Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Osobnosti popohnaly dopisem Klause

Dusno kolem nominování ústavních soudců trvá. Sedm osobností veřejného života poslalo Václavu Klausovi otevřený dopis, týkající se způsobu, kterým prezident Senátu předkládá své návrhy ústavních soudců. Pod kritikou jsou podepsáni například poslanci Táňa Fischerová či Svatopluk Karásek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ProfesorR

ČLÁNEK SI SÁM DÁVÁ ODPOVĚD NA TO, ...
... kdo zdržuje nominace soudců. Poslední navržená kandidátka je Z KONCE DUBNA, ale senát hodlá rozhodovat až příští týden, tedy V POLOVINĚ ČERVNA.
 
Nějak si vážené osobnosti spletly adresáta, není třeba popohánět někde jinde?
 
Co Vy na to, pane Vaculíku, u Vás mě takový lapsus docela překvapuje, že byste si někde zapoměl brýle při podepisování toho dopisu?  
  
0/0
5.6.2004 14:01

Eldrb

Re:
Já bych s Vámi i souhlasil , až na ty " vážené osobnosti ". Já nevím kdo je  vážil, a jestli je teda někdo vážil tak měl určitě špatnou váhu. ( Ale Vy jste to myslel ironicky , že ? )
0/0
5.6.2004 15:38

ProfesorR

Re:
Za jedinou "váženou osobnost" mezi jmenovanými signatáři považuji právě pana Vaculíka a proto také moje poznámka k možnému selhání jeho zraku... . Ano, na ty ostatní to byla ironie.
0/0
5.6.2004 16:39

OldFaker

Když jste nechali komunisty...
...zvolit za presidenta bankovního úředníčka, tak trpte! Bohužel jsme jako národ historickosklerotický - rostou preference komunistům a ( kolik to asi stálo.... ) ODS! A tohle maminčino jezule svým strachem z práva a pořádku nakazil i lidi, do jisté doby myslící.... Dokonce jsem slyšel, že někdo považuje Klause za pravicového politika... Nepovažoval jsem nikdy Havla za státníka, ostatně ani on sám se za něj v jasných chvílích nepovažoval, ale co vyvádí ten úředníček, nemocný celou řadou morálních poruch, je na zápis mezi komunistické presidenty....
0/0
4.6.2004 22:37

Eldrb

Re:
Jak to tak vypadá , tak tím že se Klaus  stal presidentem zřejmě trpíš nejvíce ty. Soudě podle tvých příspěvků ohledně jeho osoby . Inu to je život,tak už to nějak překousni.
0/0
5.6.2004 1:50

shimansky

Klaus
je nemocný a měl by se jít léčit  .
0/0
4.6.2004 14:30

svobodny clovek

Re:
jak tak sleduju tve prispevky, tak lecit by ses mel jit ty
0/0
4.6.2004 19:41

iuos

hmm
já ho nechci za prezidenta.....
0/0
4.6.2004 13:33

Eldrb

Re:
..a koho by jsi si tak přál ? Byl jsi na vojně ? Jsi pod vojenskou přísahou ? Jestli ano , co je to potom za kecy ?
0/0
4.6.2004 13:50

iuos

hmm
nebyl, bohužel mám modrou
0/0
4.6.2004 13:57

Eldrb

Re:
Takže jako štábskripl zřejmě  nevíš že president je nejvyšší velitel ozbrojených sil. V současné chvíly to je osoba Václava Klause , a vzhledem k tomu že já jsem pod vojenskou přísahou tak tě žádám o umravnění. A né jen tebe.
0/0
4.6.2004 14:19

iuos

hmm
 to, že je prezident vrchní velitej ozbrojených sil vím i přesto, že jsem nevoják (radši bych šel na dva roky na vojnu než mít zdrav. potíže )
0/0
4.6.2004 14:22

habit

Re:
... on te treba taky nechce za obcana, a co s tim nadela?
0/0
4.6.2004 13:55

iuos

hmm
neudělá s tím nic, stejně jako já s tím, že on je prezident
0/0
4.6.2004 13:58

Prubojny_kapitalista

Cha cha
Tak osobnosti jo, milí svazáčtí novináři z Idnes? Já žádné nevidím, ale stále vidím ty samé zkrachovalce, kteří si pro svoji neoblíbenost a neschopnost ani neškrtnou a tak musí neustále vytvářet nějaké třídní nepřátele. Tak koho tu zase máme. Fišerovou, rádobydisidnetku, která za dávných časů chlemtala s Kubišovou v hospodě pivo, kecaly o Husákovi a říkali tomu disidentství. Známe už tuhle figurku, která se denně ve jménu pravdy a lásky modlí ke svému Havlo-guru, kandidátku na prezidenta, kterou pomalu nevolili ani její straníci (nebo spíše nestraníci), protože netrpí takovým šílenstvím aby si tuhle politickou mumii představili v prezidentském křesle (tím nemyslím její vzhled, to bych řekl strašidlo, myslím její názory). Pak je to oblíbený "nestraník" Karásek, který svou masochistickou nestrannost dotáhl až do Unie Svobody, to panečku nestrannost. Zvlášť, když již od začátku svého působen v poslanecké sněmovně vstoupil do poslaneckého klubu US, který by ani nevznikl, protože členů této pidistany je tam poskrovnu. Ale přídavek do koryta se šikne, pane nestraník. Jdeme dál. Patočka?! Osobnost? Ten ekolulan? Nenechte se vysmát. Mejstřík? Podvodník, který neprávem žádal o povodňový přízpěvek na který neměl nárok. Ten patří za mříže. Zkrátka samí přívrženci našeho bývalého monarchistického tuberáckého chrchlíčka, kteří by nejraději viděli v ústavním soudu kámoše Peheho, Špačka nebo Mathého. Vsaďte se, že za chvíli se k dopisu přihlásí normalizační klan Svěráků, rudoch Smoljak a další, zkrátka všichni Ti, kteří by se tak rádi dostali skrz svůj kamarádšovt k lizu.
0/0
4.6.2004 9:11

habit

Re:
... v podstate jedina osobnost v tomto pripade je prezident...
0/0
4.6.2004 9:20

shimansky

Re:
Děkujeme za vyčerpávající rozbor, socko!
0/0
4.6.2004 11:47

shimansky

Re:
KDO NENÍ S NÁMI JDE PROTI NÁM A ZASLOUŽÍ SI TO NEJHNUSNĚJŠÍ OPOVRŽENÍ A PŘÍSNÝ TREST.
VEŘEJNĚ TYTO GAUNERY ZLYNČUJME !!!
AŤ ŽIJE VÁCLAV KLAUS, NÁŠ MILOVANÝ PREZIDENT !!!
0/0
4.6.2004 11:51

shimansky

Re:
sorry, tvůj nick by spíš měl být zastydlý komunista .
0/0
4.6.2004 11:53

vamberk

Re: Máš naprostou pravdu !
Příspěvek Průbojného kapitalisty přesně sedí. Opět mají příležitost vylejzat z děr "bojovníci za pravdu a lásku" alias "Impulzisti" - pokud nedřepí v US a netřesou se o koryta. Alespoň víme, kdo jsou to skutečné osobnosti (opravdu úroveň). Měli by v duchu Havlových absurdistánů obsadit ústavní soud sami - nakonec jim dal příklad, vždyť uděloval milost i bez soudu (Chadimová) a nikomu to nevadilo. Tak jen do toho - viděl bych tam především Mejstříka a Karáska. Byla by aspoň sranda !
0/0
4.6.2004 13:33

Kirken

Á jé, další petice.
Kraválisti a televizní revolucionáři opět vylézají z děr. Smoljak, Kraus, Rychlík a další se jistě připojí. A ty, Vašku, koukej honem najmenovat takové kandidáty, kteří se jim budou hodit do krámu. Mejstřík ti rád zašle seznam.
0/0
4.6.2004 8:47

shimansky

Re:
Nesouhlasím, je dobře že se toho lenocha snaží aspoň někdo popohnat, aby plnil funkce, které dle zákona plnit má.
0/0
4.6.2004 8:56

Kirken

Re:
No když myslíš, že je to o Klausově lenosti...
0/0
4.6.2004 9:01

vamberk

Těch pár Havlových pohrobků
udělá cokoli, jen aby se mohli strefit do prezidenta Klause. Škoda, že neměli tolik elánu plést se do úřadu bývalého prezidenta Havla. Tam padali na zadek a mecenáš (co nám ho svět tak závidí) si jmenoval bez diskusí koho a kam chtěl - nikomu to nevadilo. Tato dojemná starost o kompletnost ústavního soudu je další průhlednou a trapnou snahou pár "rádobypolitiků" jak kritizovat prezidenta Klause - pochybuju, že by jim ústavní soud tak hrozně moc ležel na srdci. Je to pár odbytých chudáků, kteří se neumějí jinak realizovat. Už aby byly volby !
0/0
4.6.2004 7:36

MSB

To co Klaus provádí s Ústavním soudem mne děsí
Se signatáři toho dopisu nesouhlasím pouze v tom, že Klausovo zdržování je snad neúmyslné. Na to je příliš inteligentní, cílevědomý a schopný. Jsem pevně přesvědčen, že Klaus paralyzuje práci Ústavního soudu zcela záměrně, aby tak senát přinutil ke schválení kandidátů, kteří, až bude potřeba, budou rozhodovat ve prospěch Klause a ODS mnohem ochotněji, než soudci současní. Všechny ty jeho účasti na dožínkách mu pouze mají zajistit větší podporu veřejnosti, aby za scénou mohl v klidu znásilňovat náš ústavní systém.  
0/0
4.6.2004 7:07

habit

Re:
Neni obcas na skodu seznamit se s fakty, nez vyjdes na verejnost s nejakou  teorii spiknuti. Kdo si tady dava na cas je senat. Kdo vybira, respektive zamita navrzene kandidaty podle znacne podezrelych meritek, je opet senat. Kdo krici "... chytte zlodeje"...
0/0
4.6.2004 9:14

ProfesorR

Re:
Tak je to.
0/0
5.6.2004 14:03

x-ray-x

Jenom
Popohnat dopisem? Do řiti ho nakopnout, že přistane až za Uralem.
0/0
3.6.2004 20:52

w_churchill

Osobnosti?
Já bych místo termínu osobnosti použil pojem tragédi. To je ještě slušný termín. Osobně je mi líto Vaculíka, že tak hluboko klesl.
0/0
3.6.2004 19:50

jarda_carda

Re: kristaboha
Tak ony jsou to osobnosti, to by jeden neřek :-D. Alkoholik Karásek, 2 obstarožní herečky, posedlý Patočka + ten pán, co si dobře žije z příspěvků nás útlocitných blbců na postižené. No a pan Vaculík jim to sepsal. Jistě zadarmo. A určitě se přidají ještě věrní přátelé Veškrny-Havla.  Další verze akce "Děkujeme,odejděte".  
0/0
3.6.2004 22:55

Johny_S

Re:
Vždyť jsou to blbci. Jenom se zviditelňují (že by nějaký druh předvolební kampaně - upřímně tomu nevěřím ). Pročpak se s podobným dopisem neobracejí na pány prasenátory? Dokud navrhoval ústavní soudce Havel, vůbec se o tom nediskutovalo, ale Klausovi prostě budou dělat problémy za každou cenu. Nejlepší z těch hovad je ovšem Mejstřík.
0/0
3.6.2004 23:18

Pongo

Re:
Ono tak nějak ani diskutovat nešlo. Když Havel najmenoval ústavní soudce, tak Senát ještě neexistoval, tudíž neexistovala žádná organizace, která by mu jeho kandidáty schvalovala nebo odmítala.
 
Navíc se povodňový žadatel Mejstřík nechal nedávno slyšet, že Havel po sobě zanechal seznam možných ústavních soudců a Klaus se tím neřídí.....
0/0
3.6.2004 23:32

Johny_S

Re:
Proboha! Opravdu? A proč by měl? Jinak, na Mejstříkovi se mi opravdu líbí, jak je nestranný a jde mu o blaho naší země . Na Balíkovi mu vadilo, že prý by snad mohl být napojený na ODS. U člena KDU-ČSL Výborného a ČSSD Rychetského mu ovšem napojení na politické strany vůbec nevadilo. Že by ono zprofanované "když to dělají ti druzí, co jsou špatní, tak je to špatně, ale když to děláme my, kteří to myslíme dobře, tak je to dobře." Něco podobného si určitě v 50. letech říkali i mnozí komunisti....
0/0
3.6.2004 23:50

Johny_S

Re:
Na debatu o Mejstříkovi nějak nemám náladu. Dneska se vážně nechci rozčilovat. Zakončím to tedy přáním: Mejstříku, děkujeme a už padejte.
0/0
3.6.2004 23:55

KarelRehacek

Klaus stejně nemá čas...
Víte, kolik práce dá lezení na Blaník, pojídání klobás před TV kamerami, trsání na hasičských bálech, návštěvy řeznictví, poučování studentů nebo předvádění se s mladou milenkou?
Je komické, že se takhle chová zrovna snob Klaus. Jeho snaha přiblížit se tzv. lidovým vrstvám je poněkud trapná...
0/0
3.6.2004 19:36

x-ray-x

Re:
On byl takovej vždycky. Populista non plus ultra. Bohužel mu to většina národa žere..
0/0
3.6.2004 20:53

KarelRehacek

Re:
Možná takový byl vždy, ale po zvolení prezidentem to nabírá obludných problémů. Jen čekám, kdy začne do úřadu chodit v plavkách, místo tenisu bude hrát Hanspaulku a jezdit na dovolenou k Balatonu...
0/0
3.6.2004 21:05

KarelRehacek

Re:
Ne problémů, ale rozměrů.
0/0
3.6.2004 21:05

iuos

hmm
na problémy taky dojde
0/0
4.6.2004 9:04

shimansky

Re:
Dnes tento krásný  a ryzí člověk nemohl chybět před kamerami při předávání Zlatého míče, i když se kdysi nechal slyšet, že fotbal nesleduje.
Oooooo, jak je náš pan prezident flexibilní .
0/0
3.6.2004 23:51

Johny_S

Re:
A co ti vadí? To má jako Havel sedět na slonovinové věži a navštěvovat nějaké obskurní akce přátel z řad tzv. umělců? Má se nechat oblopit desítkami lidí z ochranky, aby ho pokud možno ani nebylo vidět? Má sedět zalezlý a k ničemu se nevyjadřovat? Pro některé lidi ať by řekl cokoli, tak by to bylo špatně. Zrovna z vašich příspěvků by člověk nabyl dojmu, že Satan má nové jméno. Václav Klaus (ovšem kam se hrabete na fanatika Celtika).
0/0
3.6.2004 23:58

shimansky

Re:
Ne, mne jen zaujalo jeho nadání být vždy na pravém místě v záři reflektorů v těch nejsledovanějších časech. Samozřejmě ho nechci obviňovat z kalkulu, protože to je tomuto ryzímu charakteru naprosto cizí.
Zítra má navíc pan prezident zcela jistě na programu vyhlášení výsledků o nejlepšího slabozrakého cyklistu a nejlepšího týmu basketbalistů na vozíku.
Vše pro sport !
0/0
4.6.2004 0:26

Johny_S

Re:
A já opakuju: co je na tom špatně?
0/0
4.6.2004 0:34

Rebby

Re:
Johny... Ten falešný populismus! Ten je na tom špatně!
0/0
4.6.2004 16:10

MilanMilanMilan2

K tomu řečeno
Neustupovat podobným tlakům, nenavrhovat ústavní soudce pod vlivem KDU-ČSL, US a pod., t.j. soudce nakloněné církevním restitucím, ústupkům jistých tlaků z Bavorska apod. Že by pisatelům Stoiber dodal odvahy? Vezmeme-li v úvahu i to, co píše pan Komárek, asi to nebude náhoda, že se toto všechno koná ráz na ráz pěkně za sebou. Klaus by musel být úplně slepý, kdyby toto zmíněné neregistroval. A úplně hloupý, kdyby kvůli tomu ustupoval - a to určitě není. To ať raději do voleb jede ústavní soud na půl plynu. (Jedinou osobností z podepsaných je pro mne pan Vaculík, ostatní jsou úctyhodní velikáni ve srovnání se mnou, ale proti Klausovi úplné nuly.)
0/0
3.6.2004 19:32

Johny_S

Re:
Škoda, že se Vaculík nechal zapojit do tak pochybného podniku. O těch ostatních je škoda mluvit.
0/0
3.6.2004 23:20

Elev

prominte
ale clovek, ktery z "humanitarnich" duvodu privede na mizinu 5% populace, tak podle mne to neni clovek, ktery si zasluhuje podle mne uctu.!!
0/0
3.6.2004 18:47

Elev

Re: nehlede na to
a ze prave proto si ziskal Meciar tolik popularity na Slovensku.
0/0
3.6.2004 18:56

Johny_S

Re:
To mluvíte o Vladimíru Ignoru Špidlovi? Ten přivede brzo na mizinu celý stát.
0/0
3.6.2004 23:23

Elev

Re: ne
mluvim o byvalem prezidentovi Havlovi a jeho politickem rozhodnuti zlikvidovat jedno cele prumyslove odvetvi.
0/0
3.6.2004 23:33

Najdete na iDNES.cz