Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kinský prohrál další spor v Chrudimi

František Oldřich Kinský si může do bilance soudních pří zaznamenat další prohru. Chrudimský okresní soud zamítl jeho žalobu, kterou se domáhal vydání pozemků pod benzinovou pumpou v Heřmanově Městci. Soudce rozhodl, že nemovitosti vlastnil od roku 1961 stát, který je vydržel v dobré víře.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jarda1

Nemalovat se s kolaboranty
Je to dobrá zpráva, byť ne tak, jak jsem si představoval. Ten soudce má dost divné představy - byla to přece konfiskace německého majetku a hotovo. S kolaboranty a jejich pohrobky je třeba se nemalovat. Starý Kinský měl štěstí, že natáhl ráfky ještě v roce 1938. Jinak by se dostal na černou listinu spojeneckých armád a poprava by ho neminula. A tenhle grázl má tu drzost ještě se tu něčeho domáhat. Zdá se, že soudce z toho "vykličkoval" - nevím, jak moc je "nezávislý".
0/0
5.5.2004 8:57

René, já a Rudolf

Re:
Naopak, myslím, že tohle je první rozumné odůvodnění rozsudku, které jsem v této kauze slyšel - soudce naprosto přesně vystihl situaci - konfiskace nebyla v souladu se zákonem - tehdejší hurákonfiskátoři prostě kašlali na právo... žádné nejasné žvásty, jakože Kinský zdědil po rodičích německou národnost apod.
Je otázkou, zda stát, který se svými orgány dopustil nezákoného postupu, může být v dobré víře a majetek vydržet. Bude zajimavé, co na toto řekne krajský soud...
0/0
5.5.2004 12:31

Telkontar

Ať ma ze zákona nárok či ne , rozhodně by se o svůj majetek staral líp nžŠprdlovy úředníci!
0/0
4.5.2004 19:09

Destroyer7

Kdy už konečně přestane blokovat naše soudy?!
Kdy už konečně tenhle šmejd přestane blokovat naše soudy a kdy konečně zaplatí soudní výlohy?
 
Náš stát by se měl zamyslet nad tím, zda nepřevzít aktivitu a začít u fašounského synka vymáhat zaplacení soudních poplatků. Měli bychom uvalit exekuci na jeho majetek. Však ono by mu sklaplo.
0/0
4.5.2004 17:04

Don Night

Re:
Obávám se, že nakonec prokáže, že vlastně vůbec žádný majetek natož peníze nemá a poplatky mu budou odpuštěny.
0/0
4.5.2004 17:51

Eldrb

Re:
Nemůže mít žádný majetek,když mu ho bolševici ukradli.
0/0
4.5.2004 18:56

MilanMilanMilan2

Re: Žádný mít nemohl
Protože fideikomisní (majorátní) statky už neexistovaly (to jednak), a byl to nezletilý syn německého otce a německé matky, tudíž nic ani dědit po své ultranacistickém otci nemohl. Sentence o bolševicích jsou v této souvislosti stejně trapné jako ubohé neznalostí věci.
0/0
4.5.2004 22:55

Najdete na iDNES.cz