Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Anarchisté se radikálům vyhnuli

Protestem proti vstupu do Evropské unie zaštítili svůj pochod Prahou příznivci radikální pravice. Připojili se na Staroměstském náměstí k lidem z Vlastenecké fronty a došli na Hrad. Ulicemi pochodovali také anarchisté. Policie byla v pohotovosti, vzájemný střet se nekonal.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

mildax11

vazne nechapu, co jsou ti áčkaři nebo co, zač...
...mají nějaké názory a stydí se za ně, protože mají kukly a masky a já nevím, co ještě...nejsem ani skin, ale jsem jim nakloněn víc, protože se aspoň nezakrývají. Ti tupí anarchisté dokážou jen čeřit vodu, smažit a žebrat po nádražích, otravovat slušný lidi demonstracema a ani se neukázat...fakt to nechápu. To je jak kdybych kouřil a doma se bál to říct, aby náhodou rodiče nevěděli, že kouřím...prostě dětinský  ostatně ty barevný parchanti jsou vlastně IQ na úrovni dětí...
0/0
5.5.2004 12:03

x-ray-x

Re:
Ajaj, že by nácíčíček?
0/0
5.5.2004 15:59

mravkolev

cikán skinheadem?
na předposlední fotce je skinheadka v červený bundě a vedle ní stojí jakési sádelnaté přičmoudlé individum, to je árijec asi jako goebbels
0/0
2.5.2004 10:10

Kereme

Re:
Jsi rasista a měli by tě za to zavřít.
0/0
2.5.2004 10:43

ss-stin

Čech jak poleno (Re: mravkolev)
Já ti dám sádelnaté přičmoudlé individum, ty blbečku...
0/0
2.5.2004 14:47

x-ray-x

Re:
Taky teplej nácíčíček?
0/0
5.5.2004 15:59

ss-stin

Re: x-ray-x
Taky blbeček co neumí nic jinýho než provokovat? Takový zbožňuju
0/0
6.5.2004 20:38

MilanMilanMilan2

Já bych se vyhnul všem
Já bych se vyhnul všem radikálům a fanatikům; právě Ti jsou tím nejnebezpečnějším. Fanatismus je tou nejodpornější lidskou vlastností. Hned po ní je závist, smutné dědictví předchozí doby.
0/0
2.5.2004 0:25

antisvejk

PROČ, KDYŽ MAJÍ STEJNÝ NÁZOR NA EU?
NECHÁPU PROČ FAŠOUNCI, ANARCHISTI I KOMOUŠI NEPOŘÁDAJÍ SPOLEČNÉ MÍTINKY, KDYŽ MAJÍ VLASTNĚ STEJNÉ NÁZORY....  
0/0
1.5.2004 19:38

Modráček

Měli je nechat
Měli je nechat být, byla by legrace.
0/0
1.5.2004 17:44

phenomenon

Re:
a kdy by pak posbíral to co by z nich zbylo?
0/0
2.5.2004 11:40

malajský tygr

jh
Lepší 100 nacistů než jeden Dan 1
0/0
1.5.2004 16:14

Dan 1

Re:
Vážené malajské kotě (a GhorXi), nacismus je socialistická ideologie, vycházející z rasismu a kolektivistických prvků. Omezuje občanské svobody a práva, k jiným národům a rasám se staví nadřazeně a agresivně, vyvyšuje svůj národ nad všechny ostatní. Až teprve potom, co dokážete, že takto smýšlím, někoho nálepkujte. Zrovna od tebe to sedí, Sandokane. Tvých antiamerických, antisemitských a proteroristických výroků, které přesahují slovník, používaný nacisty, jsou tady plné diskuse. Goebbels je proti tobě umírněný řečník a je škoda, že jste se minuli v prostoru a čase. Hodne by se od tebe naučil.
0/0
1.5.2004 16:31

jirkala

Re:
Obavam se ze to ten debilek nepochopi
0/0
1.5.2004 16:52

Pilat

Re:
CELKEM SIKOVNE JSI POPSAL SRAEL :-))
0/0
1.5.2004 16:57

Mr_Q

Re:
škoda, že se minuli ???? to myslíš jak ??? doufám že ironicky, bože!
0/0
1.5.2004 17:01

GhorX

Re:
Byl bych Vám vděčen, kdybyste mně nezmiňoval v jedné větě s importovaným kotětem. Bohužel nyní nemám čas, abych Vám podal argumenty, že se jistým způsobem nacisticky chováte.
0/0
1.5.2004 17:02

Dan 1

Re:
Ne, že nemáte čas. Vy nemáte ony argumenty. A to proto, že je mít ani nemůžete.
0/0
1.5.2004 17:09

GhorX

Re:
Dobrá tedy, posunu si "fajront". Mým základním argumentem je Vaše nenávist k čemokoliv, co (podle Vašeho názoru) oslabí naši národní suverenitu. EU samozřejmě nemá patent na dokonalý systém vlády, ale Vaše připomínky o nadvládě Francouzů a Němců rozhodně nespadají do kategorie rozumných názorů. Touto nenávistí se v mých očích řadíte ke kulečníkovým koulím. Napsal jste, že jsem demagog - nápodobně. Pokud se domníváte, že v do 30.4 byla naše země zcela suverénní a nyní nikoliv, jste blázen. Pokud si to nemyslíte, tak to netvrďte.
0/0
1.5.2004 17:30

Dan 1

Re:
Vůbec nejde o nějakou "národní suverenitu". Když už, tak suverenitu státu, protože ČR netvoří jen Češi. Proto mě třeba dráždí název ČNB, kdyby se to jmenovalo Státní centrální nebo emisní banka, byl bych raději. Dominantní postavení Fr a De je neoddiskutovatelný fakt, zrovna jako to, že obě země se necítí být zavázány řídit se rozpočtovými pravidly, které sami prosadily a dříve kvůli tomu žádaly sankce pro Portugalsko. Německou fiskální politiku kritizoval i (nacistický) Spolkový dvůr auditorů a socani přišli o 60.000 (nacistických) členů, kteří nesouhlasí se Schröderovým desetiletým perestrojkovým plánem. Právě dnes odmítl irský premiér (nacista) Ahern Schröderův plán na sjednocení daňových systémů v EU. Dávno před tím to odmítli i (nacisté) britský premiér a ministr financí. Abych to shrnul, nikdy jsem nemluvil o národě a pokud jsou kritici EU a SRN a Francie zvláště nacisté, pak je nacistická půlka Evropy.
0/0
1.5.2004 17:54

Zwerg

Re:
Pročpak jsou všichni ti Tebou jmenovaní zrovna "nacisté" ? Člověče, a já tě považoval za docela inteligentního člověka! No, vidím, že jsem se zřejmě těžce mýlil ?! A nebo jenom dneska prostě nemáš "svůj den" ? To by byla omluva a vysvětlení – to se občas stane každému….
0/0
1.5.2004 18:03

GhorX

Re:
Nacistická je více než půlka Evropy. Bohužel. Se zbytkem celkem souhlasím - stále však nechápu Vaši nenávist vůči EU. Stejně tak nechápu, proč připodobňujete EU k 3. říši. Je Vám kolem třiceti, máte slušný příjem - pokud nejste zcela neschopný, nebo zloděj, bude to pro Vás časem jen lepší. Jak vypadá státní suverenita, hájí-li ji špatná vláda, jste se mohl přesvědčit poslední dobou.
0/0
1.5.2004 18:04

Dan 1

Re:
Jenže já v téhle zemi nežiju sám. Mám například prarodiče ( koneckonců každý z nás má nějakého důchodce) jsou tu matky samoživitelky a jim nikdo neřekl, že EU znamená vyšší daňovou zátěž, růst cen díky nepřímým daním, ekologické daně atd. Lhalo se jim, že budou távit důchod v Portugalsku u moře. Čtvrtá říše tomu říkám proto, že takto si jednotnou Evropu představoval Adolf - jedna měna, jedna centrální banka, jednotný ekonomický prostor. A nepochybuji o tom, že automaticky předpokládal, že tomu budou vládnout Němci spolu s Francouzy. Bohužel to takto pojímá i Schröder, který se necítí být vázán smlouvami, zato se cítí oprávněn kecat někomu do daňové politiky. To jsou věci, před kterými bychom neměli zavírat oči, ale naopak bedlivě pozorovat, co se kolem děje.
0/0
1.5.2004 18:21

Dan 1

Re:
A doplňuji, že nás kritizuje za nízké daně pro firmy a varuje, že nedosáhneme na evropské fondy. Jinými slovy: vyberte si to doma na daních, my vám nic dávat nebudeme.Zemědělci, kteří neuzavřeli rok v podvojném účetnictví, také asi k dotacím nedosáhnou. Ale naslibovalo se modré z nebe. Se zlatými hvězdami.
0/0
1.5.2004 18:29

Zwerg

Re:
Ahoj Dan_1, přiznám se, že nechápu Tvou vášnivou zaujatost proti EU. Unie je přece hlavně ekonomické společenství, je hlavně o odstranění různých bariér mezi evropskými státy…. Je to šance na vytvoření nejsilnější ekonomiky světa….Jednoduše, myslím, že EU je v zásadě dobrá myšlenka. Druhá věc je, co s tím my uděláme…. Zda tuto šanci promarníme a EU skončí grandiózním krachem, nebo ne….. No a pokud se někomu EU hned od počátku tak nelíbí, že se s touto ideou v žádném případě nedokáže smířit, tak máme přece svobodu pohybu… Každý se přece může pokusit žít v zemi, která jemu vyhovuje nejlépe…. Mimochodem, s tou oblíbeností EU u nácků to nebude zdaleka tak horké – proč by jinak Unii nazývali "ZOG", že ?!
0/0
1.5.2004 17:56

Dan 1

Re:
Já nemám vůbec nic proti jednotnému ekonomickému prostoru. Ale tím by to také mělo skončit. Zatím se ukazuje, že další svazování a pokusy o sjednocování narážejí na tuhý odpor. Jsem proto proti hrozícímu federalistickému proudu, který by chtěl něco diktovat shora i přes odpor některých států. To by vedlo k nebezpečným odstředivým tendencím s těžko odhadnutelnými důsledky. Tu ostrost mých slov způsobuje fakt, že někteří dnešek považují za počátek superstátu, který si ovšem přejí jen některé politické kruhy ve dvou státech, které nemohu jmenovat, abych nebyl označen za nácka, a několik zfanatizovaných jednotlivců. S tím největším trhem to také není nijak růžové. Kolos, svázaný tisíci předpisy EU+předpisy jednotlivých států, kde se kdekdo dotuje z kapes ostatních a masivně redistibuuje, nemůže být pružný ani efektivní a tím ani konkurenceschopný. Doporučuji http://ihned.cz/index.php?p=001000_d&article[id]=14288100
0/0
1.5.2004 18:12

Zwerg

Re:
No, v podstatě máte pravdu - jsme teď prostě na rozcestí. Buď bude Evropa stále více svázána různými vnitřními (často i zcela nesmyslnými) předpisy, bude se přerozdělovat ve velkém,.... prostě bude Evropa stále socialističtější, v takovém případě budeme zřejmě stále více zaostávat za USA a vše časem skončí krachem...
 
No a nebo naopak EU bude sloužit k postupnému uvolňování bariér mezi jednotlivými státy.... ukáže se naplno síla jednotného evropského prostoru a my budeme součástí nejsilnější ekonomiky světa. A to snad všichni chceme, když už v té Evropě žijeme, ne ?  
0/0
1.5.2004 18:26

Dan 1

Re:
Měřeno počtem obyvatel? Nebo čím by byla nejsilnější? Ani v produktivitě práce, ani v HDP per capita, ani v ekonomickém růstu, ani co se týká nezamězastnanosti není EU srovnatelná s USA a přistoupením nových zemí se situace nezlepší. A demografické tendence jsou velmi nepříznivé. Nečetl jsem už dlouho žádnou optimistickou analýzu. Nemám z toho radost, naopak, ale to fakt. Co se týká bariér, já jsem žádné dosud necítil, snad až na kontroly na hranicích. A ty beztak nekončí.
0/0
1.5.2004 18:34

Zwerg

Re:
Já však netvrdím, že na tom jsme nějak zbytečně zářně... Já tvrdím, že sjednocená Evropa skýtá jedinečnou šanci, jak se tou nejsilnější ekonomikou stát. To, zda tuto šanci využijeme, nebo promrháme je holt na nás všech.... Samozřejmě by bylo vrcholně naivní myslet si, že jen nějakým formálním deklarováním - Hurá, my jsme sjednocená Evropa - hned automaticky ekonomika sama od sebe poroste... Toto spojení je jen šance.... nic víc, nic míň...
0/0
1.5.2004 19:00

Dan 1

Re:
Nechci oponovat za každou cenu, ale EU v dnešní podobě existuje někdy od Maastrichtu, ale výsledky zatím nejsou moc přesvědčivé. Všechno ukáže čas.
0/0
1.5.2004 19:13

Zwerg

Re:
OK. Souhlas. Ale teď se jdu podívat na zprávy, abych byl informován ke které variantě z načrtnutých budoucností se práve více přibližujem....
 
Tak zatím ahoj
0/0
1.5.2004 19:23

malajský tygr

Re:
Ta definice co jsi zde napsal tě docela vystihuje.Hlavně ta nadřazenost a pohrdání,když mluvíš o všem neamerickém.A běda když se někdo opováží kritizovat Izrael.To hned vyletíš jako čertík a začneš všechny osočovat z nacismu,komunismu (zajímavé ,že někdy toho samého člověka ) a kdoví ještě čeho.
0/0
1.5.2004 18:10

Dan 1

Re:
To je na hlubší úvahu o Židech a přístupu Evropy k nim. Abych byl stručný, byli to nacisté, kteří se paktovali s jerusalémským muftím a Židy plynovali, byli to komunisté, kdo dštil síru směrem k Izraeli, když si tento stát po válce zvolil jako spojence USA namísto SSSR. Takže v tomto případě ty příměry tolik od věci nejsou.
0/0
1.5.2004 18:25

Zwerg

Re:
Hmmmm, paktování s mufím, přístup Evropy k Židům, .... to jsou vzájemné výčitky, které nikam nevedou. WWII je už, pokud vím, skončena!!  Teď je jiná situace a je třeba hledět dopředu. Ne si jenom něco zapškle vyčítat, to nikam nevede... Mimochodem, já sám mám nějaké židovské předky a jak vidíš -hledění dopředu  mi jde snad docela dobře!!  
0/0
1.5.2004 18:33

Dan 1

Re:
Nic neskončilo, rozhodně ne antisemitismus, jinak by Evropa nepořádala konference a nepřemýšlela, co s tím. Je to zakořeněno po staletí a doutná to pod povrchem. Stačí přilít kapku oleje a ještě se budeme divit. Ale teď se opravdu €urouhám, protože ode dneška si klid v Evropě začneme od palestinské samosprávy kupovat i z našich daní.
0/0
1.5.2004 18:39

Zwerg

Re:
Pominu-li početnou arabskou komunitu ve Francii, tak to s tím evropským antisemitismem není zdaleka tak horké.... Je jesné, že Evropa, ale i Izrael a Židé obecně si musí uvědomit, že jsme všichni spolu na jedné lodi a hájíme společné zájmy....   
0/0
1.5.2004 19:04

Dan 1

Re:
Židé si to uvědomují, Evropa s tím má problémy. Nevím o tom, že by existovalo napětí mezi evropskými muslimskými a židovskými komunitami, to je spíš černé svědomí nás, Evropanů, které tyto nežádoucí nálady živí.
0/0
1.5.2004 19:10

Zwerg

Re:
Hmmm, nevím, nevidím do toho do hloubky.... Jen se mi zdá, že v Evropě v podstatě žádný antisem. není. Jsou samozřejmě magoři, které je možné nazvat opravdovými antisem. ale jedná se o zlomek procenta celé populace a to ještě o tu část, která je poněku jednodušší.... Jistě bych mezi čechy (čech nemyslím ve smyslu národnostním, ale státní příslušnosti) našel i pár zapřísáhlých antislováků a pak bys mohl hovořit o doutnajícím antislovakismu....
0/0
1.5.2004 19:20

Dan 1

Re:
Vždyť se tady o tom nedávno psalo. Já tyhle tendence ve svém okolí registruji a bojím se toho. S těmi Slováky je to podobné, deklarujeme, jak je máme rádi, ale stačí se podívat do diskusí o hokeji:-) Evropa je v podstatě xenofobní kontinent, Hanák se směje Valachovi, Vlám Valonovi, dolní a horní část vsi se nenávidí mezi sebou... Ale není to jen problém Evropy, všechna tři náboženství, která vznikla na Blízkém východě, jsou vpodstatě netolerantní a xenofobní. Viz http://ihned.cz//2-14158930-003000_d-31
0/0
1.5.2004 19:32

Zwerg

Re:
Už jsem zpět...
Hmmmm, o to větší má Evropa důvod aby se sjednotila.... Němci si budou muset zvyknout na čechy, češi na slovenské rómy , atd. Prostě všichni se budeme muset naučit v tom multinárodním státě spolu žít....
>>> ....všechna tři náboženství....
No, to máš zřejmě pravdu. Také si myslím, že v těchto náboženstvích je skryta řada potenciálních konfliktů..... Ale co s tím ? Lidé musí v něco transcendentního věřit....  
0/0
1.5.2004 19:50

Dan 1

Re:
Budeme muset... To si asi slušní lidé říkají hezkých pár tisíc let, ale toleranci nejde nařídit, k té lze jen vychovat. Já mám naštěstí rodiče, kteří mi jako dítěti nikdy neříkali - nesmíš se kamarádit s Ivetou nebo s Milanem, protože jsou tmavší. Mně ten eurofederalismus připomíná situaci muže a ženy, kteří se moc rádi nemají, ale mají některé společné zájmy. Tak si tedy spolu občas užijí. Pak ale zjistí, že spolu čekají dítě a pod tlakem okolností se vezmou, dva byty vymění za jeden větší a tím je zaděláno na průšvih. Klapat to nebude a protože se rozvodové řízení bude protahovat, jednoho dne se servou jak psi. Doufám, že se něčeho takového v €urealitě nedožiju. Pokud jde o víru, nemám potřebu předávat část svých rozhodovacích kompetencí nějaké pomyslné bytosti:-)
0/0
1.5.2004 20:13

Zwerg

Re:
Mno, téma víra…. v něco věřit nebo ne… to je docela složité téma o kterém nemá smysl jen tak něco plácat. To je na hluboké zamyšlení a na to teď nemám náladu, tak bych toto téma opustil…
 
K tomu společnému spolužití. Buď se to my Evropani naučíme být vzájemně k sobě tolerantní, najdeme nějakou společnou kulturní bázi, která nás bude spojovat a nebo se to nenaučíme a pak experiment EU skončí v nejhorším případě pěkným krachem…. i to je možné. Avšak já jsem v tomto bodě optimista, být totiž automaticky fekalistou, který vše vidí předem černě – to nemá příliš smysl….
0/0
1.5.2004 20:27

shimansky

Prezident
Klaus prý těmto šikovným hochům přednese zdravici.
0/0
1.5.2004 14:30

Dan 1

Nechápu,
co mají náckové proti EU. Kdyby v těch holých palicích měli nějaký obsah, věděli by, že Evropa udělala významný krok k uskutečnění plánů svého šéfa s knírkem, který si Evropský svaz vysnil. Možná jim vadí to, že Adolf chtěl mít sídlo ECB v Berlíně a ono je dnes ve Frankfurtu a/M. Jiné vysvětlení pro to nemám.
0/0
1.5.2004 13:52

Horník Kdojevíc

Re:
A copak asi mají komouši a ostatní rudá stáda proti EU?
0/0
1.5.2004 14:04

Dan 1

Re:
Jak kde, KSS např. podpořila vstup do EU.
0/0
1.5.2004 14:19

Dan 1

Re:
Pro doplnění: podle KSS je vstup do EU naplněním hesla "proletáři všech zemí, spojte se".
0/0
1.5.2004 14:46

MitrAA

Re:
No, já mám jen pocit že to jeho vysněný město Germánie, mělo bejt víc na západ...
0/0
1.5.2004 14:05

Fluffy

Re:
Ja myslela, ze protestuji nacionaliste.
0/0
1.5.2004 14:07

Dan 1

Re:
Náckové to jsou, ale paradoxně obdivují Adolfa, který, kdyby válku vyhrál, by je poslal na Sibiř nebo jako méně hodnotnou rasu zplynoval.
0/0
1.5.2004 14:18

Najdete na iDNES.cz