Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Na Velehrad přišel Špidla i Topolánek

Krátce po poledni začal oficiálně program Dnů lidí dobré vůle. Už od rána přijíždí na Velehrad tisíce návštěvníků. Obec nedaleko Uherského Hradiště se stala na dva dny centrem křesťanského života. Vyvrcholením dne je večerní koncert.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

celtic

Špidla
Špidla je slušný člověk, proto tam je. Nemít povinnosti, jsem tam také. Ostatní ať čuměj na NOVU a své telenovely...
0/0
5.7.2004 18:14

Eldrb

Re:
Takže osoba která vědomně lže je u tebe slušný člověk ?!
0/0
6.7.2004 10:13

to je moje

Re:
Špidla nelže, je pouze okolnostmi nucen šetřit s pravdou.
0/0
6.7.2004 11:43

Eldrb

Re:
Né ,nešetřil s pravdou. Přímo lhal. Jeho zdělení : "... zdroje jsou...",požkodil tuto republiku více než cokoliv jiného a málo lidem to ještě dochází. To zde píši s naprostou vážností. Není to slušný člověk.  A né jenom pro to že řekl : ".....bude - li Zeman na Hradě, strana pujde do prdele....." !
0/0
6.7.2004 12:05

to je moje

Re:
Ty jsi dnes nějaký vytočený. Za vším není Špidla. ČSSD jde do kytek tak jako tak a nemůžu říct, že mi to vadí.
0/0
6.7.2004 12:53

huhu007

jo, jo
všichni dobří lidé jsou na Velehradě. A Topolánek se Špidlou jsou v čele ...no ještě, že tam já být nemusím. Asi by mi ze vší té dobroty bylo nevolno...
0/0
5.7.2004 13:30

WILLDA

pokrytci - ne dobrá vůle - ale vůle po moci a penězích
Křesťané jsou pokrytci. Hlásaj chudobu, ale nashromáždili největší majetekna světě. Hlásají duchovno, ale v boji o světskou moc neznaj bratra. Hlásaj  mravnost, ale nikde jinde není taková koncentrace pedofilů. Hlásaj pravdu, ale když jde o prachy, viz causu banky Ambrosiano nebo budovu Národního divadla, tak jde pravda stranou .... Jsou to ale schopní imagemakeři a manipulátoři. Opíraj se o věčnou touhu lidí něčemu věřit, touhu po dobru a spravedlnosti. Ale jen proto, že před sebe strčí člověka na vozíčku jim ani nezačnu věřit, ani je považovat za lidi dobré vůle. Oni dobře vědí proč to dělají. Stejně jako proč tolik péče o mládež v církevním školství, skautu atd.  Historická zkušenost s nimi bohužel asi není ještě pro všechny dostatečná. A kdyby jim to doba umožnila, jak rádi by nám tu nastolili církevní republiku ala Irán. Jak rádi by tito lidé dobré vůle všem pěkně tvrdě nalinkovali jak mají žít.
0/0
5.7.2004 12:28

to je moje

Re:
Nejsi tak trochu paranoidní?
0/0
6.7.2004 8:48

Eldrb

Re:
Paranoidní ? To je věc názoru. Ve jménu boha jediného a všemocného a jen a jen jediné pravdy církevní se spáchala strašná zla a příkoří. Český národ okusil kladbu na své kůži dost a dost. Dnešní den je výročí upálení Mistra Jana. Nechala ho upálit řimsko - katolická církev. Kolik lidí se učastní piety ? Jak tato bude prezentována sdělovacími prostředky ? Bude mít podobnou publicitu jako pouť na Velehradě ?
0/0
6.7.2004 10:21

to je moje

Re:
Náboženství bych v Husově upálení nehledal. Husa upálili, protože byl protivládní živel. Církvi tehdy nešlo o víru, ale o postavení a peníze. Hus asi nedokázal odhadnout, co si ještě mohl dovolit.
0/0
6.7.2004 11:40

Johny_S

Re:
Přesně. Spíše než nějaké náboženství to byl politický proces.
0/0
6.7.2004 14:38

JRB

LIDE DOBRE VULE
1) Lide DOBRE VULE miluji spravedlnost
pro vsechny, nejen pro "nektere"
2) Lide DOBRE VULE maji respekt k lidskym
a obcanskym (!) pravum VSECH, nejen
"nekterych"...
3) Lide DOBRE VULE nezachazeji s narodem
v zahranici jako se skupinou zlocincu.
4) Lide DOBRE VULE neokradaji sve rodile
bratry a sestry ani o statni obcanstvi, ani o
poctive nabyty majetek.
5) Lide DOBRE VULE nasilne nezabranuji pul milionu spoluobcanu v den voleb v zahranici ve vykonu VOLEBNIHO PRAVA korespondencne.   Primluva: Veliky Boze, cesky narod v zahranici po trictvrti stoleti obetoval zivoty, hmotne statky, styk s rodinou, prateli a bliznimi nekdy trvajici desetileti i dvacetileti, jen aby cesky narod DOMA mohl opet zit ve svobode. Obmekci srdce NARODA DOMA tak, aby nalezl silu uznat to, v cem chybil a chybuje dodnes.   Posilni srdce NARODA V ZAHRANICI, ktery, i pres to, ze se DOMOV dnes tesi svobode, dodnes zije s oznacenim "C I Z I N E C" tak, aby, po tom, co dele nez pul stoleti kracel exilem, NEZTRACEL NADEJI V LEPSI PRISTI, PRO VSECHNY, NEJEN PRO "NEKTERE".     A dej, aby, posleze, nejen slovem, ale i vskutku! "VSICHNI  JEDNO  BYLI...." 4. cervence l.P. 2004
0/0
4.7.2004 22:55

to je moje

Re:
No to víte. Jsou i takoví emigranti, kteří všechno vědí a znají a jsou kdykoliv ochotní radit a prezentovat své bohaté životní zkušenosti. A jenom to zatvrzelé srdce českého národa je nemíní poslouchat. Obávám se, že proti ignorování tužeb a zbožných přání emigrantů nepomůže ani motlitba samotného papeže.
0/0
6.7.2004 9:24

kimba

ghj
To je vono.Tak to má být.Absolutní nezájem o černoprdelnický žvásty.
0/0
4.7.2004 21:32

jirka04

Re: Aha,
vědecký světový názor se opět ozval. Skoro to vypadalo, že zesnul. Ale zbytečný strachy. Je opět mezi námi a pozvedá svůj hlas.
0/0
4.7.2004 23:22

Najdete na iDNES.cz