Diskuze

Pacientům chybějí léky

Reálná hrozba, že při porodu zemře nějaká žena, donutila úřady jednat a zajistit životně důležitý lék Fibrinogen. Chybějí však i další preparáty. Čeští pacienti se například těšili, že budou mít nový medikament na těžký ekzém či poruchy srážení krve.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

iuos

7. 5. 2004 14:45
hmm
a to ještě nikdoneví, kolik těch léků skončí nepoužitejch v popelnicích
0 0
možnosti

MSB

7. 5. 2004 14:39
V čem je problém
Nikomu nepřipadá podivné, že když nějaké tričko stojí ve Španělsku v přepočtu 400 Kč, na Islandu v přepočtu 520 Kč, a zbytek Evropy se pohybuje mezi temito dvema poly, tak že u nas stoji treba take tech 400 Kč. Jenomze u leku je to jine, tam, si Ministerstvo financi postavi hlavu, že takový lék, který v EU stojí něco mezi 400 a 520 Kč může u nás stát maximálně 160 Kč, jinak se mohou pacienti léčit třeba medem. A výrobce se za takových podmínek na náš piditrh samozřejmě vykašle. O tohle jde. Ti výrobci chtějí obvykle tu nejnižší cenu v zemích EU, ale Ministerstvo má své cíle ještě mnohem, mnohem níž.  Než někdo vykrvácí....  
0 0
možnosti

1alea

5. 5. 2004 21:41
Elidel
Chci  uvést na pravou míru informaci o tom, že chybí lék pro děti s atopickým ekzémem. Lék stejného druhu jako zmiňovaný Protopic již na našem trhu je, jmenuje se Elidel a pro děti do 6 let je za cenu 97 Kč.
 
 
 
0 0
možnosti

Mr-Rubikon

5. 5. 2004 7:58
Složení ceny léků
... a co se týká ceny léků - cena od výrobce je již z více než z poloviny tvořena "obchodními" náklady, což jsou jednak  bohaté provize prodejců a dealerů léků, kteří objíždí doktory a vnucují stále novější a dražší léky, a jednak placené dovolené pro celé rodiny doktorů, maskované "školením", jako odměna za předepisování "jejich" léků. A to je prosím pěkně ta žumpa, kde se ztrácejí peníze, které platíme za zdravotní pojištění. Toto nejsou spekulace, to jsou informace přímo od doktorů. 
0 0
možnosti

Mr-Rubikon

5. 5. 2004 7:42
Chce to jen několik radikálních změn
Přerozdělení peněz, plynoucích do zdravotnictví, je špatně nastavené. Nejvíc jsou" ve vatě "lékárníci, zubaři a soukromí lékaři, nemocnicím stále chybí peníze. Chce to snížit garantovaný rabat lékárnám (je tuším více než 35%), zavést příspěvek na pobyt a stravu v nemocnici alespoň 100 Kč denně, snížit počet zdravotních pojišťoven a příspěvek na hrazené léky a pomůcky. To ale bohužel nikdo neudělá, takže se budeme propadat stále do hlubšího srabu.
 
0 0
možnosti

kamaradka1

5. 5. 2004 10:20
Re:
"...garantovaný rabat lékárnám (je tuším více než 35%)...", bohužel tušíš špatně , zkaktualizuj si informace- není garantovaný, a bývá maximálně 10% - u lekaren. A pochybuji že by i pseudolekarny typu Loyd (jsou to výdejny léků) měli víc.
0 0
možnosti

PepaVonDepo

5. 5. 2004 2:25
Hmm
Na jednu stranu je business farmaceutických firem pohádkovým obchodem - fantastické zisky s minimálními náklady (opravdu minimálními v porovnáním s náklady na vývoj v jiných oborech). Na druhou stranu je tu ministerstvo se svými těžce úplatnými a nekompetentními úředníky , kteří si myslí, že jsou pány světa. A teď si občane vyber, kdo z těch dvou lže a podvádí méně!!! Mno, ne nadarmo se mezi burzovnímy spekulanty investice do farmceutických firem považují za tutovku, tj. minimální risk, výborný výnos.
0 0
možnosti

zlý fořt Emil

5. 5. 2004 22:27
Re:
Minimální náklady farmaceutických firem na vývoj nového léku? :-) Když o tom nic nevíš, aspoň nekritizuj ... jenom ve vývoji jednoho jediného nového antibiotika se točí mnoho desítek milionů dolarů ...
0 0
možnosti