Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Gašparovič bude prezidentem Slovenska

Slovenským prezidentem se stane bývalý předseda parlamentu Ivan Gašparovič. Svého soka, expremiéra Vladimíra Mečiara, porazil ve 2. kole prezidentských voleb. Získal téměř 60 procent hlasů. Gašparovič slíbil, že na první zahraniční cestu pojede do Prahy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Děd Vševěd

Silniční pravidla 2/2
 .§ 19 Předjíždět lze kdykoliv a kdekoliv. Vhodné je předjíždění na křižovatkách, na přechodech pro chodce, v blízkosti škol a nemocnic, v tunelech, před nepřehlednými zatáčkami a na železničních přejezdech, zejména pokud již bliká červené světlo.§ 20 Ve městě není rychlost nijak omezena.§ 21 Ve městě je vhodné co nejvíc používat zvuková výstražná znamení, zejména k upozornění méně pohotových řidičů, k troubení na své známé a na pěkná děvčata. § 22 Světelné výstražné znamení je řidič povinen vždy použít pro upozornění ostatních řidičů jedoucích v protisměru na silniční policejní kontrolu.§ 23 Přes křižovatku lze přejet prakticky na jakoukoliv barvu semaforu, pouze před průjezdem na červenou je řidič povinen se přesvědčit, jestli se v dohledu nenachází příslušník Policie ČR.§ 24 Chodce je nutno bavit troubením, honičkou na přechodech, rozstřikováním bláta a vody.§ 25 Parkovat lze kdykoliv a kdekoliv. Vhodnými místy jsou především chodníky, přechody pro chodce, výjezdy z garáží, zastávky MHD, tramvajové koleje, parky a dětská hřiště. § 26 Pokud parkujeme ve druhé řadě vozidel, dbáme na to, aby u vozidla v první řadě nešly otevřít dveře a aby toto vozidlo nemohlo vyjet. Pokud parkujeme do mezery pro dvě auta, zaparkujeme doprostřed, aby se nám následně dobře vyjíždělo.§ 27 Cyklisty je třeba vytlačit ze silnice, protože tam nemají co dělat a jen překáží.§ 28 Trabanty a Wartburgy je třeba vytlačit ze silnice, protože smrdí.§ 29 Při řízení motorového vozidla je možné telefonovat, svačit, číst denní tisk a osahávat spolujezdkyni.§ 30 Pokud už nás dohoní a zastaví policisté, aby nám udělili pokutu, usmlouváme s nimi přibližně poloviční výši a nevyžadujeme od nich žádné pokutové bloky.§ 31 Pokud máme starší vozidlo, jsme povinni si co nejdříve sehnat známého na STK, aby nám zabezpečil alespoň papírovou technickou prohlídku. Těšíme se na Vás: Váš hostinský, Váš psychiatr, Váš lékař a Váš hrobník !
0/0
19.4.2004 14:10

Děd Vševěd

Silniční pravidla 1/2
Nová silniční pravidla platná v České republice ( výňatek )Obecné zásady :
§ 1 Na silnici se jezdí vpravo nebo vlevo, podle toho, která část silnice je v lepším stavu.§ 2 V případě potřeby může řidič použít místo vozovky chodník, park nebo dětské hřiště.§ 3 Řidičský průkaz není nutnou podmínkou pro řízení motorového vozidla.§ 4 Řidič vozidla by měl mít dobrou náladu. Je proto vhodné se před jízdou i během jízdy posilňovat nějakým vhodným druhem alkoholu.§ 5 Bezpečností pásy jsou ve vozidle pouze pro ozdobu a proto není nutné je při jízdě používat.§ 6 Zpětná zrcátka nejsou potřeba. Dobrého řidiče se silným autem nezajímá, co se děje za ním.§ 7 Na silnici o dvou a více jízdních pruzích zásadně používáme ten nejvíc vlevo.Pokud řídíme zemědělský stroj, traktor nebo přetížený nákladní vůz, jezdí tato vozidla pokud možno souběžně vedle sebe.§ 8 Přerušované a plné čáry na vozovce slouží pouze pro ozdobu. Jiný význam nemají.§ 9 Na dálnicích a na silnicích pro motorová vozidla je vhodné používat k jízdě odstavný pruh.Předjíždění§ 10 Silnější auta vždy musí předjet auta slabší.§ 11 Novější auta vždy musí předjet auta starší.§ 12 Řidiči muži vždy musí předjet řidičky.§ 13 Všichni řidiči vždy musí předjet vozidla začátečníků označená “ Z ”.§ 14 Při předjíždění lze překročit povolenou rychlost maximálně o 200 km/hod.§ 15 Předjíždí se buď zleva nebo zprava. Znamení o změně směru při předjíždění dávají jen slaboši.§ 16 Pokud jsme předjížděni jiným vozidlem, zajedeme co nejvíc ke středu vozovky a přidáme plyn. § 17 Při předjíždění je vhodné při míjení předjížděného auta pozdravit jeho řidiče vztyčením prostředníčku pravé ruky.§ 18 Při zařazení se před předjeté vozidlo dupneme na brzdy, aby se procvičily reakce toho kreténa za mnou.§ 19 Předjíždět lze kdykoliv a kdekoliv. Vhodné je předjíždění na křižovatkách, na přechodech pro chodce, v blízkosti škol a nemocnic, v tunelech, před nepřehlednými zatáčkami a na želez
0/0
19.4.2004 14:08

J*U*R*A*J

bratri, poklona
no precital som si par prispevkov a som milo prekvapeny, ako sa v podrobnych detailoch slovenskej politiky vyznate. je to prijemny pocit, ked tie nase domace "sracky" zaujimaju aj niekoho ineho. je to spravne a verim, ze to tak zostane.
 
gasparovic: v prejavoch vyzeral byt prekvapeny velkou podporou koalicnych, teda proreformnych a pravicovych  volicov. predovstkych ti mu dali mandat. ak si to uvedomi, mohol by byt dobry prezident. vsjo ukaze cas.
nashle!
p.s. a bacha na nas, majstrovstva sveta v hokeji sa blizia ;-))
 
0/0
19.4.2004 9:23

Děd Vševěd

Re: J*U*R*A*J
..... Jánošík ?      
0/0
19.4.2004 14:14

danesb

"krátkém brífinku" - nepoužívejte cizí slova, pokud neznáte jejich význam!
Chtěl bych upozornit autory článku, že slovo brífink je odvozeno z anglického "brief meeting" - krátká schůzka, takže spojení "krátký brífink" je stejně nesmyslné, jako například "kulatá koule".
0/0
19.4.2004 7:31

Ludva.Homolka

Re:
Aby vypadali jako suteréni, používají cizí termity, ovšem na vlastní rizoto.
0/0
19.4.2004 8:31

Femme fatale

Re:
0/0
19.4.2004 10:35

Baxter

Re:
Stejně tak jako "lidová demokracie"
0/0
19.4.2004 11:12

xx

Re:
Stejně tak Občanská demokratická strana
0/0
19.4.2004 13:40

moonraker

Re:
to mne nedavno jeden chytrolin povidal o svych "empirickych skusenostech"
0/0
19.4.2004 19:25

pinkshadow

nadprůměrný růst ekonomiky USA
E konomika USA by měla letos a příští rok pokračovat v   nadprůměrném růstu , uvedla to ve své zprávě OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Hrubý domácí produkt se v posledních třech čtvrtletích zvyšoval průměrným tempem pěti procent. Pozitivní vliv měly především nízké úrokové sazby a také snížení daní, dále zvyšující se produktivita i ziskovost firemního sektoru.    
0/0
19.4.2004 6:01

Kereme

A co to má s tím společného?
Co má společného tahle informace s tím, že novým prezidentem Slovenska je Gašparovič? Je prezidentem diky nadprůměrnému růstu ekonomiky USA nebo navzdory němu nebo jak?
0/0
19.4.2004 10:00

Mooki

fakt super?
na tom slovensku musi vymyslet vzdy nejake speciality polityku v teto zemi jsem nepochopil
0/0
18.4.2004 21:52

crazy_Yvan

Re:
polit "Y" ku nelze pochopit snad v žádné zemi..
0/0
19.4.2004 11:55

Vaclav Hanus

Re: a ..dalsi vysvetleni..
polityka mozna buji jen v zemich ceskych. A mozna proto ma mooki problem pochopit neco, co se v okolnich zemich nevyskytuje..
0/0
19.4.2004 12:11

Kereme

Re:
Díval jsem se na ten příspěvek, a je to podle mého názoru demagogie. Navíc nechápu, co to má společného s Gašparovičem. Článek popisuje situaci v roce 1989 velmi nepravdivým a velmi zavádějícím způsobem, a i když lze souhlasit se závěry článku, např. s tím, že nůžky mezi chudými a bohatými se rozevírají, je perspektiva článku "oni nám něco říkali a neměli pravdu, my si to uděláme nově" naprosto zcestná. Myslím si, že se Česko po revoluci vydalo správným směrem, i když se udělalo spousty a spousty chyb, které nás teď stojí peníze a nervy. Článek staví na tom, že Česká republika může existovat sama bez spolupráce s ostatními zeměmi (slova jako "soběstačnost" atp.). Je to pohled KSČM, která také tvrdí, že v roce 89 jsme se měli dobře. Věřím, že autoři nespolupracovali s Stb, ale zajímalo by mě, koho volí.
0/0
18.4.2004 19:00

GhorX

Re:
"Dana Herainová" má personální vazbu na portál, kterému zde velmi často dělá reklamu. Vlastní názor ovšem nemá, dělá pouze reklamu. Portál sám je spíš smetiště názorů neúspěšných komunistů, než nezávislý publicistický server.
0/0
18.4.2004 19:07

Kereme

Re:
Asi to bude tak, jak tvrdíte. Duch článků na tom portálu je velmi blízký názorům KSČM.
0/0
18.4.2004 19:16

miksv

Re:
paní (spíš asi slečno), mohl bych se Vás zeptat, kolik let jste v té Vámi tolik obdivovaném komunistickém Československu (resp. zemi ovládané komunisty) prožila ? Nebo se z Vaší strany jedná o prachobyčejnou "vyčůranost" (reklama na Vámi neustále inzerované internetové stránky - mimochodem plné pěkně neobjektivní a záměrně zkreslených článků) ?
0/0
19.4.2004 3:01

badger007

Re:
kecy!
0/0
19.4.2004 8:29

Kereme

Teď vážně
Gašparovič a vládní koalice. Myslím, že slovenská vládní koalice ukázala svou neschopnost, když nebyla schopna podpořit Gašparoviče, který to stejně vyhrál (aspoň jako menší zlo). Nedokázali si hoši spočítat, že jedna a jedna jsou dvě. Že Vlado by pro ně byl větší katastrofa, že takhle se s prokurátorem mnohem líp domluví. Jestli to není počátek jejich pádu. A kravina byla stavět do voleb další lidi jako Mikloško, Schuster a Butora, kteří jen rozdrobili hlasy demokraticky smýšlejících voličů. Mohl se koaliční kandidát dost do 2. kola, a nedostal. Vlado si také nechal vypálil rybník. Odstranil před dvěma lety Gašpárka, ten se namích, a teď odstranil Mečiara. Vlado sklízí, co zasil. Dobře mu tak. Dva se perou (koalice a Mečiar), třetí se směje (Gašparovič). Většina lidí ho pak volila jako menší zlo. Tihle kompromisní lidé občas dojdou velmi daleko.
0/0
18.4.2004 17:56

Dan 1

Re:
Taky si byla spousta lidí jistá, že Kukan projde do 2. kola a nešli volit. Pak se divili. Z čehož plyne poučení, že kdo nevolí, je vůl. Tady jela spousta chytráků na chatu a fotbal a teď se diví, že jdeme do špidele.
0/0
18.4.2004 18:01

Kereme

Re:
A zas ten Špidla, zas ten Špidla - ten nedá pokoj.
0/0
18.4.2004 18:03

azzido

Re:
byť je tento názor možná trochu tvrdý, je správný, měli by se zamyslet i ti u nás, kteří, říkají, že na jejich hlasu nezáleží...záleží vždy, co se děje pak, je jiná věc, ale výběr máme ve svých rukou všichni, a ti co říkají, že nemají z čeho vybírat, nemají pravdu, jsou-li věci, lidi, postoje...2, vybírat se dá vždy...hm...
0/0
18.4.2004 23:06

pravicovy volic

Re:
Mas to trochu popletene synak. Inak by si medzi volby "demokraticky smýšlejících voličů" nezaradil Schustera smrada Anakondu.
 
Ak by sa do druheho kola dostal Kukan, nemal by Meciar tiez ani najmensiu sancu.Bohuzial, vdaka prieskumom verejnej mienky a pod. s postupom Kukana volici ratali tak naisto, ze sa v prvom kole bud volieb nezucastnili alebo dali (300.000) hlasov Butorovi a Mikloskovi.. 
0/0
18.4.2004 18:07

Kereme

Re:
Nemam to poletene otecko (prosim prominte ortografii). Schuster byl po Kovacovi demokratickym prezidentem, ktery skoro dovedl Slovensko do NATO a EU. Je to samozrejme oportunista, byvaly komous, ale co to meni na tom, ze udelal pro Slovensko kus prace? No, v tom zavěru je to fakt. Kdo nevolí, je vůl. A demokrati se nedomluvili. Mohli mít svého člověka i na hradě.
0/0
18.4.2004 18:12

pravicovy volic

Re:
Mas pravdu.I ked do NATO a EU nas doviedla vlastne vlada.
 
PS : Klaus vyzeral "terazky" v spravach na Markize sklamany, no jo.
0/0
18.4.2004 19:16

Kereme

Re:
Jako ano, ale Schuster byl vlastně prezidentský kandidát tehdejší vlády, takže je to i trochu jeho zásluha. Já o něm moc nevím, možná že nemám dost informací. Klaus se asi těšil, až si s Vladem potřesou ruku, budou vyjednávat a vypadat důležitě, jako v roce 1992, a že jim dějiny vlastně daly za pravdu, teď mají satisfakci, stojí v čele dvou států, které vlastně vytvořili. Naštěstí se to nestane, Klaus v tom zůstává sám, je to poslední tragéd na scéně.
0/0
18.4.2004 19:37

pravicovy volic

Re:
Schuster Anakonda bol vychodisko z nudze a jediny protikandidat Mecara.
Klaus je zvoleny parlamentom na x-ty pokus, vyplod politickych dohod, vratane KSCM, nie obcanmi CR tak sa zdrzim komentara. 
0/0
18.4.2004 19:57

Kereme

Re:
Asi tak, Schuster bylo menší zlo než Mečiar. Volba Klause nebyl vyplod politických dohod, byla to nešťastná náhoda vyplývající z toho, že se koalice nebyla schopna dohodnout na společném kandidátovi. Toho využila ODS a tak dlouho Klause protlačovala, až ho protlačila náhodou jednoho hlasu, s pomocí KSČM a hlasů koalice, které se chtěly pomstít Špidlovi za to, že nepodpořil Zemana. A těch, kteří už tím byli tak unavení, že zvolili toho Klause, že "není tak špatnej". Bohužel.
0/0
18.4.2004 21:19

Kereme

Gašparovič a demokracie
Když se Gašparoviče ptali, jestli je demokratickým kandidátem, zeptal se "Co je demokracie?" To není váhání filozofa, to jsou pohrdavá slova Piláta Pontského "Co je to pravda?" Něco takového není. Pozor na tyhle lidi. Uvidíme, co bude dělat ve funkci.
0/0
18.4.2004 17:50

Vaclav Hanus

Re: na tupou otazku..
...zda "je demokratickym kandidatem" se neda odpovedet nijak lepe, nez protiotazkou "co je to demokracie"?
0/0
19.4.2004 9:15

Kereme

Gašparovič a maďarská národnostní menšina
Jaký bude postoj Gašparoviče k Maďarům? Bude to postoj HZDS (tvrdý) či Smeru (méně tvrdý)? Jak bude rozvíjet vztahy se sousedním Maďarskem?
0/0
18.4.2004 17:47

Kereme

Gašparovič a zahraniční politika
Gašparovič bude věrný svému původnímu volebnímu programu HZDS, a bude se snažit o těsnější spolupráci s Ruskem, což povede k problémům v zahraničně-politickém směřování Slovenska do NATO a EU:
0/0
18.4.2004 17:44

Dan 1

Re:
Podle posledních zpráv právě telefonoval s Kučmou a chce připojit SR k Ukrajině. Špidlovi to připadá jako velmi zajímavá myšlenka, nad kterou bude uvažovat.
0/0
18.4.2004 17:47

Kereme

Re:
Špidla by nemohl pak ale budovat ten sociální stát, takže určitě ČR k Ukrajině nepřipojí.
0/0
18.4.2004 17:51

Kereme

Gašparovič a Klaus
Domnívám se, že to nyní bude ve vztazích ČR a SR skřípat, protože Klaus v minulých volbách prezidenta SR preferoval Mečiara, což se teď nezměnilo, a bude zatrpklý z toho, že to Mečiar nevyhrál, a bude si to vybíjet na Gašparovičovi, kterého tam nerad vidí. To Klaus umí, zatahovat do politiky své osobní záležitosti. Nebude to nic moc.
0/0
18.4.2004 17:34

Johny_S

Re:
To umějí všichni politici. Koneckonců i Špidla dával najevo, že nechce Klause. A taky se nějak museli domluvit. Holt uvidíme.
0/0
18.4.2004 17:35

Kereme

Re:
Špidla Vám leží v žaludku, co? Že Špidla nechtěl Klause, je přece logické - Klaus nebyl kandidát ČSSD a jeho představy o EU jsou jiné než představy koalice. To přece není osobní nevraživost. Ale kde jsou má předsevzetí, proč se nechám unést.
0/0
18.4.2004 17:39

Kereme

Koalice a prezident
Je zajímavé, že teď na Slovensku bude podobná situace jako v Česku. Prezident a vláda jiné politické barvy. Tedy: vláda koaliční pravicová, prezident zvláštní -bývalý mečiarovec, nacionalista, nyní podporovaný Smerem, který se definuje jako levicová strana, ale kterou Socialistická internacionála nechtěla vzít mezi sebe. Proč asi? Co to přinese? Komu to přinese v dalších volbách výhodu?
0/0
18.4.2004 16:58

Dan 1

Re:
I. Gašparovič včera: Necítím žádné závazky vůči Smeru a Smer nemá žádné závazky ke mně. Z HZD vystoupím.
0/0
18.4.2004 17:04

Kereme

Re:
Jasně. Bude to asi totéž co Schuster, který bude k vládě loajální, nebude protěžovat Smer, ani HZD, která je tak malá, že ji ani protěžovat nelze, ale bude se asi pořád nějak tak držet svého původního programu, ve vyjádřeních, v postojích atp. A ty nejsou kompatibilní s programem slovenské vlády.
0/0
18.4.2004 17:08

Dan 1

Re:
Schuster je všechno možné, jen ne loajální ke koalici. Nicméně to vůbec není náš problém. My máme, a ještě budeme mít, svých starostí víc, než dost.
0/0
18.4.2004 17:15

Johny_S

Re:
Pozor, už se zase vracíš k problematice lží V. I. Špidly a sociálního státu. Na to ti Kereme už nebude reagovat .
0/0
18.4.2004 17:18

Dan 1

Re:
Já to po něm ani nežádám, to by byla zase fuška na hodinu a nakonec by ze mě udělal člena VR ODS:-)
0/0
18.4.2004 17:22

Johny_S

Re:
Jen jestli on není členem ÚV ČSSD. Něco na způsob Smileface.
0/0
18.4.2004 17:22

Kereme

Re:
A víte že nejsem členem ÚV ČSSD, ani ČSSD, ani jiné strany.
0/0
18.4.2004 17:28

Johny_S

Re:
Však to byla taky nadsázka. Všichni se navzájem častujeme funkcemi ve stranách, to by bylo hezké, kdyby to byla pravda. Taková funkce předsedy regionálního sdružení by se mi fakt zamlouvala....
0/0
18.4.2004 17:36

Kereme

Re:
No jo, ale to byste pak nemohl vysedávat nedělní odpoledne u internetu a trávit diskusi s inteligentními lidmi našeho formátu, ale sedět na stranických schůzích - to by se Vám líbilo?
0/0
18.4.2004 17:40

Kereme

Re:
To byla nadsázka.
0/0
18.4.2004 17:27

Najdete na iDNES.cz