Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Mučili na rozkaz, tvrdí rodiny vojáků

Dostali rozkaz, tvrdí příbuzní amerických vojáků obviněných z týrání iráckých zajatců ve věznici Abú Ghrajb. Na rodiny padá nemilý stín. Nikdo totiž nechce mít za souseda člověka, který se dopouští zvrhlostí, byť jde o zacházení s nepřítelem, který si také nebere servítky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

geenius

Témata do diskuze pro US RIŤOPCHÁČE
Chlapi v hospodě říkali, že US RIŤOPCHÁČI, aby se navzájem uspokojili, by měli diskutovat na tato témata:  1. americký voják - posel míru, demokracie,svobody a šťastných zítřků, 2. americký prezident - předvoj světa, 3. americký člověk - člověk země , kde pozítří znamená již předevčírem, 4. americká žena - matka hrdinka, 5. americké přesné bomby - šance pro život, 6. americké zacházení se zajatci - vzor pro svět, 7. americká CocaCola - nejzdravější nápoj na světě, 8. americký sen - sen pro celý svět, 9. americký seriál  " JAK USA SPASILY SVĚT " - nekonečný seriál, 10. americký film - skutečně bojové umění 11. americký kapitalismus - zahnívající kapitalismus,12. americký preservativ - lízání americké zmrzliny přes sklo, 13. americký sex - naděje pro AIDS - vlastně  pardon, nejmocnější muž planety vymyslel pro americkou mládež nový lék proti AIDS - SEXUÁLNÍ  ABSTINENCI. Na tomto příkladu vidíme myšlenkové pochody tohoto zmetka (přetvářku a impotenci). Nedovolme, aby světu vládnul zakomplexovaný a šílený HŇUP !!! Když tady čtu ty US riťopcháčské výlevy, tak to vypadá, že už také sexuálně abstinujete - až vám to leze na  mozek  
0/0
16.5.2004 11:46

Michalll

Naši estébáci mají
podobných alb knihovny. Mají tam i mne, kdykoliv to mohou vytáhnout a prodat Blesku.
A to jsem válku nezažil, bylo to docela nedávno.
Michal, Libčeves, t. 603771186
0/0
14.5.2004 20:10

pinkshadow

korán
...Kamil mi říkal, že téměř veškerý obsah koránu lze shrnout jednak do chvály Alláha, jednak do dvou vět, nesčetněkrát s malými obměnami opakovaných: „Kdo uvěří v pravdu islámu, bude odměněn slastmi ráje. Kdo v ni neuvěří, bude potrestán mukami pekelnými.“ ...hmm...   
0/0
14.5.2004 6:10

pnovaks

obranci lidských práv a spasitelé pred ZHN
V Iraku se predvadí v plne krase civilizace, vychazejici z krestansko-protestantskych korenu soudobého predvoje kazatelu neoliberalni a neokonzervativni elity  naseho nejlepsiho sveta. Vyskoleni chlapci z nejlepsich universit, takoví americtí Cimburkové, v chránených dílnách demokracie, zapomneli kontrolovat celedník (copyright vás p. Steigerwald). Ale jsem si jist, ze v pristi válce za spasu nasi civilizace zajisti, aby plebs nemel fotaky, kamery a podobne hracky. Potom se  AI, Cerveny kriz a pulmesic, humanitarni bombarder, p. Vondra a Zantovsky  budou konecne moci soustredit na krivdy, ktere pase Fidel Castro na lidu Kuby a Cinane na dalajlamovi.S heslem God bless (save)America a vzpomínkou na Imagine atp.
O mlouvam se, ale na klavesnici mi nefunguji správne nektera diakriticka znamenka. 
0/0
14.5.2004 5:18

pinkshadow

korán
...Kamil mi říkal, že téměř veškerý obsah koránu lze shrnout jednak do chvály Alláha, jednak do dvou vět, nesčetněkrát s malými obměnami opakovaných: „Kdo uvěří v pravdu islámu, bude odměněn slastmi ráje. Kdo v ni neuvěří, bude potrestán mukami pekelnými.“ ...hmm...
0/0
13.5.2004 18:16

Heiko2

Mučení ? No to snad ne ...
Nechápu o čem se stále diskutuje ? Jaké mučení. Ano, ponižování, to ano. Ale kdo viděl nějaké mučení ? Zkuste se podívat na muslimské právo a uvidíte, co to je skutečné útrpné právo. Teď řve pár fanatiků s kuklou a zeleným šátkem na čele o mučení, ale že tzv: "právo šaríja" umožňuje sekání rukou nebo ukamenování na to si nikdo nevzpomene. Ano vojáci, kteří ponižovali vězně musí být potrestáni, protože to je přestupek proti západním civilizačním normám (zkuste si na webu najíz záběry z muslimských věznic). Ale co to je za vězně ? Chápete, že tito lidé se do vězení taky za něco dostali ? Mohli by být rádi, že jsou "jen" ponižováni. V takovém Íránu by se s nima nikdo nebavil. Oko za oko, zub za zub. Kdo zabil, šel by na popraviště rovnou, kdo kradl, ten by přišel o ruku atd. Je třeba se ale ptát, zda "naše západní" tresty a podmínky ve věznicích v Iráku vůbec jsou schopny dostatečně potrestat místní zločince, kteří vyrostli ve zcela jiném kulturním prostředí ?
0/0
13.5.2004 12:58

pinguinone

Re:
místní zločince....komiku
0/0
13.5.2004 13:08

DaveQStone

Re:
Musim souhlasit. Zatim fotky a dokumenty ktere byli zverejneny ukazuji na ponizovani , ale ne muceni. V tom je dost zasadni rozdil.
0/0
13.5.2004 13:58

pnovaks

Re: Heiko
Heiko,
vy jste blazen. Prectete si znovu co pisete. Zkuste se podivat na web antiwar.com. Nejsou tam clanky komunistu ani islamistu. A uvedomte si, ze vsechny totalitni rezimy (krom USA - za My-Lai 2,5 roku s propustením za 3 - 6 mesicu a penzi) sve zlocince semtam potrestaly a obeti, semtam, rehabilitovaly a odskodnily. Ale imperium postavene na genocide a arogantním spasitelstvi fundamentalistického dobra a zla a pritom vysavajici svoji bezuzdnou spotrebou (zjistete si podil na obyvatelstvu Zeme a podíl na konecne spotrebe zdroju od ropy po kavu) nema sebemensi morální oprávnení k nicemu nez ke dlouhému sebezpytovani(viz dalsi obrazky z Abu Ghraibu, elektr.kresla, mucení deti, mezinarodní dohody).
p.novaks 
0/0
14.5.2004 5:36

Heiko2

Re:
Milý novaksu, nejsem vůbec přítelem USA a ani jejich snahy amerikanizovat celý svět. Ale buďme alespoň trochu soudní a nekoukejme na svět černobíle. Ano, netahejme do arabských zemí naši kulturu. Takže ať OSN převezme správu na Irákem a zavede tuto správu v souladu s kulturními a historickými tradicemi země. Irák je dnes na pokraji občanské války, proto vyhlašme stanné právo a trestejme v plném souladu s místními tradicemi a zvyky. To znamená : 1. Při výslechu podezřelého je povoleno jakékoliv mučení, které umožní jeho doznání 2. Za veřejné nošení zbraně - smrt stětím 3. Za vraždu - ukamenování 4. Za krádež nebo rabování - useknutí jedné popř. obou rukou 5. Za méně závažné přestupky odstupňované mírné tresty jako např. zakopání do písku nebo bičování 6. Všechny tresty budiž v souladu s kulturními zvyky místní civilizace vykonávány veřejně Takový režim chceme v Iráku. A´t USA táhnou se svou pokřivenou civilizací a svými dozorci, kteří místo toho aby vězně normálně při výslechu přivážali k lavici a bičovali přes chodidla, ho nutí k neuvěřitelně nelidským praktikám jako je svlečení donaha a navlečení dámských kalhotek přes hlavu !!! Fuj, takovou zvířecky zvrácenou civilizaci v Iráku nechceme. Chceme aby Irák pokračoval na své kulturně historické cestě, započaté naším velkým Vůdcem Saddámem.
0/0
15.5.2004 7:07

rudidlo

Prachy
V USA není vstup do armády povinný. To je fakt, na který zapomínáme.
0/0
13.5.2004 9:15

Motokkov

Re:
Líbí se mi, jak rodiny obžalovaných svalují vinu na nadřízené. Jejich synáčkové - chudáčkové plnili jen rozkazy. Do armády choděj hajzlové a ve válce se dějou zvěrstva. Irák to jen potvrzuje.
0/0
13.5.2004 10:47

Montaigne

Rozkaz je rozkaz.
To věděli už i Heydrich s Eichmannem
0/0
13.5.2004 9:11

pnovaks

Re:
Yes, sir.
0/0
14.5.2004 5:43

Kereme

Vystoupit z NATO
Myslím, že by česká vláda měla vypovědět spojenectví s USA, jejíž vojácí provádějí takováto zvěrstva, a vystoupit z NATO. To je jediná věc, jak se na toto svinstvo dá reagovat. Rene Weber, Praha
0/0
13.5.2004 8:26

Bulvaj

Re:
Myslím že by stačilo, kdyby každý voják Nato, který se něčeho dopustí proti lidskosti, byl souzen mezinárodním soudem. Nevidím jediný důvod, aby na jedné straně byl souzen Jugoslávec u mezinárodního soudu a voják Nata ne. Měřme stejným metrem.
0/0
13.5.2004 8:37

Isbjoerna

Re:
Dokud se USA bude nazyvat mezinarodni policii a chovat se tak, zustane mezinarodni soud = USA-soud = dvoji metr.
0/0
13.5.2004 9:50

Isbjoerna

Re:
Rozumnejsi by bylo vyloucit USA z NATO .
 
P.S. NATO = spolek 18 zemi; pocet US-vojaku cini asi 36% vsech NATO-vojaku
0/0
13.5.2004 9:48

Lucy@.

Re:
V tom pripade by se melo zrusit cele NATO,protoze takove zverstva provadeji vojaci i v Kosovu a to nemluvim zrovna o amer.vojacich.Takze myslis spatne.
0/0
13.5.2004 19:22

proamerican

Volby v Iráku
Mylně sem se domníval že volby v Iráku mají být až v roce 2005, ale dohoda zní, že do konce ledna 2005! Takže Iráčané se velice brzy dočkají vlády jakou budou sami chtít a pak to bude hlavně jejich problém.
0/0
13.5.2004 8:16

Bulvaj

Re:
Samozřejmě za dohledu americké armády, jsi zapomněl dodat.
0/0
13.5.2004 8:23

Bulvaj

Re:
Myslím že ani naše volby po 68 roce nebyly zrovna ideál.
0/0
13.5.2004 8:24

Sudajev

Re:
Ani ty po 89 roce.
0/0
13.5.2004 8:36

Bulvaj

Re:
No tam jsi aspoň cestou do volební síně nezakopával o samopaly.
0/0
13.5.2004 8:39

proamerican

České svědectví
Český voják, absolvent kurzu Rangers v US Army včera v Českém rozhlasu prohlásil, že znalost ženevské konvence v US Army je na velmi vysoké úrovní a korektní zachazení ze zajatci je jim neustále vtloukaváno. Jednotky vojenské policie, které se v Iráku starají o zajatce nejsou však příslušníci pravidelné armády, ale záložnici, něco jako Národní garda, kteří pracujou ve svých normálních opčanských povoláních, několikrát za rok absolvují manévry. V případě války absolvují asi měsíční výcvik a poté jsou odesláni do místa konfliktu. Jejich výcvik je tedy na horší úrovni než u běžné armády. Ovšem na druhou stranu člověk by řek, že jednotka speciálně určená k zacházení ze zajatci by měla být na vyšší úrovni. Na další stranu ovšem nutno uznat, že americká armáda měla z větším počtem déle držených zajatců zkušenost naposledy před 50 lety v Koreji.
0/0
13.5.2004 8:13

harpyje

Re:
Normální člověk nepotřebuje speciální školení na to, aby se dozvěděl, že mučení lidí není dovoleno. Pokud se někdo vymlouvá na to, že to nevěděl, tak je to stejně trapný, jako by se vrah vymlouval na to, že si myslel, že vraždění je dovoleno. Ti vojáci buď kecaj, nebo jsou úplně vygumovaní.
0/0
13.5.2004 9:16

RD2

Re:
Anebo, a to nejspíš, obojí. Na druhou stranu, co by člověk od těch primitivů čekal. Doufám, že si aspoň nějakej' rok poseděj.
0/0
13.5.2004 12:33

EspritFort

Irácká svoboda
Mučením nastolovat "Iráckou svobodu", je jako chtít š*káním nastolit panenství .
0/0
13.5.2004 1:54

Scallop

Re:
Je to dost smutne, ale nemas pravdu. Muceni, o kterem mluvis, je totiz neporovnatelne s tim, co se delo za Saddama. (Pouzivat slovo "muceni" pro oboji je jazykovy podvod.) Co Americane delali ve veznicich v Iraku je svinstvo, ale to nic nememi na faktu, ze Irak je dnes mnohem svobodnejsi nez pred rokem. Jinak bychom az davno sledovali celonarodni povstani, ktere nevyprovokoval ani "mahdi" Sadr.
0/0
13.5.2004 2:26

EspritFort

Re:
A toužili po té americké svobodě i samotní Iráčané? V roce 1968 jiný velký národ (a také aby ochránil své národní zájmy) nám přinesl na tancích námi neobjednanou svobodu.
 
Proč tedy USA nepřinesou stejným způsobem i "Čínskou svobodu". V Číně už zbraně ani nemusí hledat, Čína nezapírá, že je má a porušuje lidská práva gigantickým způsobem, vězní a popravuje lidi po tisících. Proč tedy prokristapána USA nepřinesou stejným způsobem i "Čínskou svobodu"???
0/0
13.5.2004 2:47

Scallop

Re:
To nesouvisi s tvym predchozim prispevkem, ale nevadi. Tvuj prvni dotaz jsem v podstate jiz odpovedel (mel by ses naucit cist a u toho i premyslet) - zadne celonarodni povstani ani statisicove demonstrace proti okupaci v Iraku nevidim zato proti Saddamovi statisice Iracanu obetovalo zivoty. Iracane jiste nejsou nadseni, ale maji se lepe nez pred rokem. Tema CIna: 1. nikdo dnes neni schopen Cinu vojensky porazit. 2. obeti cinske diktatury je jen zlomek obeti Saddamovy vlady. PS. Kdybys trochu premyslel, tak argumentujes spis severni Koreou. To mam snad stadu tupych amerikanobijcu napovidat ?
0/0
13.5.2004 3:22

Montaigne

Re:
Nikoliv, nevykrucuj se, s tvým příspěvkem to velmi úzce souvisí
0/0
13.5.2004 7:22

Scallop

Re:
S prispevkem na zacatku teto debaty to opravdu nesouvisi. Kazdopadne jsem odpovedel - napsal jsem evidentnim rozdil mezi Cinou a Irakem. Tak co to meles o vykrucovani ? Chapes alespon priblizne, o cem je rec ?
0/0
13.5.2004 7:39

Montaigne

Re:
Jseš schopen pochopit alespoň v obrysech elementární souvislosti?
0/0
13.5.2004 9:40

Scallop

Re:
mezi nami je drobny rozdil - ja uvadim argumenty a ty zvanis
0/0
13.5.2004 22:27

Motokkov

Re:
Že jsou Iráčani spokojenější než před rokem o tom silně pochybuju.
0/0
13.5.2004 10:51

Scallop

Re:
viz nedavny pruzkum bbc
0/0
13.5.2004 22:26

Mewthree

Re:
No tak pozor, jde spis o to ze kdyz by Cine slo do uzkych tak by nejdriv pohrozila a pak zautocila jadernejma hlavicema, a proto nikdo do valky s takovou mocnosti nechce jit. BTW, ve vzduchu by ji Rusko a USA v pohode porazili (MiGy+Suchoje+Raptori+Stealth Bombarder) a na zemi by dostala sprchu Abramsema, problem je v tech jadernejch zbranich. No a celkove mam takovej dojem ze na ten jejich superkomunistickej rezim taky brzo dojde.
0/0
13.5.2004 15:46

Scallop

Re:
Cinani jsou neporazitelni, protoze jich je proste moc. A jejich komunisticti cisarove by klidne obetovali cely narod jen aby se udrzeli u moci. I na cisare jednou dojde a to bude pekna mela. Zatim kazda zmena rezimu v Cine mela za nasledek miliony mrtvych ...
0/0
13.5.2004 22:32

j@ck

existence UFO dokazana
http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/3707057.stm
0/0
13.5.2004 0:15

kruci_sakra

znal jsem jednoho vojtíška
Byl to zarytý komouš s IQ na pokraji debility a dobrovolně vykonával funkci pomocné stráže VB.
Podle dementních "příspěvků" toho zdejšího usuzuji,že musejí být v nějakém příbuzenském vztahu..
0/0
13.5.2004 0:10

Pan_Vojtisek

Re:
a presne tomuhle ten stbackej poter rikaval diskuze - vulgarne, utocne a hlavne bez argumentace.
0/0
13.5.2004 0:25

geenius

Chlapi v hospodě říkali, že US RIŤOPCHÁČI, aby se navzájem uspokojili, by měli diskutovat na tato té
Chlapi v hospodě říkali, že US RIŤOPCHÁČI, aby se navzájem uspokojili, by měli diskutovat na tato témata:  1. americký voják - posel míru, demokracie,svobody a šťastných zítřků, 2. americký prezident - předvoj světa, 3. americký člověk - člověk země , kde pozítří znamená již předevčírem, 4. americká žena - matka hrdinka, 5. americké přesné bomby - šance pro život, 6. americké zacházení se zajatci - vzor pro svět, 7. americká CocaCola - nejzdravější nápoj na světě, 8. americký sen - sen pro celý svět, 9. americký seriál  " JAK USA SPASILY SVĚT " - nekonečný seriál, 10. americký film - skutečně bojové umění 11. americký kapitalismus - zahnívající kapitalismus,12. americký preservativ - lízání americké zmrzliny přes sklo, 13. americký sex - naděje pro AIDS - vlastně  pardon, nejmocnější muž planety vymyslel pro americkou mládež nový lék proti AIDS - SEXUÁLNÍ  ABSTINENCI. Na tomto příkladu vidíme myšlenkové pochody tohoto zmetka (přetvářku a impotenci). Nedovolme, aby světu vládnul zakomplexovaný a šílený HŇUP !!! Když tady čtu ty US riťopcháčské výlevy, tak to vypadá, že už také sexuálně abstinujete - až vám to leze na  mozek  
0/0
13.5.2004 0:06

j@ck

Re:
trpis nejakou obsesivne kompulzivni poruchou?
0/0
13.5.2004 0:07

kruci_sakra

Re:
Myslim ,že ne.On je pouze "normální" mamrd.....
0/0
13.5.2004 0:12

geenius

Pan Vojtíšek má pravdu
Fandím Vám
0/0
13.5.2004 0:04

geenius

Vezměte si z něho příklad, US připosranci
 
Americký voják Joseph DARBY je Hrdina - mezi vlky se nebál upozornit na zrůdnosti, jichž se dopouštěli vojáci US ARMY na zajatcích, což tutlal i MV Červeného kříže. Ti  američtí barbaři  mají podplaceny lidi snad  i v těchto institucích. Poprava amerického podnikatele Nicka BERGA je hnusná, odporná a morbidní. Čím víc tady ale čtu příspěvky některých HOVAD obhajujících americkou militantní politiku, tak i když jsem ODPŮRCEM TRESTU SMRTI, občas se přistihnu, že bych takovouto popravu některým z vás i přál. Zůstávám stále optimistou, že jednou se lidstvo dožije doby, že nejen konat, napsat  a  vyslovit, ale třeba i jen pomyslet  na obhajobu páchání zvěrstev ve stylu pánbíčkářů, kolonialistů, rasistů, fašistů, polpotistů a  BUŠISTŮ, bude jednou trestné.
0/0
13.5.2004 0:02

Scallop

Re:
Jak muze byt hrdina nekdo, kdo vytahl do dobyvacne valky ? DARBY je u me prachsprosty BUŠISTA ... :-) PS Doporucuji pridat vic barev, pak si treba rozporu v tvych prispevcich nikdo nevsimne.
0/0
13.5.2004 3:48

geenius

Pro osoby nechápavé, zmatené a pro válečné štváče
Dnes jsem tady v diskuzi zaregistroval názor, že jak je možné, když   se tvrdí, že Saddám nebyl svázán s Al-kajdou, že je Al-kajdá je nyní tak aktivní v boji proti okupaci Iráku. Když jsem byl na dovolené v Tunisu, tak nám tam náš delegát vyprávěl, jak tvrdě se tam armáda musela vypořádat s náboženskými radikály. V žádné muslimské zemi nekvete demokracie, ale platí tam vláda tvrdé ruky , ať už je to ruka monarchy nebo diktátora. V Saudské Arábii vládne tvrdou rukou monarcha (letos tam byly 1.volby v historii, a to ještě jen komunální). V Turecku zase má silný vliv armáda, v Pakistánu vládne Mušaraf   (dostal se k moci voj. pučem), v Afghánistánu to byla vláda Karmala a Nadžibuláha … Tyto vlády, ať již jsou pravicové nebo levicové můžeme nazvat jako vlády, které upřednostňují světskou moc. Američané si ale usmysleli, že světské levicové vlády svrhnou a za tímto cílem jsou schopni se spolčit i s ďáblem. Proto se spolčili s Ládinem , vycvičili jeho a jeho souvěrce a nasměrovali ho na Afghánistán. Nakonec jim ukázal, co umí. No a v Iráku držel na uzdě náboženské radikály Sadám (opět představitel spíše levicové světské vlády). Především držel na uzdě radikální proíránskou větev Šíitů. No a s těmi se američané zase spolčili a osvobodili. Nakonec však radikální Šíité jim opět ukazují,co umí a jsou to oni, kdo má vazby na Al-kajdu.   No a to, že Irák je   na jedním z prvních míst ve světě v   zásobách ropy, není třeba rozvádět. Kdo tohle vše nepochopil, je mi ho líto !!! Další na řadě je Sýrie, taktéž s levicově orientovanou vládou. Včera na ni uvalily USA ekonom. sankce - stejný scénář jako s Irákem.
0/0
12.5.2004 23:59

vcelar

Te´d hlásili,
že T. Blair prohlásil, že jediné fotografie, které ukazují "mučení" iráckých vězňů britskými vojáky jsou podvrh. Vojáci na fotech v Iráku totiž nebyli. A doufám, že aspoň někteří zkousnou a přestanou plácat. Krom toho Palestinci údajně zabili 6 izr. vojáků. Když to sečtu s tím včerejškem (poprava a roztrhaní Izraelci), začínám mít chuť přidat se k velmi radikálním přispěvatelům.
0/0
12.5.2004 22:09

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.