Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Exministra Čermáka prověřuje policie

V kauze ústeckého soudce Jiřího Berky, v němž jde o zločinné spolčení několika významných lidí při tunelování zkrachovalých podniků, figuruje okrajově i jméno Karla Čermáka, bývalého ministra spravedlnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

SMUTNÝ

velké zklamání, justice jde ke dnu !!!
tak pan exministr blafoval. Že prý kvůli 13. a 14. platům a přitom už měl máslo na hlavě. Dobře že děda odešel.
0/0
21.6.2004 21:59

feebee

VŠKE
1. Vysoká škola Bedřicha Engliše neexistuje, možná Bedřicha Engelse, ale to snad taky
2. pan Větrovec nemohl být  nikdy společníkem VŠKE, už jen proto, že se jedná o a.s. .....
0/0
21.6.2004 12:54

Ulrich

Bulvár.
Pokud jsem to správně pochopil, tak Čermák figuruje nikoliv v kauze Berka, nýbrž v kauze Sovák. Jde o porušování autorských práv ( opsal do komentáře k zákonu cizí text a vydával ho za svůj ), nikoli o podvodné konkurzy. Navíc se mi výroky odstupujícího ministra nezdají jako trestné. Označil přece sovákovo jednání za delikt, byť gentlemanský.
0/0
21.6.2004 11:24

Rada8

***
je to jen česká zvláštnost, že na ministry  je po odstoupení nebo odvolání dost často podáváno trestní oznámení? a jak to, že se o jejich činnosti dozvíme, až když už ministři nejsou? 
0/0
21.6.2004 11:19

martixy

Oblíbenost mezi lidem
Nejhorší je vypadá jako hodný děda a relativně seriozně. Nevinný kukuč jako Gross nebo Klaus. Tací lidé, i kdyby spáchali cokoliva říkali jakékoliv voloviny, budou v průzkumech oblíbenosti na čelných místech.
0/0
21.6.2004 9:24

dukeprvni

Re:
co blbnes stim rypakem by mohl rozrejpat treti svetovou valku po prescase,  parchant advokatskej navic ho znam taky z osobniho jednani
0/0
21.6.2004 13:10

fleret

jiste by bylo zajimave
dozvedet se,jaky byl pravy duvod,pro ktery tento vesely a usmevavy  otecko  odstoupil z postu ministra...
0/0
21.6.2004 8:50

Zwerg

Re:
Náznaky možných důvodů poskytuje např. tento článek, ale jsem si jist, že prvé důvody se nikdy nedozvíme.... 
 
Otěcko možná jen zjistil, že právo je v Česku pouze pojem na papíře, který má nějakou byť jen omezenou platnost pouze pro plebz bez jakýchkoliv kontaktů....Pro soudce, politiky, vysoké úředníky je české právo bez sebemenší účinnosti...
 
A nebo zjistil, že v případě Berka's clan jsou na něj vyvíjeny silné tlaky ze strany potrefených hus a jde zde celkově o krk. Tak si řekl, že raději dožije klidného stáří uprostřed svých vnoučat, než aby si pálil prsty kvůli pár miliardám a pár státním zločincům, kteří ztratili ostražitost a nachali se chytit...
0/0
21.6.2004 10:43

Zwerg

Re:
Ten češtin! byť -> byď   Kdo najde další ?
0/0
21.6.2004 10:47

neofyt

Re: učitel češtiny
Myslím, že bys měl odcestovat na server zabývající se českým jazykem. Autoři těchto příspěvků nedělají zkoušku z češtiny,ale vyjadřují své názory a pokud Ti vadí sem tak překlep, nebo chyba, čti se v pravidlech českého pravopisu a zde neobtěžuj.
0/0
21.6.2004 11:37

Zwerg

Re:
Já ale přece opravoval a reagoval na svůj vlastní překlep. Z toho plyne, že taktéž legraci jsem si zkoušel dělat jen a jen ze sebe a své gramatické nedostatečnosti. Ráčej si oba příspěvky prohlédnouti a laskavě tohoto faktu povšimnouti! A nebo, ani to se na zdejším serveru nesmí ?
0/0
21.6.2004 18:29

rudidlo

Re:
třeba proto, že neumí ani mluvit?
Když jsem jej poprvé chytnul uprostřed rozhovoru v rádiu, tak jsem přemýšlel, kde že to vyrostlo tolik marihuany.
0/0
22.6.2004 13:02

ZYON_

Ano! V této kauze kryjí soudce!
To, že zločinecká skupina nemohla být odkázána na jediného soudce - Berku, se ví dávno. Thonata přece ke zlodějinám jmenovali jako tzv. správce KP i jiní! Např. ústecká Berkova kolegyně Renata Zlámalová. Její činnost měla dozorovat státní zástupkyně Exa Sixtová. Vysledek? Třeba rozkradené golfové hřiště Ještěd ve prospěch libereckého zločineckého klanu Murdychů, Jiřího Steinera, Šebkových a dalších. Možná škoda, že už banda nestihla ukrást přes Thonata i Centrum Babylon, jak plánovali. Kdyby si dětičky politiků, policajtů a soudců nemohly vozit prdelky po tobogánech aqvaparku, třeba by to s někým hnulo.
0/0
21.6.2004 8:47

radonový

To je ale gól!
Nedávno mne Ministerstvo "spravedlnosti" přesvědčovalo, že pan ministr nemůže nic dělat. Ba dokonce kdyby proti soudům cokoliv podnikl, porušil by Ústavu. Teď se dovídám, že zasahoval ve prospěch lidí, kteří jsou namočeni ve věci Berka a spol., která se nedá celkově označit jinak, než jako rozsáhlé spiknutí.Logicky vzato, když intervenuje ve prospěch lumpů a je tedy s nimi jedna ruka, nemůžeme od něj chtít aby intervenoval proti lumpům. V tom případě je jak jsem výše uvedl bezmocný jako právě narozené nemluvně. Jako právě v mém případě, kdy se jedná o bývalého nymburského okresního prokurátora JUDr. Haška, který v této funkci v roce 1964 vydal účelové prokurátorské rozhodnutí, že je vše podle práva a potvrdil tak konfiskaci domu z roku 1960. V roce 1969, týž prokurátor vydal přesně opačné stanovisko s tím, že musí dům vrátit jakožto protiprávně skonfiskovaný! Mezitím ovšem socialistická organizace na pozemku mé babičky proinvestovala přes 100 000 Kčs, tak ji místo navrácení domu  vyhnali z domu i z města. Stalo se tak 10. dubna 1969, mé babičce bylo 77 roků a následně spala několik dnů na schodišti.  Jednalo se tedy o evidentní zneužití pravomocí veřejného činitele s prvky genocidy. To ale stále ještě je případ v Česku zcela obvyklý. Zlatým hřebem ovšem je, že tentýž JUDr. J. Hašek hájí jako advokát stranu povinnou, přitom organizoval prokazatelně falešné svědky. Státní zastupitelství  v Nymburce a policie si s tím nevěděli rady, tak to protiprávně "sušili" sedm měsíců a odložili to na základě zcela nekonkrétního prohlášení téhož J. Haška, že se nikdy ničeho špatného v životě nedopustil, což samo o sobě, vzhledem k jeho předchozímu účinkování v témže případě byla evidentní lež.  Naposledy triumfoval v této při JUDr. Hašek jako advokát u Nejvyššího soudu ČR, když soudce, který případ řešil, se dopustil opominutí důkazu.  Další evidentně korupční jednání, forma klientelizmus, od nejnižších až po nejvyšší.
In
0/0
21.6.2004 8:30

radonový

To je ale gól!
0/0
21.6.2004 7:52

mravkolev

gdfbgfr
, pořádně dědka skřípněte!
0/0
21.6.2004 7:21

dukeprvni

Exministra Čermáka prověřuje policie
uz nekdy nekdo videl, potkal, mluvil s, znal, slysel o, nebo vi o slusnym, poctivym, nepodraznickym ADVOKATOVI a specialne v cesku  nejvetsi haj**ove na svete jsou prave advokati  a tenhle parchant neni, nebyl a nikdy nebude nic jineho nez prase s balikem penez vydrenych od poctivych normalnich lidi, za sluzby, ktere stoji vetsinou za ho**o a nijak je nezarucuje. hodne ale zane uctuje
0/0
21.6.2004 5:38

Ulrich

Re:
Jednoho čestného, slušného a naprosto nepodraznickéhop advokáta znám.
0/0
21.6.2004 11:15

Najdete na iDNES.cz