Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zeman: ČSSD musí ´postřílet zrádce´

Evropské volby podle expremiéra Miloše Zemana byly referendem o domácí politice a chování sociální demokracie ve vládě. Zeman nevzdává myšlenku, že se podaří svolat mimořádný sjezd strany, na kterém by ČSSD zvolila kompletní nové vedení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kereme

Ne tři, dva typy lidí
V ČSSD existují dva typy lidí, ne tři, jak praví moudrý Miloš. Jsou to lidé, kteří jsou spojení s agresívní a hulvátskou zemanovskou politikou 90. let, která je definicí toho největšího primitivismu (s. Volfová, která volí s. Bobošíkovou a ne vlastní partaj atp.). A dále lidé, kteří se to snaží dělat jinak než Zeman se Šloufem, Hojdarem, Grégrem a dalšími vylízanci. Tito lidé mají spíše evropský rozměr, ostatní se plácají v malém českém zapšklém maloměšťáckém rybníku. Mou podporu mají ti Evropané a Zeman ať zůstane na Vysočině.
0/0
18.6.2004 20:56

MPecold

bullmanne, bullmanne,
tak se někam odstěhuj, Ty poslední "čestnej a spravedlivej" Čechu!!!!
0/0
18.6.2004 0:27

greenina

Zeman přeci ví, jak je to
Při své vysoké inteligenci (někde kolem IQ 145) musí přeci Zeman vědět, jak se věci mají. Že totiž třeba Špidla není žádný zrádce, ale chybí mu pragmatický odhad situace. Špidlova vláda udělala několik kroků, které by za normálních okolností měla udělat spíše pravice. Fakt je, že důsledná a skutečná pravice by byla mnohem razantnější v demontáži sociálně ochranných prvků systému. Jenomže z taktických důvodů toto ODS nikdy neučinila, de facto byla llevicovější než ČSSD, protože v ní převládlo hledisko pragmatické technologie moci. ČSSD udělala nutné kroky, ale když už je dělala, podcenila jejich vysvětlování a svojí razancí na všech frontách ztratila téměř veškeré voličské skupiny. To bylo vrcholně netaktické. Zároveň ale byla tato strana značně infiltrována skupinou bezcharakterních jedinců, kteří začali diskreditovat stranu svým chováním víceméně výhradně ve vlastní prospěch. Tímto směrem stranické špičky nebyly schopny vůbec hledět. Konečně část minusových bodů přišla z podstaty věci kritiky vládní strany médii. Divoké jízdy Špidly a Grose přišly nejméně na 2 % hlasů. Přitom je to v podstatě banalita, stejné chování předvádí na silnici každý den tisíce lidí včetně vysoce postavených osob z každé oblasti života. Růst komunistických preferencí je zákonitý v kontextu s absolutním úbytkem počtu lidí chodících k volbám. Při 66procentní účasti by hlasů pro KSČM nebylo více než 15 %, celkově je stoupenců komunistů kolem 10 %. Z velké míry jsou to lidé, kterým intelektuální ani podnikatelská svoboda nic neříká. Když někdo tyto lidi osošuje, měl by si uvědomit, že ti lidě hledají jen někoho, kdo bude hájit jejich zájmy. Část voličů KSČM by mohla udržet ČSSD, kdyby trochu více přemýšlela - tam někde se nachází to, o čem Zeman mluví jako o "zradě" ideálů, ale to se týká jen části lidí. Zeman přesto chrlí jednoduchou rétoriku. Je to pragmatické, ví, co dělá, přesto je to hloupé.
0/0
17.6.2004 22:43

Antiperle

Re:
0/0
18.6.2004 0:25

Antiperle

Re:
Ještě je potřeba si povšimnout - z druhé strany- těch medializovaných komunálních korupčníků z ODS....těch pár desítektisíc za úplatek na byt si běžný občan dokáže daleko lépe představit než...ty o x řádu větší kauzy typu dálnice Brno-Ostrava, Diag Human, Nova loosers game, Grippen fun story atp.....hayhou!
0/0
18.6.2004 0:32

Kryštof Kolumbus

Stateční lidé nemají potřebu vytahovat z cizích kapes cizí peníze
Stateční lidé nemají potřebu vytahovat z cizích kapes cizí peníze...
A vo to v rámci této "revoluce" v ČSSD jde...
Pravicové vlády alespoň dokázali udržet vyrovnaný rozpočet, vy jen rozhazujete peníze bez viditelného efektu (připomínám jen, že všechny podobné postkomunistické země mají vyšší růst HDP než my !!!!)
0/0
16.6.2004 13:14

mikeK

Re:
No jo, růst HDP není všechno, jde taky o jeho výši, která je u nás daleko vyšší než u jiných zemí.
Zajímavé je, že pravicové vlády měly stejně velký rozpočet, ale třeba dluh konsolidační agentury se meziročně znásoboval, což už ne kažý vidí...
0/0
16.6.2004 16:03

Kleki Petra

Re:
Asi tomu nějak nerozumím. Kam se poděly každoročně vyšší rozpočtové schodky?
0/0
16.6.2004 16:08

Viados

100% muž
Dle Miloškovy definice 100% lidé v demokracii neexistují, neboť žádná strana v demokratických volbách nikdy nedostala 100%, Zeman zase jen vypouští svým ústním otvorem slovní průjem.
Jinak těch 9% pro ČSSD mě přijemně překvapilo. Škoda, že to nebylo ještě méně. Jistě jim to lidé spočítali i za to jejich s*aní na zákony v podobě bezohledných jízd. To byla myslím ta nejlepší předvolební (anti)kampaň.
 
 
 
0/0
16.6.2004 11:57

Ivor

Nakonec se nic nestane.
0/0
16.6.2004 0:05

Pongo

Zajímavá fota
Špidla při zveřejňování volebních výsledků: http://10.5.4.102/imgs.idnes.czz/eunie/A040613_MIZ_SPIDLA_EP_V.JPG
 
Špidla se raduje, hlasování o důvěře vládě nebude: http://10.5.4.104/lidovky.centrum.czz/img/photo/icPic3_37017.jpg
0/0
15.6.2004 17:57

Pongo

Zajímavá fota
0/0
15.6.2004 17:55

Leva

Jaký to jsme národ.....
Když čtu ty obhroublé příspěvky do diskuze, je mi všelijak, je možné z nich usuzovat, jaký to jsme národ. A z tohoto národa se rekrutují ti nejhorší z nejhorších do politických koryt. Slušní lidé tam nejdou, nemají na to žaludek. Je pravdou, že pan Milouš Zeman tu laťku slušnosti shodil zatraceně nízko, ale musíme se mu rovnat? Vrána k vráně sedá, tak proč se pan Zeman diví, že po jeho odchodu tam zůstali samí darebáci a noví darebáci přišli. Do strany, která měla momentálně přízeň nevzdělaných se nahrnuli zase jen darebáci a ti největší sedí na vysokých židlích. Bývalý vykladač Marx-Leninismu Lubomír Zao, mašinfíra Stano Lopata, který dává psu pít pivo, Roko Škromach, Příšlápek Šmudla, Šála Dostál atd. Do politiky, ze které plynou tučné brebendy se tlačí především špinavci, vždyť politika špinavá věc jest! Záleží na nás, zda-li je zvolíme. Schválně nepíši: koho zvolíme, protože volit můžeme jen darebáky, které nám nadiktovali zase darebáci. Jediné řešení je: nevolit! nechodit nikam a mámu tu komouše, kteří volit chodí. Jak vidno pánové, je to v prdeli. A teď babo raď! Tato země nemá budoucnost. Je to země politických Gaunerů. Mladí se mohou rozutéct po světě, ale kdo podá vodu staré mámě, nebo tátovi? Není tu východiska.
0/0
15.6.2004 17:43

VODNAR

Milosi,...
...ty ses proste guma
0/0
15.6.2004 16:00

lemax

Odstrel se sam Milosi Zemane.
Milosi, ruku na srdce ty jsi byl jeden z tech ktery ani nemel vstupovat do politicke sceny. Ty jsi nesliboval to co vlastne uz v dobe vedeni sve strany to uz bylo nemozne. Tim si i prihral dost Komunistum. kolik lidi Milosi nahlas rika, ze za komunistu bylo lepsi. T y jsi jeden ztech kteri nesou vinu propadu socialni demokracie. Nastesti pro tebe jsi to nebyl ty sam, kdo ma svou vinu na dnesni eknonomice ceske republiky. ty jsi neprihlizel zbabele, ze tahle Klausovska ekonomika to vede do slepe ulicky? Kdo v tu dobu vystoupil proti takove utopisticke eknomicke variante pana Klause.? Jako in on to byl, ktery reozdelil Obcanske forum na velke ci male politicke strany, aby si zajistil nejen predsednictvi ale i karieru. Nejsi ovsem jediny, ktery v podstate napomohl opet upevnit politickou moc komunistu. Lespi je zrusit takovou stranu po neuspechu a ty statecny poslat do jeste stale dobrych politickych stran, mozna nezavislich. V tomto pripade odstrelis i ty statecny se zradci, kdyz tahle socialni demokracie se nerozpadne. Jinak, dobre vis ze socialni demokracie ztratila reputaci a to nejen na jedno volebni obdobi ale na peknych nejmene 15 let. Tak k cemu tam drzet statecny, az pujdou do duchodu? Kdyz jsou vhodni a poctivy pro politiku, at jdou k jinym stranam a pomuzou jim a jejimu vedeni svou statecnosti jak rad mluvis, ale neplytvej jejich sily ve strane, ktera ztratila naprostou duveru nejen volicu ale i nevolicu. A to je na tom to nejsmutnejsi. Jenze v tu dobu ti rict, to neni spravne cesta co navrhujes, tak to bylo to samy jako Hitlerovi rict v roce 1941, ze prohraje valku. To co muzes udelat, je ze zacnes znovu od zdola pomahat socialni demokracii, ale jak vidis sam, budes mit dost sily a hlavne dost casu to dokazat? Hlavne casu Milosi, casu bude dost. Zaverem neni to ale podstate jedina politicka strana, a politik, kteri napomohly aby se komuniste dostali az na druhe misto. Mejte se napozoru aby nedostaly za dalsich deset let prvni. A ta dneseni vitezna
0/0
15.6.2004 15:46

siola69

všichni
kecáte a muchy se vám drbou na pysku
0/0
15.6.2004 15:20

Enver Hodža

Re:
Tvojí poznámku jsem nepochopil, dej nový pokus pro nás česky mluvící ty etniku.
0/0
15.6.2004 15:35

peq

Re: Náhodou to je super hláška
Uvítal bych další podobný!
0/0
15.6.2004 16:35

impulz

Miloš na hrad nebo do strakovky
Miloš na hrad nebo do strakovky
0/0
15.6.2004 15:07

4omega

Pane Zemane...
.... víte, že jste mi připomněl známé přísloví "Zloděj křičí: Chyťte zloděje!"?
0/0
15.6.2004 14:54

LimonadovyJoe

To jen potvrzuje, že soc. dem. neni
ani sociální ani demokracie, komanči to jsou, ikdyž nemají tolik kosmonautů v evropském parlamentu.
0/0
15.6.2004 14:48

Bůh nejvyšší

Vystřílejte ČSSD!
0/0
15.6.2004 13:37

Enver Hodža

Dirty "Miloš" Harry
Výborně, vystřílej celou tu pakáž, kterou jsi sám uvedl do provozu a pak zdrhnul.
0/0
15.6.2004 11:51

nevende

Re: PŘESNÝ ÚDER NA HŘEBÍČEK ! ! ! !
S TLUČHUBOU A JEHO ŠPLIDLIJIČEM A STANDIJIČEM JE TO PŘESNĚ TO SAMÝ JAKO S PITHARTEM, STARÝM RUMLEM I MLYNÁŘEM A MNOHA DALŠÍMI, KTEŘÍ S ÚSMĚVEM NA SVÝCH DRŽKÁCH INSTALOVALI VRAŽEDNÝ STROJ A KDYŽ SE ROZJEL A ZAČAL STÍNAT HLAVY, TAK STÁLI S OTEVŘENOU HUBOU!!!!!!!
0/0
15.6.2004 12:03

migaloo

!!!!!!!!!!
Miloši, postřílej je!!! To bude konečně pozitivní čin ČSSD v ČR!  Pak si ho na ně vyhoň a ustřel si tu svou uslintanou palici brokovnicí!!!
Děkuji
0/0
15.6.2004 11:40

babangida

Re:
migaloo, mluvis mi z duse, ale za todle ti Jeji Slovutnost redakce zakaze publikovat. me uz se to stalo a to sem jenom neco placnul na ukor teplajzniku
0/0
15.6.2004 12:32

trdlacek

Čiňte ďáblu dobře...
Vážená redakce, proč vůbec dáváte prostor gaunerovi, který chtěl stavět D47 za 100 mld. bez výběrového řízení? Někomu, kdo nejspíš lituje, že se nepíše rok 1950, kdy by měl šanci své odpůrce střílet bez uvozovek? Stýská se vám, že není ve vládě on, takže je potřeba mu udělat trošku reklamu? Špidla je sice tragéd, ale Zeman zločinec.
0/0
15.6.2004 11:38

bullmann

Re: Milý Trdláčku,
Tvůj tatínek Trdlo by Ti jistě vysvětlil, proč si celá vaše trdlovitá rodina myslíte takové věci, které Ty jsi jako správný Trdláček vyslepičil. My, kteří nejsme Trdlíci se cítíme Tvým duševním vakuem obtěžováni.
Trdlo, trdkej Trdlo, jak jen ráčí hrdlo a nepleť se do věcí, kterým Trdla rozumět nemohou.
0/0
15.6.2004 12:07

Nekonfliktni

Re:
0/0
15.6.2004 14:33

4omega

A koho byste tam chtěli?
Tuneláře z ODS? Zloděje z ČSSD? Křiváky z KDU? Bezpáteřní US-DEU? Parchanty z KSČM? .. ach jo.... občas mi je z toho, že jsem Čech, smutno.....
0/0
15.6.2004 11:16

majklos

Re: Tak si to hoď blbečku a styď se hlavně za sebe !
0/0
15.6.2004 11:31

Enver Hodža

Re:
Skvělé, lepší reakci bych nenapsal.
P.S. to není ironie
0/0
15.6.2004 11:48

bullmann

Re: Majklosi,
Ty skalní Čechu, z Tebe by měl Němec Jungmann radost. I mně vadí být občanem ČR. Stydím se za většinu představitelů tohoto státu a za většinu svých spoluobčanů, ale nic si házet nebudu. Počkám, až si to hodíte vy ostatní ve chvíli, kdy se vám konečně podaří udělat z téhle země jeden velký chudobinec. Tak nazdar vlastenče. Zdravím Tě sokole.
0/0
15.6.2004 12:19

MPecold

Re:
0/0
18.6.2004 0:21

4omega

Re:
Já ti nevím, na co mám být hrdý? Na Dvořáka? Na Smetanu, na Heyrovského apod? To je sice všechno krásný, ale z historie se kamaráde nenažeru. Ale ty dluhy, co tu ti parchanti u moci za 15 let nadělali, budou splácet ještě moji prapravnuci! A to je to jediné, co mě zajímá. Nejsem volič KSČM, ani náhodou, ale dát cca 400 miliard na sanace bank, prohrané arbitráže apod., to je trochu síla..... Peníze se nikdy neztratí, to je zákon ekonomiky, jen se zakutálí k "někomu". Takže se vzpamatuj ty a otevři si oči.
0/0
15.6.2004 12:41

Smejici_se_bestie

Re:
Rad bych videl takoveho co mel moc a nekrad
od komplicu Babinskeho po Ericha Honeckera
to nějak Jahelka zpival, ne??
0/0
15.6.2004 12:32

4omega

Re:
Myslím, že se pár lidí najde......
0/0
15.6.2004 12:41

selskyrozum

Re:
Jen Železného s Bobošíkovou, ty  to dají dohromady
0/0
15.6.2004 14:56

macho77

Re:
ja bych chtel ve vlade vojenskou juntu a parlament a senat bych rozpustil...
0/0
15.6.2004 19:53

nevende

JO, NADPIS JE SKVĚLÝ , ALE . . . . .
. . ,. . . . . . . ALE TO, ŽE SISKO PRVNÍ SE NEHOUPE NA VĚTVI S KONOPÍM KOLEM KRKU, ALE OTŘEPAL SE A DOKONCE ŠPIDLIJIČOVI NABÍZÍ JEDINOU MOŽNOU CESTU Z BEZVÝCHODNÉ SITUACE ----OSEDLÁNÍ VLÁDNÍHO KOALIČNÍHO KOČKOPSA KASLEM----- TAK TÍM TO ODS ZAVAŘIL
0/0
15.6.2004 11:11

4omega

Železný..
... by snad kvůli imunitě kandidoval i na náčelníka Křováků  To by mu ale sedělo nejvíc... doufám, že by ho jednou třeba sežrali a byl by pokoj....
0/0
15.6.2004 11:08

migaloo

Re: !!!
...jasně!!! Daliborka čeká!!! Možná se taky něco konečně sám naučí...
0/0
15.6.2004 11:00

cybermiky

konstatování
Dopadne to tak, že jeden pumprlík se přesune jinam a ostatní pojedou dál.....Je čas říci sociální demokracii - odstraňte profláklé představitele nejen z vlády ,ale i korytkáře z PS a senátu a očistěte svoji stranu od prospěchářů a zkuste jít do voleb, jestli Vám tam teda někdo zbyde
0/0
15.6.2004 10:54

migaloo

růžová strana...!!!
"...tak to logicky znamená, že ji vedou ani ne devítiprocentní lidé..."
CHYBA MILOŠI - VEDOU JI ČTYŘPROCENTNÍ LIDÉ
                               
0/0
15.6.2004 10:49

Ginmaster

4% čili buzeranti
I ti jsou morálnšjší
0/0
15.6.2004 11:04

migaloo

Re: !
To je jasný, že jsou morálnější!!! A hlavně by byli schopní víc držet při sobě...
0/0
15.6.2004 11:38

retrix

Předseda vlády
Lidi, to by mě zajímalo, koho by jste chtěli mít za předsedu vlády. Máte nějakého favorita svého ?Já bych volil Železného, ten přeci toho tolik hodně udělal pro jižní Moravu dle slov jednoho človíčka v televizi.Anebo Železný na Hrad, to by bylo heslo, co vy na to ?
0/0
15.6.2004 10:45

xvladah

Re:
To jo. Zelezneho na hrad a Kozeneho do Centralni banky, Dolly Buster jako ministrini kultury.... a to uz bych se vazne stehoval. Nejsi takhle padlej na hlavu?
0/0
15.6.2004 10:47

retrix

Re:
Ty brdo, ty jsi na to káp a my si tu lámem hlavu nějakým Špidlou a Zemanem. A vládu byhom měli pomalu hotovou
0/0
15.6.2004 10:50

chamomil

Re:
... tak to byhom měli .....
0/0
15.6.2004 10:54

Najdete na iDNES.cz