Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

I zuřící fotbalový darebák je volič

Jsme svědky zvláštního jevu: na trávě hrají milionáři, v ochozech řve chudina. Za Říma to bylo opačně: gladiátoři byli nemajetní, bezprávní, dnes je takové publikum. Řeč je o kopané. V zábavním průmyslu je to dobrý artikl - vynáší.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

1_130_202_135

Chlapi, nekraďte si ty články!!!
Tohle měl přece dnes ráno v konceptu hotové Komárek na svém laptopu. Jen tam bylo navíc něco ve smyslu, že do kopané přišly nečisté korupční praktiky z Klausova milovaného tenisu.... Chlapi, od teď už každý jen svoje, jo?
0/0
20.5.2004 13:03

polarniliska

To myslíte vážně?
Tak už i pan Steigerwald se, stejně jako většina lidí, kteří na fotbalová utkání nechodí a jejichž veškeré informace o dění a fanouškovské kultuře tohoto sportu, pocházejí z novin, nechal zblbnout články typu "Fanoušci způsobili škody atd. Možná si to jako intelektuál, který zábavou pro masy opovrhuje, nebudete chtít přiznat, ale na fotbal se chodí koukat řada lidí, kteří jsou pravděpodobně mnohem inteligentnější než Vy nebo lidé, mnohem bohatší než ti tzv. milionáři, kteří běhají po trávníku a ne jen lopaty a primitivové, jak si myslíte. Chápu, že jste masírován médii, která Vám po zápase, kde došlo k nějakým výtržnostem ukáží zrovna těch pár desítek pitomců, kteří se tam chodí opravdu porvat, ale na každém zápase je dalších dejme tomu 6000 slušných fanoušků, kteří se přišli bavit stejně jako vy když jdete do divadla. Na fotbal kvůli pochopení situace zřejmě chodit nezačnete, ale doporučoval bych Vám přečíst si knihu od Nicka Hornbyho Fotbalová horečka, která by Vám v tom mohla být nápomocna. Nejhorší totiž je když se někdo snaží rozumovat o něčem, o čem nemá ani páru.
Další věc, která Vás pobuřuje, je podpora fotbalu ze strany státu. Zajímalo by mě, v čem ja fotbal jiný než třeba divadlo nebo hudba. Ve všech těchto činnostech jsou účinkující  a diváci, kteří se tím baví a také lidé, které to vůbec neazjímá. Samozřejmě je to každé jiný druh kultury s odlišným typem diváctva, ale podstata je stejná. Nevím, proč Vám leží v žaludku zrovna fotbal, když divadlo nebo akce typu Pražské jaro čerpají peníze ze státního rozpočtu o sto šest a jediný rozdíl je v tom, že fotbal by se pravděpodobně uživil i bez státu, což ovšem není jeho chyba.
Jestli myslíte Vážně myšlenku, že sportování malých fotbalistů a tím vlastně sport vůbec je jen výcvik dalších milionářů pak jste magor. Sport je přeci zábava a dělá se hlavě pro radost. Koli z těch dětí se jím myslíte bude opravdu živit?  
 
0/0
20.5.2004 12:21

spajdr

Re:
Musím uznat, že tenhle komentář má opravdu vyšší úroveň než samotný článek a to je pro autora a vlastně celou MF Dnes dost špatná vizitka. Musím jen souhlasit se všemi protiargumenty, které se zde vyskytly. Mně už taky pěkně štve, že se v médiích neustále přetřásá, jak je český fotbal prohnilý, ovládaný korupcí a trpící násilnostmi fanoušků, kteří jsou v tomto článku podávani jako nějaká spodina společnosti, která se chodí na zápasy jen porvat, přičemž každému, kdo na fotbal chodí, je jasné, že je to otázka několika desítek násilníků s nízkou inteligencí, kteří ale přece určitě nejsou věrohodným obrazem většiny českých fanoušků.Místo aby se informovalo o úspěších českých fotbalistů, které zanedlouho čeká velký turnaj, kde mají velké šance na úspěch se na nás neustále chrlí jen samá negativa. A vůbec nechápu, proč autorovi vadí, že se do fotbalu dávají státní peníze, jakoby to snad nebyl jeden z nejlepších způsobů, jak bojovat proti drogám a zločinností mládeže a podpora zdraví. Doufám, že si pan Steigerwald přečte tyto komentáře a zamyslí se nad tím. Je evidentní, že sportu a hlavně fotbalu vůbec nerozumí.
0/0
24.5.2004 12:12

pinguinone

..
..Karle,komarkovatis...
0/0
20.5.2004 8:29

JackClouseau

Naprosto souhlasím
Dotace takovýchto aktivit by měli přestat.
0/0
20.5.2004 8:26

vandor

Re:
to bolí,               to   měli
0/0
20.5.2004 8:48

Najdete na iDNES.cz