Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kolář potrestal policisty-kritiky

Na začátku padla nevinná věta z úst dálničního policisty: "Kožené sedačky v policejním Fordu Mondeo nejsou příliš vhodné, pouzdrem na pistole je brzy poškodíme." A na konci? Policejní prezident Jiří Kolář minulý týden za tuto jedinou kritickou větu policistovi snížil plat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zahavec

Držet hubu a krok se vždy vyplati, že????....
Zrcadlo doby,které zde funguje stále. Nebo čím měkčí (mírnější kritika), tím tvrdší a razantnější zašlápnutí? Jak kdo chce. Trestná činost v řadách policie se tak lehce vymítit nedá jako pár poznámek na adresu kožených sedadel. Takže příště ,,rovnou rozdrbat" a možná i s úsměvem.
0/0
2.6.2004 10:19

Thyronx

Jak za totalu...
Vy si fakt myslite ze "totalu" je konec? Tak se zeptejte soudruha Kolare.Asi si pamatuje docela dobre metody z one doby.Kazdy nazor je trestny jak se zda o kritice ani nemluve. Ten dedek uz mel davno okopavat zahonky a nebo delat neco co umi. Zatim se zda ze mnoho chytrosti nepobral. Ceska Policie je zdrojem zertu,vtipu a posmesku na celem svete od Ukrajiny po Bahamy.
0/0
1.6.2004 20:51

skajwolkr

POLICIE
Specialne pan policejni prezident mne bavi jiz hodne dlouho. Vsimnete si, ze at za nim prijdete s jakymkoliv pruserem policie, tak vam s chapajicim a ucastnym pohledem rekne, ze ve skutecnosti je to jeste horsi a musi se to samozrejme resit. Ja nevim to je jako kdyz u zkousky z fyziky mi reknou, ze zrejme neznam maxwelovi rovnice a ja zkousejicimu jeste vpalim ucastnym hlasem, ze neznam ani ohmuv zakon, tak poletim ani se nestacim divit, tady je to burt, vzdyt jde jen o nasi bezpecnost. Smesne, vojine, lidi je jako sra*ek...
0/0
1.6.2004 20:11

maori

Kocourkov
Demisi!  Soucasna policie je  vysmech vsem, kdo plati radne dane
0/0
1.6.2004 18:51

JirkaVanek

GroSSovo gestapo
31.kvetna byli na policii v Prerove predvolani a vyslechnuti dva clenove prerovske organizace KAN (Klub angazovanych nestraniku).Jedna se o predsedu KAN Ing.Jaroslava Bezdeka a clena KAN Radomira Pavlicka.Oba jmenovani byli policistkou por.Ing.Janou Hlobilovou dotazovani, zda po zatceni Vladimira Hucina v r.2001 nevyhrozovali ve sklepe Vlastimilu Svedovi a zda ho nenutili k tomu, aby odvolal svou vypoved ve ktere Hucina "usvedcuje" z provadeni teroristickych aktivit.Je zrejme, ze postkomunisticka policie a tajna sluzba se pripravuje na mozne skandalni odhaleni svych zlocinnych aktivit.V danem pripade se drive nebo pozdeji prokaze, ze policie a tajna sluzba ke svym zamerum vyuzila Vlastimila Svedu jako byvaleho tajneho spolupracovnika StB s kr. jm. Slavek a navic diagnostikovaneho druhotneho psychopata.
Vladimir Hucin dostal predvolani k vyslechu a to na 8.6.2004 v 8.00 hod.
 
Za Spolecnost slusnych krajanu
Jiri Vanek
0/0
1.6.2004 1:56

Marmeladeee

jeden metr na "zlaté hochy", druhý na nás obyčejné lidi
Panu "Náhodný kolemjdoucí" sdělím, že jsem v Brně na podzim loňkého roku žádala policistu, který byl v uniformě a ve službě, aby zakročil proti lidem, kteří tam házeli kameny. Odmítl udělat 20 kroků a zasáhnout. Tvrdil, že musí dohlížet, aby auta nejezdila do ulice, kam žádná auta ani nejezdila. Pak jsem ho musela přemlouvat, aby mě dovedl na okrsek za svým nadřízeným a jeho nadřízeného jsem musela přemlouvat, aby tomu svému podřízenému dal příkaz, aby zasáhl. Pak teprve se uráčil jít zasáhnout - uličníci mezitím pochopitelně utekli. Podala jsem trestní oznámení: odpověď: vše bylo v pořádku. Policista nemohl zaáhnout, protože K TOMU NEBYL VYŠKOLEN!!!  Jak se pozná policista, který je vyškolen zasáhnout proti uličníkům, házejícím dlažební kostky? Tak k čemu jsou paragrafy? To se mám odvolávat 10 let až do Štrasburku kvůli takové jednoduché věci? Atť mi "náhodný kolemjdoucí" poradí, co mám dělat. Moje stíženost na inspekci Min.vnitra byla zamítnuta. A mimochodem: Policie ani nepředvolala k výslechu svědky, které jsem  uvedla. Podobných příkladů mohu uvést vícero....
0/0
31.5.2004 23:39

náhodný kolemjdoucí

Re:
proč já bych Vám měl radit?? Jediné, co jsem zde uvedl, jsou ocitované paragrafy ze zákona o policii ČR, které definují základní povinnosti policisty. A to proto,  neb  mi nebylo jasno, kterou z těchto povinností policista porušil, že ho Kolář potrestal. Samozřejmě si nedělám iluze o tom, že všichni policisté jsou dokonalí ochránci veřejného pořádku a bezpečnosti občana, ale jak vidno, tak to nejspíš smrdí od hlavy.
0/0
2.6.2004 9:29

Marmeladeee

Totalita na všechny způsoby
Pane Volten, chápu, že armáda ani policie není debatní kroužek. Ale to, co vy obhajujete, je absolutně slepá poslušnost. Nacisti také slepě poslouchali, máte snad nějaké výhrady proti jejich disciplině? A přesto pro nás nejsou vzorem. Nebo pro vás jsou? Nemůžete přeci obhajovat, že když je nadřízený osel, zločinec, psychopat, tak může podřízenémo poručit co si jeho chorá mysl usmyslí! V té koncepci chybí zpětná vazba či kontrola. Kdybyste měl dělat jen tak jednoduchou věc, jako je jít, klást jendu nohu opřed druhou, a necítil byste zem (např. v důsledku poruchy nervového ústrojí či nějak podobně), tak byste vůbec nevěděl, zda už je vaše noha na pevné zemi nebo ještě ve vzduchu - stejná je situace nadřízeného, který smí vše - nemá zpětnopu vazbu - nesmí být kritizován!!! Systém bez jakékoliv kantroly vede k totální zkáze všeho, co se ocitne v jeho dosahu. Snaha státu dostat pod totální kontrolu veškeré obyvatelstvo (centrální evidence obyvatel, snaha mít možnost dělat bytové prohlídky v případě sporů o hospodářské soutěži, snaha moci odposlouchávat . už se to děje, ale ještě to není psověceno zákonem, atd.atd.) - to je hnusná a nelidská kombinace nacismu a komunismu. Vy to nevidíte, pane  Volten? Tak navštivte Kubu, Severní Koreu nebo Čínu...
0/0
31.5.2004 23:26

Volten

Re: Marmeladeee
musím se přiznat že nerozumím Vašemu rozhořčení .Třeba by mě pomohlo vědět jestli jste byl na vojně?Všeobecně Vám ale mohu říci že všechny ozbrojené složky  na celém světě  podléhají z části jiným zákonům nežli osoby civilní.Pro schopnost jejich nasazení v akcích i v jejich všední práci platí jiná pravidla a nelze je posuzovat očima civilisty.V prvé řadě,je  tvrdým výcvikem plněn účel naprosté poslušnosti a odstranění  vlastních názorů.Je to nutné z toho,že jedinec není schopen posoudit  momentální situaci.Tuto posuzuje vždy jen výšší představený a podřízený  musí jeho rozkaz  poslechnout bez toho že by jej kritizoval. Toto moje jednoduché vysvětlení je v podstatě obsahem všech řádů kterými se ozbrojené složky řídí.Říká se tomu disciplina,bez které není velení.Váš názor jestli je to tak správné,nic nemění na faktu že plnění rozkazů musí být a jto bez diskuze .
0/0
1.6.2004 19:00

Kleki Petra

Re:
Většina z toho je naprostá pravda. Otázkou je, zda dotčení obdrželi rozkaz nevyjadřovat své názory na veřejnosti. Pokud ano, disciplínu porušili. V opačném případě je celá věc přinejmenším diskutabilní.
0/0
2.6.2004 9:24

Zubrsu

Policie jinak....
....neboli tak nějak socialisticky, po grosovsku a hlavně republiku si rozvracet nenecháme!!!!!!!!!!
0/0
31.5.2004 22:31

Volten

Kolář potrestal policisty - kritiky
... domnívám se že postup policejního ředitele o potrestání kritiků z řad jeho podřízených byl  správný a nutný.Ozbrojené složky  armáda a policie  se řídí jiným zákonem nebo předpisem  nežli civilní občané.Je to proto aby  řízení a provádění výkonu jejich práce odpovídalo stanoveným postupům a zákonům.Při tom pochopitelně není možné aby do rozhodování  mohl kdokoliv vnášet své připomínky  a z rozkazu tak udělat debatní kroužek.Tato nutnost podřídit se rozkazům,není a nikdy nebyla  nijakou  demokratickou možností.Pokud  někdo vstupuje do řad policie,činí tak dobrovolně  a s vědomím že budou jeho obvyklá občanská práva částečně zkrácena ve prospěch této instituce.Předpis který povinnosti  policisty upravuje je v podstatě rozkaz a jeho porušení jak je všem mužům z vojny známo, je vždy trestán. 
0/0
31.5.2004 17:41

svobodny clovek

Re:
Kdybych nevedel z jinych diskusi jaky jsi debil, tak bych si myslel, ze to myslis ironicky.
0/0
31.5.2004 21:13

tojesnadfuk

Re:
.... taky si myslím, že jde o debila.
0/0
1.6.2004 13:44

Volten

Re: tojesnadfuk
už podle názvu tojesnadfuk soudím že nejde o člověka oplývajicího bystrostí a proto není  pro mě vhodným partnerem pro diskuzi
0/0
1.6.2004 19:11

Volten

Re: svobodný člověk
Svobodný člověče,bez ohledu na to jestli jsem debil,nebo ne,nic to nemění na faktu že v ozbrojených složkách na celém světě není kritika nadřízeného dovolena a je vždy trestána. 
0/0
1.6.2004 19:08

Marmeladeee

Rozkaz je rozkaz
Když je  rozkazem nařízeno, že pistole jemný kožený potah policejního auta nepoškrábe, tak i kdyby ho rozedřela na cucky, uniformovaný policista bude tvrdit, že potah je neporušen.
0/0
31.5.2004 23:43

d.dvoracek

Re:
To je samozrejme nesmysl. Povinnost policisty se vztahuje na splneni rozkazu, nikoli na to, co si ma ci nema myslet. Stejne tak lze policistovi udelit rozkaz, co ma udelat, ale nelze mu udelit rozkaz, jaky ma mit nazor.
Pokud policista dostal rozkaz, aby ukazal pisalkum nove auto, tak to udelal velmi dobre, protoze jim ukazal auto vcetne odborneho komentare.
O nedodrzeni rozkazu by se jednalo tehdy, pokud by jim auto neukazal, protoze by sam usoudil, ze to neni zapotrebi.
Nevim ale o predpisu, a rad se necham poucit, ktery by policistum ci vojakum zakazoval kritizovat nadrizeneho.
0/0
2.6.2004 9:16

náhodný kolemjdoucí

doplněk
§ 8     Policista není povinen provést služební zákrok, jestliže a) je pod vlivem léků nebo  jiných látek, které závažným způsobem snižují jeho schopnost jednání;  b) k   jeho  provedení   nebyl  odborně   vyškolen  ani  vycvičen a jestliže povaha služebního  zákroku takové odborné vyškolení nebo vycvičení vyžaduje;  c) tomu brání důležitý zájem služby. 
§ 9
 (1) Policista  je při  provádění služebního  zákroku povinen,pokud to  povaha a okolnosti  služebního zákroku dovolují,  použít odpovídající výzvy.
 (2) Pokud  to  povaha  služebního  zákroku  dovoluje, použije policista před výzvou slov "Jménem zákona!".    
(3) Každý   je  povinen   uposlechnout  výzvy   zakročujícího policisty. 
§ 10
(1) Policista  je povinen  při výkonu  své pravomoci prokázat svou příslušnost k policii, pokud to povaha a okolnosti služebního zákroku nebo služebního úkonu dovolují.
(2) Příslušnost  k  policii   prokazuje  policista  služebnímstejnokrojem s identifikačním číslem, služebním průkazem, odznakem služby kriminální policie nebo ústním prohlášením "policie".
(3) Ústním  prohlášením  "policie"  prokazuje  policista svou příslušnost  k   policii  pouze  ve   výjimečných  případech,  kdy okolnosti služebního zákroku  neumožňují tuto příslušnost prokázat služebním  stejnokrojem, služebním  průkazem nebo  odznakem služby kriminální  policie.  Služebním  stejnokrojem,  služebním průkazem nebo  odznakem  služby  kriminální  policie  se  policista prokáže ihned,  jakmile to  okolnosti služebního  zá
0/0
31.5.2004 17:04

náhodný kolemjdoucí

povinnosti policisty
Povinnosti policisty
                               § 6
     (1) Při  provádění služebních  zákroků a  služebních úkonů je policista  povinen dbát  cti, vážnosti  a důstojnosti  osob i  své vlastní a  nepřipustit, aby osobám v  souvislosti s touto činností vznikla bezdůvodná újma  a případný zásah do jejich  práv a svobod překročil  míru nezbytnou  k dosažení  účelu sledovaného služebním zákrokem nebo služebním úkonem.
     (2) Policista  je  povinen  při  provádění služebního zákroku a služebního úkonu  spojeného se zásahem do  práv nebo svobod osob poučit je o jejich právech, pokud to povaha a okolnosti služebního zákroku nebo služebního úkonu dovolují; v opačném případě je poučí dodatečně.
                               § 7
     (1) Policista  ve službě  je povinen  v mezích  tohoto zákona provést  služební  zákrok,  služební  úkon,  popřípadě učinit jiná opatření nezbytná  k provedení služebního  zákroku nebo služebního úkonu, zejména  vyrozumět nejbližší policejní  útvar, je-li páchán trestný čin nebo přestupek anebo  je-li důvodné podezření z jejich páchání.
     (2) Policista i v době mimo službu je povinen v mezích tohoto zákona  provést služební  zákrok, popřípadě  učinit jiné  opatření k provedení   služebního  zákroku,   zejména  vyrozumět  nejbližší policejní útvar,  je-li páchán trestný čin&nb
0/0
31.5.2004 16:59

Michalll

Pokud zadnice policistů
budou zpocené od těžké práce, pokud potřebují respekt okolí i podřízených, pokud kariera je přes takovéto hlouposti je v česku nutná, přeji jim i perzián.
Michal, Libčeves, t. 603771186
0/0
31.5.2004 15:48

Ohde

..
Starý komunistický kádry, otravují život mladým, co umějí jazyky, mají moderní know how a názory na svět a fungování věcí..
Až ku.. jako Kolář vychcípají nebo aspoň odtáhnou do důchodu, případně z funkcí, kde mohou škodit, bude líp.
0/0
31.5.2004 15:40

Zkazius Catrix

Hnupi... proste hnupi
Hnup policejni reditel a hnup jeho nadrizeny jen dal podrezavaji vetev cele te socanske bande a za to jim musime vyslovit dik. Skoda tech policistu, kteri jejich hnupstvi  odnesou, ale asi se socani i pri sebevrazde ridi heslem o kacenem lesu a letajicich triskach . A chovani techto politickych mrtvol jen krasne naplnuje prislovi o tom, ze chcipajici kobyla kope kolem sebe  . No, chtelo by to nejakou ranu z milosti.
0/0
31.5.2004 15:02

TalkToMe

Bacha!!!
Lidi, davejte si bacha at Kolar nezavola vasim sefum, ze vam maji snizit platy, protoze tady otevrene rikate svoje nazory....    
0/0
31.5.2004 14:43

Jupee

Opět se trestalo úplně špatně
To je vážně na šišku postavený! Tady někdo něco řekne a degradujou ho. Že je v policii celej kordon blbečků, kteří sou asi potichu, ale páchaj svinstva se přehlíží. Koláře jsem považoval za profesionála, ale jak je vidno, zelená (ve všech smyslech tohoto slova) mu asi opravdu hodně vlezla na mozek . Těm policajtům držím pěsti. Jupee 
0/0
31.5.2004 13:46

zdolík

Všechno tu smrdí...
těma dvěma politickými děvkaři Špidlou a Grossem
0/0
31.5.2004 13:45

vokoun6

Plagiát
Nechme stranou fakt, že článek je prakticky do písmene opsaný vejcuc z asi tři týdny starého čísla Světa motorů, kde je tomuto tématu věnovaná dvojstrana.
Pointa celé kauzy je v tom, že kvůli banálnímu výroku de facto řadového policisty se strhla lavina disciplinárních opatření a zejména neadekvátní pozornosti policejních hlavounů - Kolář kvůli tomu prý volal až z Ameriky - kvůli autu!!! Takže se nutně nabízí otázka, zda deklarovaná cena je skutečně ta z akterou to MV koupilo, zda tam nejsou skryté vícenáklady, které to celé pěkně prodraží, apod. Už jenom fakt, že české zastoupení Fordu, které celé tohle dojednávalo (nedělá pro ně čistě náhodou stará Grossová?) pověřilo realizací zakázky firmu Ford Charouz je dle mého názoru přinejmenším pikantní.
Všimněte si, že policejní Mondea  a Transity mají tabulky pod SPZ s reklamou Ford Charouz. Neskutečné, policie dělá reklamu kriminálníkovi, kterého sama vyšetřuje!!!
0/0
31.5.2004 13:43

radepur

Re:
Díky za Tvůj příspěvek, pokud je to tak jak píšeš a vozidla skutečně dodal Ford Charouz (nechápu stejně jako se píše v jiném příspěvku, proč nemůžou využít některý z modelů Škoda) je to výsměch  a plivnutí nám blbečkům do tváře... Jeden z největších dlužníků v této republice obchoduje s policií, která ho vyšetřuje, nebo vyšetřovala...) Ještě jedna poznámka: mluvčí MV Kosinová v TV řekla, že se nikomu nebudou zpovídat za kolik byla auta nakoupena. Ta madam zřejmě nechápe z čeho je její rezort placen a komu má sloužit.... Z jejího vystoupení mi bylo na zvracení!
0/0
31.5.2004 17:12

jaason

ucelene info
ucelene informace jsou asi ty, ze nevedel, kolik za to kdo dostal ... v tom pripade by uz ty kozeny sedacky chapal a korupci stejne u nas nikdo nedokaze, takze by radeji drzel pusu. Ale je dobre, ze to rekl. V tom nasem state ... podivejte na nasi armadu a vyreseni problemu porno fotek... uz se sakra musi neco zacit hybat a ne aby paprdove jenom vyhazovali
0/0
31.5.2004 13:30

Michalll

Komunikace je dovednost
zůstat loayální A PŘITOM INFORMOVAT je umění.
Tu kůži jim přeji, projektily v ledvinách s tříští plastiku nejsou žádná radost. Skrze kůži je to lepší, mám za to.
Pokud má někdo zlepšovák, měl by jej uplatnit adekvátně, žvanit si mohu já a tady, se služebními informacemi zacházím lépe.
Michal, Libčeves, t. 603771186
0/0
31.5.2004 13:29

Alesek2004

Typický přizpůsobivý pablb
Kolář patří mezi ty živočichy, kteří se dokáží přizpůsobit jakémukoli režimu a prostředí. Tento totální nevzdělanec (=pablb) bez jakýchkoli stop vlastního myšlení se během svého působení ve funkci naučil několik prázdných vět, stejně jako jeho šéf mašinfíra, a s tím vystačil po celou dobu. Všimněte si jeho odpovědí na cokoli, je to stále dokola jako ohraná deska.
 
0/0
31.5.2004 13:22

Ahasver

Zbytečná bublina
Celá aféra je vlastně úplně zbytečná. Policajt z Poříčan předváděl a projevil vlastní názor - kožené sedačky dostanou zabrat. To je argument. Kdyby jeho nadřízení, místo trapných sankcí, klidně prohlásili "ano, asi dostanou zabrat, ale zase se budou snáze čistit a jsou ve standartní výbavě, kolega jen neměl ucelené a podrobné informace", sotva by si takové zprávičky někdo povšimnul. Mimochdem, zajímalo by mne, jaké jsou "základní povinnosti policisty", které ten kluk podle neochvějného Koláře porušil.
0/0
31.5.2004 13:22

Tukan_c_5

Re:
zakladni povinnosti policisty je drzet hubu
0/0
1.6.2004 13:59

trdlacek

O co vám jde?
Dokud 60% nebo kolik z vás bude v průzkumech uvádět Staníka jako svého nejoblíbenějšího politika, tek nepočítejte s tím, že se něco zlepší. No a my ostatní se prostě musíme smířit s tím, že většina našich spoluobčanů jsou prosťáčci, kterým Staník a spol. vyhovuje. Takže je vlastně všechno v pořádku a je zbytečné se rozčiovat.
0/0
31.5.2004 13:11

bernardyn

Kolář jen špičkou ledovce
Takových lidí jako pan Kolář je bohužel u policie více. Svým vidlákovským  chováním a řízením této organizace vrhají stín na celou policii, kde je kupodivu i přes tento bídný stav stále dost pracovitých a inteligentních lidí, kteří jsou však slušně vychovaní a nemají žaludek dostat se do řídících policejních pozic a vidět ten kocourkov.
Je pravda, že inteligence a vlastní názor u policie neplatí. O logickém uvažování ani nemluvě. Snad se to v budoucnu zlepší. Jsem od přírody optimista.
0/0
31.5.2004 13:04

Delirium Tremens

Nechoď Vašku s pány na led, ...
0/0
31.5.2004 12:52

Dr. Fe1

Re:
... mnohý případ známe, že pán sklouzne a ............
0/0
31.5.2004 13:03

rui

Koláři, tak to tvrzení vyvrať!!!
A co takhle místo trestání ten názor vyvrátit? Mnohem jednoduší a rozhodně účinější než trestání. Praktiky jak za komoušů. Řekneš pravdu, která se někomu nehodí do krámu, dostaneš přes prsty. A s tebou všichni okolo tebe. Měl by jsi Koláři potrestat i jeho maminku, za to, že ho porodila      Taková podúroveň na takové úrovni...hrozný
0/0
31.5.2004 12:26

twkiwi

Kolar
je zlocinec stejne jako ty ostatni hovada na prezidiu-neni cemu se divit ze normalni poldove odchazeji houfne do civilu-to je fakt bordel to cesko to je hnus
0/0
31.5.2004 12:14

Ahasver

Policejní prezident
Kolář má neuvěřitelnou životnost, nechápu jak dokázal ustát všechny průsery "jednotlivců" a při tom se udržet korýtka. Ale když ani na Stodolovy nedojel, tohle ho nepoloží. Bohužel.
0/0
31.5.2004 12:04

selskyrozum

Co chcete
Co můžete chtít, když je ministr vnitra socan, sedět na jeho křesle normální politik, tak Kolář za tohle už dělá dopraváka..
0/0
31.5.2004 11:38

Bennu

Re:
Sedet v kresle normalni politik, tak se nic nezmeni. Lidi, nebudte tak naivni...
0/0
31.5.2004 11:44

ProfesorR

Kolář se zbláznil, nebo jen nemáme ucelenou informaci, novináři?
Pokud je to tak, jak se v článku píše (což není jisté), pak to vypadá, že Kolář se dočista zbláznil. To je jedna možnost. Druhá možnost je, že se tady zase manipuluje se slovíčky (jako už obvykle).
Počkal bych si přinejmenším, co na to přímo řekne Kolář, nechce se mi věřit, že by ze sebe dělal takového d.bila. Těch má kolem sebe dost a i když on taky vždycky nědělá vše zrovna dobře, hloupý rozhodně není.
To je zase "kvalita novinářské práce" zde na iDNES. Ach jo!  To by se třeba BBC nikdy nemohlo stát!!! Když je nějaká kauza a píšu o tom článek, tak musím zkonfrontovat názory obou stran, jinak je to AMATÉRISMUS NEJHRUBŠÍHO ZRNA, novináři, novináři,...
0/0
31.5.2004 10:52

emko74

Odvolani
Kdyby byl jeden z mnoha, drzel hubu a krok a bral uplatky a sem tam nekoho zmlatil, bylo by vse v poradku, ze pane Kolari. Teda minimalne do doby nez by se o tom zminila ta zpropadena media...
Preji vam, pane Kolari, za vase soudruzske praktiky brzke ukonceni prace v radach policie...
0/0
31.5.2004 10:50

weed

Koláře už máme přečtenýho
Je to pěknej šmejd. Už se těšim až vypadne, ale to by asi musel chcínout, jinak se od tamutud nevypaří.  
0/0
31.5.2004 10:50

hey2

Odvolat toho hajzla
Nechapu jak muze obycejny polda kritizovat sve nadrizene. Jak si to muze dovolit! Mel by poslouhat a nemit svuj nazor. Za tohle bych mu nesnizil plat, ale odvolal byh ho!
0/0
31.5.2004 10:42

zabakkovi

Staré struktury
Kolář = stará struktura. Starého psa novým kouskům nenaučíš, tedy ani demokracii.
0/0
31.5.2004 10:40

Bennu

Kulaty ctverecek
Mistni velitel provadi proverku svych podrizenych. Zavola si prvniho a poda mu otazku:"Kolik je dva krat dva?". "Pet", odpovi policista a velitel si ho na seznamu spokojene odskrtne, jakoze proverkou prosel. Zavola si druheho:"Kolik je dva krat dva?". "Ctyri", odpovi policista. "A muze to byt pet?", pta se velitel. "Muze", odpovi policista a velitel ho spokojene odskrtne na seznamu. Zavola si tretiho a poda stejnou otazku. "Ctyri", odpovi policista. "A muze to byt pet?", pta se velitel. "Nemuze, dva krat dve jsou vzdycky ctyri". Velitel ho posle pryc a do papiru napise:"Prilis nebezpecne individuum, proverit, jak se mohl dostat k policii."
0/0
31.5.2004 10:29

Bennu

Re:
Neberte to jako vtip. To je realita. Policajt byl za jakekoli doby nastroj moci, a tudiz je u nej, stejne jako u vojaka nepripustne, aby mel vlastni rozum.
0/0
31.5.2004 10:32

kamo

Re:
Ano, je to realita, ale pouze v totalitních či autoritářských režimech anebo pseudodemokratických, jakým je ten náš.
0/0
31.5.2004 15:41

Najdete na iDNES.cz