Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kabinet chystá nové zbraně proti korupci

Léta mnozí řidiči vědí, že jejich auto může projít technickou kontrolou, aniž by ho viděli technici. Jen málokdy se to však podaří dokázat. Jako například ve Vyškově, kde v úterý Stanice technické kontroly definitivně přišla o licenci. Je podezřelá z korupce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

rewell

jak
jak se budou rozdělovat dotace z EU?
Nedělaj si ministerští úředníci už živnosti na úplatky, kdo dá víc za dotaci?
TO BUDE SUPERKORUPČNÍ  PROSTŘEDÍ
0/0
21.5.2004 11:45

Johny_S

Nové zbraně proti korupci...
Prvním krokem by logicky mělo být odstoupení vlády, neboť tak korupci přímo podporuje.
0/0
19.5.2004 17:46

Kirken

Chacha
Standík Gross bude bojovat proti kopupci... No to se moc nenaběhá. Může začít doma, kde jeho žena - bývalá ficka z bufáče vydělává víc peněz než ministr.
0/0
19.5.2004 14:04

logar

Hm, to je pěkný
Tak Špidla, hovoříce zřejmě za ČSSD, případně za vládu,  prohlašuje, že "korupce je součástí našeho života". Je to sice upřímné, leč neradostné prohlášení. Co kdyby z toho vyvodil osobní odpovědnost?
0/0
19.5.2004 13:54

Johny_S

Re:
Ano, korupce je součástí jejich života, života ČSSD. Poví nám Vladimír v rámci svého protikorupčního tažení, jak to bylo se stavbou dálnice D47, případně s privatizací dolů, atd.?
0/0
19.5.2004 17:48

Alesek2004

Boj2
Ve skutecnosti to je ovsem jen boj o jejich koryta.
0/0
19.5.2004 12:58

Alesek2004

Boj
Slovo "boj" jaksi patri do slovniku marxistu-leninistu i socanu. Boj o zrno, boj o vyuzivani pracovni doby, tridni boj.... Oni kdyz nemaji s kym bojovat, musi si nekoho vymyslet. Treba vnitrniho nepritele. Ted budou bojovat s  korupci. Je to k smichu.
0/0
19.5.2004 12:57

habit

vlada musi bojovat...
... protoze nic jineho neumi. Nedokaze zvladnout situaci normalnim zpusobem, prokazuje svou neschopnost ve vsech oblastech. A tak musi nastoupit bojova hesla. Pekne zni, maji rytmus a udernost, a rada troubu uznale pokyva hlavou - konecne vlada, ktera neco dela.
0/0
19.5.2004 11:56

Ospalej

LOL
No uz to vidim jak todle bude fungovat. Modelova situace: Radny obcan zjisti, ze se v jeho okoli nachazi zkorumpovana osoba a nahlasi to na policii (jinak by mohl v budoucnu jit sedet). Policie vsak rekne, ze nema dukazy...a tak si necha onen poctivy obcan vystavit od policie potvrzeni (za drobny poplatek samozrejme), ze onen pripad nahlasil, aby nemohl byt v budoucnu trestne stihan. Ve vysledku to dopadne jako ta nedavna afera s tim fotbalistou (doufam ze to byl fotbalista, jsem uz hlava derava ), ktery upozornil na korupci rozhodcich a ted uz si dost dlouho nezahraje.  
0/0
19.5.2004 11:54

Daňový soumar

Zbraně proti korupci
1. Vypráskat 80% parazitních ouředníků od jejich koryt. 2. Totálně zjednodušit zákony , aby ouředníci nesměli o ničem rozhodovat, protože stejně ničemu nerozumí. 3. Všude vystavit ceny za ouřední oukony. 4. Zároveň s cenama vystavit i závazné termíny vyřízení. 5. Postavit socialismus mimo zákon!!!
0/0
19.5.2004 9:47

rewell

Re:
a současnou vládu s tím.
 přitom nezapomenout na nové zdroje korupce , které potečou z Bruselu -..........už se na to ministerští úředníci těší - na to rozdělování................
0/0
19.5.2004 9:50

Náton

Re:
Herňajs, myslitele tvýho charakteru bychom ve vládě teda potřebovali. Běž se po volbách přihlásit ODSce, třeba tě vezme když všechno víš tak nejlíp a na všechno máš tak jednoduché recepty. 
0/0
19.5.2004 10:31

Eldrb

Re:
Má to kolega drobet přitažené za vlasy ale je to pořád lepší než tvé návrhy prezentované na zdejších fórech. Problém na úřadech odstraníme zřízením dalšího úřadu řešící tento problém.Po té je třeba zřídit kontolní orgán který bude kontrolovat stávající kontrolní orgán,zda nedošlo k pochybení původního kontrolního orgánu. Nebylo by podle tebe lepší abychom byli všici kontrolní úředníci placení státem ? Pomohlo by to Škromachovi který hrdinně zápasí s nezaměstnaností ....je to sympaťák,určitě si takovou pomoc zaslouží !
0/0
19.5.2004 10:58

Náton

Re:
Je vidět, že tomu nerozumíš. Ostatně na to možná nemáš ani školy. Nic jsem o nových kontrolorech kontrolorů nepsal. Jinak, kdo má podle tebe platit kontrolní úředníky, když ne stát? Snad ti kontrolovaní? Tomu se právě říká ta korupce.  
0/0
19.5.2004 11:17

Eldrb

Re:
No hlavně že ty to máš vše zmáknuté a jsi vyškolený až přeškolený. Stát je především služba. Stát je tu pro občany a né opačně. Pro svobodné občany. Tuto zemi zaplavili svými duševními zvratky různí rádoby intelektuálové , a podle toho to tu tak vypadá. Objevila se zde falešná elita která si uzurpuje právo vlastní neomylnosti. Hrůzné dědictví Havlovi intrikánské éry.
Po totalitních sračkách nás nemohlo nic horšího potkat.Obecně řečeno. O detajlech s tebou diskusi rozvádět nebudu,neb nemám školy.
0/0
19.5.2004 11:43

Náton

Re:
Stát je sužba občanům... hm... to je a není pravda. Krátké úderné, ale prázdné heslo od nedoškoleného. Každý občan si asi představuje tu službu pro něj, bez ohledu na ostatní občany a jejich potřeby. jen práva a žádné povinnosti. Jistě služba státu je např.policie (ale zároveň často nesmyslné omezování od policie kvůli nějakému potentátovi či nějaké akci), služba státu je např. pomoc se sháněním zaměstnání, ale službou občanovi rozhodně nejsou např. berní úřady. Daňový poplatník má spíše povinnosti než práva a za úplatu mu slouží daňoví poradci. Stát musí občas vystupovat v mocenské roli, a občanům nikoli sloužit, ale k něčemu je nutit, zde např. k odevzdání části peněz, které pak přerozdělí od solventních k nesolventním. Když v této oblasti mizerně platí úředníky, zadělává si na korupci.
0/0
19.5.2004 12:45

Eldrb

Re:
No vida, a je to tady. Skoro přesně si popsal socialistický přístup k fungování státu. Z krátka , lidi jsou v podstatě nesvéprávní a je potřeba vymýšlet různá direktiva a korektiva vůči společnosti. Je potřeba ustavit řídící složky ,kontrolní odbory těchto složek a vyšší kontrolní body kontrolující činnost kontrolních odborů. Na tyto posty dosadit lidi spolehlivé ,vzdělané a řádně prokádrované. A ty občane,pokud potřebuješ nějakou pomoc proti blbosti,zaplať si jí.Tak to přesně zhůvěřilá představa socialisticky řízeného  státu.Ale to už tu bylo. Zajímavé je že jsi nechal bez povšimnutí mou poznámku a " intelektuálském marastu ", zřejmě mezi tuto sortu patříš. Překopíruji ti definici "intelektuála ". Určitě to bude pro tebe poučné a možná se tam i poznáš. Citace:   "Intelektuál nemusí nutně   být vzdělancem v   pravém slova smyslu. Poctivý vzdělanec naštěstí   jen zřídka bývá vehementním   intelektuálem. Intelektuálové   jsou prazvláštní sorta liberálně orientovaného   segmentu   populace, ukusující si zpravidla největší díl z krajíce mentorování,   ponoukání a citýrování spoluobčanů, aniž by současně   přejímali tomu náležitý díl   odpovědnosti za výsledek prosazování   svých nezřídka zhovadilých vizí a   přání."
0/0
19.5.2004 13:12

Náton

Re:
Zanech zastaralých definicí, a raději definuj svůj kapitalistický přístup k fungování státu. Stát=služba občanům říká příliš málo. Protože např. daně všude vybírají lépe a nekompromisněji /tedy tvrději vůči poplatníkům/ než u nás. Úředníků mají víc atd... Od Rakouska až po Brity. Pochybuji, že tam učí úředníci občany daňové zákony. No to je jedno.
0/0
19.5.2004 14:30

Eldrb

Re:
Byl bych rád , kdyby jsi nepoukazoval na nějaké " kapitalistické" státy,řečeno žargonem předlistopadových vládců. To je prostě jiný svět a mi mu nerozumíme. My nežijeme způsobem tamních občanů,politiků a potažmo i úředníků.V tamních lidech jsou zakotveny jiné morální vlastnosti které se tvořily v průběhu generací.Zde byl tento přirozený vývoj přerušen zlou mocí. Nepoměřuj nepoměřitelné. Má představa fungování státu ? Určitě by se stát neměl chovat jako loupežník.Čili všem všechno sebrat a dle svého posouzení a po zvážení vybranými jedinci toto přerozdělit. Podstatě platí že čím víc se přerozděluje tím se více chudne.Určití lidé ztrácejí motivaci a jiní si zvykají na pohodlný život. Jseš zastáncem myšlenky přidat státním úředníkům. Když pominu to,že se zřejmě jedná o tvé "rito", zeptám se tě takto: z čeho přidat ?  Špidlím mluvil o zdrojích ,věděl že je nemá,lhal. Protože stát žije ze spotřeby na kterou si půjčuje. A to je cesta do pekel. Dost často se holedbáš vzděláním a své odpůrce nálepkuješ jak nedouky s tím,že tomu nerozumí. Na střední škole nás jeden moudrý pan profesor  říkal: " Když se dá na študia pitomec , není z něj nic jiného než študovaný pitomec " . Zřejmě tě znal.
0/0
19.5.2004 16:06

habit

Re:
...a kdo bude kontrolovat kontrolory?
0/0
19.5.2004 11:59

Eldrb

Re:
...Mr. Náton...má na to školy !
0/0
19.5.2004 12:26

Náton

Re:
Já jsem o takové konstrukci nepsal. Všude tam, kde se dělá s penězi nebo se vydávají nenároková rozhodnutí je potřeba slušně platit, aby korupční mámení bylo co nejnižší. Typicky např. u berních úředníků či na stavebních úřadech. Korupci je třeba předcházet, následné postihy nevidím jako efektivní, zvlášť když se toho spousta neodhalí pokud jsou obě strany spokojeny. A u velkých zakázek, typicky státních na ministerstvech, se to ohlídat jistou supervizí a rozhodováním v komisích jistě dá.
0/0
19.5.2004 12:56

Alesek2004

Re: Doplnění
1. vypráskat 80% úředníků
2. zjednodušit zákony
3. jaképak ceny za úkony, vždyž ty parazity platíme z našich daní!!
4. závazné termíny vyřízení
5. Hlavní bod: ZA KAŽDĚ ROZHODNUTÍ MUSÍ NÉST KONKRÉTNÍ ÚŘEDNÍK OSOBNÍ ODPOVĚDNOST A TO SE VŠEMI DUSLEDKY!!!! Způsobí-li svým jednáním škodu, UHRADIT V PLNÉM ROZSAHU!!!!!
6. Žádné "úřední hodiny" nebo "úřední dny!"!!!!
Dokud to bude anonymní "odpovědnost", nikdy nebude pořádek.
0/0
19.5.2004 12:51

rewell

pokud
tato zkorumpovatelná vláda chce hovořit o korupci, ať začnou soudruzi čssd u sebe, neboť ryba smrdí od hlavy.
A jinak je to opět paskvil v podání Grosstapa, kdy odpovědnost opět hází na nevinného člověka (viz kdo to neohlásí bude potrestán). Ona celá tato vláda vlastně všechno hází na řadového občana - viz poslední návrhy Sobotkových pokut - když nezaplatíš do 15 dnů měl bys zaplatit dvojnásobek atd. atd. - vzal si asi vzor z bank ze sankčních úroků atpod.
Ti co si myslí, že zvednutím platů (nevím kde by se na tu bandu státních úředníků měly brát peníze) se bude likvidovat resp. omezovat korupce se mýlejí. Čím více peněz mám, tím více chci - viz čeští zkorumpovaní lékaři - viz tv nova o ženských lékařích v pondělí večer, kdy mnoho věcí se platí cash a přitom doktoři dostávaj ještě znovu zaplaceno od pojišťoven.... -prostě hrůza.
0/0
19.5.2004 9:47

Alesek2004

Už to začalo
Je třeba začít od mládeže. Grosstapo-jugend už zahajuje. Ještě je třeba najít vhodné výcvikové prostory. Co Čech, to donašeč, to je náš cíl. Když to nezládnou dospělí, zapojme děti, Pavlík Morozov náš vzor.
0/0
19.5.2004 9:40

Daňový soumar

Předvolební lži
Kidy midy, žvásty chvásty, kecy v kleci. A jsem lepší než ministr!!!
0/0
19.5.2004 9:32

Zwerg

jojo, Cukr + bič
Domnívám se, že pouhé zvýšení platu (jak tu radí Náton) by korupci státních úředníků nijak významně nesnížilo – myslet si něco takového ne naivní. Mno, možná tak korupci na té nejnižší úrovni…
Myslím, že proti korupci je třeba bojovat několika způsoby zaráz. 1. Represí – řízené provokace, namátkové kontroly… 2. Každoroční majetková přiznání úředníků + rodinných příslušníků. 3. Povinnost přiznat každý majetkový přírůstek od určitého limitu. 4. přísné postihy v případě, že odhalení korupce…. 5. je třeba také podstatné zeštíhlení státního aparátu – zbude víc peněz na ty úředníky, kteří jsou opravdu potřební. 6. řekl bych, že je potřeba zavedení nějakého kariérního řádu – jistota pro bezproblémové úředníky.  Jednoduše řečeno – je třeba celkově zvýšit riziko korupce a zároveň zvýšit atraktivitu práce pro stát, příp. obec. Potom si snad každý rozmyslí, zda se mu zapojení do korupce vyplatí.
Možná by nebylo špatné zavést také hmotnou zainteresovanost úředníka na výsledcích své práce. Např. plat takového úředníka z berňáku by měl významnou pohyblivou složku, jejíž výše by závisela na množství odhalených případů, příp. na množství peněz vybraných z těchto případů…..
0/0
19.5.2004 9:29

delbor

Clapec Velký
Tak nám ten chlapec zase něco vymyslel. Kdo neohlásí úplatek, o kterém věděl, bude potrestán. Napadá mě: kolik známe případů, kdy lidé upozorní policii na připravované nebo uskutečněné trestné činy a setkají se  s konstatováním, že policie nemá důkazy a proto nemůže nic dělat. Copak by to zase chtěl Standa hodit na občany, aby měli policajti víc volna ? Ostatně, když chce vláda řešit korupci, ať se ve dvojstupu odebere rovnou do pankrácké věznice.
0/0
19.5.2004 9:15

Ahasver

Pořád stejně k ničemu
Spousta povyku pro nic, naši geniální socánci maximálně vyprodukují nějaký zákon, jestli ho sesmolí nedouk Sobotka, tak to bude stát za to. Ten bude stejně tak děravý, že ve finále bude k ničemu. Před televizníma kamerama se pochytá pár malých ryb, které si nedají pozor, ale nic se nezmění. Korupce, aspoň taková, která je v zájmu obou stran, se jen velmi těžko dá postihnout represí.
0/0
19.5.2004 9:13

sisko1

Obyčejní lidé podporují správné kroky vládní koalice !!!
Jedná se o správnou cestu kdy ČSSD společně s KDU , US a KSČM dokáže zabránit návratu Modrých ptáků do vlády !! Všichni normální a obyčejní lidé tuto strategii budou podporovat , protože ještě mají dobře na paměti tunelování a rozkrádání ze strany Modrýách ptáků a podnikatelů !! Vládní koalice by měla najít cestu ke KSČM a jasně deklarovat , v čele s panem Grossem a Sobotkou , snahu o vyhledání a potrestání všech tunelářů z ODS a z řad podnikatelů !!! Ministr Gross je zárukou , že jejich vyhledání a potrestání nezůstane na půli cestě a bude dotaženo do konce !!
0/0
19.5.2004 8:58

Sudajev

Re:
Ministr Gross je zárukou korupce.
0/0
19.5.2004 9:01

logar

Re: třeba doplnit
"jednou ze záruk korupce"!!!
0/0
19.5.2004 9:30

Náton

Re:
To je tutovka. Viz knecht Tvrdík v ČSA a monopolista Berdár v ČTelekomu.
0/0
19.5.2004 9:32

Malý vezír

Re: sleduji tvé příspěvky
Ty jsi dobré h*vado.
0/0
19.5.2004 9:04

Hombre007

Korupce
Socdedáci se probudili, korupce tu trvá patnáctý rok a před volbami do EU si zase hrají na to, co nejsou.
0/0
19.5.2004 8:53

cheos

Re:
15 let. Človíčku, človíčku. Já se s korupcí setkal už ve 13. století. A za Karlíka IV, no to se uplácelo, státní zakázky byly už tenkrát kšeft.
0/0
19.5.2004 8:56

Náton

Re:
Čéče ty seš teda pěkně starej metuzalém...
0/0
19.5.2004 9:38

cheos

Re:
No jo, no. Co naděláš. Nejhorší je, když jsi potrestán nesmrtelností. A nebylo to za korupci.
0/0
19.5.2004 10:00

DedecekHribecek

Vzpomínate co říkali když byli v opozici
     Zeman kdysi prohlásil větu ve stylu : Vláda která nebojuje s tuneláři se objektivně stává vládou tunelářů. A co to takhle upravit na Vláda která nebojuje s kurupcí se objektivně stává vládou zkorumpovanou? Bylo by zajímavé si připomenout některá prohlášení politiků ČSSD když byli v opozici.
0/0
19.5.2004 7:18

qoknu

Nic
jiného než opět obyčejné tlachy před volbami do EU.
0/0
19.5.2004 7:04

logar

Re: Jó
akorát ta tečka mohla být už za slovem  "tlachy." Koloťuk je naprostý kašpar.
0/0
19.5.2004 8:57

logar

Hm,hm
zkorumpovaní jsou všichni, o státních úřednících ani nemluvě. To, co se podaří prokázat není ovšem díky poctivé práci příslušných orgánů, ale díky tomu, že tyto orgány zkorumpoval ještě více ten, který potřeboval odstranit nějakého, rovněž zkorumpovaného, protivníka, třeba ve kšeftu, politice, vlivu atd. Nemějme iluze. A ministři nejsou sice žádní hytráci, ale nejsou tak hloupí, aby to vše nevěděli, zvláště když jsou sami středem korupce. To, že jim tolik proklamovaný "boj s korupcí" nejde, je jen proto, že jsou to nebetyční haj..íci, často dálkově ovládaní. Naposledy stojí za to pojmenovat s. Mareše a jeho Kozla, ale o příklady není nouze. Chovají se ke všem zákonům stejně arogantně, s "majáčkem na střeše", nebo bez!
0/0
19.5.2004 7:01

Kajetan11

Re:
Opravte mne, pokud se mylim, ale neni nahodou podstata korupce zalozena na tom, ze lze zkorumpovat jen statniho urednika? V komercni sfere uz o korupci jako takovou proste nejde.
0/0
19.5.2004 8:00

hbf

Re:
Řekl bych, že se trochu mýlíte. Korupce se může týkat také zakázek státních a polostátních firem, korupce se může týkat také novinářů, ....
Jinak ale máte pravdu, třeba korupce ve fotbalu je sice hnusná, ale vpodstatě se nikoho jiného netýká, o nic tam nejde, neboť život v ČR bude stejný ať už bude vítězem ligy Baník, Sparta, Synot, nebo kdokoliv jiný.
0/0
19.5.2004 8:07

Kajetan11

Re:
No, neco takoveho jsem mel na mysli. Jestlize jde o polostatni podnik, tak ta korupce je samozrejma va te casti, kde je zainteresovan stat. Ale zkuste podplatit soukromou firmu, aby udelala neco pro jinou soukromou firmu, ci osobu. Bude toto korupce?
0/0
19.5.2004 8:11

logar

Re: hm,
ale podle mého je koruptér i ten co korumpuje, i ten co se dá. No a to je také o vztazích mezi těmi, kteří něco potřebují a státní sférou
0/0
19.5.2004 9:01

Náton

Sobotka je idiot
Ten magor Sobotka připravuje jakýsi kodex berního úředníka a a si mu nedochází, že kdo má málo peněz na platu vždy bude náchylný na korupci, protože se nebude bát o ten plat přijít. Kdyby své úředníky pořádně zaplatil a motivoval, korupční jednání by si naprostá většina z nich rozmyslela. Takto je to jen další šaškárna plešatého dementa.
0/0
19.5.2004 6:43

logar

Re: Hm,
s nadpisem nelze polemizovat, ale neměj iluzi. Výška platu naprosto nerozhoduje o zkorumpovatelnosti. To by potom lidé jako např. vysocí vládní úředníci, ministři, politici atd. byli ne, případně obtížně, zkorumpovatelní. Znáš nějakého, komu bys v této věci věřil???? 
0/0
19.5.2004 7:05

Náton

Re:
Tak jsem to nemyslel. Vysocí vládní úředníci rozhodující o velkých zakázkách se budou vždy snažit nahrabat, a výtěžek korupčního jednání vždy bude vysoce převyšovat jakýkoli plat. Ale takových míst a zakázek není abnormální množství na to, aby to nešlo kontrolovat. Zato daňoví kontroloři a exekutoři, pokud mají i při svých vzděláních inženýrů a právníků republikově průměrné či podprůměrné platy, nejsou finančně zainteresováni na výsledcích práce, tak mají vysoký korupční potenciál. A kdo to tady odkontroluje, zda je to čisté? To už nejde, proti tomu jde bojovat jen přiměřeně slušnými platy, pokud teda chce stát daně efektivně vybírat. (jak se s výnosem pak plýtvá a příliš vysoké sazby teď ponechme stranou). Zkrátka si myslím, že než následně postihovat korupční jednání je efektivnější odstraňovat jeho příčiny a podmínky. A pokud tam kde se dělá s penězi stát příliš šetří na lidech, sám tu korupci v podstatě vytváří. Vysokými sazbami daní pro stranu nabídky od podnikatelů a příliš nedobrými platy ze strany poptávky od špatně placených úředníků.
0/0
19.5.2004 7:41

Kajetan11

Re:
Naprosto souhlasim s vetou: " než následně postihovat korupční jednání je efektivnější odstraňovat jeho příčiny a podmínky." Obavam se vsak, ze jeste nastava nazorovy rozpor v tom, co jsou ty podminky.
Ja je napr. vidim v prezamestnanosti statniho aparatu.
0/0
19.5.2004 8:04

Najdete na iDNES.cz