Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Žalobce: Kauza Berka sahá vysoko

V souvislosti s kauzou zločinného spolčení kolem soudce Berky a vysokoškolského učitele Větrovce se objevila další jména vysoce postavených lidí z justice. Figurují v interní zprávě státního zástupce Jaroslava Dolejšího, který je pověřen dozorem nad vyšetřováním této aféry.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

radonový

Bílá vrána
Divím se, že ještě v justici a ve státním zastupitelství existuje jeden spravedlivý, který ose o něco poctivě snaží. Kovaný předseda Ústavního soudu Rychetský hlídá dodržování Ústavy a Listiny, přičemž vlastně není co hlídat, protože na novou demokratickou ústavu nenavazují žádné zákony s jedinou výjimkou a tou je obchodní zákoník z roku 1991.  Právě současný předseda ústavního soudu byl jedním ze dvou osob, které se na této skutečnosti nejvíce podílely. Výsledkem je ( uvědomíme li si co komunistická justice předváděla za středověké hrátky s Píkou, Horákovou, anglickými letci - hrdiny a tisíci dalších čestných, demokraticky smýšlejících  občanů, které odsuzovala k mnohaletým žalářům, k nuceným pracem a dokonce otrockým pracem v uranových dolech), t.zv. blbá nálada a přehršel soudních sporů ve Štrasburku. Vždyť jsme se díky kontinuitě socialistického práva dostali zpět o 500 let. V optimálním případě jsme mohli dohánět pouze padesát let vývoje tím že by jsme prohlásili kontinuitu práva demokratické Československé republiky. 
Ivo Patta, Praha
 
0/0
23.6.2004 1:50

Joab

Re:
Když šel někdo studovat práva v době normalizace nebo dokonce před tím, tedy v době kdy v podstatě žádné právo než komunistická zvůle neplatilo, tak to nemohla být malá svině. Což teprv ti, co na fakultě vyučovali, to museli být dobře prověření soudruzi a divil bych se, kdyby tam dnes byla nějaká výraznější změna. To vše jsou základy dnešní justice. Pak se naskýtá otázka, jací asi právníci odtud vycházejí dnes? Asi v duchu hesla: od starého vola učí se orat mladší. Inu spravedlivá, nezávislá  a neuplatná postkomunistická justice. Soudruzi soudci výšší platů a "přivýdělků v konkurzech" již předběhli dobu. Platí pro ně komunistické: každému podle jeho potřeb.
0/0
22.6.2004 8:48

R-e-a-l

Re: Trochu jinak
V podstatě máš pravdu, přesně takovéhle sv*ně tady tloustli ze svých křiváren. Cizopasné vši v potrhaném kožichu miliónů obyčejných pracujících lidí.
Ale poslední větu máš špatně. Tam patří: Platí pro ně kapitalistické: každému podle jeho urvi co můžeš. 
0/0
22.6.2004 9:33

Joab

Re:
Člověk je sobec a žádná komunistická převýchova ho nezmění, proto celej komunismus je nesmysl. Svoboda, moc a peníze jen odhalí skutečnost. Kapitalismus je založen na realitě, že nás realita může přivést do pekel, je věc, na které žádný idealisti nic nezmění, jak ukázala historie, jen zhorší. Budeme mít takový osud jaký si zasloužíme.
0/0
22.6.2004 12:36

R-e-a-l

Re: Jo, asi tak
...člověk vždycky zůstane jedinečným. Osobností. Takovou či makovou. A jeho využití je v dějinách různé. V budování komunismu byl tenhle potenciál využitý více, protože přesvědčený člověk pro dobrou věc (ta dobrá věc byla jen iluzorní, vytvořená stejně jako bůh u všech náboženství) udělal podstatně víc než ten, který to dělá jen pro peníze. Ale po tom prvním tady pro ty ostatní zůstane mnohem víc, a to je asi ta základní myšlenka všech obhájců minulého režimu. O nabalujícím se marastu kriminality atd. atd. nemluvím.
0/0
22.6.2004 14:15

Joab

Re:
I nacisté byli přesvědčení, že budují lepší svět, přinejmenším Novou Evropu. Zničením zla se vždy začíná budování lepších zítřků. A zlo pro nacisty byli Židé, tak jako kořen zla pro komunisty bylo vlastnictví soukromého majetku a likvidací jeho vlastníků se měl stát svět lepší. Jenže platí slova klasika: Hranice mezi dobrem a zlem prochází středem lidského srdce.
0/0
22.6.2004 15:44

SMUTNÝ

Re: naprostý souhlas !!!
většina těch mladých má stejný přístup jako ti kovaní, někdy jsou neskutečně namyšlení. Tyto záporné morální atributy získávají asi od svých kantorů. Hlavně jim vštěpují, že jsou božsky neomylní. Nevypadá to dobře.
0/0
22.6.2004 21:52

0100

Kdepak podíl mnoho soudců bralo jenom úplatky za obchodní kauzy, které rozhodli v neprospěch žalobce
Ale koho to u nás zajímá, že ....ehm. Podívejte se jak byl Soudek osvobozen, jak šikovně k 300 milionům přišel. Je beztrestný jak jehně a soudce ho při závěrečné řeči klepe po zádech. A takových případů je tu mnoho. Stačí se podívat na jiné podmiky jak vytahují majetky a vyloženě kradou peníze ostatním vklastníkům pomocí různých servisních smluv za předražené práce jako podady za pojistění, nesmylslné know how, různé ekologické studie a podobné hlouposti. A to dělají i renomované společnosti, které vlastní podniky v ČR. Prodávají společnosti vlastněné matkou svým společnostem v zahraničí s podhodnocenými znaleckými posudky. Krátce a dobře, krade se všude. A naši úplatní soudci to ještě kryjí, když se někdo ozve a mastí si kapsy.
0/0
22.6.2004 7:03

Zwerg

Re:
No jo, asi to tak nějak bude, ale co s tím ?
0/0
22.6.2004 9:00

crezpenan

zkorumpovaní právníci..
Mohli jsme býti jinde,pokud by se zakázala činnost komunistických právníků jako v NDR,pokud bychom přešli na občanskou porotu a veřejné soudy. Chtělo by to začít na právnické fakultě a jejích přijímačkách,které by měly býti spíše psychologickými testy jako všude v kulturních zemích a ne testem dat jako na smradlavém Východě.. Když nám USA poskytli po Listopadu testy,víte,že z těch stovek už právníků obstál pouze jeden? K rozhodování o jiných je totiž nejdůležitější být pokorný vůči sobě... Novinářské a právnické fakulty byly nejhůře prokomunistické,kam se programově (!) dostávali lidé úplně neschopní či schopní všeho. A to trvá,chtělo by to nějakého toho Knížáka ...
0/0
22.6.2004 5:05

good_luck!

Re:
Ještě jsi zapoměl na pedagogické fakulty.
0/0
22.6.2004 8:38

Blazze

Re:
No, a když pak v Plzni tvoří drtivou část testu právě psychologický a logický test, většině uchazečů se to nelíbí - protože pak se teprve ukáže...
0/0
22.6.2004 9:26

dukeprvni

Žalobce: Kauza Berka sahá vysoko
kdyz vam tady leta jini a ja tvrdi, ze ste spinavej smardlavej xindl a podraznicka sebranka, tak tomu nechcete verit kolik jeste potrebujete dukazu o prohnilosti celeho vaseho systemu a vas samych
0/0
22.6.2004 4:28

Murdych-Steiner

uf
to je dobre, ze ma nase Renatka Zlamalova takove dobre kryti. snad budeme mit jeste vic kamaradu v justici. tak to se asi, Dane Thonate, hned tak neuvidime a nas vazba mine. jsi nevinen! prece kvuli takovym prkonitam jako je par blbejch rozkradenejch firmicek nas nedostanou. ps: ten golf jsme, Dane, nakonec udelali. tak vyrid, ze by se melo Renate neco prihodit
0/0
22.6.2004 3:40

svobodny clovek

vYSOKO, VYSOKO
AZ KE STANDOVI GROSSOVI
0/0
22.6.2004 1:24

Petenn

Re:
kost od pana Grosse, tak dobrou chut preji.
0/0
22.6.2004 9:57

Najdete na iDNES.cz