Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Policii zajímá, jak radní přišli k pozemkům

Starosta Prostějova Jan Tesař a jeho zástupce Vlastimil Uchytil si koupili lukrativní pozemky. Detektivové z prostějovské kriminálky prověřují, zda za prodejem nebylo něco nekalého. Oba totiž koupili městské pozemky těsně před tím, než se jejich cena výrazně zvýšila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

siola69

já se vám divím
zkuste si psát o těch co  neoblbují národ a nepřivlasňují si  cizí věci  najdete-li někoho.Uąetříte si nervy.Boľí mlýny melou ..................
0/0
31.5.2004 14:27

OldFaker

Systém zneužívají všechny...
"politické" subjekty, jsou.li dostatečně provázány s ekonomickými subjekty! Pokud si strana vytvoří politický monopol, má, samozřejmě, i monopol ekonomický. Pokud strana tento monopol nemá a dělá VŠECHNO pro to, aby jej získala, nebo tam, kde má jistou moc, využívá ji pro tento účel, chová se jako se chovala KSČ! A hledat poměr, která strana víc, svědčí o nepochopení fungování politiky v naší zemi.... Já osobně považuji politiky všech úrovní, s několika výjimkami v místní politice, za ekonomickými špičkami ovládanou beznázorovou masu, vytvořenou z lidské spodiny, ze které KSČ vyráběla tajemníky, jejich poskoky a vedoucí různých úrovní SSM ( za mých mladých let ČSM...) ! Máte asi jiný názor, leč na několika případech Vám to klidně dokážu - vím jak pracuje propaganda, umím si najít, kdo je komu za co vděčný a podobně.... Když vidím na plakátech Zahradila, jak myslitelsky kouká , připomenu si několik jeho projevů bez přípravy, když vidím Topolánka, jasně a poctivě hledícího vpřed, ptám se , jak si stojí jeho firmy...( hehehe, bývalé....) Naše politická scéna ovšem nabízí myslitele Škromacha a starého poctivce Kalouska... Přeji Vám , mladý muži, tu chvíli, ve které zjistíte, kdo ti..... jsou! Bude to chvíle pro Vás nelehká, věřte mi! Nebo se staňte jedním z nich.....anebo jste na to příliš útlocitný, nebo dokonce spravedlivý...
0/0
31.5.2004 12:08

Eldrb

Re:
Nevím na koho jste reagoval..ale i tak ,omlouvám se za tu trubku,takto nechci diskutovat. Ovšem od Elblba nelze nic jiného očekávat,že ? S tím co zde popisujete se dá souhlasit. Já rozhodně si nedělám iluze o našich "mocných" a to z jakékoliv strany. Ale to co předvádí nynější garnitůra mě klidným nenechává. Asi proto ,že jsem tvz. " totáč" zažil na vlastní kůži a to dost tvrdě. A to jenom proto  že můj otec, ačkoliv bojoval proti nacistům ale bohužel né na té správné straně,byl svým založením třídní nepřítel. Tak ho onálepkovali soudruzi. Matka,Sudetská Němka se z toho utrápila a sestra emigrovala.  Ve Špidlově podání sociálního státu při Grossově zabezpečení těchto cílů já osobně vidím novou totalitu. A rozhodně se hodlám bránit. A to jakýmkoliv způsobem.
0/0
31.5.2004 12:30

DedecekHribecek

Re:
     Spojení politiků a ekomomiky je bylo a bude. Jde jenom o to aby se to nezneužívalo. Ano politcký systém zneužívají všechny strany a ve všech státech. Některé více jiné méně a to je pak na voličovi aby odhalil nejmenšího škodiče.
     Vzpomínaná citace monopolu je dosti mimo mísu. Monopol to měli jenom komunisté. Žádná jiná strana ho zde neměla ani se ho nechystala zavést. V tom Vaše argumenty kulhají na obě nohy.
    Vaše černé vidění politické scény je velice nešťastné. Komunisty jsem zažil a milerád jsem svoji troškou do mlýna přispěl k jejich pádu. O propagandě vím také ledacos. Jsem opět volič ODS protože si myslím, že je stranou která je nejméně problematická a zmrší toho nejméně. To že tam jsou lidé kteří stojí za ránu prakem to je fakt ale jsou tam daleko menší škodiči než ve stranách které se mají šanco dostat do parlamentu. Navíc projevili v ODS i jisté samočistící pochody. 
     Nemyslím, že lidé v tomto státu jsou tupouni kteří by Vámi popisované politické praktiky neprokoukli. Spočítali to kdysi ODS. Teď to spočítají koalici a o dalších volbách KSČM.
     Nicméně nejsem mladý muž. Možná jsem daleko starší než Vy. Nenechám si jen tak něco nabulíkovat včetně oné Vaší parafráze že ODS je následníkem KSČ.
0/0
31.5.2004 13:43

Eldrb

Re:
Já vůbec nechápu na koho vlastně onen dotyčný reaguje. Vy ano ? Je to divný patron. V leč čemž má pravdu , ale stejně,.......já nevím. OldFaker , Kereme...divní lidé. Já jim nerozumím. Určitě to jsou vzdělaní jedinci a mají přehled, ale ty jejich názory nechápu. Holt na to nemám školy. Pouze škola života a to je zřejmě málo.
0/0
31.5.2004 14:04

DedecekHribecek

Re:
      reagoval na mne viz :" Reakce pak málokdo čte...VÝŠE... (OldFaker, 31.05.2004 11:50" je to systém jak vnést do diskuse co nejvíc zmatku.
    Reaguje zpravidla na něco úplně jiného. Připadá mi to jako by nechtěl pochopit co se mu snaží člověk vysvětlit a říci. Jedenčas jsem si říkal jestli se vyjadřuju normálně. Vaše reakce mne utvrdila v dojmu, že to není můj problém. Doporučoval jsem mu požívat standardní postupy při reakcích. Doufám, že se poučí. Jsem rád, že jste řekl slova co jste řekl. nepřímo jste podpořil co jsem mu napsal. Viz níže.
0/0
31.5.2004 14:13

OldFaker

BTW : ODS
Něco vím o bezpečnostní politice tohoto státu - triumvirát ODS Vidím, Langr, Nečas do ní kecají přes deset let - VŠECHNY reformy armády dělala jedna klika komunistických funkcionářů, a dělá je i dnes.... To, mladý příteli, není nenávist, to je jen nechuť lidský odpad považovat za politickou surovinu....
0/0
31.5.2004 11:21

OldFaker

Ale to je zase přiznání....
Když budete hovořit o tom kdo tuto zemi naučil tomuto systému zneužívání tak to bylo zavedeno za naší milé Komunistické strany a ne za ODS. Vlády po komunistech jednoznačně fungovali lépe a stav byl proti komunistům o hodně lepší.(pro koho? otázka O.F.) Dále bych Vás chtěl upozornit, že ne jen starosta a místostarosta ale všichni zastupítelé kteří s prodejem souhlasili se na tom činu podíleli. To co tady předvádíte je jenom neochota se zamyslet nad všemi kauzami a prostě si jenom udělat hromosvod z jediné strany kterou evidentně nesnášíte. Vše totiž zavání ne jenom tím co se na první pohled v článku nabízí. Když si přečtete další moje reakce tak snad pochopíte, že v tom není jenom hájení ODS. SÁM BYCH NEDOVEDL VÝSTIŽNĚJI POPSAT, ČÍ JE VĚRNÝM NÁSLEDOVNÍKEM ODS, děkuji, mladý příteli, ušetři jste mi hodně práce
0/0
31.5.2004 11:09

DedecekHribecek

Re:
      Zneužívání systému. Tvrdím že zneužívání systému zde zavedla Komunistická strana. Největšího zneužívání bylo dosaženo za bolševiků. Vlády po komunistech fungovali lépe a pro Vás uvádím, že samozřejmě pro občany. Vy s tím nesouhlasíte?
     Svoji neochotu se zamyslet dokazujete stejně hořkým způsobem jako jsem vám naběhl na Vaši připomínku. Jenom člověk mdlého rozumu může z mého  vyvodit cosi o následovnictví KSČ. Jestliže je někdo následovníkem KSČ tak je to v první řadě KSČM pak ČSSD. Mezi ostatní strany je ono komunistické dědictví rozděleno rovnoměrně.
     PS:Na příspěvky se reaguje kliknutím na modrá slova "Reagovat" vedle příspěvku. Způsob který požíváte je zmatečný a zajistíte si, že Vám dotyčný nemusí odpovědět.
0/0
31.5.2004 11:40

OldFaker

Reakce pak málokdo čte...VÝŠE...
0/0
31.5.2004 11:50

DedecekHribecek

Re:
      Takhle ale nikdo neví co k čemu patří (chybí logická návaznost) a navíc nikdo ani netuší, že jste mu odpověděl.
0/0
31.5.2004 11:55

OldFaker

Stačí umět číst.....
"totéž by jste měl ale také napsat o Unii svobody a KDU ČSL." jiných koaličních dovedů Zase jste to dotáhl do hořkých konců....
0/0
31.5.2004 11:04

DedecekHribecek

Re:
      Omlouvám se špatně jsem si přečetl Váš příspěvek. Kdyby jste reagoval na můj příspěvek tak by jste tam na moji omluvu narazil.
0/0
31.5.2004 11:23

OldFaker

Je to polemika...
...jsem dostatečně stár, a přiměřeně poučen, abych v těchto chvílích čekal omluvy ( aniž by mě to zbavovalo povinnosti omluvu přijmout a poděkovat za korektní jednání.... ). Jen je mi líto, že mladí lidé, kteří by měli mít nos na "šíbry " a podvodníky, žalostně selhávají, tak jako jsme selhávali my ....
0/0
31.5.2004 12:28

DedecekHribecek

Re:
      Jenom člověk zkušený může odhalit šíbra. Zkušenosti se získávají až s věkem.
PS: myslím že jsem starší než Vy.
0/0
31.5.2004 13:21

OldFaker

A dovětek pro růžové....
...tento text nebyl v žádném případě pokusem ospravedlnit chování ČSSD a jiných koaličních dovedů! Ale na rozdíl od ODS se stydí za své sviňárny a říkají, že to neudělali, takže ještě navíc lžou! To ODS se zpupně přizná!
0/0
31.5.2004 10:15

DedecekHribecek

Re:
     To bylo načase bohužel to mělo být uvedeno v onom jednostranném odsouzení ODS. Zase jste to nedotáhl do konce - totéž by jste měl ale také napsat o Unii svobody a KDU ČSL.
0/0
31.5.2004 11:00

DedecekHribecek

Re:
Omlouvám se špatně jsem si to přečetl.
0/0
31.5.2004 11:16

OldFaker

Tak nazvat něco takového....
... spekulací může jen buran rázu Topolánkova! Všude v Evropě by byli takoví "spekulanti" zavřeni, jen na našem Balkáně se to považuje za běžnou transakci! Takže ochránci práv "spekulantů" tohoto typu: VŠUDE je zakázáno zneužívat informace v obchodním styku, VŠUDE je zakázáno poškozovat jednu stranu obchodu! Jen ve Vámi adorovaném BlueBirdistánu je to normální - co chtějí Vaši Zahradilovové a Topolánkoviči Evropě ukázat?
0/0
31.5.2004 10:09

DedecekHribecek

Re:
     Když už hovoříte o politickém buranizmu tak začněte u sebe. Jenom poltitický buran může vidět pouze jednu stranu a nezmínit se o tom, že se jedná bohužel o běžnou politickou a ne jen politckou praxi.
      Politická nenávist Vám asi zatemňuje reálné myšlení a je velice podivné, že v poslední době vyplouvají jenom nešvary na radnicích kde je ve vedení ODS. nelíbí se Vám to co nazýváte " BlueBirdistánu" tak, že si neuvědomujete jak je nebezpečná praxe demokratické federativní republiky "Koalistánu" složené z  RedRosestánu Godstánu a Havlostánu. Pikantně to vyznívá v kontarstu s přehlíženými případy staršího data kde figurovali političtí činitelé stávající koalice.
0/0
31.5.2004 10:24

OldFaker

Milý Dědečku Hříbečku a Elblbe!
Jestli umíte číst, tak si to přečtěte, ale to Vy už víte, nebo ne ....?! A tento způsob zacházení s majetkem, který nevytvořila, naučila tuto zemi Vámi protežovaná strana, aniž by kdykoliv připustila, že se tak stalo, oním "útěkem před zákony..." Starosta město OKRADL! Pokud má město možnost prodat pozemky po 1500 za metr, a prodá je za 250.... To snad pochopí i Topolánek, nechci si u něj šplhnout....
0/0
31.5.2004 10:41

Eldrb

Re:
Trubka , nic jinýho než trubka.
0/0
31.5.2004 10:49

hasmen

Re:
Takže jediný,kdo z toho má užitek jsou radní  A obec se s tím přeci nějak vyrovná - třeba zdraží odvoz odpadků.Zajímavý příklad hospodaření ...
0/0
31.5.2004 10:55

Eldrb

Re:
Podívej hasmene, ja fakt že moc morálky tento počin nemá. Ostatně kde je morálka v téhle zemi ? To není jenom problém ODS jak se poslední dobou dočítáme.Na každou politickou stranu která se začíná přibližovat k vládní moci se nalepí různí vychcánkove ,kteří cítí profit.Tak to bylo , je a bude. Řečeno obecně. Nejsem zaslepený příznivec ODS, ale tato strana je v současnosti jediná alternativa vůči Špidloklice. Špidlu jsem viděl v Kotli a včera v Moravcově pořadu na ČT a stačilo mi to. Je to fanatik naprosto odtržený od reality ,který zná jen několik frází a toť vše. Je to nebezpečný fanatický vyznavač sociálního státu a to ještě posíleného o značný přerozdělovací systém. A to není sám,má Grosse , Sobotku a Škromacha. To je největší nebezpečí ,a né nějací zastupitelé na okresní úrovni.
0/0
31.5.2004 11:15

hasmen

Re:
Já jsem zase mohl "diskutovat" v regionálním rádiu s M.Topolánkem,než mně z "časových" důvodů odstřihli   A to jsem se pouze zeptal ,proč za všechno mohou ostatní,že ODS po revoluci zdravotnictví měla na starosti...
0/0
31.5.2004 12:45

DedecekHribecek

Re:
    Opravdu umím číst. Ono ale jenom samotné čtení nestačí. Musíte navím mít informace a navíc je umět i vyhodnotit. V tom asi bude Váš problém.
     Když budete hovořit o tom kdo tuto zemi naučil tomuto systému zneužívání tak to bylo zavedeno za naší milé Komunistické strany a ne za ODS. Vlády po komunistech jednoznačně fungovali lépe a stav byl proti komunistům o hodně lepší.
     Dále bych Vás chtěl upozornit, že ne jen starosta a místostarosta ale všichni zastupítelé kteří s prodejem souhlasili se na tom činu podíleli. To co tady předvádíte je jenom neochota se zamyslet nad všemi kauzami a prostě si jenom udělat hromosvod z jediné strany kterou evidentně nesnášíte. Vše totiž zavání ne jenom tím co se na první pohled v článku nabízí. Když si přečtete další moje reakce tak snad pochopíte, že v tom není jenom hájení ODS.
0/0
31.5.2004 10:58

Eldrb

Re:
Tokový skromný dotaz : Kdo v tomto případě koho poškodil ? V článku o tom není ani zmínka....
0/0
31.5.2004 10:24

Blade Runner

socani
Je zajímavé, že se tak stalo v polovině minulého roku, tedy před rokem a vylezlo to až teď před volbama. Je tedy jasné , že se jedná o špinavou předvolební hru.  Každopádně, všichni, co tady nadáváte radním z ODS za nějakej kus pozemku, nevadí vám, jak Grossova mafie z ČSSD pomalu, ale jistě, začíná přes své kamarády ovládat všechny nějvětší státní podniky v zemi? ČEZ, Telecom (z Eurotelu vyhodili snad jednoho z nejschopnějších manažerů v zemi), ČSA atd., tady se nejedná o sto tisíc za pozemek, ale o majetky v hodnotě stovek miliard. Tak se přestaňte hádat o blbosti a přemýšlejte o skutečných problémech a o tom, co v naší ekonomice opravdu smrdí.  
0/0
31.5.2004 9:54

hasmen

Re:
Prosil bych jmenovat ty kamarády.To aby to nebylo pouze Vaše "plácnutí do vody"
0/0
31.5.2004 10:05

Blade Runner

Re:
To snad ani nutné, ne?      
0/0
31.5.2004 10:10

hasmen

Re:
Bylo by možná zajímavé napsat,kdo všechno "sedí" ve správních radách velkých a tudíž prosperujících podniků
0/0
31.5.2004 10:18

OldFaker

Bladder Runnere
Výměna stráží v politice tomu říkají Vámi chránění Klausi, Langří a jiní Tlustí - při pokusu o zabetonování tohoto stavu, nazývaném chybně oposiční smlouva, se socani vymkli, a tak jim to ODS vyčítá..."...elementary, Mr.Watson..."
0/0
31.5.2004 11:02

Babul

Re: Mafie...
Blade Runnere, vy jste asi z Prostějova, podle toho, co a jak píšete a jak znáte poměry. A ten vyhozený z Telecomu byl asi váš kamarád Novák, přezdívaný nadporučík Mazurek, který to vedl tak skvěle, že se mu všichni smáli, m.j. si jej tam dosadil ministr Dyba, aby Holanďané mohli snáze tunelovat a to už samo o sobě hovoří za vše.  
0/0
31.5.2004 17:45

sisko1

Další tunelování ze strany ODS !! Kdy už tomu konečně udělá vládní koalice .
Modří ptáci a podnikatelé dostali strach , že na ně Gross došlápne a zabaví jim jejich černá konta !!! Peníze na černých kontech nakradli Modří ptáci obyčejným lidem a teď by je měli všechny vrátit !!! Lidé jasně podpořili pana Grosse a další vládní politiky a vyjádřili se pro tvrdé potrestání Modrých ptáků !!
0/0
31.5.2004 8:46

bluetake

Re:
Sisko, do nedavna jsem mel pocit, ze Tve duchaplnosti jsou jen ponekud nadsazene pokusy o zert ale zacinam mit obavu, ze tomu tak neni......Rad bych se mylil, ale pokud nekdo takove sve nazory mini vazne, pak je to skutecne na povazenou.....Ty musis asi hodne trpet, vid ........
0/0
31.5.2004 8:54

PavelKoran

Nech se léčit
Sisko, většího ubožáka jsem na diskuzních fórech ještě fakt nepotkal.
0/0
31.5.2004 9:12

bluetake

no a co ?
K hasmenovi - zaryty tupec socan nebo tupec - to je jedno a to same ,rozdil nevidim......projevil se jako klasicky volic socialistu - maly cesky neschopny zavistivec, ktery nevidi souvislosti ale hleda jen to sluvko ODS za kazdym drbem....maly, hloupy ubohoucky cechacek, ktery krom silne huby s pullitrem piva v ruce nedokaze nic jineho, nez nadavat na to, ze je nekdo lepsi,chytrejsi a schopnejsi, zvraci sve duchaplnosti frustrovany svou vlastni malosti......Tak to je, a tito lide voli z vetsiny socialisty , kteri z teto vrstvy vychazeji a v jejichz zajmu jednaji. Staci se podivat na "odbornosti" clenu nasi vlady a vice neni potreba...... Ze koupili levne pozemky ? NO A CO ??? Koupil by je kazdy ,kdo by mel tu prilezitost, a tu mel kazdy, kdo umi premyslet . nabidka byla radne vyvesena a zverejnena, kazdy, kdo neni uplny tupec si to mohl precist a dat lepsi nabidku. Jenze to by se musel zajimat ,cist, (pokuid to umi) a ne sedet denne v hospode a nadavat na Klause..........ja jsem takto ziskal take nedavno pozemek, ktery ma dnes 4 nasobnou cenu, vydelal jsem na nem necely milion za jediny rok. Diky podvodu ? Ne, diky tomu, ze jsem se zajimal, cetl radnicni zpravodaj a dal mestu nabidku. Jsem snad proto podvodnik ? Ale socialisticky volic by mi ted jiste dal otazku- a kde jsi na to vzal? A ja odpovim - HO-NO TI JE PO TOM, dane na Tve davky jsem odvedl a ty si treba pukni zavisti,.......A novinarum v tomto - a nejen v tomto "nezavislem" platku bych s dovolenim poradil,aby kdyz uz chteji vytvaret predvolebni kausu o "zlotrile" ODS, aby si v zajmu nestrannosti vsimali FAKTU a nevytvareli na zaklade chteneho sve obvykle "nezavisle" komentare. Nebo mate takovou uctu a nebo spis bobky z Velkeho Standy ? Preji vsem hezky den.
0/0
31.5.2004 8:36

hasmen

Re:
Tak to je skvělý - jeden inteligent o mně napíše,že jsem placený za agitaci  a tohle je co A přátelé i nepřátelé - nesnižujte se k osobním urážkám,do školy jsme spolu nechodili a já o Vašem vzdělání taky nic nevím.Ale podle stylu - dravé mládí,co se neštítí ničeho.A na závěr - zlodějina a podvody se mají trestat a nevadí,z které strany dotyční jsou...
0/0
31.5.2004 8:45

bluetake

Re:
A muzete mi rici, kde vyditze zlodejinu a podvody v tomto konkretnim pripade ? Nezamenujte prosim sve subjektivni pocity ovlivnene cimkoliv s fakty. Opakuji, ze KAZDY mel moznost se ke zverejnene nabidce vyjadrit, pripadne dat jinou (podobne ,jako ja) , pokud tak neucinil, je to jen a pouze JEHO PROBLEM. Ja zadny podvod a zlodejinu nevidim, i kdyz chapu, ze Standova garda(policie) nyni usilovne takove znaky hleda - jde prece o cleny ODS.......A jak vidno, novinari jim v tom aktivne pomahaji a zadouci efekt - tedy nastvane reakce hlupaku a omezencu , to jiz prineslo. A o to tady jde az v prvni rade...........
0/0
31.5.2004 8:50

hasmen

Re:
Radní vědí o vývoji cen pozemků Zejména lidé z radnice měli totiž přístup k informacím, že zhruba od poloviny loňského roku odbor koncepce a rozvoje připravuje novou cenovou mapu městských pozemků. Z ní postupně vycházelo, že ceny v lokalitě za tenisem poletí strmě vzhůru.
Zhruba v polovině loňského roku přitom oba vysoce postavení prostějovští konšelé požádali radnici o prodej pozemků a vše stihli schválit, než cenová mapa začala platit.
Vedoucí odboru koncepce a rozvoje na prostějovské radnici Karin Kuklová potvrdila, že definitivní verzi nové cenové mapy městských pozemků měla radnice k dispozici už na konci podzimu. "Dokončili jsme ji v říjnu," řekla.
Případ řeší policie Právě skutečnost, že radní na rozdíl od normálních lidí měli přístup k informacím o vývoji cen městských pozemků v předstihu a že zhruba ve stejné době o pozemky projevili zájem, zajímá podle všeho policii nejvíc.
Ale jinak to bylo vše v naprostém pořádku a podle zákona
0/0
31.5.2004 8:56

bluetake

Re:
Jiste, vedeli to s predstihem, ale ze ceny pozemku leti vzhuru neustale, to vi dite skolou povinne....A NABIDKA NA PRODEJ BYLA RADNE ZVEREJNENA, KDOKOLIV JI MOHL PREBIT NABIDKOU SVOU !!!!! ja jsem to pred dvema lety udelal a dnes jsem spokojen. Pokud to neudelal nikdo jiny v onom meste, pak to svedci jen a pouze o nezajmu.........a o blbosti.......
0/0
31.5.2004 9:03

DedecekHribecek

Re:
     Měl by jste ale měřit všem stejně. Za takovéto zneužívání pokud vím nebyl nikdo u nás odsouzen. Pikantní je, že kupříkladu jedem ministr Zemanovy vlády restituoval pozemky po kterých měla vést dálnice. Tyto pozemky si sám vybral protože původní nemohl restituovat.
     Policie nikoho nestíhala a pan ministr si užívá svých peněz. Holt není metr jako metr. Není strana jako strana. Co může dělat jeden nemůže dělat druhý.
      Neobhajuji postup radních. Nelíbí se mi. Mnohem více mne ale pobuřuje postoj policie. Pobuřuje mne kriminalizace politiků na obecní úrovni podle stranického klíče.
0/0
31.5.2004 9:12

hasmen

Re:
Snažím se měřit všem stejně.Je mi jedno z které strany jsou,ale dnešní článek je o zastupitelích ODS,tak na to reaguji .Příjemný den
0/0
31.5.2004 9:23

DedecekHribecek

Re:
       Kdyby jste měřil stejně tak by jste konstatoval, že se Vám dané zneužívání informací nelíbí ale bohužel se jedná o běžnou praxi v politckém životě.
     Tento je o zneužívání informací. Tváříte se jako by se tak nedělo i v jiných stranách. Politické spektrum netovoří jenom ODS a proto je zcela legitimní připomenout i ostatní strany.
       To, že neměříte všem stejně dokazujete i tím, že jste přešel bez povšimnutí mnohem strarší podvod (na který jsem Vás upozornil) bývalého ministra zemědělství s jeho vypečenou restitucí o který se dodnes policie nezajímá.
       Možná Vám působí radost poukazováním na nedostatky pouze jednim směrem. Pokd tak budete činit nebudete nikdy měřit všem stejně i když si to budete myslet. Vaše snaha o měření všem stejně tak evidentně vychází na prázdno. 
0/0
31.5.2004 9:49

hasmen

Re:
Je vidět,že spolu můžeme diskutovat,ale neshodneme se.Ale to je přeci v demokracii normální.Za těch 15 let od revoluce e událo tolik "leváren" ,že by tovydalo na knihu.Rád jsem s Vámi "pokecal" a jde to i bez osobních urážek.To je asi jediný plus této naší debaty.
0/0
31.5.2004 10:02

DedecekHribecek

Re:
     S Vašim posledním příspěvkem bych souhlasil. Bohužel mi jaksi ve Vaší reflexi na článek chybí onen pohled pod slupku. Uvědomujete si, že podobných případů bylo hodně ale zmiňujete pouze ODS jako by ostatní byli čistí. Je v rom možná osobní animozita k ODS nebo neschopnost vyhodnotit informace do hloubky.
0/0
31.5.2004 10:14

hasmen

Re:
Dovolím si trochu "dloubnout"  Není v republice tolik primátorů a starostů ,co nejsou v ODS.
0/0
31.5.2004 10:23

DedecekHribecek

Re:
     To dloubání jde trochu mimo. Ono je těch neODS primátoru dostatek a nevěřím tomu, že jsou všichni čistí. Když policie něco hledá tak najde. Důležité je zdali existuje politická vůle po tom hledání. Když policie nechce nic najít tak nic nenajde.
      Navíc proč to zveřejňují (podotýkám, že podle článku nebyl nikdo z ničeho obviněn)?. Proč jsou první obvinění z tohoto typu trestného činu představitelé opoziční strany? Proč se tak děje ve volební kampani? Proč se nevyšetřují stejné činy staršího data aby nedošlo k promlčení? To budou jistě samé náhody, že?
0/0
31.5.2004 10:38

hasmen

Re:
Tak jinak - úředník  odešle do zkrachovalé banky 11.5 milionů korun.Tiskový mluvčí řekne - město by o ty peníze stejně přišlo,byly to nějaké faktury.Ale to znamená,že to město tu částku muselo asi zaplatit znovu(asi).Úředník (ODS/náhoda)stále sedí na svém teplém místečku ,protože do vyšetření případu ho nelze propustit(řadového úředníčka ano)A že jsou volby?Ty mně zajímají nejméně.
0/0
31.5.2004 10:53

DedecekHribecek

Re:
      Máte dar reagovat na něco zcela jiného než o čem je řeč. Kdyby jste si prošel mohje rakce tak by jste viděl, že neobhajuji činy kterými město přišlo o peníze. Na rozdíl od Vás za tím činem nechci vidět jenom transfer peněz z pokladny města do kapes jeho zástupců.
      Vy nechcete vidět věci v souvislostech a proto jste na moje připomíky nereagoval "Navíc proč to zveřejňují (podotýkám, že podle článku nebyl nikdo z ničeho obviněn)?. Proč jsou první obvinění z tohoto typu trestného činu představitelé opoziční strany? Proč se tak děje ve volební kampani? Proč se nevyšetřují stejné činy staršího data aby nedošlo k promlčení? To budou jistě samé náhody, že?"
     Jediná Vaše reakce, byla, že Vás volby nezajímají. Měl by jste si uvědomit, že volby jsou právě o onom rozdávání moci která může být později zneužita. Nechápu proč si na tento způsob zneužívání stěžujete. Když nechodíte k volbám tak Vám asi zas tolik nevadí to co se děje v politickém životě. Kdyby Vám to opravdu vadilo tak proti tomu něco děláte.
0/0
31.5.2004 11:13

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.