Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kalousek: Než s komunisty, to radši volby

"Zdravím vás a ať jste kdokoliv, v jednání o vládě není nic nového." Věta, s níž Miroslav Kalousek v úterý zvedal telefon, nápadně připomíná události letošní zimy, kdy se ze sluchátka ozýval následující "pozdrav": "Tady Kalousek. Do vlády nejdu. Kdo volá?"

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

1_130_202_135

Situace je složitá, ale nikoliv neřešitelná...
Zatím nepřišel na přetřes návrh zákona, který by byl akceptovatelný zřejmě celou poslaneckou sněmovnou i senátem. Ten zákon by se mohl jmenovat třeba "ZRUŠENÍ VŠEOBECNÉHO VOLEBNÍHO PRÁVA V ČR". A byl by pokoj....
0/0
12.7.2004 14:39

JosefRehor

Dovoluji si podotknout.
Dobrý den. Nedá mi to abych se nepřidal s několika poznámkami.
Opravdu si myslíte že "nevládnout" - rozuměj nesnažit se jim do toho byť marně kecat - s komunisty nebo jakoukoliv "opoziční" stranou je nejlepší řešení. Není to právě to co např. komunisti chtěli? A slavně dosáhly - viz. Právě se vracím z hradu ....
Druhá alternativa je jen totalita. Politika  není kdo z koho, po vyhraných volbách opozice nevymře, ale žijeme pořád v jednom státě společně. Myslím, že tomu se říká politika středu.
Druhá věc, na zásadní postoje ke komunistům mám svůj názor i zkušenost. Dvakrát jsem odmítl vstup do partaje a dvakrát zažil šok, když za mnou přišli velcí komunistobijci s dotazem, jestli bych je nemohl doporučit místo sebe.
Co tedy s nimi. Politickou daň! Byl jsi členem strany, která svou vládou nás všechny prokazatelně postihla a její členové měli výhody - plať teď do společné kasy více.
0/0
8.7.2004 18:20

celtic

KDU
KDU je v současnosti jedinou slušnou pol. stranou, která má šanci se dostat do PS. Ať si komunisté a nacionalisté říkají co chtějí.
0/0
8.7.2004 9:25

JosefRehor

Re:
Zjednodušeně řečeno jsou dvě alternativy.
a) Přímé řízení většinou, chcete-li přímá demokracie (komunisté říkali vláda většiny).
b) Výběr těch nejschopnějších a ti ať ukáží co dokáží po celý vymezený čas.
První je případ lodi bez kapitána, druhý co s chytrým, zkušeným, ale opilým kapitánem.
Extrémy jsou vláda lůzy a vláda elit. Té první se bojím více.
0/0
8.7.2004 18:29

petsuch

kolousek
Ať se jde vycpat a uloží ho do přírodopisného kabinetu. S jeho tmářskými názory si to zaslouží. Žije 300 let nazpět.
0/0
7.7.2004 22:15

petsuch

kolousek
0/0
7.7.2004 22:11

jojoj897

dotaz na - DedecekHribecek
pri vašem studiu na RSDr. jste již používali výraz asertivita nebo to byla ještě propaganda  
0/0
7.7.2004 9:49

Eldrb

Re:
Já se také zeptám...oč kráčí ? Jaká je v tomto dotazu souvislost s tímto tématem ?
0/0
7.7.2004 10:56

DedecekHribecek

Re:
      Na mém studiu jsme se balivli o věcech jako jsou litiny oceli závity, ...... Asertivitu jsme neprobírali. Ta se při znalosti uvedených témat moc nevyužuje. Naproti tomu jsme si propagandy užili až dost. Všudypřítomá KSČ nám tehdy cpala tu svoji pavědu kankoliv.
     Jestli to vše měl být neohrabaný dotaz na to jaký mám titul tak jsem ing. stojního zaměření se specializací na automatizované systémy řízení.
      Pro Vaši informaci při studiu jme naráželi na různá individua rádoby vtipná právě na katedře marxizmu leninizmu. Nemáte s nimi něco společného?
0/0
7.7.2004 11:31

Eldrb

Re:
Určitě jsi se trefil...je to nějaký pitomec !
0/0
7.7.2004 11:54

DedecekHribecek

Re:
     Asi jsem se netrefil mísko bolševického semináře to asi bude nejaký kněžský seminář.
     No nic mýliti se je lidské
0/0
7.7.2004 12:40

karoten

Dobré jytro všem,
Známým komunistobijcům Hříbečkovi & Eldrbovi zvláště.
Úchylnému stalinistovi Sudajevovi pak přeji Rudé zítřky.
Ať chcete nebo nechcete, Kalousek je daleko nejchytřejší politik kterého máme, je nutno s ním počítat - a bát se ho. Zvláště Modrá straka se bude divit...
0/0
7.7.2004 9:24

1_130_202_135

Re:
Rudou barvou dneska září sedmička v mém kalendáři. Každé okno, každá střecha, jakoby dnes hořela. Tam, kde jinde tramvaj spěchá, kapela jde zvesela. Celá země, i my, děti, velký svátek máme dnes. Rudý balónek můj letí, blízko k obloze se vznes....   Čest tvému snažení, Mrkvousi!!!
0/0
7.7.2004 9:28

karoten

Re: Paráda....
Tohle neznám. Jenom si eště pamatuju Vyhrňme si rukávy, než se ko-la zas-ta-ví, hej rup hola hej hej rup hola hej do práááááce se dej  
0/0
7.7.2004 9:36

1_130_202_135

Re:
To je vám přátelé ze sociální demokracie podobné - zapomínáte, jak to vaše koketování s bolševikem vždy dopadlo....
Dnes vemte si do ruky cokoli, ať je to pero, motyka. Neříkejte, že vás nic nebolí, vždyť se to nás všech dotýká.
Dnes vemte na minulost kladiva a všichni pojďte s námi vpřed. nikdo ať nečině se nedívá, pojď s námi stavět lepší svět!
0/0
7.7.2004 9:47

pepta

Re: To mas nejaky vadny vytisk, ne ?
Jsem se mrknul do sveho kalendare na stole, a tam mi sviti cervena petka, sestka a jedenactka. Sedmicka je cerna !!  Ale nebylo by spatne mit volno i 7.7. (ale radeji z jineho duvodu nez bolsevicke revoluce - to by zase ale zrusili Cyrila a Metodeje - uz jsem se do toho zamotal)
0/0
7.7.2004 9:48

Johny_S

Re:
Cožpak o to, chytrej von je. Otázkou je, jestli je to dobře. Je chytrý takovým nevhodným způsobem..... Čeština má pro to lepší výraz - vychytralý.
0/0
7.7.2004 23:02

Stalinista

IMO
Ha Kalousek se bojí o korýtko, protože je mu jasné že kromě Čssd s ním žádná strana nebude spolupracovat, natož aby s černoprdelnou stranou šla do koalice. Kdu.čsl je strana rozvracečů už od jejího vzniku v minulém století.
0/0
7.7.2004 6:54

jojoj897

jsem rád, že Kalousek takto zřetelně vystoupil
bylo jasné, že bolševická propaganda o spolupráci lidovců se všemi je neudržitelná - i když dobře zakořeněná
0/0
7.7.2004 6:27

Stalinista

Re:
Zalez pedofilní fráterníku.Kidovci jsou strana různě sex. ujetých lidí, kteří se odvolávají na křesťanství, aby mohli páchat beztrestně zlo.
0/0
7.7.2004 6:56

pepta

Re: Mno, ty mas taky zajimavou uchylku
0/0
7.7.2004 9:27

DedecekHribecek

Re:
      Jaká bolševické propaganda? To je historický fakt. Asi jste se ještě nesetkal s termínem národní fronta. Tam bylo bratrů kteří spolupracovali (a dobře) opravdu požehnaně. Kdo chtěl dělat politickou kariéru za bolševika tak bylo nejlepší se přihlásit k lidovcům. Ti měli velice výhodné dohody s bolševikem o procentech podílu na moci (To jim šlo vždy dobře a jde i dnes). Protože bolševiků byl přetlak tal měli v lidoveckém rouše daleko více možností se politicky prosadit.
     Velice by mne zajímalo co by se stalo v hypotetické situaci kdy by bolševici získali 40% a lidovci 15%. Po období opoziční smlouvy kdy na nich bylo vidět jak trpí absťákem po moci si nejsem jist zdali by do toho něšli.
0/0
7.7.2004 7:36

pepta

Re: Copak ?
Mel jsi nejake problemy s pretlakem u bolseviku ? Nevzali te do strany ? Povidej, mne takove zkusenosti schazi í
0/0
7.7.2004 8:12

DedecekHribecek

Re:
    Ano měl jsem problémy s přetlakem (s množstvím) bolševiků. Celá naše země s tím měla problémy. Kdyby se tu nenacházeli takoví bolševičtí kariéristi tak si u nás komunizmus ani něškrtl. Vy jste s tím problémy neměl?
     Za působení bolševizmu ale nebyli zodpovědní jenom komunisté ale i jejich přisluhovači z národní fronty.
0/0
7.7.2004 8:36

DedecekHribecek

Re:
       Ano do strany mne nevzali. Měl jsem kliku, že se mi podařilo vyklouznout. Rozhodně bych Vám nepřál ty nepříjemné pocity co jsem si zažil.
     Nejdřív si mne vyhlédl na vojně jeden pan major. naštěstí jsem ukončil studium dříve než to stalčil sfouknout. Na mém prvním pracovišti se o mne zajímala i místní buňka KSČ. To, že se omne zajímali ohledně vstupu jsem se dozvěděl až po revoluci od jedné kamarádky která u nich byla. Po revoluci jaksi stratili zájem když jsem jim vzbouřil celou početku založil OF a buntoval proti buňce kterou jsme se snažili vyštvat z jejich zázemí na pracovišti.
0/0
7.7.2004 8:44

hasmen

Re:
...založil OF  Jednou budeš v učebnicích
0/0
7.7.2004 8:57

DedecekHribecek

Re:
     Ano založení OF. Když začínala revoluce tak se vše odehrávalo jen v Praze. Tehdy jezdili studenti po podnicích a hledali podporu pro OF. Já se tehdy měl školení které pořádali naši pražšští kolegové a tehdy jsme dostali materiály pro "založení OF" a hodně dalších petic které jsme posílali do Prahy. Věřte nebo nevěřte ale já to občanské fórum založil. Tak jak jsme k tomu byli vyzývání z Prahy. bylo to jenom malé OF na naší početce ale byklo to OF. Díky tomu, že jsem dostatečně nesnášel bolševizmus a měl dost málo zkušeností, ze života abych se toho nebál. 
     Jenom slaboduchý člověk by si myslel, že jsem založil Občanské fórum jako celek. Jenom slaboduchý člověk by si myslel, že budu v učebnicích. I když se mi pošklebujete tak jsem ale velice rád, že jsem mohl svoji troškou do mlýna přispět k pádu toho šíleného režimu.
     Proč ze sebe děláte vetšího blbce než ve skutečnosti jste? Z věty je jasné, že píši o poměrech na jednom paracovišti a ne o celé republice.
0/0
7.7.2004 9:22

hasmen

Re:
Pane kolego  Všiml jste si při své inteligenci,že jsem Vás blbcem nenazval?Buďte tak laskav a nesnižujte se k nějakým urážkám.Děkuji
0/0
7.7.2004 9:31

DedecekHribecek

Re:
      Pane kolego kdyby jste si všiml při své inteligenci tak víte, že jsem Vás blbcem nenazval.
      Buďte tak laskav a čtěte pořádně příspěvky na které reagujete. Děkuji.
0/0
7.7.2004 9:56

hasmen

Re:
Proč ze sebe děláte vetšího blbce než ve skutečnosti jste? Z věty je jasné, že píši o poměrech na jednom paracovišti a ne o celé republice. Patrně tisková chyba,co?
0/0
7.7.2004 9:57

DedecekHribecek

Re:
      Ano máte pravdu omlouvám se Vám. Použil jsem automaticky větu kterou používám se svou osobou a neuvědomil jsem si, že to může někoho jiného urazit. Uvádám s omluvou i upravenou verzi svého příspěvku:
      Ano založení OF. Když začínala revoluce tak se vše odehrávalo jen v Praze. Tehdy jezdili studenti po podnicích a hledali podporu pro OF. Já se tehdy měl školení které pořádali naši pražšští kolegové a tehdy jsme dostali materiály pro "založení OF" a hodně dalších petic které jsme posílali do Prahy. Věřte nebo nevěřte ale já to občanské fórum založil. Tak jak jsme k tomu byli vyzývání z Prahy. bylo to jenom malé OF na naší početce ale byklo to OF. Díky tomu, že jsem dostatečně nesnášel bolševizmus a měl dost málo zkušeností, ze života abych se toho nebál. 
     Jenom slaboduchý člověk by si myslel, že jsem založil Občanské fórum jako celek. Jenom slaboduchý člověk by si myslel, že budu v učebnicích. I když se mi pošklebujete tak jsem ale velice rád, že jsem mohl svoji troškou do mlýna přispět k pádu toho šíleného režimu.
     Proč ze sebe děláte blbce? Z věty je jasné, že píši o poměrech na jednom paracovišti a ne o celé republice.
0/0
7.7.2004 10:14

hasmen

Re:
Omluvu přijímám  Ale jedna technická - ani Vy to moc po sobě nečtete  To paracoviště tam je zase...
0/0
7.7.2004 10:24

DedecekHribecek

Re:
     Asi mi nebudete věřit ale čtu po sobě. Mým problémem je sklon k dislektii. Jestli víte co je dislektie tak je vám jasno.
      Doufám, že na Idnes zavedou kontrolu slov před odasláním příspěvku. Když ne tak ze sebe budu ještě hodně dlouho dělat většího blbce než ve skutečnosti jsem.
0/0
7.7.2004 10:40

hasmen

Re:
Ten problém znám,syn je též dyslektik - jako Vy.Přeji příjemný den.
0/0
7.7.2004 10:45

DedecekHribecek

Re:
      Tentokrát to byla chyba a ne moje slabost pro dyslektii.
      Přeji příjemný den.
0/0
7.7.2004 11:22

pepta

Re:
Ja jsem jim nevyklouzl, poslal jsem je nekam hned, kdyz za mnou prisli. Jinak si myslim, ze par lidovcu za NF karieru udelat mohlo, ale bylo jich dost malo. Zato na zakladni urovni jich pracovalo vice, bez sanci na nejakou karieru  a udelalo pro druhe lidi dost dobreho Lidovec nejsem a ani jsem je jiz nevolil, z Kalouska v cele strany nejsem vubec nadsen, ale vadi mi vykriky, ze komuniste jsou mensi zlo. Ti lide nevi, co mluvi (pisi) ...
0/0
7.7.2004 9:24

DedecekHribecek

Re:
      Ano lidovci dělali kariéru za bolševika. V mém okolí byl takový bratr poslanec. Nebyl to jenom někdo ale bylo jich dost. Je to strana která s bolševiky aktivně spolupracovala a teď se chová jako by s nimi neměla nikdy nic společného. Doposud jsem neslyše, že by se někdo z KDU omluvil, ža tu ostudnou kolaboraci s bolševiky. Na jednu stranu tvrdíte, že nefandíte lidovcům ale nechápu proč se jich zastáváte. Jediný rozdíl mezi lidovci a KSČM je v tom, že neměli takový podíl na moci za bolševika.
      Obě strany vyměnili vedení.       Žádná z nich neodsoudila svoje chování za bolševizmu (jenom lidovci odsoudili komunizmus bez uznání své vlastní participace na něm - Odsuzování jiných jim šlo vždy dobře ale svůj práh si nezametou)       Obě stran věří (jedni v království komuniznu na zemi a druzí v království boží na zemi)
PS: ČSSD je v tom stejně jako lidovci. I oni mají na tom své přičinění. Komunisté nejsou menší zlo. Kdyby byli volby měl jsem si vybrat mezi KSČM a KDU tak bych volil KDU. Rychle bych si ale šel umýt ruce. a pak bych se za to hodně dlouho styděl.
0/0
7.7.2004 9:53

karoten

Re: Už chápu ten Váš zánět pro ODS
Jak tak čtu, komu čest-tomu čest, jestli jste aktivně přispěl ke změně založením OF v nejbližším okolí, pak do dějin vcházíte - vešel jste a máte bejt na co hrdej
Osobní odvaha je v Čechách vzácná a většinou i často vysmívaná, ze závisti, z ponížení "že já na to neměl" i z čistýho prospěchářství - "ten blbec, co z toho má..."
Já tolik neudělal, ale i tak jsem riskoval budoucnost rodiny.
Jenom mě zaráží Vaše dnešní argumentace. To co jste napsal o neochotě omluvit se, distancovat zřetelně od minulosti, to platí 100%ně i pro ODS. Bohužel ještě o něco víc a palčivěji. Jednak strana už léta aspiruje na faktickýho volebního vítěze a druhak jí vedou a podporují stále stejní lidé, nepřijatelní pro většinu společnosti.
Tak už si sakra s těma grázlama něco udělejte, ať ty volby můžete konečně vyhrát
0/0
7.7.2004 10:14

DedecekHribecek

Re:
      Teď jste mne tedy rozhodil. Vidím karoten a při čtení jsem si říkal, že to snad musí být ironie. Já si to musel několikrát přečíst abych uvěřil. Opravdu příjemě jste mne překvapil.
      Ohledně toho kolik toho kdo udělal pro podkopání polševizmu stačilo jenom to, že lidé neodsuzovali a pomáhali i anonymě. Já byl svobodný nezkušený a tak mne zodpovědnost nesvazovala. Dnes bych se asi choval jinak.
        Moje dnešní argumentace je o něčem jiném. Vy na rozdíl ode mne chápete činy ODS jako nedostatečné. Pro mne je ODS za svoje jednání již potrestaná - ono financování. Co si představujete, že by ODS měla udělat aby splnila " omluvit se, distancovat zřetelně od minulosti" Navíc se mýlíte. ODS nevedou stále ti samí lidé. Kdyby tito lidé byli nepřijatelní pro většinu společnost tak nemá ODS takové preference jako má.
      Tím ale nechci říci, že ODS je ideální. Ze stran našeho politického spektra má nejméně chyb. Bude to ještě dlouho trvat než se těch nejkřiklavějších zbaví. Nikdy se ale nezbaví všech chyb. To se nemůže podařit žádné straně.
0/0
7.7.2004 10:34

pepta

Re: Ad preference
Uu jsem se smiril s tim, ze jsou veci mezi nebem a zemi, ktere nepochopim. Napriklad 80% sledovanost Kamenaku, 35% preferenci ODS apod.
0/0
7.7.2004 10:46

DedecekHribecek

Re:
     Co je na tom špatného?
0/0
7.7.2004 11:50

karoten

Re: Co blbnete?
Copak bojujeme za pravdu?
Pro mě jste statečnej člověk, akorát nesdílím Vaše politický preference.
Já vím že ODS nemá stejný vedení, ale udržuje hodnotovou kontinuitu. A to je ta zeď ,která brání faktickýmu volebnímu vítězství. Vy si myslíte že lidi nemaj mozek? Zahradil se obratem posadil do parlamentu EU, aniž by se alespoň pokusil tohle ekvilibristický číslo nějak věřejnosti vysvětlit!
Pro většinu je ODS nepřijatelná právě z těchto důvodů.
Připomínám že třetina z volebního zisku + - ,většinu skutečně  nepředstavuje.
0/0
7.7.2004 10:48

DedecekHribecek

Re:
       Ano svým způsobem bojujeme za pravdu. Máme každý tu svoji politickou pravdu nad kterou jsme se již několikrát střetli. Proč si to nepřiznat je to tak.
      Překvapil jste mne protože se tady na internetu zpravidla objevijí individua která nejsou ochotna uznat chybu nebo ocebnit protivníka. To se mi líbí a samozřejmě dělá dobře mému egu když mne někdo řekne že mám odvahu.
       Hodnotová kontinuita je pozitivní věc. Nedělají veletoče. to se mi líbí. Vám se veletoče nelíbí jak jste uvedl v případě Zahradila. Ovšem to co tady označujete jako veletoč je pro mne kontinuita.
       Rozdíl mezi námi je v tom, že podle mne patříte do kategorie euronaivista a sám se pasujete na eurooptimistu. Mne by jste zařadil do kategorie europesimista a sám se zařazuji do kategorie eurorealista.
       Pro me je politika ODS zcela konzistentní. Ohledně vstupu do EU jsem hlasoval proti. Svoje ne jsem dal najevo protože se mi nelíbí podmínky za kterých vstupujeme do EU. Konkrétně naši lidé nemohou pracovat v zemích EU tak jako občané EU u nás. Naši špeditéři nemohou nabízet svoje služby v okolních státech. Zemědělci nedostávají plnohodnotné dotace. To jsou jednostranné diskriminační kroky které vůči nám EU uplatnila. Moje ne bylo ne pro tyto podmínky a byl to vzkaz vládě ať s tím něco udělá.
       Do Europarlamentu jsem volil ODS. ODS nikde neříkala, že nechce aby jsme vstoupili do EU. jenom se jim nelíbili vyjednané podmínky. Zahradil podle mne jasně takto vystupoval a proto jsem mu tam ten lístek hodil.
       Vaše tvrzení o tom jak se posadil do parlamentu je silně zavádějící. On se tam neposadil ale byl tam zvolen. Moje vysvětlení je v tom, že tato vláda se nám toho snažila hodně nakukat. Když jde stádo kam se mu nechce
0/0
7.7.2004 12:26

karoten

Re: Já vidím kontinuitu ve vychcanosti
Ta je zcela zřejmá - viz.Zahradilova instalace do Europarlamentu. Jestliže proti instituci dlouhodobě brojím, pak se do ní nenechám nominovat a posléze zvolit. To je ten VELETOČ.
Vám to skutečně připadá jako kontinuita hodnot? Pokud je tou hodnotou právě zisk.....hm, to není lichotivý. Jestli to právě není to co nevoličům ODS tolik vadí.
K samotnému referendu o přistoupení:
Myslíte že jsme měli šanci vyjednat si rovné podmínky jao třeba Dánsko (přiměř.velikost)? Neměli. S naší minulostí a vlivem na svět určitě ne. Prostě bychom do EU nevstoupili. Tady se dělíme - Vy říkáte "žádná škoda", já říkám zmařená šance na vzestup. Protože marná sláva, s tím co máme k dispozici by nás společenskej vzestup nečekal ani ve výhledu generací.
Nemluvím o ekonomice. ODS výhradně o ekonomice.
0/0
7.7.2004 14:08

Johny_S

Re:
Dobře, takže jinak. Představme si stranu, a není to těžké, která hluboce nesouhlasí se směřováním naší země. Odmítá se jakkoli podílet na současné vládě. Má proto ignorovat též volby do Poslanecké sněmovny? Nebo má kandidovat a pokusit se to změnit? Tak kde jsou ty veletoče?
0/0
7.7.2004 23:13

karoten

Re: On chce Zahradil lobbovat za Českou republiku????
Jestli je to tak, pak ovšem se mění můj pohled na něj i na stranu z níž pochází.
Počkám si.
0/0
8.7.2004 12:31

DedecekHribecek

Re:
      Proti instituci brojím a nechám se do ní nominovtat je veletoč? To se hluboce mýlíte. To, že je europa jako celek hodcen kritiky je fakt. Stejně tak i náš parlament. Je ale nesmysl, že by neměl do takových institucí kandidovat člověk který je kritizuje. Právě naopak jestliže jsou to organizace se kterými jsem nespokojen tak budu volit lidi kteří tu organizaci kritizují a ne ty kteří si pochvalují jak je bezva. Podle tohoto Vašeho pravidla by pak každý poslanec který kandidoval do našeho parlamentu a předtím ho kritizoval provedl veletoč. To je ale nasmysl.
      Ale měli jsme šance prosadit více. To by naši vyjednavači nesměli být jenom nosiči lejster z EU k nám a bastliči kompatibilních EU zákonů. Existovlao cosi jako visegrád a postkomunistické země jako blok je dosti veliká síla. Vstoupit do EU za každou cenu byl nesmysl. Já odmítám tyto nářky o tom jak jsme malí. faktem je, že z nás udělala evropa občany druhé kategorie a za to si můžeme sami. Nemáme stejná práva jako zbytek unie. Omezení které u nás mají staré členské státy jsou jenom symbolické. V podstatě jste mi přitakal na ty nerovné podmínky které máme a potvrdil jste mi tak, že ODS měla pravdu, že nejsme plnohodnitnými evropany.
      O ekonomice klidně mluvete. V ekonomické oblasti se jasně ukázalo, že přez všechny tunely jsme na tom byly za ODS lépe. Stejně tak ODS fungovala lépe jako hlídací pes ČSSD než stávající hlídací pes (US a KDU).
0/0
8.7.2004 7:04

karoten

Re: Argumentujete skoro neprůstřelně.
Kéž by to byla pravda.
Já tvrdím že takový členství "2.kategorie" nás může jedině pozvednout. Pořád je to totiž lepší klub než Visegrád a podobný fiktivní trucpodniky. Neumíme si vládnout bez excesů ve správě veřejnejch peněz, a hlavně ty skandály nemaj vyústění obvyklý právě ve starejch zemích Unie.
Než prožívat kapitalismus v ranných vývojových fázích - jak ho názorně předváděla ODS, tak to radši pokročilej socialistickej rozklad na evropský úrovni.
Siskovi obyčejní lidé se tý vaší strany docela obyčejně bojí. Nezajímá je hrubej národní produkt, ani schodek, zajímá je jestli maj šanci dožít se důchodu a nemuset žrát trávu, a taky jak s nima vrchnost zachází a kolik si maj připravit na úplatky.
Politika je obchod s očekáváním. Pravá může zůstat Pravou a přesto oslovit i přirozeně levicovou vrstvu. Třeba nabídkou toho Pravýho Práva a Pořádku.
0/0
8.7.2004 12:47

DedecekHribecek

Re:
      Občanství druhé kategorie nemůže nikoho pozvednout. Leda by tím ukájel jakési sadomasochistické choutky. Všichni lidé kteří se kdy ocitli v postavení typu druhé kategorie proti tomu protestovali. Vy ne? Možná máte rád zlaté klece. Já nikoliv. Vy se tady tváříte jako kdyby pro nás vyjednali rovné podmínky tak by jste chtěl ty horší.
        EU je lepší než Visegrád ale za předpokladu, že jste plnohodnotným členem a ne občanek druhé kategorie. Ohledně toho jak si umíme nebo neumíme vládnout. Podívejte se na západ kde mají také různé excesy. My o nich moc nevíme protože to jsou lokální věci. Vzpoměˇme třeba Eurosat, korupci v NATO, .....
       Sestupte na zem. Jsme post socialistická země. Srovnání Klause a evropského socializnu je zcela nelogické. Nás bude ještě dlouho pronásledovat bolševizmus na rozdíl od evropy. Když to chcete srovnávat tak se zamřte na stejná období v ostatních poskkomunistických zemích. Porovnávejte radeji Špidlův komunizmus s evropským socilaizmem ty jsou alespoň časově totožné.
       Vstup do evropy nás nikam neposune. Ten socialistický marazmus si musíme vyžrat sami.
0/0
8.7.2004 13:35

karoten

Re: Mluví z Vás víra, to je marný.
Souhlasím s jedinou větou:
Nás bude ještě dlouho pronásledovat bolševizmus na rozdíl od evropy
Proto potřebujem ředit a ředit a ředit. Srovnávací vzorek druhý ČR jaksi nemáme, kdyby ovšem byl, ponechal by se jeden kus mimo EU za vlády osvíceného Klause, a ten druhej by se nechal ponižovat občanstvím 2.kategorie v EU. A lidem by se mělo dát nevratně na vybranou na který mističce chtěj dožít. To byste se asi divil...
0/0
8.7.2004 13:59

Najdete na iDNES.cz