Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Tomin: Odchod z inspekce mi nabídl Gross

Mocný muž, který má pod palcem vyšetřování trestných činů policistů, šéf Inspekce ministra vnitra Mikuláš Tomin, odchází k poslednímu květnu po šesti letech ze své funkce. Inspekci opouští na vlastní žádost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Avokad

Good bye, Tomin...
Po šesti letech odchází z postu ředitele Inspekce vnitra Mikuláš Tomin. Muž posedlý fanatickou touhou po uplatňování práva a spravedlnosti v policejních řadách. Byl vždy přesvědčen, že proti němu stojí pouze kohorty policistů úplatných, nepoctivých a programově páchajících trestnou činnost. Pro svou funkci byl, bohužel, doktorem filozofie, ne práva. Základní doktrínu úspěchu policejní práce „tušit – vědět – dokázat“ redukoval na dvojčlen „tušit = vinen“ a stejným způsobem jí veřejně prezentoval. Dokázal konspirativně naslouchat každému, včetně opakovaně trestaných recidivistů, kdo mu dokázal předložit sebefantastičtější informace o údajné trestné činnosti policistů. A čím výše postavených, tím lépe… Vzpomeňme jen obsahu tzv. Tominova dopisu z roku 1993, který byl příčinou jeho odvolání z funkce ředitele Inspekce ministra vnitra, kam byl nedlouho předtím s velkou slávou ustanoven tehdejším ministrem Janem Rumlem. Dovedně poskládaná fakta vytvořila bublinu, která později splaskla. Mnohé skutečnosti v dopise uvedené mohly být třeba trestuhodné, nikoliv však trestné. A o neslavně slavném tzv. Zemanově kufříku se raději ani nezmiňuji.  
0/0
27.5.2004 13:25

Avokad

Re: Ještě pár slov...
Inspekci pod vedením Mikuláše Tomina   nelze upřít zásluhu, že dokázala do jisté míry odhalovat drobné policejní nepoctivce, zejména mezi příslušníky dopravní a cizinecké policie. Avšak najít pravomocně odsouzenou „velkou rybu“ je téměř nemožné. A že jich s velikou mediální pompou Inspekce „ulovila“ několik. Významným kriminalistou Marešem začínaje a bývalou náměstkyní policejního prezidenta Pánkovou konče…
0/0
27.5.2004 13:28

logar

Hm,hm
úřad na zastírání porušování zákona policisty. Závěr vždy stejný. "policisté jednali v souladu s pravidly a zákonem". Vyměnilo se jich tam mnoho, tenhle šašura tam byl vicekrát. Ruml sám jich vyměnil asi šest, včetně tohoto. Vždy, když se na něco přišlo policistům a jejich šéfům, vyletěl šéf inspekce. Musí to být konformní slepec. Co policistům projde v tomhle státě neprochází často ani v  totalitních systémech. Mafiánské způsoby, korupce, zneužití pravomocí, ..... !
0/0
27.5.2004 6:52

Najdete na iDNES.cz