Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Podpora manželství a vybraných rodin

Vezměme si lupu, stačí kapesní, a podívejme se na hit koalice, na společné zdanění manželů. Jeho přitažlivost poněkud zešediví. Říká se: je to podpora rodin. Poctivější by bylo říci: podpora manželství a vybraných rodin.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Johana2

Konečně chce někdo podporovat také rodiny "s razítkem"!
Paní Bendová, párů, které společně vychovávají dítka bez razítka se týká jiná výhoda. Vždyť matka jako samoživitelka (i když ve většině případů žije s otcem dětí, ale kdo by to přiznal, že?) pobírá daleko vyšší sociální a jiné dávky, právě tak jako dětské přídavky, než matka provdaná. Anebo vám připadá spravedlivé, jestliže u matky provdané jsou všechny dávky vypočítávány z jejího i z manželova příjmu, zatímco u matky neprovdané se automaticky bere jen její příjem? A proč přibývá takových svazků? No právě kvůli téhle výhodě! Lidé se budou vždy chovat podle toho, z čeho jim budou plynout větší - finanční - výhody. Takže jestliže budou také nějakým způsobem zvýhodněny i rodiny s razítkem, budou se mladí brát hlavně kvůli těmto výhodám a ne kvůli tomu, jestli je to současným trendem! Uvidíte, jak bude náhle atraktivní žít ve svazku s razítkem!
0/0
24.5.2004 14:04

habit

pani Bendova...
... tak to u Vas vypada na trvaly obrat k lepsimu. Tesim se na Vase dalsi komentare...
0/0
21.5.2004 13:10

kodlik

Recepty vládní koalice - prvně všechny okrást,pak jim před volbami hodí kost!
0/0
21.5.2004 11:26

huhu007

Prasečkáři všech zemí, spojte se a odtáhněte
Každá rodina má právo ne dělbu práce. POkud nechci, aby se z mých děcek stali fakani, je potřeba, aby se jim někdo věnoval. Dosud platilo, že na osobu, která se stará o děti, pohlíží stát jako na příživnického parazita - ostatně přesně podle komunistického vzoru. Teď se to má změnit a rodiny, kde se jeden z partnerů stará o děti, nemají být dále diskriminovány. Paní Bendová zde zprostředkuje prasečkářké obavy o dobro nás všech a opět hořekuje, jak se ti chudáci prasečkáři mají všichni špatně, že by bylo lepší snížit daně plošně - ano podle vzoru ODS. Jenže paní Bendová jaksi mimochodem zapomněla dodat, že ona kulišárna zvaná rovná daň" by vytáhla jen více peněz ze střední vrstvy a méně peněz od nejvyšších příjmových skupin. Zvláště špatně by dopadli ti, kterým paní bendová příliš sluchu nedopřává - vícečlenné rodiny s malými dětmi. Paní Bendová rovněž lže, když říká, že nejčastější kontelace je, když mají oba manželé stejný plat: to je zajímavé, jak je to možné, když ženy na stejných pozicích vydělávají až o 20% méně? Svého času říkali prasečkáři: "když se ti nelíbí tvoje žebrácká mzda, pak u mne nepracuj!" Nyní by měla říct veřejnost prasečkářům: "Když se ti nevyplatí tady podnikat, tak táhni jinam!" To ale prasečkáři berou jako velkou újmu. Když však oni sami vydírají a okrádají, je všechno v naprostém pořádku. Inu reciprocita je základem každého vztahu. Jen houšť a větší kapky: když se vám to prasečkáři nelíbí, sbalte si svých pět švestech a táhněte do Ruska. Tam to bude přesně podle vašeho gusta. Tam můžete uplácet, okrádat a vydělávat jak se vám zlíbí. Tady o ty vaše uplacené zakázky a šlendriánsky odvedenou práci mnoho lidí nestojí.
Paní Bendová opět prokázala, že to s patolízalstvím a lobbyingem pro ODS myslí smrtelně vážně, naopak nezávislá žurnalistika jí mnoho neříká. Inu jaký pán, takový krám.
0/0
21.5.2004 9:26

1_130_202_135

Re:
Á, další "Špidlofucker" se ozval.... Ty musíš mít hlavu vystlanou třešňovýma peckama zabalenýma v růžových okvětních plátcích. Jen si ale zapiš za uši, že tvůj milovaný stát skutečně nedokáže vydělat ani neplatný desetník a jediné co umí, je plýtvat penězi vybraných od "prasečkářů". A nezapomeň si taky spočítat, kolik penízků špidlolíni vyberou za každého lempla, kterého prasečkář zaměstnává. Ale pokud sedíš na státní židli ve státním úřadě, tak se ti ta čísla asi budou zdát stejně nízká...
0/0
21.5.2004 9:45

huhu007

Re:
 (my si tykáme?)
Ale milý zlatý, pasečkáři žádné peníze do státní pokladny neplatí... naopak krátí daň jak mourovatí...
Chudáci OSVČ zaplatí asi 1/3 odvodů z toho, co zaplatí zaměstnanci.  OSVČ jsou takoví chudáci, kteří stále podnikají, aby udrželi stát v chodu, čistě z dobroty srdce, jinak z toho ale vůbec nic nemají, vydělají jen asi třetinu toho, co průměrný zaměstnanec. A ty medvědy a BMW jim jejich kamarádi dávají za sladký úsměv, protože peníze na to určitě nevydělají...  A pokud máš v zaměstnání lempla - vyhoď ho a dělej si tu práci sám a líp...
Milánku, já nestojím na žádné straně kromě té své... A pokud se ti to nelíbí, nepodnikej a táhni...
Pokud seš prasečkář, určitě i 1 Kč daní bude pro tebe příliš vysoká....
0/0
21.5.2004 10:25

1_130_202_135

Re:
Dnes nemáš asi dobrý den - zřejmě ráno zlobilo startování tvé oblíbené Š120 (nebo to byl populární polská Maluch?). Nebo tě v metru nepustili sednout?
0/0
21.5.2004 12:28

2Mac7

Re:
Dejte si studenou sprchu nebo vyražte na procházku do přírody.
0/0
21.5.2004 12:33

Ahasver

Re:
Něco takovýho má taky volební právo? Je mi zle :-//
0/0
21.5.2004 12:24

2Mac7

Re:
Mýlíte se , podobné příjmy neznamenají stejný plat , špatně si vykládáte význam slova " podobný" .A k tomu ostatnímu  - zcela jste se vzdálila tématu , jste úplně jinde .
0/0
21.5.2004 12:32

habit

Re:
... budoucnost je v zamestnancich - tak to vidi i Spidla. Pekne serazene zastupy proletaru rano u pichacek, pracovni dobu nejak proflakaji, odpoledne nejake to pivko... proste socialisticka idylka. Zadne danove uniky, zadni praseckari, kterym by mohli proletari zavidet.
Jenze - jak uz jsme se presvedcili - ono to nejak nefunguje. Stat vytvori pracovni mista jen na uradech, proletari sami taky nic nevytvori a chtit po nich nejakou aktivitu a iniciativu je utopie, a Spidluv andel spasy, zahranicni investori, po skonceni danovych prazdnin potahnou zase jinam.
Hnacim motorem fungujici ekonomiky vzdy a vsude jsou ti tebou opovrhovani a zatracovani praseckari. 
0/0
21.5.2004 13:08

huhu007

Re:
prasečkařit, podvádět a krást, krátit stát na daních a potom brečet, jak se mám špatně, to taky nefunguje. O tom se přesvědčili lidé v Bangladéši, v Barmě, na Haiti i v Somálsku...
Že nefunguje komunismus ještě neznamená, že funguje opačný extrém. Měl byste přepnout svůj jednobitový mozek na vyšší stupeň rozlišení a pak zjistíte, o čem je svět, především, že není černobílý. "Prasečkář" neznamená totéž co "podnikatel". Podnikatel slušně podniká, je slušný k zaměstnancům, neuplácí, slušně platí daně a přesto vydělává a zaslouží úctu všech. Bohužel je takových jen pomálu - ale to není moje vina, nýbrž vina modré superstrany. To, že jste udělal rovnítko mezi prasečkáři a všemi podnikateli znamená, že sám nevědomky potvrzujete moje silácké bláboly. ( ) Opak komunistického proletáře - ODSácký tupý nacista - no to je tedy řádná cesta k prosperitě... . Ještě, že už jsme v EU a já pokud budu chtít, nemusím s takovými blbci chodit po jedné ulici...
0/0
21.5.2004 18:38

ufff

Malá oprava
Paní Bendová, onen bonus u lidí s malými příjmy nedoplatí berňák. Vyplatí ho podnikatelé ze svého, a teprve až si požádají, berňák jim penízky vrátí. To je další zátěž pro podnikatele. A taky pak ještě budou muset  po skončení roku udělat hezky seznamy a roztřídit příjemce bonusu podle kritérií a ......
 A když si spočítáte, kdo platí nižší měsíční daň než 500,-, pak dospějete k závěru, že každý menší podnikatel (například majitel obchůdku, opravny obuvi, sběrny čistírny), ale i třeba supermarkety budou muset papírovat a papírovat a prakticky 180 dní v roce sponzorovat stát.
A kdo budete mít na to ( popřípadě kolik to bude stát finančáky úsilí a stát tím pádem dalších peněz)zkontrolovat ty chytráky, kteří si podají DAP ve kterém uvedou příjmy cca 45 000,-, odečtou si odečitatelnou položku, daň jim nevznikne a ještě si uplatní bonus na 4 děti, čímž vyrazí ze státu cca dalších 20.000 ,- ?  Hádejte, kdo na to přijde první?  Nezbývá než doufat, že v parlamentu se najde dost lidí, kterým bude vadit to, že tenhle Škromachův pokus uplatit "voliče" na úkor výběru daní ( aby se nemusel navyšovat rozpočet MPSV), neprojde.
0/0
21.5.2004 7:05

Najdete na iDNES.cz