Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pistole pro policii mají další vady

Kauza přezbrojení policie novými pistolemi za více než půl miliardy korun nekončí. Najevo teď vyšla další vada. Ze zbraně typu CZ-75D Compact už po několika výstřelech odpadává její důležitá součást, takzvaná taktická svítilna.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

oranzovej

Utan
Rotující taktická svítilna oslnila velitele zásahové jednotky ..... a logicky není problém v taktické svítilně. :-))
0/0
28.4.2004 23:41

Evilman

Fízlové..
Jedna věc je, že stejně neumí střílet. Vídám je pravidelně na střelnici a jsou to trotlové.
Druhá věc je, že stejně jako u výběru auta pro dálniční poliše se někdo rozhodl, že by mu víc slušel třeba Heckler&Koch, nebo SIG.
Policajti jsou vemena.  
0/0
28.4.2004 23:31

oranzovej

Re: Utan
Když ona pažba SOCOMu vypadá tak nějak .... profesionálněji ...... :-)
0/0
28.4.2004 23:49

krumlos

Re:
pane, pane vy jste asi někdy dostal pokutu (smůla co?), a nejste pražskej Pepík ,
0/0
29.4.2004 8:30

gnostik

Vloupání do bytu P.Cibulky prý není mediálně zajímavé
Je "povzbudivé" dočíst se, že policisté jsou takto nekvalitně vyzbrojeni. A když si to řadový občan spojí s dalšími souvislostmi, jde mu hrůzou mráz po zádech. Řadoví policisté , jak se zdá, nejen že musí na základě pokynů svých nadřízených používat pistole, které je přímo ohrožují na zdraví, ale s těmito pistolemi musí i vykonávat úkony, které se jim osobně jistě příčí a o nichž sami vědí, že jsou v rozporu se zákonem. Jak asistovali při nezákonném a násilném vloupání do bytu Petra Cibulky, předsedy politické strany Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii WWW.CIBULKA.NET si můžete přečíst na adrese: http://www.cibulka.net/petr/view.php?cisloclanku=2004021801
Dodnes, to jest po 11 týdnech (tj.téměř 3 měsících), nebyl Petr Cibulka pozvám, aby na policii vypovídal!!! Na policii leží pouze trestní oznámení, které podal v ten den, kdy do vniknutí do jeho bytu došlo. Policie po 2 měsících "vyšetřování" případ odložila stranou, Petr Cibulka se proti odložení odvolal. Zatím na výslech pozván nebyl.  oznámení. Policie zřejmě, stejně jako ve všech předchozích případech, trestnou činnost proti Petru Cibulkovi zřejmě kryje. Petr Cibulka se proto obrátil otevřeným dopisem přímo na ministra vnitra  Stanislava Grosse - ten však žádným konkrétním způsobem nereagoval. Média o tom "statečně" mlčí, neboť média nejsou v naší zemi strážcem demokracie (nemohou být, protože zde ani demokracii nemáme), ale pouze represivní složkou státní moci.
0/0
28.4.2004 19:03

Evilman

Re:
Fízlové jsou mafie, ale Cibulka je taky pěkný tululum, zažil jsem jak z jednoho koncertu udělal politickou agitku. Nakopat do ...
0/0
28.4.2004 23:33

nekro

Rok poté :-/
Redaktoři poněkud zaspali dobu, ne? Tento problém se objevil loni (v roce 2003 !!!) v březnu a skoro všechna média krome iDNES ho proprala.
Navíc to nebyla chyba CZUB, nýbrž VNITRA. To zadalo požadavek na kolejnici na rámu pistole pro baterku tuším od StreaLightu, a po tom co zjistili že jim baterka nevyhovuje, bez upozornění zbrojovky nakoupili baterky jiného výrobce, s JINOU lyžinou. Pak dorazily pistole a komise na to čuměla jak telata na nová vrata.¨
Ale po ROCE !!! s tím přijít jako se sólokaprem, to jsem ještě nežral. To jste se vytáhli, experi :-)
0/0
28.4.2004 14:53

ruprttt

Re:
Možná jsi přehlédl tento odstavec: "Na rok se vlekoucí vyhrocené dohady, kdo vlastně může za to, že nepostradatelná součást zbraně při střelbě ulétne, mají dát odpověď středeční testy pistolí na jedné z pražských střelnic."
0/0
28.4.2004 15:38

Radek B.

.
A což se na to podívat z jiného úhlu? Co když jsou to všecko jen kecy a někdo chce zkrátka zlikvidovat další český podnik - tentokrát Zbrojovku? A nakupovat ty pistole v zahraničí? Pochopitelně za nějaký ten milionek do kapsy? Vůbec bych se nedivil, kdyby to tak bylo.
0/0
28.4.2004 14:42

ruprttt

Re:
Teoreticky si lze takové schema představit, ale prakticky nikoli. CZ75 je _docela_dobrá_pistole_, NENÍ to však špičková pistole. A to ani ta všemožně vylepšená varianta pro PČR. Je to - v nejlepším případě - přední tým druhé ligy.
0/0
28.4.2004 15:08

karoten

Nic než národ!
To nebyl nazi-pozdrav, jenom konstatování jak "citlivá" zakázka to je. Prostě ty provize byly dávno vyplacený a tak nezbejvá než dodavatele donutit třeba i na kolenou nějak celej kšeft spláchnout. Vzpomínám jak se ten konkurs opakoval tak dlouho dokud zbrojovka Uh.Brod nezvítězila
0/0
28.4.2004 13:56

ODSakEda

"zlate" ceske rucicky...
  Zlate ceske rucicky! Kde jste to vzdy a jen slyseli? Ja jen v Cesku!... (zeby jen naivni a sebvedoma sebechvala?... fuuuj!) V germanskych zemich jsem zaslechl jen: Tšechise fušer!... (und gauner, aund slomper a take sebrali ci neodnasejte nam prosim zbozi bez placeni!...) Halina mela v poradu o Widni usmevnou statistiku: po otevreni hranic v r. 89 na Mariahilfestrase  za prvni mesice cca 100.000 Cechu neco ukradlo!...
  A vlada a jejich zakazky a obecne jeji chovani je jen zrcadlem naroda!
0/0
28.4.2004 12:32

Cancri

Za mořem
Stejném problémy řešili ve Státech. Domácích výrobců mají spoustu. Tendr vyhrály Glocky, HK USP, SIGy. Spolehlivost nade vše.
0/0
28.4.2004 12:25

ruprttt

Kdyby ti pitomci
rovnou nakoupili Glocky, HK-USP nebo Sigy, bylo po problémech a v konečném součtu by to vyšlo levněji. Ale holt podporujem domácí průmysl, bez ohledu na život těch, kteří ty zbraně budou potřebovat v akci ...
0/0
28.4.2004 11:57

yashi

Re:
Je to naprostá pravda, ale je třeba upozornit na dřívější "výhodné" nákupy - např. Beretta pro PMJ... ČZ 75 jsem používal, naštěstí jsem s ní neměl vážnější problém, dnes mám SP 2009 a jsem fakt spokojený, i když ji používám v současné době jen ke kondiční střelbě. Policie a ostatní ozbrojené složky musí mít 100% spolehlivé zbraně!!!
0/0
28.4.2004 12:21

MilacekLidu

Re:
Sigy šly s kvalitou v posledních letech naprosto neuvěřitelně dolů!!! Upřímně před těmito dnes opravdu šunty varuji! Naprosto nejhorší jsou ty s plastovým rámem!
Pokud tomu nechcete věřit, je velmi lehké se přesvědčit. Zajděte např. do Kozapu, tam mají pár kousků vystavených vždy a zkuste vůle hlavěň - závěr a závěr - rám. U řady nových Sigů poznáte na první pohled zjistitelnou vůli mezi hlavní a závěrem, což je vážně docela síla. Materiálově a tím pádem životností tyto "zbraně" šly také rapidně dolů. Podle mě Sig dbnes žije už jen ze svého jména, jinak to jsou zbraně na ho...
0/0
28.4.2004 15:05

ruprttt

Re:
Jistě. A kdo tomu věří, ať si dá levý prostředník do pravé nosní dírky, pravé chodidlo zahákne do levého podkolení, pravým ukazovákem se šťourá v levém uchu, jazyk nechá volně viset z levého koutku a takto po levé noze přeskáče Václavák od zdola nahoru. (Jsem zvědav, kolik jich bude.)
0/0
28.4.2004 15:13

MilacekLidu

Re:
OK, pomoc je zcela snadná. Běž se přesvědčit do kterékoliv prodejny se zbraněma, kde mají Sigy vystavené... Příp. si popovídej s nějakým obchodníkem.... Nechci tu psát víc podrobností, protože by hned bylo jasné, kdo jsem, ale věř že zbraním trochu rozumím. No, pokud věřit nechceš, tak je to tvoje věc, klidně si to kup.
0/0
28.4.2004 15:44

Mašek J.

Lék
Metody léčby lze nalézt na každou nemoc. Jak jsme již řekli, nejúčinější je odstranění příčin vzniku choroby. V našem případě to vypadá takto:
1. Vytvořit 500.000 nových pracovních míst na státních zakázkách. 2. Vyvlastnit všechny nevyužívané obytné objekty. 3. Zavést speciální výchovu Romů již od školky. Naučít je žít jako rovnocenné partnery. 4. Snížit tarifní mzdy zaměstnanců o 30% (soudců a poslanců o 50%), protože výdaje na pracovní sílu jsou hlavní položkou rozpočtu. 5. Založit opět státní stavební podniky a Ministerstvo stavebnictví. 6. Zrušit tržnice a second handy. 7. Omezit půjčky bez záruk majetkem v hodnotě půjčky. Podnikatelský záměr nestačí, vždy to byl spíše pokus o podvod!
Snad se jednou najde vláda, které bude ochotna schopna tyto problémy řešit. Zatím se k tomu nabízejí pouze komunisté.......
Nedávno jsem mluvil s jedním mimozemšťanem a ten mi potvrdil moji domněnku, že všechny vyspělé civilizace s nadbytkem produkce žijí v komunismu a nemají peníze. K čemu by jim byly, když mají vše na co si vzpomenou. Nemohou nám ale nijak pomoci, když nedokážeme pochopit příčiny našich problémů. Každá rozvojová Země musí najít svou cestu k lepší společnosti nebo záhubě. To "Z" je zde namístě. Jsme všichni na jedné lodi.....
 
Citace z www. osud. cz
0/0
28.4.2004 10:33

Fikos

Re:
no hezký jsem ale docela zvědav kdo ti v tom státním sektoru bude za tu almužnu dělat
0/0
28.4.2004 12:47

Kereme

Re:
Už jsem Ti řekl, abys s těma věcma dal pokoj. Nikoho to nezajímá.
0/0
28.4.2004 15:47

Najdete na iDNES.cz