, ale to stojí daňového poplatníka další peníze. Bohužel, pouze daňového poplatníka. I na soudy a soudce by měl existovat nějaký metr, jímž by se měřil výkon této instituce. Špatnou vládu voliči v příštích volbách nezvolí. Špatný poslanec nedostane v příštích volbách hlasy. Špatně pracující soudce má sice svého nadřízeného, jenž by měl jeho práci posuzovat a patřičně odměňovat, ale realita je taková, že drží při sobě a není moci, která by je přiměla k práci. A to nemluvím o kvalitě práce soudců. To je další kapitola.
0/0
8.7.2004 6:53

SMUTNÝ

Re: to je omyl !!!
soudce nemá žádného nadřízeného, on je prostě nezávislý např, na zákonech, na svojí mizerné práci, na morálce i na dobrých mravech. BOHUŽEL.
0/0
8.7.2004 20:43

houba_

soudce a politik
dve krasne profese:
obrovska moc a zadna zodpovednost
0/0
8.7.2004 4:52

chalenger

Re:
jak za komančů,nic se nezměnilo akorát ty 13 a 14 platy jim chybí
0/0
8.7.2004 6:18

jarda_carda

Jediné co liknavým pánům
soudcům hrozí je, že si 13. a 14. platy za svou liknavou práci budou muset vymáhat prostřednictvím kolegů soudně. V tomto případě liknaví zcela jistě nebudou, klidně odloží na neurčito další stovky spisů. Hlavně aby daňoví poplatníci sypali pořád víc a víc penízků. Ti ovšem liknavě pracovat nemohou, neb by si nevydělali ani na slanou vodu, případně by je šéf vyhodil.
0/0
8.7.2004 0:32

Najdete na iDNES.cz