Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Špidla našel nového šéfa justice

Den po odchodu Karla Čermáka z postu ministra spravedlnosti našel premiér náhradu. Vladimír Špidla chce udělat vládním šéfem justice Zdeňka Koudelku. Je poslancem ČSSD za Jihomoravský kraj a je mu 35 let. Koaliční strany se na něm shodly na společné snídani.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Michalll

Pokud justice je tím o krok
blíže k evropským zvyklostem, lze jen vítat.
Je možno ovšem kráčet i zpátky. jelikož poněkud chybí etické vzdělání či dokonce obecný humánní přehled v tomto odvětví /např lze zavřít člověka za něco co neudělal, protože je jistota a on přiznává, že udělal něco jiného, co nelze dokázat.../, je to riziko značné.
Zatímco pralment je namnoze komerčním spolkem, stejně jak valná část advokacie, tedy obchodem bez hranic pokud obchodníka nechytnou, měla by justice stát "neúspěšně" stranou. Včetně politických zakázek.
Soudcové však vyrostli v opačné ideologii obecného "prospěchu" a nebývalého "úspěchu" neomezitelného budování až k vlastnímu zničení, viz. ukrajina...Co reguluje soudce, když má toto svědomí, když se nezodpovídá ani sobě, protože po všech slánských a dr. horákových se toho vzdal? /aby přežil sám před sebou, chápu.../
Osobně bych najall Brity, ať to stojí, co to stojí, stejně jako u grippenů bez toho nelze dopředu, zpátky padat ovšem pohodlně.české je hezké, ale někdy je to tak, jak je..
Michal, Libčeves, t. 603771186
 
 
 
0/0
17.6.2004 12:28

radonový

Do počtu
Toho pána znám už dlouho, ještě v době, kdy nebyl poslancem ale advokátem. Tehdy skutečně konal ve prospěch mandanta. A vyhrával. Pak se stal poslancem a současně si chtěl podržet i právní zastupování.  Měl zařídit odeslání dokladů od ústavního soudu k městskému. Nezařídil. Na soudní jednání přišel zcela nepřipraven, hlavně že si tehdy přinesl nový laptop. Samozřejmě prohrál. Justiční žumpu nevyčistí ani omylem, ale dobře zapadne do kolektivu.
0/0
16.6.2004 22:49

jarda1

Koudelka
Já navrhuji JUDr. Miroslava Antla, soudci potřebují tvrdou, ale opravdu tvrdou ruku. A zregulovat nezávislost. Koudelka snad bude lepší než senilní ochmelka Motejl nebo ožralý pseudohumanista Bureš. 
0/0
16.6.2004 13:49

Rychlý G.

Počkejme si týden.
Zatím se mi jeví sympaticky. Pokud tady někdo tvrdí, že je to odborník, tím lépe. Teď čekám ještě pár prohlášení co všechno dá do pořádku a pak se poslušně zařadí a začne vysvětlovat proč to nejde. Případ Kubinyi mám ještě v živé paměti.
0/0
16.6.2004 9:16

dukeprvni

Špidla našel nového šéfa justice
sem rad, ze konecne vybral toho pravyho 5 ministru za dva roky nemaj ani taliani a to sou nejaci machri na stabilni vlady. ted se aspon ta sku**na ceska justice pos**e uplne a treba splachne i s celou vladou a prevezme ten spolek debilu EU. pak uz bude stacit par vozu hnoje a jaka byla ceska kotlina?
0/0
16.6.2004 3:46

vamberk

"Každý den je dobrý" ...
hroší kůže toho spolku ve vládě přežijí do řádných voleb a zajistí si zavčas jiná koryta. Morálka je pro ně prázdným pojmem (zářný vzor je podrazák Philip, který musí mít v Bruselu z našeho Špidlistánu pěknou srandu)... Dva roky ještě ve funkcích (kde už budou jen blbě kecat a obírat nás o další peníze) jsou dobrou vyhlídkou - a jestli je nový ministr pan Někdo nebo Nikdo je úplně jedno, v justici nic převratného stejně nesvede - leda kdyby dal soudcům 15. a 16. platy (to by pak třeba zrychlili tempo své vysilující práce)...
0/0
16.6.2004 2:11

SMUTNÝ

Na ty rošťáky je moc mladej!!!
navrhuji Tomáše Sokola nebo Antla, soudci potřebují tvrdou, ale opravdu tvrdou ruku - je to spolek zmetků!
0/0
15.6.2004 23:46

Rychlý G.

Re:
Nevím, jestli si pamatujete, jak se stal Tomáš Sokol ministrem České vlády za premiéra Pitharta? Zviditelnil se svými výroky jak je třeba zatočit s komunistama. Všichni slušní lidé k němu vzhlíželi s obrovskou nadějí a nedělo se vůbec nic! Prostě mu přistřihli křídla, jak někdo příznačně poznamenal. Narozdíl od ostatních ale dovedl včas politiku opustit.
0/0
16.6.2004 9:30

Destroyer7

To je hlína
Tak někde mezi vejci se slaninou a loupákem se domluvili na ministrovi spravedlnosti. To se mohli slézt rovnou někde u piva nebo si hodilt korunou.
 
Šprdlo, ty vole, táhni už konečně do pekel ! ! !
0/0
15.6.2004 22:00

Hombre007

Re:
 Perfektní web
0/0
15.6.2004 22:53

Vizek

Koudelka má problémy s alkoholem.
Na brněnské právnické fakultě, kde mě učil, byl věčně nalitej. Sice má sklony k alkoholismu, ale právník je to moc dobrý. Pálí mu to. Jednou přišel na ÚVV hrozně nalitej a Špidla řekl, tak tenhle člověk ve vládě nikdy nebude. No a vidíte to, už je tam.
0/0
15.6.2004 18:51

renek

Re:
tak to je správný socan ten Koudelka, když má sklony k alkoholismu to je škola Becherovky Zemana, kterou zavedl povinně v Lidovém domě
0/0
15.6.2004 20:10

Vlk-Honzi

Předčasné volby
Asi se opakuji, ale nechápu proč by měly být předčasné volby. Nejprve by se musel najít někdo (v parlamentu, abych byl přesný), kdo by je chtěl a v tuto chvíli:
ODS stačí počkat, co mr. Špidla a jeho Melody Boys ještě vymyslí (s nadszákou, od poloviny naší vlády čekat myšlenkové pochody je jako chtít po papouškovi, aby zpíval operní árie).
ČSSD je u vesla a od koryta se nikdy nikomu nechtělo a se současnou podporou voličů by mudel Špidla a spol. strávit nějakou dobu na ostrém slunci, aby do toho šli.
KSČM se rýsuje šance tiše podpořit ČSSD a mít za to dva roky poměrně silnou pozici bez odpovědnosti za výsledek.
KDU-ČSL je taky v pohodě - Kalousek se zubí mimo vládu a opět praktikuje opozici uvnitř vládní koalici, na což jsou lidovci experti.
No a US - tak ti mají ještě dva roky na to, aby si prohlédli parlament, zahřáli se na výsluní TV debat a tiše odkráčeli do pr...opadliště dějin.
A voliči si aspoň mohou uvědomit, kho volili a komu věřili. "Co si kdo navařil (zvolil), sám ať si vyjí."
0/0
15.6.2004 17:52

kouc

vláda nekončí,tak se budeme mít líp
Denně zaplatí každý Čech na daních více než 230 korun," upozornil Petr Hruška ze společnosti České daně.Situace se zhoršuje z několika důvodů. Jednak hospodaření státu končí čím dál tím vyšším deficitem. Stát příliš hýří a potýká se s obrovskými dluhy transformačních institucí. Dále také vlivem inflace a růstu mezd dochází při neměnných daňových pásmech a sazeb daní k posouvání lidí směrem do vyšších zdaňovacích pásem. Nehledě na to, že neustále vzrůstají odvody na zdravotní a sociální dávky. Česko má nadprůměrně vysoké daně. . Hlavní problém  tkví v kvalitě státem poskytovaných služeb. Peníze vybrané na daních bohužel nemíří do oblastí, které jsou klíčové pro budoucí prosperitu, jako např. vzdělání, věda a výzkum či infrastruktura. Místo toho jsou utraceny neproduktivně vinou chyb státních institucí během transformace či vinou štědrého sociálního sytému.
0/0
15.6.2004 17:11

kouc

to:shimansky
Vladimír Špidla, Zemi přivedl do EU, snaží se o prosazování ekonomických reforem. Ty jsou však nedostatečné. Sliby dalších reforem (důchodová, zdravotnická, deregulace nájmů, podpora rodin s dětmi) nejspíš nesplní. Jako premiér není dostatečně vůdčím typem, katastrofální je jeho personální politikaStanislav Gross, Kromě popovodňové doby toho moc nepředvedl. Přehnaná opatření při summitu NATO v Praze, skandál s manžely Stodolovými, neúspěchy při zavádění protikorupčního programu, klesající popularita policie. Jejím příslušníkům však vymohl razantní zvýšení platů.Bohuslav Sobotka, Reforma veřejných financí, kterou zahájil, je nedotažená. Soustřeďuje se pouze na zvyšování příjmů státního rozpočtu. Bez výraznějších škrtů na výdajové straně se však zadlužování státu nepodaří zastavit. Ministerstvo financí zároveň blokuje deregulaci nájemného.
0/0
15.6.2004 17:01

Englishman

Re:
Myslím, že 1) Špidla zemi do EU neřivedl, ale shodou okolností byl premiérem právě v době vstupu 2) Gross nic nepředvedl ani během povodní 3) Sobotka žádnou reformu nezahájil
0/0
15.6.2004 18:45

kiv

Re:
Souhlas. Do EU jsme byli privedeni presneji receno "nakopani" zhruba stejne jako kdysi do Ostbloku ci RVHP vlivem mocnosti okolo. Gross je nebezpecna figura, ktera z policie a statniho aparatu obecne udelala korupci prolezlou bandu polomafianu a  klientelismus nechala prosrust celym systemem. O Sobotkovi se nema cenu vyjadrovat, nebot je svetovym a historickym unikatem aby "strazce pokladu" delal nekdo bez elementarniho ekonomickeho vzdelani. Sectemo, podtrzeno je malym zazrakem ze tahle zeme jeste vypada tak jak vypada .....
0/0
15.6.2004 18:55

Premek Podlaha

Nic proti, ale.......
Nic proti němu, ale na té fotce vypadá jako nějaký mentál z Bohnic
0/0
15.6.2004 16:54

malajský tygr

sdf
Že vás ještě baví se tím zabývat.Vždyť jsou všichni úplně stejní a je jedno jestli ve Strakovce sedí Pidla nebo modrý pták Vyhulánek.
0/0
15.6.2004 16:53

babangida

Par stoleti ubehlo
zda se byt opet vhodny cas na defenestraci
0/0
15.6.2004 16:47

shimansky

Re:
Taky bych toho Klause z Hradu vykopal .
0/0
15.6.2004 16:51

rakoska

Re:
ty aby sis vzdycky nerejpnul...jen nadavas, ale nejaky argument chybi
0/0
15.6.2004 17:18

Loner

V tomhle veku
by mel poctive pracovat, nejlepe v soukromem sektoru, aby poznal cenu lidske prace. Tadyto ucho, ktery k realnymu svetu zjevne ani nepricichlo, od 20ti v komunale, to je teda masakr.
 
Navic Spidla je silenec, vcera jeste hlasal ze hledani potrva mesice a dneska vytahne kandidata jak kralika z klobouku.
0/0
15.6.2004 16:43

Eunice

Re:
Advokacie podle tebe není soukromý sektor?
0/0
15.6.2004 17:27

prazskycyklista

Opět "kvalitní ministr " ze socanské líhně :-((
Opět "kvalitní" socan, mlady, svině a nesmírně ambiciozní, jistě kamarád Sobotky a spol z Jižní moravy  a Lidovci jsou proto spokojeni a US-DEu jako obykle servilně přitakává, aby náhodou neztraila své 3 teplá korýtka, fuj, che se mi blít z těch mladých socanských parchantů v čele s Kšandičkou. "
0/0
15.6.2004 16:40

shimansky

Re:
OVŠEM BEZKONKURENČNĚ NEJODPORNĚJŠÍ JE TA ODÉESÁCKÁ LÍHEŇ, TO SNAD SOUHLAS, NE?
0/0
15.6.2004 16:44

renek

Re:
a co teprve ti odporní vševědoucí mladí liberálové okolo Uhnije a Klubu za otevřenou pr×del, resp.demokracii , těm ti odeesáci absolutně nemohli konkurovat snad jen ti odporní mladí ministři za ČSSD
0/0
15.6.2004 16:48

shimansky

Re:
A všem těm kraluje poslanec ODS Vidím .
0/0
15.6.2004 16:50

renek

Re:
0/0
15.6.2004 16:45

babangida

jachym
 JÁ VÁM ZAPÁLIM KOUDELKU
0/0
15.6.2004 16:38

kouc

Koalice: Kvůli eurovolbám vládu nezměníme
může být ještě větší důkaz,že tomuto spolku diletantů jde jen o koryta?mínění voličů je nezajímá.pánové,volby nebyly o EU,ale o vás
0/0
15.6.2004 16:03

shimansky

Re:
No já nevím, ale byly to volby do EU , ne?
Nehlasovalo se o novém složení parlamentu ČR, ne?
Kdybychom tu měli každé dva roky zažívat vládní zemětřesení a parlamentní hádky tak to už to vůbec nikam nedokopem.
Tak si zas náruživí ódeesáci polijte koule studenou vodou a klídek .
 
0/0
15.6.2004 16:36

kouc

Re: nevím jestli ti to došlo,
ale tyto volby byly protestem proti tomuto vládnímu slepenci
0/0
15.6.2004 16:49

shimansky

Re:
protest, to je tak všechno.
0/0
15.6.2004 16:51

kouc

Re: no jo
  • "Koho jsi volil do Evropského parlamentu?"
  • "ČSSD."
  • "Jo, tak to jsi byl TY!!"
0/0
15.6.2004 16:52

kouc

????
co ještě tito vládní komedianti vymyslí?
0/0
15.6.2004 16:00

gigigi

Benjamin
Aby to nebylo naivní ucho jako Sobotka. Nebo takovej šukač, jako byl Březina
0/0
15.6.2004 16:00

Dozen

Koudelka
Od roku 1990 do 1998 clen zastupitelstva ...... tedy v politice od svych 20-ti let ..... jako Sobotka praxe zadna ..... retorika o imperialistech ..... uvidime, zda Koudelkovi bude casem horet koudel u pr+dele ...... myslim, ze jako kovany stranik zustane ve vlade do jejiho horkeho konce.
0/0
15.6.2004 15:11

fialovypes

Re:
účast  v politice od mládí svědčí o demenci......normálního mladýho člověka nezajímá politika.........
0/0
15.6.2004 15:14

František Koudelka 4.Kyju

Re:
Koudelkovi koudel hořet nebude, jelikož nemusí pršet stačí když kape, jak říkáme my džudisté.
0/0
15.6.2004 15:17

habit

Re:
... no, ono ted spis plati "...hodne tresni, malo visni..." nebo tak nejak - to je takovy prekladatelsky orisek...
0/0
15.6.2004 15:38

gagaryn

Jáchym
 JÁ VÁM DÁM KOUDELKU
0/0
15.6.2004 15:05

zihac

umru
tak odted muzu rikat,ze mam zkousku z ustavniho prava od ministra a za 1 :)
0/0
15.6.2004 14:36

fialovypes

Re:
hehe když vod něj to jinak než za jedna nešlo......
0/0
15.6.2004 15:00

habit

Re:
... no, mohly te potkat daleko horsi veci... dneska je toho vsude plno...
0/0
15.6.2004 15:36

František Koudelka 4.Kyju

No
Tak to se má Praha na co těšit.
0/0
15.6.2004 14:10

fialovypes

rezignace čermáka
btw. rezignace ministra čermáka je velice kvalitní fraška - 13. a 14. platy ztrácí všichni státní zaměstnanci, ale zrovna kvůli platům soudců to musí zabalit ministr spravedlnosti; vždyť plat soudce postačuje na bohatý život i bez 13.  a 14. platu, tak proč kvůli tomu odstupovat?????¨justice nikdy nebude vypdadat co k čemu, pokud se ministři budou střídat kvůli takovýmto hova*inám....
0/0
15.6.2004 13:49

zinfo

Re:
Ale Ty jsi tam asi nestudoval, když si myslíš, že soudci jsou státní zaměstnanci?!
0/0
15.6.2004 16:43

fialovypes

koudelka=ministr??????
vážení
pokud někdo z Vás měl možnost studovat na Právnické fakultě MU Brno, tak ten ví...
p. Koudelka by neměl být ministrem spravedlnosti ani omylem, to není člověk jehož znalosti, zkušenosti a vlstnosti odpovídqají funkci ministra spravedlnosti!!!!
0/0
15.6.2004 13:46

Najdete na iDNES.cz