Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

ČT se chystá zrušit další pořady

Finanční nouze donutila Českou televizi přemýšlet i o zrušení úspěšných pořadů. Generální ředitel ČT Jiří Janeček však tvrdí, že se situace může ještě změnit. Zrušení by se mohlo týkat pořadů Cestománie, Noc s Andělem, Kalendárium nebo Na hraně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Michalll

Poklesne nezaměstnanost,
nezpitomělý, nezhypnotizovaný člověk sledující flákače a povaleče se bude více bavit vlastní prací.
Začne z nudy přemýšlet a experimentovat, třeba bude chovat včely, i jeho dědeček třeba negramotný dokázal svou rodinu uživit jinak než pasáctvím či žebrotou.
Michal, Libčeves, t. 603771186
0/0
1.6.2004 13:53

vamberk

Vysílat jen tištěné zprávy
a ušetřit lidem peníze ! Ať se udělá referendum - vždyť se nás to snad také týká když všichni platíme ! Nemusím se dívat na pučistické ksichty které čtou zprávy, ať to jde klidně v titulcích. Na ostatních kanálech si každý může vybrat a nemusí čekat na nic převzatného od ČT.
0/0
31.5.2004 8:57

ProfesorR

Re:
Jinými slovy navrhujete změnit veřejnoprávní televizi na veřejnoprávní noviny?
A co takhle změnit veřejnoprávnost úplně?
Jen aby se toho někdo nechytil a za chvíli budeme mít opravdu i ty veřejnoprávní noviny a internet...Ano ano! Postavit nové Kavčí hory a tam umístit webovský server serverů! A budeme na něj všichni přispívat 200Kč/měsíčně!! A tam budou ty jediné pravdivé zprávy a jediná a nejvyváženější kultura pro všechny, i pro naše utlačované menšiny. Jupííí!! Tak jdeme na to? Jak to, že to ještě nemáme?
0/0
31.5.2004 15:12

SMUTNÝ

Re: ještě jednou !
profesore, sdělte nám, proč Vaše televize nevysílá seriál " Na lavici obřalovaných justice". Mohl byste zařídit první reprízu. Předem díky, za ČR.
0/0
31.5.2004 22:20

ProfesorR

Re:
Opakuji vám (viz také níže), že si mě tu asi s někým pletete. S tímhle dotazem Vám opravdu nepomůžu.
0/0
1.6.2004 12:38

Čaroděj

Re:
Převzaté od ČT? Co tím chtěl básník říci? Jistě, pučistické xichty, pryč s nimi, mohli jsme tam mít úžasnou Bobošíkovou, která by jistě objektivně, tak jak nám to předvedla na Nově, hodnotila chování skvělých poslanců ODS. Zajímalo by mne, kolik těch křiklounů, kteří tak nenávistně mluví o těch, co se účastnili tehdejší stávky, má skutečné povědomí o tom, co a proč se dělo a kdo jen zbožně naslouchal TV NOVA, BOBOVIZI a naštvaným poslancům, kterým nevyšlo ovládnutí veřejnoprávního média.
0/0
31.5.2004 15:28

ProfesorR

Re:
A jéje, přišel k nám nic nechápající grafoman čaroděj. Tuším, že reagujete na překlep v minulém příspěvku, ale já chápu, že to slovo mělo být správně "převratného" a ne převzatého, takže jste čaroději zase jako vždy a se vším úplně MIMO.
Teď tady popište třeba půl stránky o tom, jak je ČT skvělá a nezbytná, už se na to těším...
0/0
31.5.2004 15:33

Čaroděj

Re:
Myslím, že můj počet příspěvků nedosahuje vašich výkonů, "profesore všeználku". Já možná hájím Českou televizi, ale narozdíl od Vás na základě znalosti prostředí a uvědomění si toho, co znamená Veřejná služba. Vašemu asociálnímu pohledu je ovšem tato skutečnost cizí. Vůbec nemáte ponětí, kolika lidem Česká televize svými různorodými pořady a relacemi slouží, i když by to bylo třeba jen občas. Vy ve svém "okouzlení" satelitní technikou a internetem vůbec nechápete, že v téhle republice je stále velká většina lidí, pro které je televize jedno z mála médií, ke kterým mají přístup a ještě dlouho pro ně bude jedním z mála zdrojů zábavy, informací, vzdělání atd.
Křičíte tu jako najatej papoušek - zrušit ČT a nejste schopen svá tvrzení doložit žádnými fakty, krom domněnek, fabulací a postřehů, ze kterých přímo čiší Vaše averze. Je úžasné, kolik svého času dokážete věnovat filipkám proti médiu, které tak nesnášíte. Že se raději nejdete dívat na satelit.
0/0
31.5.2004 15:40

ProfesorR

Re:
To si buďte jist, že jdu .
Vám je zas asi líto, že končí staré časy. Já se z toho upřímně raduji.
Všechno co se děje (snaha ČT omezovat programy, zvyšovat si nároky na další a další příspěvky od občanů atd.) je cesta k jejímu samotnému zániku, bohužel pomalému, ale jistému.
A tohle mi nevymluvíte a třeba se tu stavte na hlavu a odrážejte ušima
0/0
31.5.2004 15:50

Čaroděj

Re:
Ale milý pane, já v ČT nepracuji už více než rok. Jestli je mi něco líto, tak to, že agresivní propaganda komerčních médií a cílená agitace proti ČT, mířící od jistých politických skupin, nacházíí sluchu u takových lidí, jako jste vy. VAdí mi vaše netolerance vůči všem skupinám, kterým ČT poskytuje dobrou službu. Česká televize si nezvyšuje nároky, nároky zvyšují všichni dodavatelé služeb, komodit a energíí, které do ČT nutně plynou. To oni díky ekonomickému stavu země chtějí víc a víc peněz - nebo co si myslíte, že Česká televize chce víc peněz, aby si to rozdělila do platů nebo co? Víte vy vůbec, kolik si tam vydělá takový technik obrazové výroby? A kolik dvanáctek měsíčně udělá? Proboha, vy pořád mlátíte prázdnou slámu...
0/0
31.5.2004 16:07

ProfesorR

Re:
DOBROU SLUŽBU???  Pane, Vy ale žertujete! Za ty astronomické sumy, co tečou do ČT ??? Za ty by mohla být suprr služba! Bohužel, jen mohla...
No vidíte, zrušením ČT by se navíc osvobodilo tolik techniků, co za nevolnických podmínek dělají v ČT dvanáctky, to je skoro dojemné!!!
 
0/0
31.5.2004 16:25

Čaroděj

Re:
Naše diskuse se nemůže dobrat výsledku a konsensu, pokud k ní každý přistupujeme jinak. Vy nedostatek svých argumentů nahrazujete snahou o převést vše v ironii a posměch.
Kdybyste konečně přestal s těmi hesly a řečnickými hrátkami a zkusil říci, v čem se liší to, co poskytuje Česká televize od Vaší představy veřejné služby. Co je podle Vás veřejnoprávní a co není?
Uvědomte si, že dost dobře nemůžete, pokud chcete zachovat nějakou kulturně společenskou úroveň národa, změnit zákon o veřejnoprávní televizi tím, že napíšete - veškerý informační a kulturní servis si občané zajistí sami přes vysílání cízích stanich na satelitu, případně přes internet. To snad nemyslíte vážně.
 
0/0
31.5.2004 16:38

ProfesorR

Re:
Já s Vámi o žádný konsensus neusiluji.
Že ČT se stará o kulturně společenskou úroveň národa je absurdní myšlenka, kterou může obhajovat snad jen blázen a nebo ten, kdo z toho něco má...
Předpokládám, že jste se asi zbláznil, když si myslíte že se "někdo" (velký bratr?) musí starat o moji (váši, všech) kulturní a společenskou úroveň. Promiňte, dosud jsem bral Vaše příspěvky s humorem, pokud Vás to uráží, začnu to brát smrtelně vážně.
Už jste s tím byl u psychiatra?  (už se teda nesměju, vážně  )
0/0
31.5.2004 17:01

Čaroděj

Re:
Přečtěte si dole můj výčet toho, co by zmizelo z české televizní scény, a dostanete odpověď na svoji otázku, jestli se ČT stará nebo nestará. Podíval jste se vůbec někdy do programu ČT? Pořád mne jen napadáte, používáte posměšky a invektivy, o kus níže máte neúplný seznam těch kulturně společenských přínosů. Na poznámku o bláznech reagovat nebudu.
0/0
31.5.2004 17:10

ProfesorR

Re:
Právě že jsem se do programu podíval...
Tak co mi dnes doporučíte ke sledování?
0/0
31.5.2004 17:12

Čaroděj

Re:
Například druhý díl operace Overlord na ČT2, krásný ztráty s Arnoštem Lustigem, Cestománii na ČT1, Reportéry ČT ve 21:40 nebo tu řadou cen ověnčenou komedii na dvojce v půl desáté.
0/0
31.5.2004 17:22

ProfesorR

Re:
sorry, nějak se mi nejdřív nezobrazila první odpověď, tak tam máte najednou dvě.
No vidíte, a co si teď počnu, jsem nadšený fanda tenisu a v té době bude celkové shrnutí dne na French Open. Takže tenis vyhraje (bohužel ČT zásadně ignoruje i ty nejdůležitější světové tenisové soutěže) a já budu dál kulturně zakrňovat bez vlivu ČT...
0/0
31.5.2004 17:35

Čaroděj

Re:
No, to je Vaše právo, které Vám nikdo nebere, nemění to ale nic na tom, že tam je dobrá nabídka. Jinak co se tenisu týče, ona to je i otázka vysílacích práv a zase jsme u těch peněz...
0/0
31.5.2004 17:43

ProfesorR

Re:
No a vidíte. Eurosportu přitom neposílám ani halíř za rok a přesto mi poskytne přímé přenosy z většiny nejdůležitějších utkání grandslamových turnajů v průběhu roku. To, že v přestákách za to shlédnu nějakou reklamu na auta nebo sportovní výstroj, mě vůbec neunavuje. A o tom to je
0/0
31.5.2004 17:52

ProfesorR

Re:
Právě že jsem se do toho programu podíval!
Tak co mi dneska doporučíte?
Určitě ohroženou Cestománii, aneb "Video ze zahraničních výletů pracovníků ČT"?
Nebo "Stalo se"? Tu neskutečnou trapárnu???
Americký či francouzský dokument, původně vyrobený a odvysílaný pro úplně jiné stanice, sem jistě plést nebudete - tyhle pořady můžu sledovat od rána do večera na tom satelitu.
A co zbývá?
Další díl původního seriálu?
Aha. Tak tady by nám asi "upadla ta kultura národa" podle Vás.
0/0
31.5.2004 17:20

Čaroděj

Re:
Nevím, jak jste přišel na to, že je Cestománie video ze zahraničních výletů pracovníků ČT.
Převzaté dokumenty na obrazovku ČT určitě patří. To, že je vy můžete sledovat na satelitu ještě neznamená, že je může sledovat zbylých x milionů diváků. Že máte satelit a jste jazykově vybaven je jistě vaše plus, ale to nemá s diskutovanou věcí co dělat, je to jen otázka toho, jestli vy aktuálně potřebujete nebo nepotřebujete zrovna tuto "službu".
Jak jste si všiml, je tam večer dalších cca pět pořadů, které nejsou určeny primárně kulturně politickým ignorantům a které na satelitu nedohledáte.
0/0
31.5.2004 17:32

ProfesorR

Re:
A není? No, pravda, videa ze zahraničních cest mých přátel bývají i kvalitnější. A nakonec, sám jste zmínil třeba kanál "Travel"..Není co řešit.
Tzv. převzaté dokumenty? Jsou stanice, které nic jiného než dokumenty nevysílají! nepotřebuji je na ČT předžvýkané a předtříděné podle vkusu jakéhosi, v ČT jistě dobře placeného a kvalifikovaného redaktora.
Dalších pět pořadů? Ale v tom se s Váma nepřu, jsme konečně u jádra věci!! Kvůli těmto 5 (slovy pěti) pořadům, potřebujeme Kavčí hory? Potřebujeme všichni platit 100Kč/měs? Ano, uznávám, že denně max. pět pořadů je v ČT unikátních a fajn. To by se ale zvládlo se setinovým rozpočtem, než který má ČT dnes.
 
0/0
31.5.2004 17:43

Čaroděj

Re:
Ale no tak, to je zase zavádějící. Jednak jsme si už řekli, že většina lidí kanál Travel nemá. Nebo kabelovku. Prostě nemá a mít nebude hodně dlouho.
Další věc - mluvili jsme o dnešním večeru ProfesoreR. Česká televize vysílá od rána pro různé cílové skupiny na dvou kanálech, dělá dva teletexty, internet.
Pochopte, já vám vůbec neberu, že zrovna vy nejste díky svým možnostem (satelit, asi jazyky, internet) typický divák České televize, ale jelikož je to veřejná služba a vy jste součástí veřejnosti, tak máte možnost ji sledovat a za to platíte. STejně jako platíte daně, platíte třeba soudce, a možná celý život nepůjdete k soudu. Je to dáno zákonem a vy máte možnost u svého poslance apelovat na to, aby na základě přesvědčivých argumentů prosadil zrušení veřejnoprávní teleivze. Když to udělá většina poslanců, tak vyhraje.
0/0
31.5.2004 17:56

ProfesorR

Re:
Není to tolik zavádějící, jako to, že tu srovnáváte jednu tv stanici se soudy, jako jedním ze základních pilířů fungování státu. To jste přehnal. Smutné je to, že že z těch mých daní jde na ty soudy asi nesrovnatelně menší částka než na TV z konces. poplatku, a proto máme asi tak nekvalitní soudy a tak "kvalitní ČT"...
Věřím, že ČT se zruší ještě dřív, než k tomu dospějí poslanci, protože jednoduše už teď na sebedestrukci ČT sama úspěšně pracuje. 
0/0
31.5.2004 18:07

celtic

Re:
Jste po dlouhé době někdo, kdo dané problematice rozumí. Zastávám stejné názory, ale spíše ještě radikálnější...Varuji před koalicí ODS+KSČM+Klaus+NOVA! Toto je přímo ďábelská kombinace, kterou mohla stvořit jen postkomunistická společnost. Bůh s námi!
0/0
31.5.2004 18:23

kalisz

Re: Tolik času
vynaložit na někoho, pro koho je vrchol zábavy  Novotný nebo GoGo Show, to je mrhání. Ať jde k tomu svému satelitu a nechá si vrážet klíny do hlavy a vymejvat mozek. Ten člověk nemá ponětí, co je veřejnoprávní služba a chápe ČT a pořady v ní tak, že jemu se to nelíbí a proto ani nikomu jinému se to nemůže líbit a proto platí za něco, co se nikomu nelíbí. Nemá cenu házet hrách na stěnu.
0/0
1.6.2004 14:22

Kereme

Kulturní přístup
Nejsou prachy, tak se šetří na pořadech. To je skutečně přístup, který je hodný následování. Za chvíli budou moci vysílat jen psané zprávy. Myslím, že bychom měli Janečka zavalit spoustou nespokojených dotěrných dopisů. Rene Weber, Pha
0/0
31.5.2004 0:24

SMUTNÝ

Seriál v trezoru!!!
Česká televize opakuje některé programy do bezvědomí a přitom má jeden dobrý a poučný seriál v trezoru. Jmenuje se "Na lavici obžalovaných justice" a protože ťal do živého, dali ho do trezoru !!!???
0/0
30.5.2004 22:25

Kereme

Re:
Nevím, jestli byl umělecky každý díl tak kvalitní, ale souhlasím s tím, že by ho někdy znovu opakovat mohli.
0/0
31.5.2004 0:25

Čaroděj

Re:
Na tom poradu jsem shodou okolnosti delal a nevim o tom, ze by byl v trezoru...
0/0
31.5.2004 15:21

SMUTNÝ

Re: proč ???
se tedy ještě nereprízoval? Tento seriál má vypovídací hodnotu, je vidět, že autoři měli informace od pramene. Profesore napiš pravdu!
0/0
31.5.2004 22:16

ProfesorR

Re:
 dík za důvěru, ale o okolnostech této záležitosti nic nevím. A nebudte "smutný", bude...hůř (nebo líp? )
0/0
31.5.2004 22:23

SMUTNÝ

Re: trochu divná reakce !
jak tedy víte, že ten seriál není v trezoru. Takže blafujete !
0/0
31.5.2004 22:44

ProfesorR

Re:
Nic takového jsem netvrdil, asi si mě pletete s někým jiným.
0/0
1.6.2004 12:33

Ohde

..
Neruštit pořady, zrušit celou ČT!
0/0
30.5.2004 16:36

Kereme

Re:
A kdo bude podle Vás vysílat pořady, na které mám podle Ústavy nárok?
0/0
31.5.2004 0:21

ProfesorR

Re:
Tak to už je silné kafe.  Podle Ústavy nemáte nárok na žádné pořady, Vy jste se snad pomátnul.  
Nebo tu prosím napište, podle kterého článku Ústavy se domníváte, že to tak je.
0/0
31.5.2004 14:49

ProfesorR

Re:
Přesně tak.
0/0
31.5.2004 14:50

Robo

ČT
Česká televize je zmatená a popletená firma.
0/0
30.5.2004 10:33

karkulizna

rusi porady
Tak CT rusi uspesne porady a nahrazuje je ... cim? Esmeralda jeste nesla na jednicce..  potom chteji, aby koncesionarske poplatky platili i ti, kteri televizi vubec nemaji.. Moc toho o "politice CT " nevim, ale myslela jsem si, ze je to verejne-pravni televize, tak snad, ze by o programove naplni nemel rozhodovat ucetni.. ale to je jen muj nazor.
0/0
30.5.2004 3:40

Čaroděj

Re:
Česká televize nic neruší. Přes prázdniny se standardně nevysílají žádné premiery, kvůli poklesu divácké sledovanosti v době dovolených. Redakce IDNES jako vždy na základě "zaručených náznaků" vytvořila článek, který vzbuzuje emoce, přitahuje zájem, ale jehož informační hodnota je rovna kupce trusu.
0/0
31.5.2004 15:44

Alesek2004

Zrušit
Navrhuji zrušit ne pořady, ale celou ČT i s vedením. S veřejnoprávní a nezávislou televizí už nemá nic společného, je to jen ubohý pseudobulvár. Řečeno slovy hospodského Palivce ze Švejka, taková televize stojí za h-o.
0/0
29.5.2004 21:47

Kereme

Re:
A televize veřejné služby pak jako nebude? To budeme dost rarita.
0/0
31.5.2004 0:22

ProfesorR

Re:
Veřejnoprávní televize jako taková je rarita a státy na ní lpí ze setrvačnosti a hlavně také z důvodu neuvěřitelně silných mafiánských propletenců. Někteří nebozí naivní občané, jak zde předvádíte Vy, Kereme, jen přispívají k tomu, že se ty mafie budou holt na úkor nás všech ještě nějaký ten rok živit.
Rozvoj internetu, mobilní komunikace, digitalizace TV atd. ji už dnes vytlačují a za nějakých 10-20 let se všichni budou jen usmívat, že se tady platilo na něco tak směšného, jako je nějaká jedna televizní stanice. Vždyť to je stejné, jako kdybychom si všichni museli jednotně platit jeden politicko-kulturní webovský server.   
Tato veřejnoprávní instituce zmizí tak, jak zmizel rozhlas po drátě a telegraf, které byly také ještě relativně donedávna nenahraditelné a nezastupitelné....
0/0
31.5.2004 14:58

Čaroděj

Re:
Je mi líto, že na vás musím reagovat opět bez těch vámi oblíbených argumentů, ale co dělat s takovou snůškou blábolů, co jste zase předvedl? Tohle jsou takové propagandistické kecy, které se neopírají naprosto o nic. Televize veřejné služby jsou všude ve světě a nikdo je neruší, to bychom mohli zrušit i komerční televize ze stejného důvodu, o kterém mluvíte. Filmy, pořady, zpravodajství přes "Síť" do každé domácnosti, hezká vize, která se ale netýká jen ČT a já nechápu, proč na ni neustále nasazujete a to ještě pomocí pseudoargumentů, odposlouchaných z bývalých pořadů Volejte řediteli.
0/0
31.5.2004 15:33

ProfesorR

Re:
Nezklamal jste
ZRUŠIT ČT!!!
ZRUŠIT ČT!!!
Proč? Protože je to moloch nenažraný a jen chce vysávat víc a víc peněz z našich kapes. A pište si co chcete.
0/0
31.5.2004 15:39

Čaroděj

Re:
Spíš vy si pište co chcete, protože vaše hlášky typu "Je to moloch nenažraný, a jen chce vysávat víc a víc peněz z našich kapes" je naprosto prázdné heslo o ničem. Proč takhle nekňučíte pod okny Parlamentu, že se neustále rok co rok zvyšuje inflace a náklady na všechno? Proč nepíšete své skvělé myšlenky Českým radiokomunikacím, že si od ČT žádají za šíření signálů takové nekřesťanské stovky milionů? Je to od ČT skutečná drzost, že chce víc peněz, když všichni její dodavatelé rok co rok zdražují.
Nebo snad dostává Česká televize energie, naftu, opravy, služby a všechno zadarmo? Nebo snad jí to dodavatelské subjekty ze staré známosti dávají za ceny roku 1998? Proboha člověče, přestaňte se tu už ztrapňovat.
0/0
31.5.2004 15:49

ProfesorR

Re:
To Vy se ztrapňujete.
Já chci jen zrušit veřejnoprávní televizi.
A tím, jak zoufale Vy ji tady obhajujete mě jen přesvědčujete o správnosti mého názoru.
0/0
31.5.2004 15:58

Čaroděj

Re:
Zoufale? Spíše neuvěřitelně trpělivě. Vyvraťte mi mé skutečné argumenty, které jsem před chvílí uvedl. Co na tom není pravda? A z jakých zdrojů vycházíte vy? Někde jste to četl, někdo vám to říkal, pracujete v médiích, váš děda je členem rady ČT nebo odkud u všech všudy čerpáte podklady pro své názory?
0/0
31.5.2004 16:10

ProfesorR

Re:
Jaké argumenty? Že se zvyšuje cena nafty? No a co? A proč bych Vám to měl vyvracet? Tak se ta nafta a další vyplýtvaná energie aspoň ušetří, když  se ten moloch zruší. Včetně všech těch aparátů okolo i slavné rady ČT.
A takový osel je také úžasně trpělivé zvířátko, nemáte s ním něco společného?
0/0
31.5.2004 16:19

Najdete na iDNES.cz