Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kinský rozjel dva spory v České Lípě

Českolipský soud se začal zabývat dvěma spory Františka Oldřicha Kinského o pozemky, které patřily do někdejšího panství Česká Kamenice. Jejich současnými vlastníky jsou Pozemkový fond a Lesy České republiky. Soudkyně Jana Šífová zatím jen přečetla listinné důkazy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jarda1

Nemažme se s kolaboranty
Nemažme se s kolaboranty. Je to řádně konfiskovaný majetek podle pařížské reparační dohody a Kinský je Němec. Je lhostejné, zda byl v té době dítě nebo dospělý. Byl Němec a to je podstatné. Doufám, že si všichni soudci vezmou příklad z paní JUDr. Havlové z Děčína.  To je soudkyně s velkým S a já jsem rád, že krajský soud neuznal námitku Kinského pro podjatost. Ať táhne Kinský do Argentiny, tam se může stavět na hlavu.
0/0
21.4.2004 9:41

joeyramone6

Re:
Ano, nemažme se s kolaboranty, a to hlavně s těmi komunistickými, prosovětskými. Je zajímavé, že tito, kteří jsou asi tak 1000x nebezpečnější než celý Kinský se drží v politice, podnikání a nikoho to zas tak moc nezajímá...Navíc je tento problém mnohem aktuálnější, než to, co se tady dělo někdy před 65 lety...
0/0
21.4.2004 18:39

MilanMilanMilan2

Re:
Pokud se tento bude vyrovnávat s hříchy bývalého režimu, nezíská nic, pokud bude ustupovat potomkům nacistů, ztratí všechno. Zní to krutě, ale tak to d e f a c t o je.
0/0
21.4.2004 20:21

MilanMilanMilan2

Potomek zběsilého nacisty Ulricha Ferdinanda Kinského si nedá pokoj
On za to osobně samozřejmě nemůže, že je synem jednoho z nejvýznamnějších nacistů z řad české šlechty - mimochodem v prudkém rozporu s chováním řady jiných Kinských, kteří vždy stáli na českých národních pozicích (vím o tom dost). Ale je to opravdu nesmírně nebezpečný precedens: když vydáme majetek Kinskému, proč potom ne dědici po poštmistrovi z Kadaně, textilačce z Rumburku, truhláři z Prachatic, hospodskému z Opavy, atd. atd. atd.. Vždyť přece ani ti nemohli za chování svých rodičů. Takhle můžeme vydat postupně celé pohraničí.
0/0
20.4.2004 17:26

pinguinone

..nekdo by mel rozjet..
..tu ropuchu...
0/0
20.4.2004 15:27

Marťásek

Bezcenné pozemky
Kinský na to jde lišácky - napřed se domáhá zcela bezcenných obejktů a pozemků, takže se obci ani nevyplatí najmout právníka na soud a raději mu to vydá, zbaví se problémů a odpovědnosti, kdyby ta ruina například spadla na nějaké děti, co by si tam šly hrát.
Jenže to se pak bere jako precedens a až pak Kinský požádá podle stejných zákonů o Pražský hrad, tak se soudci podívají, jak to dopadlo s ledárnou v Kamenickém Šenově a dají mu ho taky .
Proto je nutné se bít o každou kravinu!
0/0
20.4.2004 15:17

VitaminS

Re:
Lepsi reseni: Pokud by soudy rozhodovaly tak rychle  jako v ostatnich sporech, tak by ho brzy presla chut se soudit.
0/0
20.4.2004 15:39

ajuga

Re:
Co je dneska bezcenná lokalita. Co mnozí považovali za bezcenné se královsky zhodnocuje a zejména pozemky - co se prodávalo ještě před rokem za tři stovky  se dneska pod tisíc skoro koupit nedá
0/0
20.4.2004 16:01

Najdete na iDNES.cz