Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

ODS má rekordní voličskou podporu

Sociální demokraté mají velmi silný důvod, proč přestát současnou vládní krizi a dál udržet koalici pohromadě. Pokud by totiž nyní byly předčasné volby, ČSSD čeká další debakl. Ve volbách by přesvědčivě zvítězila opoziční ODS.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

GhorX

.
Johny_S : "Grebeníčkovci už nejsou nebezpečí." - Tak tohle je skutečně nádherný příklad toho, jak nekritický obdiv silné osobnosti může deformovat logiku a myšlení jedince. Vážený pane Johny_S, dnes opravdu komunisti neznamenají nebezpečí. Zítra, mimo jiné i díky aktivitám jejich formálního předsedy (momentálně v pozici hlavy státu), mohou komunisti pro demokracii znamenat téměř totéž, co před 60ti lety. Zapomeňte prosím na chvíli, co káže Bůh, jistě vtělený do pana prezidenta a vzpomeňte si, že jako ne nebezpečnou označujete stranu, jejíž ideologie je založena na nezbytnosti vlády proletariátu - tedy na neexistenci plurarity a demokracie. Svobody, pokud nechápete. Uvědomte si, že ODS coby vládní strana rychle o svoji popularitu příjde, je to osud každé vládní strany. V dalších volbách potom zcela reálně hrozí vítězství KSČM. Že se k ní ČSSD ve vládě připojí je téměř jisté. Výsledkem bude nikoliv hromadné znárodňování, na to KSČM opravdu nemá sílu, ani nová absolutní totalita, ze stejného důvodu; výsledkem bude snaha o socialismus čínského typu, tedy o občany tvrdě regulující stát. Ujišťuji Vás, že pokud by vládla KSČm, pak byste - pokud jste pravičák - na svobodu podníkaní v socialistické EU vzpomínal jako na dokonalou. Mimochodem, preference i počet hlasů KSČM roste.
0/0
26.6.2004 16:22

Ferrarak

Volby
Myslím, že dokud u nás nebude to, že výherce voleb obsadí ve většině sněmovnu, nesestaví se kvalitní strana. Pokud se vlády vždy budou spoléhat na většinu jednoho hlasu (nebo dvou, tří...) tak se bude špatně vládnout komukoli a doplatí na to jen
0/0
26.6.2004 15:34

erixis

ODS-strana prekonanych bronosauru...
Lidé prozatím dávají ods hlasy jen z nemoznosti najit horsi moznost-proste je to pro ne, protoze nebyla pres 5 let u moci jeste nejlepsi pochopitelna moznost. I kdyz jeji byvalz predseda a soucasny prezident kazi co muze a bojuje proti EU vice nez proti KSC, ktera mu prece tak pomohla...A predstavitele ods jako Topolanek, ktery musi jit na takovou ubohost, jako je Cesko hleda superstar, aby se zviditelnil. Je to porad ta stejna skupina omezenych hlupaku, kteri jsou schopni jen vyuzivat nejprostsi zpusoby ziskavani hlasu, bez jakekoliv slusne koncepce do budoucna.
Proto se ted buduji Evropsti demokrate a vsichni s novymi napady se muzou pridat. Chce to pracovat na necem lepsim...
 
0/0
26.6.2004 12:59

Morland

Popel na hlavu
Mimochodem, víte jak reagoval radní Petr Fridrich z ODS na reportáž TV NOVA o úplatcích na Brně střed? Nic se neprokázalo, nic není zřejmé, je to pokuus o útok na politiky a nepřípustný nátlak. Tak takového nátlaku jen houšť a ještě větší kapky.
0/0
25.6.2004 15:06

good_luck!

Ahoooj....
Zdravím všechny diskutující, přeji krásný víkend a někdy příště nazdar.... za lepšími zítřky
0/0
25.6.2004 15:02

karoten

Re: Hade....
Že děláš v nějaký rozpočtofce??  Takle se v kapitalismu dom nechodí
0/0
25.6.2004 15:04

good_luck!

Re:
Ještě odpovím, v podnikatelské sféře pracuji .... Ale v Praze už v pátek končí ve 12.00 a stejně tak v SRN. Takže venkovan jsem ...
0/0
25.6.2004 15:11

Miccolo

CENZURA PODLE POPULISTICKÉ ODS
Pro všechny ODSáky,kteří pořád mají naivní pohled na tuto stranu jako na nevinou, nezkorumpovanou a pro blaho národa bíjící se stranu: podívejte se do posledního vydání časopisu Týden (26/2004),kde se primátor Brna (ODS) a kandidát na europoslance za ODS Petr Duchoň přiznává,že cenzuroval brněnskou ČT kvůli jejím reportážím o rozbujelé korupci na brněnské radnici! Je to tam černé na bílém. A takoví lidé za takovou stranu nás teď budou bohužel zastupovat v Evropě...:-( Nemůžu si pomoct,ale občas se mi smazává rozdíl mezi praktikami ODS a KSČ(M) a to nejen díky jejich populistické politice...
0/0
25.6.2004 14:54

Kleki Petra

Re:
Ještě to sem párkrát šoupni, ať to nezapadne.
0/0
25.6.2004 14:57

Johny_S

Re:
To už tady jednou bylo. Jakým konkrétním mechanismem může primátor Brna cenzurovat vysílání televizní stanice, v níž nemá žádné pravomoce? Mě spíš mrzí, že nás budou zastupovat lidé typu Giuseppe Verdiho, kteréžto slizké hovado má ještě tu drzost, že své převlékání kabátů vydává za názorovou pevnost, jelikož uhnuly ty strany. Jsem ódéesák, ale rozhodně si nemyslím, že je ODS nezkorumpovanou a nezištnou stranou. Takové totiž nejsou. Ale myslím si, že ODS ze všech z dostupné nabídky bude nejlépe hájit mé zájmy.
0/0
25.6.2004 14:58

karoten

Re: Vyjmenuj je prosím, ať si Tě nepřestanu vážit.
0/0
25.6.2004 15:00

Johny_S

Re:
Ty chceš vážně vyjmenovat všechny politické strany, co jich u nás je? Doporučuju www.volby.cz, tam si osvěžíš paměť.
0/0
25.6.2004 15:02

karoten

Re: Ne strany.
Ty zájmy. Doufám že samý vzletný, jako je právní prostředí čirosti vláknové optiky apodobně....
0/0
25.6.2004 15:06

Johny_S

Re:
Jsem konzervativní pravičák a euroskeptik (neodmítám ovšem EU, což byla původní definice euroskeptika, nýbrž federální EU). To snad stačí, ne?
0/0
25.6.2004 15:09

karoten

Re: No jo, věřit se musí....
To je nezadatelný právo.
0/0
25.6.2004 15:17

Morland

Zoufalý pravicový volič
Bohužel zde neexistuje slušná pravicová alternativa vůči ODS a tu volit nemůžu už jen když si vzpomenu na mobilisaci, oposmlouvu, přidělování bytů v Brně a Plzni, výkřiky p. Topolánka o odvolání státní zástupkyně, bonzování u diplomatů EU, zpackanou privatizaci, Macka, profesorovo hýčkání komunistů. O to víc je škoda promarněné šance US a zbývá jen doufat, že s ED to dopadne lépe.
0/0
25.6.2004 14:12

Kleki Petra

Re:
To jó. Hlavně by to mohlo být rychlejší.
0/0
25.6.2004 14:17

Johny_S

Re:
 To jsou pořád kecy o zpackané privatizaci. Nejspíše tedy žijeme v socialistickém centrálně plánovaném systému s obřími státními podniky. Nebo Klausovo hýčkání komunistů. Jak se to projevuje?
0/0
25.6.2004 14:34

Morland

Re:
Pozváním syna mučitele komunistických vězňů k jednání, slovy o tom, že antikomunismus není program, oceňováním doby zahnívající normalizace, přednáškou před politickými vězni komárů o tom, že větším nebezpečím než Grebeníčkovci je EU.
0/0
25.6.2004 14:46

Kleki Petra

Re:
Hmmm. Jestlipak jsi četl celou tu přednášku? Tohle vypadá spíš na plné absorbování předžvýkané informace podané zcela nepřesně (jak je jejím zvykem) Idnes.
0/0
25.6.2004 14:48

karoten

Re: Čet' jsem ji
Vyznívá právě takhle. Neuráží politické vězně, naopak je oceňuje - napsáno velmi slušně, nedá se vyktnout neúcta pze tam fakt není.
No a ta druhá, důležitější část Profesorova sdělení, ta taky nemá chybu....holt žádný překvapení, neměnnost postojů, bití se za národ atd. Pak už je na každým jednom jak to vnímá.
0/0
25.6.2004 14:58

Morland

Re:
1 Pozval Klaus Grebeníčka do Lán - pozval
2 Řekl Klaus, že antikomunismus není program - řekl
3. Prohlásil, že komáry porazili lidi tím, že se zašívali na chaty - ano
4. Uvedl, že se dnes musíme více bát EU než komunismu před lidmi, ktré komunisti zavírali, týrali, vyhazovali ze škol a zaměstnání, vydírali je i jejich okolí - ano
A teď mi řekněte, že k nim nemá blízko.
Mimochodem jediná velká privatizace, kam se nemusely dodatečně nalévat státní miliardy byla za Pithartovy vlády Škodovka. Za Klause se privatizovala Poldi, Škoda Plzeň, Chemapol - samá výhra
0/0
25.6.2004 14:59

Kleki Petra

Re:
Reagoval jsem výhradně na bod 4. A trvám na tom, že jediní, kdo se cítil dotčen za politické vězně, byli novináři. Kdyby nebyli, neměli by materiál. Kdyby neměli materiál, v práci by jim vycinkali. Tak sem tam přeskupili slovosled, tu něco malinko vynechali, tu maličko přitlačili, a Klausovo komančomilství bylo rázem na světě. Pořád je to stejné. To není ani povzdech, jen prosté konstatování.
0/0
25.6.2004 15:07

Johny_S

Re:
Všechno je to jenom částečná pravda vytržená z kontextu. Klaus pozval Grebeníčka do Lán, ale až potom, co už dávno nebyl v izolaci. Antikomunismus není program, protože nelze program založit na destruktivismu. Mnozí antikomunisté byli navíc kdysi ve straně, a to např. i v době nejhorších politických procesů. Komunisty neporazili dizidenti, ale obyčejní lidi. Role dizidentů je jiná - byla to jediná alternativní organizace, která se mohla chopit vlády po odchodu komunistů. Kdyby ovšem lidi bývali nevyšli do ulic, tak ještě pořád mnozí z nich posedávají ve vězení. Přirovnání EU ke komunismu bylo patrně myšleno s nadsázkou. Rozhodně má určité znaky nedemokratičnosti. Komunismu se už dnes nemusíme bát, co je na tom špatného, že to Klaus řekl? Atd.
0/0
25.6.2004 15:08

habit

Re:
...neslo o prirovnani EU ke komunistum, slo o konstatovani, ze dnes jsou aktualni jina nebezpeci nez komunismus. Chce to obcas cist neco vic nez titulky MFD nebo Komarka.
0/0
25.6.2004 15:38

Johny_S

Re:
Vždyť, jo, já vím, taky jsem ten projev četl. A víceméně jsem to takhle shrnul - komunismus už není nebezpečný, nebezpečná jsou nyní jakákoli jiná hnutí "pokroku a pravdy", která by nedemokratickými prostředky chtěla potlačovat opačný názor.
0/0
25.6.2004 15:41

Johny_S

Re:
Grebeníčkovci už nejsou nebezpečí. To je jenom takový skanzen, který bude slábnout, jak budou vymírat jejich voliči. Vzhledem k tomu, že už nemají podporu z Moskvy, žádné znárodnění by už provést nedokázali. Navíc je z politické izolace nevyvedl Klaus, ale už dávno všechny strany, neboť s nimi hlasovaly, kdykoli se to hodilo. Část ČSSD by s nimi nyní chtěla do vlády. To taky zavinil Klaus?
0/0
25.6.2004 14:48

Eldrb

Re:
No kde ty ses tady vyloupl...!? Který nick ještě užíváš ? Šimanský , Venca Hanusů , good-lucky, atd...nebo že by všecky ? 
0/0
25.6.2004 14:51

jachej

Němcová je také vynikajicí!
Je zásadova! Případ opilého poslance! Vyloučit z klubu ODS. Co na tom, že byl nahnán do opačného tábora. 50000,- měsíčně ho nutí podporovat vládu za každou cenu. To samé experti z US.
 
0/0
25.6.2004 13:24

good_luck!

Re:
Němcová? Není to ta paní ze Žďáru... Jestli ano tak se už těším, až bude ve vládě ... Prý už za komančů byla vždy v čele i s celou rodinou.... Takže zkušenosti má.
0/0
25.6.2004 13:30

1_130_202_135

Re:
Ale než přičmoudlej s šálou snad může být lepší i příručí z knihkupectví ....
0/0
25.6.2004 13:31

good_luck!

Re:
... nejsem si jistý Němcová/Dostálová... aby mne někdo nechytal za slovo.
0/0
25.6.2004 13:40

1_130_202_135

Re:
To je spíš o odvolatelnosti a neodvolatelnosti poslanců.. Němcová jej mohla snad v rámci osobní iniciativy umlátit vázaným F.L.Věkem, ale to by riskovala, že ji koaliční poslanci zbaví imunity
0/0
25.6.2004 13:30

jachej

Věřím Mirkovi Topolánkovi!
Ano Mirek Topolánek je největší politik. Nic neslibuje nepromyšleně. Věřím, že až bude předsedou vlády ČR vše se během pěti až třiadvaceti let zlepší!
0/0
25.6.2004 13:18

Smileface

Re:
No on ale zatím neměl moc co pokazit,je v nejvyšší politice docela neprofláklej a zatím jen kritizoval,takže na to,že nějakému politikovi věříš si podle mě musíš počkat až na chvíli,kdy bude mít opravdovou moc,např. jako Premiér nebo ministr...
0/0
25.6.2004 13:26

gablonzer

Re: souhlas,
v Německu kdysi také 40 mil. občanů věřilo Adolfu Hitlerovi, také nic nesliboval nepromyšleně, dokonce měl i dílčí úspěchy a jak to dopadlo. Pokud nutně potřebujete věřit, bude nejlepší se z důvěrou obrátit na Boha. Nakonec i symbol bohatství, dolarová bankovka praví: IN GOD WE TRUST!
0/0
25.6.2004 14:06

kouc

můžete
nadávat.můžete být nespokojení,ale nic neuděláte s tím,že ODS má v této době největší podporu.Pokud jde o to,že tuto stranu napadáte z kradení,pak uveďte alespoň jednu parlamentní stranu,která v něčem nejela.Ale nejde o strany,jde o pár lidí,které se na ně nabalují a používají je jako výtah k moci.Každá strana si musí vytvořit obraný mechanizmus vůči těmto lidem a zbavovat se jich.
0/0
25.6.2004 12:16

good_luck!

Re:
V tom právě vidím problém ODS - nevůli zbavovat se těchto lidí. Zatím zaznamenávám spíše jejich ochranu. Nesouhlasím s neřády, které se dějí, ať už jejich členů/stoupenců nebo jiných stran. ČSSD má výhodu, že přes určitá škobrtání je dotlačena se jich zbavovat a odsuzovat je (Snopková a ten moula). Přes odsudky bych rád znal konkrétně jakýkoli ekonomický průšvih malých stran KDU-ČSL a US-DEU.
0/0
25.6.2004 12:45

Johny_S

Re:
US radši nejmenuj. Tu si založil bývalý poslanecký klub ODS, a tedy se tito lidé přímo podíleli na průšvizích ODS. A to stačí. ODS se zbavuje těchto lidí - viz nedávné vyloučení Kellovského.
0/0
25.6.2004 12:48

good_luck!

Re:
Opět bych se vrátil k situaci v Brně.
Svých členů průšvihářů se zbavuje asi tak jako český fotbal. Nikdo nic neví, nikdo nic neviděl, nikdo si nic nepamatuje, a o co Vám vlastně jde? Už abychom byli u moci a vyhodili nejvyšší státní zástupkyni, moc se nám do toho motá...
0/0
25.6.2004 12:53

Kleki Petra

Re:
Teď jsi to odhalil! Šlaka, vše je prrrozrrrazeno!
0/0
25.6.2004 12:57

habit

Re:
...vidis vidis Destovko. Ja ti to vzdycky rikal - tak dlouho se lita se zvonky do Polska, az se...
0/0
25.6.2004 13:00

Kleki Petra

Re:
...ještě je v tom Vavrrroch...  Když už se tady tak pěkně kombinuje...
0/0
25.6.2004 13:02

1_130_202_135

Re:
Hlavně nejmenovat..... Před tím nás soudruzi čekisté na školeních vždy varovali!!!
0/0
25.6.2004 13:22

habit

Re:
...male strany v tom umely chodit, a nebyly tak medialne pritazlive. Ono kdyz nekam uteklo par desitek miliard rocne na ministerstvu obrany nebo v zemedelstvi, nikdo si toho moc nevsimal. Afery se prece delaji z tisicu, maximalne milionu, ne? A na spravne strane, ktera je videt.
0/0
25.6.2004 12:53

good_luck!

Re:
... pár desítek miliard. Takové malé položky. Ve svém denním rozpočtu s nimi většina novinářů přichází do styku, takže pro ně nebyly mediálně zajímavé. Už chápu.
Určitě pro spojence Zeman-Klaus v dobách kdy byli jedinými osobnostmi na politické scéně (jak se vzájemně titulovali a při Vaškově návštěvě u Miloše v zimě si to zopákli) a byla snaha o likvidaci konsolidující se opozice (vzrůstající čtyřkoalice), je mi to podivné. Alespoň na MNO byla snaha ohromná, pokud si pamatuji.
0/0
25.6.2004 13:37

Johny_S

Re:
Jaká likvidace opozice? Kdyby bývaly prošly změny volebního zákona, nahrálo by to právě Čtyřkoalici, protože byla tehdy nejsilnější. Její chyba, že si to tak pohnojila. Holt Veškrnova intrika nevyšla.
0/0
25.6.2004 13:39

good_luck!

Re:
Ano, úprava volebního systému. Už komunisté po r. 1946 upravovali volební systém. Taktéž demokraticky...
0/0
25.6.2004 13:57

Johny_S

Re:
Co je nedemokratického na posílení většinových prvků? Komunisté systém upravili tak, že některé strany zakázali (resp. nepovolili). To se nedá srovnávat.
0/0
25.6.2004 13:59

good_luck!

Re:
možná to, že je chci nedemokraticky prosadit.... Pak už je jedno jestli to prosadím omezením účasti stran, nebo jinak
0/0
25.6.2004 14:04

Najdete na iDNES.cz