Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Miloševič: Předvolejte Clintona

Kam se vlastně posunul proces se Slobodanem Miloševičem za 26 měsíců od svého zahájení? Zdánlivě nikam, srbský exprezident jen plní stránky novin velkohubými výroky a požadavky. Naposledy tento týden odevzdal seznam lidí, které chce povolat jako svědky své obhajoby.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pinkshadow

Miloševič
...Kamil mi říkal, že Sarajevo je symbolem nejpekelnějším z pekelných míst, neboť bylo obklíčeno zabijáky, kteří systematicky vyvražďovali civilisty ...tam v údolí umírali lidé a Evropa opakovala, že je nutné zasednout k jednacímu stolu ...jenže slova a fráze nic nezmůžou, teprve západní stíhačky ten masakr po dlouhém otálení zastavily ...zlu je nutné se vždy postavit a Miloševiče za Sarajevo spravedlivě odsoudit ...hmm...   
0/0
15.4.2004 11:16

meriss

Re: Kamil je blb
Kamil mi nedávno na diskuzi na Idnes o Iráku sděloval, že jsem hloupý, protože ve válce přece lidé umírají... V návaznosti na toto mu sděluji, že v Bosně byla občanská válka...
0/0
15.4.2004 11:21

Montaigne

Re:
nezlob, teplouši a mazej vyvenčit Kamila a bacha přitom na Srby, žerou psy.
0/0
15.4.2004 12:53

meriss

část5
Judith Armatta, americká právnička a přísedící z další organizace Coalition for International Justice /také placená Sorosem/ jde ještě dál: “ až přijdou rozsudky a on zmizí v cele, nikdo už ho nebude přicházet poslouchat, přestane existovat”. Tyto a podobné názory tlačí na soud, který chce za každou cenu určit vinu. Zdá se, že Miloševič je pro Armattovou, Dickera a další stoupence již př e dem jednoznačně vinen.
0/0
15.4.2004 9:46

meriss

část4
 
Tribunál má daleko k nestrannému vykonavateli sp ravedlnosti, jak stále věří mnoho lidí. Soud už jasně demonstroval zaujatost ve prospěch ekonomicky a vojensky nejmocnějších států. Miloševič je na lavici obžalovaných, protože vstoupil do cesty těmto zájmům. Bez ohledu na to, co probíhá u tohoto soudu, p o litická nutnost diktuje uznat ho vinným. Pokud ne ze všech obvinění, pak alespoň tak, aby zůstal ve vězení na doživotí. Potupení spravedlnosti, které probíhá v Haagu poslední dva roky poskytuje střízlivou lekci pro ty, kteří ještě alespoň trochu doufají v nově ustanovený Mezinárodní soud OSN.
Spojené státy si již zajistily, že nebudou patřit pod jeho jurisdikci. Členové Rady bezpečnosti OSN budou mít moc zdržovat, či zastavit jeho vyšetřování. Mezinárodní soudní systém, ve kterém by byl zákon stejně aplikovatelný na všechny je pěkná představa. Ale ve světě, ve kterém jsou některé státy jasně rovnější, než jiné, je realizace vzdálenější než kdy předtím.
 
0/0
15.4.2004 9:45

meriss

část3
K posílení ochabující obžaloby se v Haagu objevili svědci z vysoké politiky. Naposled to byl kandidát na prezidenta v USA, bývalý generál NATO Wesley Clark. Cla rk byl osobně odpovědný za velení při bombardování Jugoslávie - pozn. překladatele Ten povolil znesvěcení veřejného procesu a svědčil neveřejně. Washington si vyžádal právo o vyjmutí jakékoliv části výpovědi, která by byla "proti zájmům USA". Pro každého nestranného přihlížejícího je těžké nepřijmout závěr, že Carla del Ponte pracuje pozpátku - vypracuje obvinění a teprve potom shání důkazy. Je pozoruhodné, že ve světle takovéhoto neplnění očekávaného postupu se ozvala jediná západní organizace na ochran u lidských práv - the British Helsinki Group. Richard Dicker - soudní pozorovatel pro sledování lidských práv z organizace Human Rights Watch pouze prohlásil, že je "ochromen" žalobou a případem. Cynik může říci, že vzhledem k tomu, že George Soros je mece n ášem Human Rights Watchs stejně jako financuje tribunál v Haagu, tak ani nelze očekávat, že by Dicker říkal něco jiného.
0/0
15.4.2004 9:43

meriss

část2
Tito novináři se pohybovali celý den volně po vesnici aniž by cokoliv zpozorovali. Večer pak YU armáda za albánské střelby z kopců opustila vesnici. Druhý den ráno už Američan Walker hlásil nález těl ležících v řadě ve vesnici a hrozný masakr. Walker je muž z velmi zajímavou minulostí v San Salvadoru, ale o tom až někdy pří š tě - pozn. překladatele/
Zasvěcenci, kteří měli u soudu Miloševiče potopit ale u soudu nic takového neudělali. Rade Markovič, bývalý šéf jugoslávské tajné bezpečnosti ukončil svůj výstup s tím, že jeho starý šéf byl rok a půl vystaven "tlaku a mučení" aby podepsal tvrzení napsané tribunálem. Další "zasvěcenec" Ratomir Tanic se nakonec ukázal jako muž placený britskou tajnou službou.
 Když se přešlo k obviněním zahrnující války v Bosně a Chorvatsku, obžalobě se začalo dařit trochu lépe. V kauze největšího masakru, do kterého měl být Miloševič zapleten - 2000-4000 mrtvých "mužů a chlapců" ve Srebrenici, ale nevyprodukoval tým Carly del Ponteové nic, co by mělo odmítnout pět let starý verdikt vyšetřovatelů pověřených holandskou vládou. Ten konstatuje, že " nen í žádný důkaz o tom, že by příkaz k zabíjení přišel od srbských politických vůdců z Bělehradu".
0/0
15.4.2004 9:42

meriss

PARODIE
  12.2. 2004 Guardian: Soud s Miloševičem je parodie /The Guardian, Neil Clark - The Milosevic trial is a travesty/ Politická nezbytnost diktuje, že bývalý jugoslávský vůdce bude shledán vinným - i když důkazy neexistují. Už dva roky uplynuly od zahájení procesu se Slobodanem Miloševičem v Haagu. Hlavní žalobkyně Carla del Ponte tenkrát triumfálně obvinila Miloševiče z 66 válečných zločinů a zločinů proti lidskosti včetně genocidy. CNN byla mezi těmi, kteří to nazývali "nejdůležitějším soudem od Norimberku", dále žalobou za " zločiny středověkého divošství" , které byly spáchané "řezníkem z Bělehradu". Ale od těch útočných dnů se věci začaly vyvíjet pro hlavní žalobkyni velmi nepříznivě. Obvinění v případu Kosova byla očekávána jako nejsilnější část kauzy. Žaloba však selhala nejen v dokazování Miloševičovy osobní odpovědnosti za zvěrstva spáchaná v zemi, ale samotná existence a rozsah zvěrstev vyvolávají pochyby. Četní svědci obžaloby byli usvědčeni ze lží - např. Bilall Avdiu, který tvrdil, že viděl "kolem půl tuctu zmrzačených těl" v Račaku. Výjev sporného masakru byl hlavním spouštěcím mechanismem bombardování Jugoslávie. Soudní dokumentace nakonec potvrdila, že žádné z těl nebylo zmrzačeno. /Vše nasvědčuje tomu, že mrtví byli členové UCK padlí v boji a instalovaní na místo přes noc Albánci. Sám tehdejší šéf UCK Hashim Thaci řekl v rozhovoru, že u Račaku byla svedena tuhá bitva, při které měli velké ztráty. Proti neudržitelné verzi o masakru civilistů svědčí i fakt, že Srbové před zásahem upozornili novináře, aby přišli na místo zásahu proti UCK v Račaku.
0/0
15.4.2004 9:41

meriss

neuvěřitelný Heger
Tak to jehle  opravdu tendenční článek hodný Idnes. Místo aby Heger zmínil usvědčení většiny "svědků" ze lží a výbuch hlavních "svědků", kterří měli přinést tzv. skutečné důkazy, předkládá nám tu nějaký pochybný záznam "bosenské /muslimské/ rozvědky. Hegera ani nenapadne, že právě nedostatek publicity má zakrýt debakl "procesu století" jak nám bylo líčeno na jeho začátku. Místo toho se Heger uchyluje k termínům "velkohubé požadavky" apod. Na tom , že Miloševič chce povolat tolik svědků není nic divného. není obviněn z krádeže housky, ale z genocidy. Zajímavé budou svědectví Albrightové, Holbrooka ad. I když myslím, že stejně jako při výslechu Clarka nebo W. Walkera  se k veřejnosti moc informací nedostane.
0/0
15.4.2004 9:28

ScipioAfricanus

Nejak jsem ztoho textu nepochopil
co vede jeho autora k presvedceni, ze Milosevic stejne pujde sedet, kdyz mu zatim nedokazali nic z toho co mu klade obzaloba za vinu. Mohem pravdepodobnejsi je, ze ho proste budou "soudit" tak dlouho az v tom Haagu zhebne. Dokonaly namet na dalsi pokracovani filnu "Nemilosrdna spravedlnost", podle mne teda spise smesna "spravedlnost". Fakt by mne pobavilo, kdyby ho nakonec museli pustit a jeste se mu omluvit, ovsem takove iluze o objektivnosti a politicke nezavislosti justice zase nemam.
0/0
15.4.2004 8:41

pinkshadow

Miloševič
...Kamil si myslí, že Miloševič ve vězení zemře při vkapávání nosních kapek do levé nosné dírky při pootočení hlavy doleva ...hmm...   
0/0
15.4.2004 8:32

pinkshadow

Sarajevo
...Kamil mi říkal, že Sarajevo je symbolem nejpekelnějším z pekelných míst, neboť bylo obklíčeno zabijáky, kteří systematicky vyvražďovali civilisty ...tam v údolí umírali lidé a Evropa opakovala, že je nutné zasednout k jednacímu stolu ...jenže slova a fráze nic nezmůžou, teprve západní stíhačky ten masakr po dlouhém otálení zastavily ...zlu je nutné se vždy postavit a Miloševiče za Sarajevo spravedlivě odsoudit ...hmm... 
0/0
15.4.2004 7:30

bufalobil

Re: Ach jo!
Tebe by měli potrestat, za ty kydy co tady vedeš.Nečteš a nevíš. Hlavně, že máš jasno.
0/0
15.4.2004 8:09

meriss

Re: bláboly
Doporučuji ti číst i jiné zdroje..Tohle je hrůza. A zjisti si, kdo vystřelil ty granáty na tržnici v Sarajevu. MOžná zjistíš, že to nebyl Miloševič /ten se Sarajevem neměl naprosto nic společného/ ale dokonce ani bosenští Srbové.
0/0
15.4.2004 9:35

Montaigne

Heger jako Rybář
 ty novinářští blbové se v Mladé Frontě snad klonují
0/0
15.4.2004 7:21

bufalobil

Re: Máš recht
To jsou zase bláboly.Fakt se zasměju, až Miloševiče pustěj.Už mě fakt štve poslouchat furt stejnou písničku- zlí odporní vrahové ,Srbové kontra ubozí, nevinní a bezbranní chudáčci muslimové a Chorvati.
0/0
15.4.2004 7:50

pinkshadow

Re:
...je to příjemný pocit, když si sám odpovídáš na svůj příspěvek s cílem navodit dojem diskuse, která ve skutečnosti neexistuje?     
0/0
15.4.2004 7:56

tajemnik letajiciho ostrova

Re:
ty jsi ted ale vse napravil, pinku
0/0
15.4.2004 8:03

bufalobil

Re: Cože???
Co to sakra meleš?!!!
0/0
15.4.2004 8:07

pinkshadow

Re:
...je to složité rozhodnutí každé ráno ...jaké nicky budu dnes používat abych navodil dojem diskuse, která neexistuje, že?     
0/0
15.4.2004 8:25

tajemnik letajiciho ostrova

Re:
konecne ses pruznal  
0/0
15.4.2004 8:27

tajemnik letajiciho ostrova

Re:
priznal
0/0
15.4.2004 8:29

pinkshadow

Re:
...ve slovníku není ani pruznal ani priznal ...Kamil si myslí, že jsi zmatený ...hmm...   
0/0
15.4.2004 8:33

tajemnik letajiciho ostrova

Re:
mel by jsi svuj slovnik upgradovat
0/0
15.4.2004 9:28

bufalobil

Re: Ach jo!
0/0
15.4.2004 8:33

Pilat

predvolat Clintona?
Milosevic se musel prinejmensim zblaznit !!! Copak nevi, ze spravedlnost je slepa !!!!
0/0
15.4.2004 6:07

Najdete na iDNES.cz