Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

ČSSD vyzývá Špidlu: Odejdi

Sociální demokraté mají plán, jak zareagovat na zdrcující porážku ve volbách do Evropského parlamentu a jak začít získávat zpět hlasy svých dřívějších voličů. Mnozí členové strany začali tlačit na svého předsedu a zároveň premiéra Špidlu, aby opustil funkci šéfa ČSSD.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

oolliinnaa

Tak už jdi...
Každý by měl vědět , kdy má dost a Špidla s tím jeho ksichtem by měl vypadnout,ať se mu to líbí nebo ne. Je to to nejhorší, co kdy mohlo naši zei potkat. Někdo, kdo si myslí,že všechno zná a všechno ví a přitom nevidí, že lidi ho a celou naší vládu,mají plné zuby.
0/0
21.6.2004 15:19

sedum2

Bye bye
spidliku my nejsme s tebou,opouštíme tě.Pokaždé tě zradíme bo my ti nevěříme...gross by to mohl zpivat spildikovi do usi na dobrou noc. a ted uz vazne...zachovej se jako chlap a padej. sice ses neprekonatelnej jako inspirace na vtipky ale my si najdem nekoho jinyho
0/0
19.6.2004 15:43

vamberk

Kolik kopanců ještě potřebuje ten upocený úředníček
aby pochopil, že prohrál ? Kdyby si chtěl alespoň trochu zachovat tvář, tak se k situaci postaví jako chlap a odejde. Ta úporná tvrdošíjnost s jakou setrvává ve všech funkcích na které evidentně nestačí a nikdo o něj nestoji - také o něčem vypovídá ....... že není zcela normální je už jasné snad každému. I jemu by bylo lépe, kdyby opětně nasadil zmijovku a vrátil se k práci listonoše v Jindř.Hradci (třeba už by ho těď už znovu neokradli, když má zkušenosti z vládních funkcí).
0/0
18.6.2004 2:03

xx

Re:
Oni v tom J.Hradci mají všichni hroší kůži....viz s.Musílková..jak Špidla tak Musílková se držej koryta co můžou.
0/0
18.6.2004 17:26

Johny_S

Špidlo, odejdi!
Říkají i všichni ostatní.
0/0
17.6.2004 22:30

Marianprd

www.freewebs.com/stoppalas
všechny průsery "čistý špidla" bude krýt, vsaďte se!
0/0
17.6.2004 16:56

johny01

pryč s vládou
nevím co pořád řeší vůbec nejde o předsedu je ti vina cele socdemácké strany , na všechno serou jenou rozhazují peníze tato vláda se chová jako komouši po nás potopa .lidé by měli vyjít do ulic nemyslíte???????? J.S
0/0
17.6.2004 14:36

Johny_S

Re:
Lidé by hlavně měli jít na podzim k volbám. A tam dát hlas komukoli jinému kromě Špidly (a komunistů samozřejmě). Jestli se do té doby udrží, tak pak už určitě ne. Teď to může svádět na to, že lidi na Uhniji kašlou (a ona na nás), ale senátní a regionální volby budou o České republice. Proto pojďme k volbám. A nevolme Vladimíra Ignora a tu jeho sebranku. J. Š.
0/0
17.6.2004 22:32

Kereme

Re:
To vycházení do ulic Johnyho 01 je fakt legrační, dlouho jsem se tak nezasmál. Johnymu S zas Špidla leží tak v žaludku, že proti němu mobilizuje už k podzimu (a pak se s ním spojí, jako to odéesáci mívají ve zvyku). Paranoie, nic víc. Jestli si myslíte, že alternativa je demagog Topolánek, který shazuje 'Cesko pred očima zahraničních ambasád, vraťte vysvědčení z osmé třídy (pokud nějaké máte).
0/0
18.6.2004 21:08

Bastable

být Špidla ,podám demisi ,ať jsou nové volby ,a potom se
uvidí ,
0/0
17.6.2004 13:01

zdolík

Re: Špidlovokej by to udělal,
ale Špidlovoká mu to zakázala. Každý večer mu recituje: A hrdý buď, žes vytrval ...
0/0
17.6.2004 16:32

Rada8

Re:
být špidla, držel by ses korýtka jak ho.no košile.
 jo, bejt chlap, to je jiná. to bys podal demisi atd..................
0/0
17.6.2004 17:07

Maxinedobrota

Tvář ČSSD
 TVÁŘ SOCANI NEMUSEJÍ ZTRÁCET ! ten jejich ksicht je nejhorší a nejhnusnější tlama, že i pr*el vopice je proti tomu miss Word !
0/0
17.6.2004 12:46

renek

Re:
0/0
17.6.2004 14:13

PeSkok

Nestačím valit bulvy
Dámy a pánové..oni vůbec nic nepochopili. Oni medializují svoje vnitrostranické půtky o to, zda předsedou bude ten, kdo je zatáhl ČSSD "loje", nebo jeho místopředseda, který mu v tom sekundoval. Oni vůbec nepochopil, že nám je u pr()ele, kdo bude předseda a kdo ne.
Vláda přece musí být rekonstruována...ta nás zlobí. To je zase jasné jenom nám, obyčejným lidem? Na co mají politology a analytiky?
Ach jo...
 
0/0
17.6.2004 12:17

Pongo

Re:
Politilogy............ politolog Pche by ti vysvětlil, že pokud se na Marsu nenajde voda, je to vina ODS a Klause především.
 
Celá současná vláda nás kvapem vede do (|).
0/0
17.6.2004 12:27

Eldrb

Re:
..no vidíš....už dlouho jsem nečetl nějaký  " politologický  rozbor " tohoto  " obra " mezi českými ( a nejen mez nimi ) politology.
Jenže s jeho rozklady se to má jako s výroky V.I.Špidly. Obojí totíž u čtenářů a posluchačů způsobuje vážné duševní ujmy. Kdo vyslechne moudra těchto pánů - trvale požkozuje své duševní zdraví !
0/0
17.6.2004 12:37

Pongo

Re:
Zrovna včera v MF "Najdeme i dobré zprávy", kde opět lehce jásá nad možností sjednocení malých a ještě menších a "nacionalisté, komunisté a populisté" budou procházet zatěžkávací zkouškou, jestli je Evropa přijme, hlavně se to týká ODS. Takže u Mr. Pche nic nového pod sluncem.
0/0
17.6.2004 12:47

1_130_202_135

Re:
Tady máš - čerstvé, dnešní, ještě vonící...
"Pokud snad někteří občané potřebovali odpověď na to, co nás čeká, kdyby se ujala po příštích parlamentních volbách mocensky vyhladovělá Občanská demokratická strana, dostali ji hned den po vyhlášení výsledků eurovoleb. A odpověď to není nikterak pěkná. Vyplývá z ní, že ODS, posílená volebním úspěchem, se chová tak trochu jako dříve bolševici.
O co jde? Občanští demokraté napsali otevřený dopis premiérovi Špidlovi a rozeslali ho též velvyslanectvím členských zemí Evropské unie. V dopise tvrdí, že vláda nemá mandát k jednání na nadcházejícím summitu Evropské unie. Podle ODS vláda odmítá debatovat s opozicí o evropské ústavě a proto se ODS necítí vázána vládní pozicí a vyhrazuje si právo jednat ve věci evropské ústavy tak, jak to podle jejího názoru nejlépe odpovídá zájmům České republiky a jejich občanů.
Tato výhrůžka hned několika způsoby zpochybňuje principy, na kterých stojí moderní demokracie. Ať už si o vládě myslíme cokoliv, je to demokraticky ustanovený orgán, který má ústavou přesně stanovené meze výkonu své funkce. Jakákoliv rozhodnutí, která v rámci takového mandátu přijme, jsou závazná a reprezentují nás všechny.
Myšlenka, že rozhodnutí vlády zavazují jenom ty, kteří jí podporují, zatímco všichni ostatní mohou například jménem České republiky prosazovat to, co vyhovuje jim, je hluboce nedemokratická. Demokratická vláda je založena na respektu k institucím, které byly ustanoveny na základě demokratické volby a jednají v rámci ústavnosti. Mandát k jednání jménem České republiky má Špidlova vláda, a bude ho mít, dokud jí ústavně předepsaným způsobem nebude vyslovena nedůvěra, sama neodstoupí, nebo neskončí její řádné volební období. "
0/0
17.6.2004 13:08

Eldrb

Re:
No..tak Vám děkuji pánové..a jdu si dát studenou sprchu..nějak se špatně prokrvuji. Jdou na mě mdloby...
0/0
17.6.2004 13:31

Pongo

Re:
Já si tedy raději dávám studenou sprchu z trochu jiného důvodu, než z nějakého Pcheeeeeeeee... :D:D:D
0/0
17.6.2004 13:44

kiv

Re:
Dotaz: Cetl jste plne zneni onoho dopisu? A poradne? Nebo jen papouskujete, co jste si precetl v titulcich bulvaru? (ne-li, tak jako bolsevik se chovate naopak Vy - vsichni odsuzovali (a byli nuceni) Chartu aniz ji kdoko-li kdy cetl .... ) A pokud ano, tak je mi zahadou, o ktere pasaze se opiraji Vase dedukce a zavery. Ja je tam tedy ani pri zvysene imaginaci nevidim .... 
0/0
17.6.2004 14:59

Eldrb

Re:
Ježiš..tys to nepochopil. Projdi diskuzi .
0/0
17.6.2004 19:32

Thyronx

Re: Asi patris mezi socialni pripady
Asi patris mezi socialni pripady kdyz jim jeste fandis. Socdem voli jen nemocni,duchodci,mensiny a nemakacenkove. Kdo chce neco dokazat,kdo je zdravy,mlady,pracujici,podnikajici,motivovany ten samozrejme tuhle sebranku zene svinskym krokem a voli realitu. Pravici nebo aspon ODS. Socdem rozdala statni pokladnu,prozrala privatizace, a odrovnala svymi vysokymi danemi a DPH podnikani a zvedla nezamestnanost. O tom neni sporu. Jen at se Spidla drzi a bojuje.Ja mu to preju protoze v tom pripade padne v cervenci cela vlada. Ted by vypad jen on sam.Snad si nekdo nemysli ze pod vedenim Grosse by se neco zmenilo?? Socanske vlady (v kterekoliv zemi) privedli statni pokladny ke krachu a zajistili rekordni deficity.
0/0
19.6.2004 20:37

Johny_S

Re:
To si schválně přečti. Podle Mr. Pche prý každý, kdo nezastává naprostou oddanost myšlenkám federalizace Evropy, je euroskeptik a euroskeptik rovná se populista, nacionalista, bolševik a kdovíco ještě. Navíc prý každý moderní evropský stát potřebuje zdravou sociální demokracii. Zajímavý názor. A proč?
0/0
17.6.2004 22:36

renek

www.viditelnymacek.cz
V ČSSD se schyluje k podivuhodnému řešení: ďonutit Špidlu k odchodu ze stranické funkce, čímž by podle vlivných členů "neztratil tvář" a mohl zůstat ve funkci premiéra. Občané ovšem vrazili volební facku vládní ČSSD ne kvůli tomu, jak je veden Lidový dům, to je všem - mimo socialisty - zcela lhostejné, ale kvůli tomu, jak Špidla a jeho gang vedli a vedou tento stát. Udržením Špidly na místě premiéra by ČSSD vystrčila na občany holou pr¤del - a ještě by měla drzost nazývat to "neztratit tvář".
0/0
17.6.2004 12:00

ettienne

aaa
Pan Špidla by si měl už konečně uvědomit, že jeho "boj" za beznadějné předvolební proklamace se netýká jen jeho osoby ale především lidí od kterých vybírá daně na jejich realizaci nerealizici a  - ti dali jasne najevo, ze jeho boj nesdílejí. Jestli je presvedcen o neomyslnosti svých slibů ať je realizuje se svou chotí doma v obýváku za SVOJE peníze... 
0/0
17.6.2004 11:21

Lavan

A k ODS?
A k straně kterou ptavidelně volím a budu snad volit pořád, bych rád vzkázal, aby si nedělala starosti s pádem vládem, aby jej nevyvolávala, je to totiž skutečně nedůstojné a trapné. Divíte se asi moc, že? Copak byste ty dva jeden rok dělali, je to k ničemu a snižuje to velkou hodnotu, kterou máte u většiny lidí, pravicových pochopitelně. Nejenom sundavat vlády by měla opozice, to ať si proboha řádně a pečlivě a neuspěchaně promyslí.
 Počkejte do řádných voleb. A to  vám jako straně vzkazuje váš opravdový stoupenec vašich názorů a vašich výhledů do budoucna, vašeho směřování, vůbec vašeho nazíraní na svět.
Tohle je krásný paradox: Budeli Ods svrhávat vládu, ztratí u mě jako voliče Ods svou cenu, samozřejmě ne celou, ale její část určitě.
0/0
17.6.2004 11:04

Ulrich

Re:
1. A co budeme mít z toho, když tady budou ještě dva roky šílet socani?
 
2. ODS to myslí tak, že po pádu vlády budou předčasné volby. nemusí se to povést, ale takový je záměr. V případě očekávaného vítězství v těchto volbách by pak měla ODS čtyři a ne dva roky na nerušené vládnutí.
0/0
17.6.2004 11:28

Eldrb

Re:
Prosím tě Lavane  , a na co máme čekat ? Až budeme úplně na huntě a začneme se fackovat ? Stávající stav je neudržitelný ,státní dluh narůstá aritmetickou řadou , Špidla je otřesen a nemá ve své politice už důvěru ani vlastní strany. Společnost je rozpolcená ,to je názorně vidět i zde. Nelze čekat !
0/0
17.6.2004 11:31

Lavan

Pevné nervy
Panu Špidlovi přeju ať se statečně ubrání. Má na to. Snad se ani nebude muset bránit.
Ale to samozřejmě neznamená, že on je nejlepším člověkem ve straně.
0/0
17.6.2004 10:56

Lavan

No tak!
 
   Nejsem volič ČSSD, jsem voličem ODS, to říkám pro  začátek. Rozhodně ale ctím, co tu je, co bylo vybrano voliči v roce 2002, i když s tím nesouhlasím. Vyměňovat Vladimíra Špidlu jenom kvůli evropskym volba (coz je jiste zaminka, pochopitelne, ale i tak) je zbytečné, nerozumné. Voličů bylo jednak nyní hodně málo a to že volili jiné strany, může být dáno tím, že se nehlasuje pro ně, ale pro ty opoziční, aby ukázaly, co oni umí. Není to žádná tragédie. Vladimír Špidla musí (opravdu měl by) obhájit své postavení v čele strany. Už jenom proto (ale neni to to nejdůležitější), jaké nepěkné varianty se po jeho odchodu nabízejí včetně těch personálních. Jeho předpokládaný nástupce pro mě není ani v nejmenším vhonou osobou, to by se snad mělo vidět. O expředsedovi ani nemluvě, tam je to opravdu (snad natrvalo) ztracené a je to dobře.
Tak počkáme si.
 
0/0
17.6.2004 10:54

clobrda001

Špidla má
buldočí zažranost do všeho, co dělá. Když běží maraton, pak je mu jedno, že běží poslední se ztrátou x hodin na předposledního. Všichni mu naznačují, že by pořadatelům ulevil, pokud vzdá, ale stále běží s přiblblým úsměvem. Taktéž na postu premiéra. Nic na něm není dokonalé, než ta zarputilost.... Ten neodstoupí a neodstoupí...  Už je to tu k nevydržení. Co takhle na vlastním pozemku založit nový stát a vyhlásit svrchovanost?
0/0
17.6.2004 10:23

vojtazemlýna

ŠPIDLA JE JAKO ...
SÁMER ISSA. HLASY NEMÁ A FURT BY TAM CHTĚL ZŮSTAT !!! A  ta fotka to dokazuje - je na ní jak SUPERSTAR
0/0
17.6.2004 10:01

Pongo

Nejen ČSSD
9,1 voličů z 10 doporučuje Špidlův odchod.
0/0
17.6.2004 9:40

Sudajev3

Re:
spíš 11 voličů z 10 doporučuje Špidlův odchod na politický hřbitov.
0/0
17.6.2004 9:43

martixy

Re:
To je právě divné....i takový  krajní levičák jako ty a komunisti nenávidí Špidlu. Pravičáci ho nenávidí, že je moc levicový a krajní levičáci, že je moc pravicový a že nechce spolupráci s komunisty a že zradil svůj program. 
0/0
17.6.2004 10:02

Eldrb

Re:
Tak to prostě není ! Špidla vsadil na špatnou ideologii kterou si ještě upravil dle své vize. Chce si vybudovat pomník v podobě sociálního státu a to za jakoukoliv cenu. I za cenu omezení demokratických principů, to sice ještě neudělal,ale co není může být. Já ho považuji za fanatika. Jeho povolební výroky mě v tomto utvrzují.
0/0
17.6.2004 11:37

zdolík

Kudy chodil, tudy krad
SOCIÁLNÍ DEMOKRAT.
0/0
17.6.2004 9:23

Vladce

Špidla
na Špidlovi je mi sympatické minimálně to, že ho nechtějí komouši. Je to sice naivka, ale nejde komančům na ruku a proto Grebeníček slintá jedovaté výzvy
 
0/0
17.6.2004 9:13

Sudajev3

Re:
Ale to přeci nemá s komunistama nic společnýho.
0/0
17.6.2004 9:25

martixy

A co po volbách?
Jistě. Špidla provádí nešťastnou politiku. Jeho jedinými  plusy je skutečně dle dnešní MF, že jasně oddělil opozici od vlády (opoziční smlouva byla paskvil) a že nechce spolupracovat s komunisty (zatím), což by možná hodně lidí z ČSSD  chtělo a že je  možná relativně zásadový a není žádný šaškovitý showman jako Klaus nebo Zeman. Ovšem po volbách hrozí přímá nebo nepřímá koalice ČSSD s komunisty, a to by bylo ještě daleko horší. nebo, když vyhraje pravice (a to není jisté) tak jediná možnost je spolupráce s ODS s Evropskými demokraty, případně lidovci (ODS nezíská absolutní většinu). Což by špatné nebylo. Ovšem zdaleka není jisté, že pravice vyhraje. Komunisté mohou získat hodně hlasů a ČSSD bez Špidly se pravděpodobně vrátí více ke kořenům, otočí se daleko více doleva, získá ztracené levicové voliče a může získat podstatně více hlasů  s daleko levicovějším programem. možná, že získá do čela i  obratného levicového oblíbeného politika. Pak taky  budeme mít ještě daleko levicovější vládu.
0/0
17.6.2004 9:12

Erell

Re:
Opoziční smlouva nebyla paskvil. Klaus už v té době přesně věděl, že jediná šance, jak zabránit dnešnímu stavu (tedy že komunisti se díky podpoře sicialistů bezpáteřními jedinci z US nebezpečně přiblíží vládnutí), je US od vládní spolupráce odstavit - podpořením menšinové jednobarevné socialistické vlády. Už tehdy bylo celkem jasné, že Havlovi kamarádíčci zradí svůj program a voliče, a vlezou bez mrknutí oka do vlády s ČSSD. Což pak přesně udělali o 4 roky později. Z tohoto pohledu musím řící, že tehdejší reakce ODS, tedy opoziční smlouva, byla geniálně prozíravá. Problém pravice je, že se striktně vyděluje jako "ODS" a "ne-ODS". Pevně věřím, že ED s ODS najdou pro parlamentní volby a následná jednání společnou řeč, ne jako zabetonované pozice US ve stylu "Ruml", a že Josef Zieleniec zůstane v Bruselu (protože on je předzvěstí stejné politické paraboly, jako US, jednoduše trucparta).
0/0
17.6.2004 10:20

oracle29

ústřední výkonný výbor nemá Špidlovi co vyčítat
ústřední výkonný výbor nemá Špidlovi co vyčítat,měli by se nad sebou zamyslet protože jsou ve vedení strany stejně jako Špidla  - ČSSD není Špidla. I pod jejich vedením to vypadá tak jak to vypadá. Změna jednoho člověka nemůže změnit politiku ani image strany
- to je jen účelová mediální manipulace
 
 
0/0
17.6.2004 9:04

sisko1

Vládní koalice se musí semknout kolem ministra Grosse !!
Ten deklaroval ochotu vyjednávat s Evropskými demokraty a postavit se tak nástupu tunelářů z ODS a podnikatelů !!
ČSSD a KDU-ČSL spoluprácí s Evropskými Demokraty  dostane nový impuls k pokračování započatých reforem !!! Současně si lidé přejí aby vládní koalice vyhledala a potrestala všechny tuneláře z ODS , tak jak již dříve slíbila !!!
0/0
17.6.2004 8:48

Maxinedobrota

Jó !
Musí se semknout kolem Grosse aby jsme je mohli všechny postřílet NARÁZ  
0/0
17.6.2004 8:54

Sudajev3

Re:
0/0
17.6.2004 8:54

Havirov Devils ! ! ! !

Re:
      nekecej že už zrušili i SUDAJEVA2  iDNES RAUS
0/0
17.6.2004 9:48

Sudajev3

Re:
No jo co nadělám.
0/0
17.6.2004 10:04

Sudajev3

Re:
Kteří že to lidé, ti co u voleb ukázali jaké mají smýšlení o ČSSD, komiku
0/0
17.6.2004 8:54

Najdete na iDNES.cz