Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

První spor v unii: smíme si snížit daně?

Sotva skončily oslavy vstupu do Evropské unie, už nastaly hádky kvůli penězům. Německo nám vzkazuje: pokud snížíte daně, dotace nebudou. V čerstvě rozšířené Evropské unii se rodí zásadní spor, jaké budou kde daně a kdo zaplatí rozvoj chudších východních zemí včetně Česka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

0100

Ještě nám nedali ani korunu, dostali naše trhy a již rozkazují...
Výstřelky a výhrůžky, kterými nás častují někteří představitelé EU svědčí o lstivé ekonomické politice EU. Lákali nás od EU pod zástěrkou pomoci, nakonec se zjistí, že jsme čistí přispěvatelé a ještě nám budou rozkazovat, jak si uspořádáme své národní zájmy a jak budeme danit své občany. Pánové z Německa a Švédska zapomínají, že vstup do pomyslného ekonomického manželství není vstupem do otroctví. Již jednou jsme byli hospodářskou gubernií a s diktováním silnějšího bratra druhému máme své zkušenosti. Politici zemí EU by měli vážit svá slova, která pronáší na adresu zemí východního bloku a jejich občany přesvědčit, že Evropské společenství je založeno na společném přístupu ke společným zdrojům a trhům a vědeckým poznatkům. Zatím jejich snahy o vměšování se do národních zájmů vstupujících zemí zastírají politické a ekonomické problémy na jejich vlastní domácí scéně a jsou nejlepší cestou k rozdmychávání lokálních vášní proti EU.
0/0
4.5.2004 17:57

Pongo

Re:
Souhlas
0/0
4.5.2004 22:01

Isbjoerna

Re:
, Tak proc jste vstupovali do EU? Proc, kdyz je EU k vam tak zla a vypocitava, nic vam neda, jen vam taha penize z kapes, mluvi do vasich zalezitosti, proc jste tam vstupovali? --- Ja nechci pracovat na nejakeho manzela a platit jeho pivo, prat jeho ponozky a a a, a proto jsem zustala svobodna. :-) A jsem nad miru stastna. Nechapu, ze jste tuto chybu udelali dokonce jiz podruhe!
0/0
4.5.2004 22:22

Ahasver

To se dalo čekat
Špidla je křivá svině která odkýve komukoli cokoli, jen když se mu to hodí do krámu. Není nad eurovýmluvy :-///
0/0
4.5.2004 10:37

Vaclav Hanus

Scroeder vi o cem mluvi, a Spidla take
Jeden ze zakladnich smyslu EU je prave ten, ze relativne uzavreny ekonomicky prostor vytvari predpoklady pro danovou harmonizaci. Kdo vola po extremnim snizovani dani, tak nepochopil smysl vzniku EU. V takovem pripade totiz stacilo rozpustit hranice, nikoli posunout je dal smerem ven. Je dulezite zduraznit, ze dalsi snizovani dani neni v zajmu vetsiny ceskych obcanu, ani vetsiny nemeckych obcanu, alespon ne tech, ktri vydelavaji pod 25 tisic mesicne (v nemecku je to dokonce vys). Date -li vy, ktere jsem jmenoval mandat k tomuto kroku pro zbylou hrstku, sami sebe do budoucna poskodite
0/0
4.5.2004 10:34

kouc

Re:
Schroder ať si mluví a mádaně jaké chce.Výše daní je pouze v kompetenci národních vlád.Harmonizace daní by přinesla pouze další sešněrování konkurence.Stačilo by opravdu pouze otevřít hranice a nechat prostor pro volný trh bez různých omezujících vyhlášek.Pro vývoj ekonomiky jsou vysoké daně zdrcující a přispívají k růstu nezaměstnanosti a závislosti občanů na státu.To ovšem je ideologie Vás socialistů. Nízká daňová zátěž v Irsku je příkladem, jak roste ekonomika.Pokud bude více lidí zaměstnaných,stát bude  méně vyplácet  sociální dávky a bude mít více příjmů z daní.Ačkoliv nemám plat 25 tis. budu volit ty,které daňovou zátěž sníží a nebojím se.že budu poškozen.Poškozen se naopak a to citelně cítím novými daňovými zákony připravenými touto vládou.Pan Schroder a Špidla potřebují vysoké daně pro svou idea vše objímajícího a o všem rozhodujícího státu.Vyjádření našeho/doufám,že ne už dlouho/premiéra tři dny po nešťastném vstupu do EU,považuji za nehorázné poklonkování.Pokud se socialisté dostanou do parlamentuEU,nečekejme,že budou hájit zájmy ČR.Budou hájiit jen zájmy evropských socialistů,ktří by rádi v Evropě viděli jeden superstát s jedním rozhodovacím a vševědoucím centrem.Přesně podle své ideologie.
0/0
4.5.2004 11:40

kodlik

Kudy chodil tudy krad, sociální demokrat! (platí zřejmě i v evropě!)
0/0
4.5.2004 10:10

metafrik

´
Schroder je nemecky Skromach, chce jen doma sbirat body, jenze tady ho vsichni berou vazne a stahuji ocas mezi nohy, s takovym pristupem nas ani ta Eu nezachrani.   PS Nizke dane nepomuzou zemim, ktere neumi efektivne vybirat a spravovat dane, naopak nektere zeme s vysokym prerozdelovanim jsou povazovany za nejkonkurenceschopnejsi - Finsko, Svedsko..
0/0
4.5.2004 10:05

Blade Runner

Re:
Až na to, že Švédský sociální systém jde pomalu, ale jistě do pr.... Povíme si za 15 let.
0/0
4.5.2004 10:08

Blade Runner

Re:
pardon, "švédský".
0/0
4.5.2004 10:09

Mašek J.

Osud?
Virginiin manžel pracoval léta jako elektrikář a v paměti mu utkvěl pach přehřátého elektrického vedení, který se mu znovu vybavil ve chvíli, kdy se v pokoji zjevil námořník. Předtím, než kdokoliv stačil cokoliv říci či udělat, podíval se na ně námořník a prohlásil: "2005. Jen počkejte! Pohrávají si s Vaší budoucností!" a pak zmizel ve zdi a zelený kouř s ním. Později se všichni shodli na tom, že slyšeli hlas muže a co přesně říkal. Jeho hlas popsali jako hluboký a plný, ale poněkud tlumený. Skupinka stála ještě nejméně hodinu v pokojíku a hovořila o tom, co se vlastně stalo. Každý z nich popsal, co cítil a bylo patrné, že všichni viděli a slyšeli to samé. Otázkou pro mne zůstává, zda bylo varování, týkající se roku 2005, adresováno pouze těmto čtyřem lidem, anebo spíše širší veřejnosti. Celá událost by mohla být velice důležitá, pokud bychom zjistili, že námořníkova slova byla adresována lidstvu.
(citace z www. osud. cz)
0/0
4.5.2004 9:32

Blade Runner

Re:
Už zase? No jo, jehovisti taky otravujou každejch pár let.
0/0
4.5.2004 9:33

Mašek J.

Re:
Poznámky některých diskutérů mě utvrdily v několika myšlenkách: a) slovy se stále nejsme schopni domluvit, avšak zaznamenávám jisté pokroky v osobní komunikaci, kdy citliví jedinci jsou již schopni se telepaticky nalaďovat a naciťovat na partnera v diskusi, což je internetu (prakticky) nemožné... b) žijeme v negativním společenském pólování - jediná věta, odstavec, nebo stránka díla, kterou nepochopíme, nesouhlasíme, nezdůvodníme, .... , zapříčiní to, že se nám emočně "blokne" systém a odmítneme celý postulát... Dávám příklad s plným barem lidí, kde začne jeden z hostů dělat bordel. Místo aby se ostatní domluvili a toho pitomce vyhodili ven, začnou všichni opouštět lokál a zbyde tam právě ten pitomec, který bar roztříská.... c) dokud si nepřipustíme, že někteří mají schopnosti komunikovat s vyššími či nižšími světy (astrál, duch, duše, akáša, mimozemšťané), nehneme se o píď... d) není pravdou, že naše problémy vyřeší POUZE katastrofa, ten, kdo to říká - a neumí si představit jiný možný scénář - takovou katastrofu systematicky přitahuje, ke změně není třeba až tak moc - stačí, aby se objevil jediný člověk, který bude PROKAZATELNĚ disponovat technikami, které se budou ostatním jevit jako "nadpřirozené" (telekineze, uzdravování, jasnovidnost, příp. levitace atd.) a bude ochoten vyjít "ven" a společensky se angažovat - v něčem, čemu zatím říkáme politika. V tu ráno zde máme lídra, kterého volí drtivá většina občanů, pád starého systému a nástup nového... To je jen jeden z několika možných scénářů "nového" - pro ty, kterých fantazie vidí pouze Tmu, sluneční erupce a katastrofy....
0/0
4.5.2004 9:38

Eldrb

Re:
No ještě toho trochu..já se snad s toho i poseru.
0/0
4.5.2004 9:41

Mašek J.

Re:
Nedávno jsem mluvil s jedním mimozemšťanem a ten mi potvrdil moji domněnku, že všechny vyspělé civilizace s nadbytkem produkce žijí v komunismu a nemají peníze. K čemu by jim byly, když mají vše na co si vzpomenou. Nemohou nám ale nijak pomoci, když nedokážeme pochopit příčiny našich problémů. Každá rozvojová Země musí najít svou cestu k lepší společnosti nebo záhubě. To "Z" je zde namístě. Jsme všichni na jedné lodi.....
0/0
4.5.2004 9:50

Eldrb

Re:
Tak to je jasný..spějeme k záhubě.Tak proč Špidlovi platit daně ? Aby se mohl zviditelňovat jako Velký , Spravedlivý a Šlechetný reformátor a strůjce Spravedlivého Sociálního Státu ? Kde vydělané peníze vezme bezdětným a dá je rodinám s dětmi ? A to ještě jakousi almužnu ? Ale co já ti to tu vykládám,ty jseš někde jinde. Tak pozdravuj ty mimozenšťany.
0/0
4.5.2004 10:09

Destroyer7

Re:
Prozraď, čím se sjíždíš?
0/0
4.5.2004 9:49

Mašek J.

Re:
Nepiji, nekouřím, nefetuji, jsem zdrženlivý v sexu i jídle. Harmonizuji si čakry, čistím karmu, nastavuji karmu pracuji se Světlem a přikládám si končetinové meridiány z různých materiálů. Občas chodím na řídké senace se Svědky.
0/0
4.5.2004 9:51

Blade Runner

Re:
To Vás sice šlechtí, ale nemlouvá.
0/0
4.5.2004 9:53

Mašek J.

Re:
Světlo je nejvyšším kosmickým principem, principem tvořivým. Dokáže transformovat tmu a stín v jinou kvalitu. Pod světlem každá lež najednou ztrácí dech a sílu. Tato doba je svým způsobem jedinečná. Domníváte se, že kdyby byl oním tmářským servrem, za který jej považujete, že by sílil, zvyšoval počet čtenářů a stále rostl? Že by se pod jeho křídly začínaly rozvíjet další duchovní aktivity? Že by se začínali scházet jeho čtenáři? Že by velmi renomované internetové deníky měly zájem o přebírání a zveřejňování svých textů? Já si to,  nemyslím. (citace z www.osud .cz)
0/0
4.5.2004 9:57

Blade Runner

Re:
I Hitlerovo učení jednou rostlo. Tím nechci v žádném případě srovnávat. Jen tím říkám, že co roste, nemusí být nutně pravdivé. Navíc, co je pravda a co lež? Co je dobré a co špatné? Toto rozdělení je subjektivním pohledem člověka, fakticky žádné takové rozdělení není.
0/0
4.5.2004 10:03

THE-CORNHOLIO

Re: Jednou sem si taky
vyčistil karmu a vona mi ta svině vybouchla a eště mě přední dekl vzal přes tlamu.Vod tý doby rači čistím karmu manželce a to skoro každej den mimo měsíčků.Taky strašně rád žeru a chlastám pivo, takže z toho vyplývá, abys už šel do prdele Mašku vyblblej
0/0
4.5.2004 10:07

pták_dušan

Re:
Že si přikládáš končetinové meridiány je v pořádku. Ale zapomněl sis máčet přirození ve vlažné vodě.
0/0
4.5.2004 10:09

jyrinec

Re: a kdo je svedek???
 doufam ze ne jehovisti. fuj
0/0
4.5.2004 10:37

Blade Runner

Re:
c) Pracovat se bude muset stejně, bez ohledu na výlety do astrálu.
0/0
4.5.2004 9:52

Mašek J.

Re:
Zkusme si z tohoto nového pohledu definovat základní pravidla:
1. Všichni lidé mají stejné základní životní potřeby. Jejich specifikace je obsažena v chartě lidských práv. 2. Stát je dobrovolná organizace společnosti, zajišťující všechny základní potřeby svých členů v souladu s touto chartou. 3. Společnost musí vyprodukovat aspoň minimální potřebné množství těchto potřeb pro všechny své členy. Větší zásluhy jedinců lze ocenit nadstandartním množstvím a kvalitou produktů. Ideálním stavem je, když výroba pokryje spotřebu. 4. Nadbytečné produkty je možné uskladnit na možná období nedostatku, prodat nebo darovat dalším potřebným jedincům. Jejich záměrné znehodnocení pro uvolnění odbytu dalších výrobků je zločinem. 5. Využití práce jiných k vlastnímu obohacování je zločin. Zvýhodnění některých jedinců nelze uzákonit. 6. Stát získává prostředky pro zabezpečení své funkce prodejem produktů své ekonomiky a vývozem svého přírodního bohatství. 7. Pozemky na území státu nelze prodat, ale pouze pronajímat na dobu neurčitou. 8. Veškeré přírodní bohatství (nerosty, porosty, přírodní zdroje energie - slunce, vítr, voda, geotermální zdroje) je majetkem státu - všech jeho obyvatel. 9. Stát musí plánovitě určovat množství a kvalitu všech produktů, nutných pro zajištění základních potřeb občanů. Občané jsou povinni tento plán plnit, pokud chtějí, aby stát zajistil jejich potřeby. Kdo to nechce, musí si své potřeby zajistit sám svou vlastní prací. 10. Každý jedinec je zodpovědný sám za sebe. Stát nemůže nařizovat občanům žádné povinnosti, pokud tito neohrožují ostatní občany svou činností. Stát nemůže požadovat úhradu za služby občanům, které vyplývají z jeho zákonů a nařízení. (Občanské průkazy, soudní pop
0/0
4.5.2004 9:55

Blade Runner

Re:
Ach jo, na tohle jsem už reagoval minule a nedostal jsem žádnou odpověď s jediným logickým argumentem. Už mě to nebaví.
0/0
4.5.2004 9:57

Eldrb

***
Co je to daňový dumping ? A konkrétně u nás. A čím nás ohrožuje ?
0/0
4.5.2004 9:31

Blade Runner

Pryč se Špidlou!
Špidla je alibistický debil a vlastizrádce!    
0/0
4.5.2004 9:28

Destroyer7

Re:
200% souhlasím
0/0
4.5.2004 9:37

Sudajev

IMO
A už je to tady další diktát z germánska, a to prase vastizrádský špidla tomu ještě přizvukuje, do pryč s celou čssd, a vládu jedné strany, buď ODS nebo KSČM, zatím to vypadá na ODS, ale už nikdy čssd.
0/0
4.5.2004 8:52

Destroyer7

Re:
Marně si lámu hlavu s tím, jak to dostat do hlav poklonkovačů ČSSD. Možná se ODS málo snaží. Možná vyčkává a před volbami všechny tyhle podrazy sepíše a bude je lidem do nekonečna opakovat, aby se dostaly i do těch nejzabedněnějších rudých mozečků. Do hlav stáda, které bezhlavě volí ČSSD v naivní, falešné a ve svém důsledku nebezpečné představě, že socialisti to se státem a jeho občany myslí dobře. Tihle lidé by mnohdy volili i komanče, ale zatím k tomu nemají dost odvahy. Nebo nejsou dostatečně naštvaní. Těmto lidem je potřeba ukázat, že levicová strana to nikdy nebyla, není a nebude, kdo přivede tuto zemi k prosperitě. Vždy to byly, jsou a budou socanský bláboly o rovnosti a zlých vykořisťovatelských kapitalistech žijících z krve proletariátu, co společnost stáhnou do žumpy. Zažili jsme si, jak to KSČ myslela dobře. Já to už nikdy více nechci zažít. A nechci, aby to zažily mé děti.
Šprdlo - táhni do pekel i s tou svou zlodějskou prolhanou bandou.
0/0
4.5.2004 10:04

sisko1

Jak si může Klaus dovolit útočit na představitelé EU !!!
Může být rád že může klást věnce , stejně mu to za chvíli skončí !!! Takový ekonomický nedouk přece nemůže rozumět složitým vnitrounijním vztahům !!! Schroeder i Špidla správně poukázali na nutnost sbližování daní a vyyší zdaění podnikatelů , kteří se snaží žít z práce ostaních !!! Doufejme že ODS v příštích volbách do Evropského parlamentu propadne a zmizí na smetišti dějin !!!
0/0
4.5.2004 8:52

DDT074

Re:
Nevim na jake predstavitele EU utocil - jestli je kritizoval tak na to ma urcite pravo. Stejne tak jako vy ted "utocite" na nej.
Take nevim proc ho nazyvate nedoukem - ekonomickou skolu vystudoval jako malokdo v teto vlade a to at se Vam to libi nebo ne. Na co ukazuje spidla je mi uplne jedno, protoze CSSD sama vubec nevi co ma delat a kam vede ekonomicky tuto zemi je vsem uplne jasne. Vyssi zdaneni podnikatelu - si snad delate srandu. Kdo Vas zamestnava ? Kdo vubec zamestanava lidi - prece podnikatele - no a proc nyni propousti - protoze pracovni sila a dane jsou drahe. S danemi nyni delat nic nejde tak to odnaseji zamestnanci - ale to si vyridte se SPIDLOU. Ja jen nechapu proc mu ODS nevyslovi neduveru.
0/0
4.5.2004 9:22

Vaclav Hanus

Re: proc nedouk?
Po 1989 vstupovala CR do transformacniho obdobi jako jakysi premiant. Vykonnost ekonomiky byla vyssi nezli treba v Madarsku, ve Slovinsku, nebo v Chorvatsku. Slovincko a Chorvatsko navic byly devastovany nekolikaletou valkou. A dnes? Mzdy jsou vyssi ve Slovincku dvou nasobne, v Chorvatsku i v Madarsku. V Polsku jsou srovnatelne. Jen tolik...
0/0
4.5.2004 10:41

Kajetan11

Re:
Kdyby jsme byli premianti, tak by se tady komunsticky rezim tak snadno nezhroutil.
Tady proste jenom nebyly zadne informace, jak hluboko ekonomicky, ekologicy a moralne jsme zadluzeny stat. Takze to vypadalo, ze zadny dluhy nejsou.
Ve skutecnosti ted a jeste dlouho budeme splacet dluhy napachane minulym rezimem a vzhledem k tomu, ze soucasna vlada se politickym a ekonomickym stylem tomuto rezimu velmi podoba, tak tento dluh jeste narusta.
0/0
4.5.2004 10:52

Vaclav Hanus

Re: zase spatne pochopeno
Psal jsem: ...premianty mezi vychodoevropskymi zememi... Ze tady zustaly dluhy jsem preci nepopiral. Vkladate mi do ust neco, co jsem nerekl. Pro ucely vzajemneho srovnani jsem abstrahoval tyto dluhy, protoze je mely vice-mene vsechny postkomunisticke zeme. A kdyz uz jsme u totho, CSSR je mela nejmensi ze vsech vyse uvadenych...
0/0
4.5.2004 11:17

Vaclav Hanus

Re: Omyl! Tento dluh narusta proto,..
..ze vetsina ekonomickych zakonu, zavadenych jako novy system za vlady ods mela zcela nerealisticky nastaveny inicializacni parametry. Mluvim o zakonu o zdravotnim pojisteni, o duchodovem zabezpeceni, o dani z prijmu a Z. o Statni socialni peci. Jak se dnes ukazuje, sazba 12.5 procenta na pokryti nakladu zdravotniho pojisteni + nakladu chodu pojistoven byla zcela nedostatecna. Napodobne u ostatnich zakonu. Paklize chtela tim ods dosahnout osekani sluzeb uvedenych sektoru, mela patralelne s tim zavest i pravidla omezujici toto hospodareni tak, aby byla dodrzena prubezna rovnovaha. Tim, ale ze to neudelala tak privedla stav statniho rozpoctu tam , kde je dnes. A podotykam, uvedene konani ods byo zcelka zamerne, protoze si chtela podrzet volice, musela vytvorit potemkinovskou vesnici a'la 'jak prijemne, moderne, vkusne a pohodlne se da v kapiotalismu zit'
0/0
4.5.2004 11:39

THE-CORNHOLIO

Re: gdo by pak na tebe dělal
Sisko ty seš fakt pako, schválně zkus jít něco dělat a něco stvořit.Jenže práce je pro tebe naprosto neznámej pojem.Seš socka a budeš pořádně bit.Dobře ti tak
0/0
4.5.2004 11:03

kouc

Re: A co na to váš lékař?
0/0
4.5.2004 11:20

fleret

Spidla je naprosto
zbytecny clovek........skoro prebytecny.......
0/0
4.5.2004 8:34

Destroyer7

Re:
Skoro? Už hodně dlouho. Pokud to nebylo myšleno z ruštiny, kde skoro znamená brzy. Ano, brzy by už všem mohlo dojít, že je naprosto přebytečný, nepoužitelný a nebojím se to říci, tomuto státu nebezpečný. Je to neumětel a magor, jenž nás všechny vede do   ř i t i.
0/0
4.5.2004 9:36

jarda1

Tak se mi zdá
Tak se mi zdá, že se Topolánek opět pořádně ožral. Jinak by takové nesmysly nemohl tvrdit. Prase ostravské.
0/0
4.5.2004 8:34

Ten co o tom neco vi...

Re:
a co ses ty prase prazske?
0/0
4.5.2004 9:06

Jen Aby

(prů)SSER
= SVAZ SOCIALISTICKÝCH EVROPSKÝCH REPUBLIK
0/0
4.5.2004 8:16

THE-CORNHOLIO

Velezrádce
Když vidíte, jaké jsou tendence k daňovému dumpingu, tak je to věc, která Českou republiku ohrožuje," uvedl Špidla.Jediný co ohrožuje Českou republiku seš ty, Špidlíne a tvoje banda darmožroutů jako je bandaska Škromach atd.Naštěstí půjdete ve volbách do prdele.I socky procitaj, když viděj, co ste jim připravili.A pojď nám to vysvětlit do firmy mezi čtyřma vočima a já ti z těch brejlí udělám kontaktní čočky.
0/0
4.5.2004 8:14

THE-CORNHOLIO

Je mi líto vlezdoprdelisto Špidlo
že nemáš prachy na svojí politiku, ale já ti je fakt nehodlám dát.Promrháváš peníze tech nejchudších, co musej platit, rozdáváš štědře sockám a cikánům my jako výdělečná vrstva ti to máme zaplatit.Za to nám házíš klacky pod nohy.Tak to ti vzkazuju:nasrat, nasrat, nasrat! Di si pro ty prachy k němcům a nezapomeň na lubrikáč.
0/0
4.5.2004 7:17

tom66

Re: Souhlas
Naprostý souhlas. A až tam poleze tak ať si sebou nezapomene přibalit To tlustý prase Škromacha a bude pokoj.Opravdu nevím proč bych měl sponzorovat cikány a feťáky a podobné namakačenky.
 
0/0
4.5.2004 7:38

Iridium

Ať si kafrá
Schröder si honí triko kvůli domácí situaci. Ovšem co si uděláme s daněmi je čistě naše věc. Je to jedna z mála věcí, ve které souhlasím s ODS. Zavést jednoduchý systém zdanění bez tisíců vyjímek, optimálně okolo 12 - 15 % a zlevnit pracovní sílu. Tím myslím žádné skryté odvody zaměstnavatelů za zaměstnance. Jednoduše hrubá mzda a z té zaměstnanec odvede daň. Nic víc, nic míň. A během pár let se množsví peněz vybrané na daních zvýší, protože vzroste množství firem a také ochota daně platit.
0/0
4.5.2004 7:12

kouc

0/0
4.5.2004 0:26

Najdete na iDNES.cz