Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Za útok na premiéra dostal Brit pokutu

Jeden z mužů, kteří před týdnem v britském parlamentu hodili na premiéra Blaira prezervativ s obarveným škrobem, se přiznal. Londýnský soud ho potrestal pokutou 600 liber (v přepočtu téměř 30 tisíc korun). Druhý obžalovaný vinu popírá. Chtěli upozornit na práva otců po rozvodu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pinkshadow

20 zabitých Talibanců
Nejméně 20 bojovníků někdejšího afghánského vládního hnutí Taliban bylo v úterý zabito při společné operaci afghánské armády a amerických jednotek v provincii Kandahár na jihovýchodě země. „Naše síly odpoledne zahájily operaci v okrese Arghistán,“ sdělil představitel afghánské rozvědky. „Koaliční síly nám poskytly vzdušnou podporu, žádný voják USA nebojoval na zemi. Minimálně 20 členů Talibanu bylo zabito, z toho dva zdejší velitelé,“ upřesnil. Agentura AP napsala, že v rámci operace američtí a afghánští vojáci zaútočili na základnu Talibanu v Argistánu. ...Kamil si myslí, že boj proti terorismu bude pokračovat ...hmm...    
0/0
27.5.2004 11:57

terminator4

VOJACI JSOU TI NEJHORSI Z NAS !!!!!!!!!
Být mravným znamená poslouchat hlas svého svědomí, svého srdce a nikoliv hlas dobře placeného státního aparátu. Být mravným dnes znamená zpochybňovat „nezpochybnitelné“, podvracet všechny domnělé pravdy, kázané slůvky ve prospěch jakýchkoliv ismů, odmítat všechny ustálené civilizační parametry přeslazených bonbónků, kterými nás krmí vlivní a mocní tohoto světa. Selhávají politici, selhává výkonná i zákonodárná moc, selhal socialismus, selhává demokracie a samozřejmě selhává i armáda.
Dovídáme se o krutých mučeních iráckých vězňů a strašně se divíme, jsme překvapeni, ptáme se, jak je to možné v demokratické armádě? Jenomže v armádě to nikdy nebylo jinak, ať byla rudá, černá a nebo modrá. Rozumný a kriticky myslící člověk, s vlastním pohledem na svět, nemůže být nikdy na armádu hrdý, ani na tu vítěznou. Vojáky lze strpět, ale nikoliv obdivovat (pro případné kritiky dodávám, že jsem sloužil dva roky, ne rok a nebo půl roku!). Nejsou to ti nejlepší synové národa, naopak, v případě tvoření profesionální armády možná ti nejhorší.
Člověk s přirozenými intelektuálními potřebami, jako je například potřeba kultury, jež prohlubuje lidské prožitky, do armády obvykle nevstoupí. V jistém smyslu je voják kulturním primitivem, zaostalcem, cvičeným jen k boji. Morálka se vojáku scvrkla maximálně vždy jen v poslušnost nadřízeným. Voják totiž „nepotřebuje“ svědomí a jak nám říkali, myslící voják je nepoužitelný. Není to jinak v žádných armádách na světě a tohoto mýtu bychom se jako civilisté měli zbavit. Události nejen v Iráku nás o tom přesvědčují.
0/0
27.5.2004 10:27

pinkshadow

američtí vojáci se podřizovat nebudou
Americký ministr zahraničí Colin Powell zdůraznil, že americké síly v Iráku zůstanou pod americkou kontrolou a udělají vše, co budou považovat za nezbytné ke své ochraně. Vyjádřil sice přesvědčení, že koaliční síly a irácká vláda budou schopné uspokojivě spolupracovat. Zároveň ale dal jasně najevo, že v případě rozdílných názorů se američtí vojáci nikomu podřizovat nebudou. ...Kamil si myslí, že Colin Powell je rozumný člověk ...hmm...
0/0
26.5.2004 18:52

Najdete na iDNES.cz