Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nic jsem neudělal, a šoupli mě do cely

Den po svém propuštění z vazby, kde strávil 16 dní, působil kladenský exprimátor Milan Volf (ODS) otřeseným dojmem. Vinu za věci, kvůli kterým ho policie zatkla, však nepřipouští.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Evilman

Grosstapo!!
Zavíráni jsou ti, kterým je zapotřebí "vysvětlit" správnou cestu: Koláček, Volf...
Vrazi a zloději chodí po svobodě, mnozí v uniformách Grosstapa.
0/0
11.4.2004 21:28

renek

Doufám, že zavřou i Grosse!
Jen doufám, že zavřou i ministra Grosse. Má totiž taky máslo na hlavě za škody způsobené za své vlády na MV. Viz. nákup služebních zbraní, které stříli samy, viz. nákup pouzder na pistole, které byly na nic a musely se vyhodit a dalo by se pokračovat. Výmluvy, že to objednávali podřízení neobstojí, protože se pod rozkaz o nákupu Gross podepsal(a je tudíž zodpovědný). Měřte všem stejným metrem....a šoupněte Grosse za mříže!
0/0
9.4.2004 18:16

_Sandstorm_

Hm
Řekl bych, že se jedná o typický projev současné vlády - díky obrovskému množství nejrůznějších předpisů (tj. "právní džungli", jak se říká) není problém dostat kohokoli za cokoli. Tam něco neodvedl, tam něco nepřiznal, tam něco přiznal a odvedl, ale v nesprávné výši. A je to.
 
A Grosstapo nebo finančí prokuratura dodělá zbytek.
 
P.S.: Volfa neznám, třeba to je darebák, třeba není. Výše uvedené jsem myslel spíš obecně.
0/0
9.4.2004 11:33

Soudce Ti

Re:
Hm, je jasné, že do toho opravdu hloboce vidíš... Mimochodem, copak je to ta finanční prokuratura?
0/0
9.4.2004 12:08

_Sandstorm_

Re:
Tak nazývám finančí úřady, sedí to víc. Zrovna tak našemu státnímu zřízení neříkám demokracie, ale demokratura. (To druhé - přiznávám - není můj výmysl, ale je to tak trefné, že jsem neodolal.)
 
S tím hlubokým viděním - zdůraznil jsem, že mluvím spíš obecně, než ke konkrétnímu případu. Prostě k tomu, co v dnešní době představuje pojem "stát" rozhodně nechovám důvěru. Při zkoumání rozhodnutí státních orgánů nejprve přicházejí v úvahu faktory jako korupce či politikaření a teprve pak to ostatní.
0/0
9.4.2004 12:57

Soudce Ti

Re:
Tvůj dojem nebudu komentovat, ale na oplátku ti sdělím svůj. Kdykoliv se objeví v médiích zpráva, že nějaký podnikatel nebo představitel politické strany je trestně stíhán, objeví se vždy neuvěřitelná hromada ukřičených trotlů, kteří o příslušné kauze nevědí zhola nic, zato ale halasně bijí na poplach, že vláda pronásleduje a likviduje podnikatele nebo politickou konkurenci. Hospodářská kriminalita prostě v této zemi existuje (tak jako existuje i v jiným zemích) a že po ní policie jde, je jenom dobře. Stejně tak není pochyb o tom, že v této zemi existuje korupce, ale jistě se tu neobjevila teprve za současné vlády, že?   A mimochodem, já s finančním úřadem problém nemám, daně platím řádně a včas. Výše daňové sazby ani rychlost jejího snižování se mi samozřejmě nelíbí (za to ale finanční úřady nemohou, že?), ale pácháním trestného činu krácení daně to řešit nehodlám. Pokud můj konkurent daně krátí, tak proti mně získává neoprávněnou konkurenční výhodu, a pak chci, aby po něm daňoví úředníci, které si ze svých daní také platím, šli jako hladoví psi a doměřili ho.
0/0
9.4.2004 14:01

GhorX

Re:
Ujišťuji Vás, že v této zemi můžete pro "neplacení daní" skončit ve vězení jenom proto, že jste nesympatický úředníkovi FÚ. V tom lepším případě příjdete jen o firmu. A pokud se domníváte, že sympatie nelze ovlivnit úplatkem, jste idiot.
0/0
9.4.2004 14:06

Soudce Ti

Re:
Než tu začněte pochybovat o něčí inteligenci, tak si nejprve laskavě ujasněte pojmy a neplaťte si "krácení" a "neplacení" daní. To první trestným činem je (za splnění podmínek uvedených v § 148), to druhé ne (ledaže máte na mysli neodvedení pojistného za zaměstnance). Vy použijete jeden vám známý případ evidentního trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele, úplatkářství a zřejmě i souběhu dalších skutkových podstat a berete ho za bernou minci. Kdokoliv (nejen úředník) může spáchat trestný čin tím, že úmyslně vyvolá trestní stíhání jiné osoby tím, že poskytne falešné svědectví a zfalšované důkazy. Myslíte snad, že se takovéhle špinavosti nepoužívají při "konkurenčním boji" v téhle zemi? A jednoznačně říkám, že korupce je velký problém v této zemi, ale zároveň dodávám, že tahle vláda ho sem nezavlekla, jiná otázka je, jak s ním bojuje...
0/0
9.4.2004 14:21

_Sandstorm_

Re:
Ukřičený trotl se pozná především podle toho, že nic nečte do konce. Já už dvakrát uvedl, že neznám tuto konkrétní kauzu, že mluvím obecně. Tedy jsem férově uvedl, kam a na co můj příspěvek směřuje.
 
Jinak korupce je tam, kde je korupční prostředí. A to tahle vláda vytváří lépe než kdokoli jiný.
 
Jestli ty máš či nemáš problémy s FÚ mě vůbec nezajímá, nevím, proč to sem pleteš. Podstatné je, že současná legislativa umožňuje celkem solidní šikanu nepohodlných podnikatelů státem. Že ani daňový poradce nebo auditorská firma nejsou zárukou, že máte od státu pokoj. Může za to především složitost daňového systému a nejasnosti, o jejichž výkladu i daňoví poradci vedou diskuse.
 
 
BTW stíhání ekonomické kriminality je jedna věc a uvalení vazby na politicky nepohodlného člověka je věc druhá. Možnost ovlivňování svědků je po třech letech opravdu záminkou. To už není normální vyšetřování, to je policejní stát (zatím) v mezích zákona.
0/0
9.4.2004 14:46

Soudce Ti

Re:
Ta poznámka o ukřičených trotlech nebyla myšlena proti tobě, sotva bych ti vkládal do úst něco, co jsi neřekl, jsi zbytečně vztahovačný. Ano, český daňový systém není jednoduchý, není divu, když ho tvořili ti, kdo ho tvořili. Auditorská firma, kterou znám já, není zárukou vůbec ničeho, leda toho, že člověk zaplatí hromadu peněz za obecné nepoužitelné bláboly. A pokud jde o to ovlivňování svědků, tak jseš trochu mimo, kdy asi jindy má smysl ovlivňovat svědky než když se začne podezření na trestný čin vyšetřovat, a tito svědci mají podávat své výpovědi orgánům činným v trestním řízení, co? Solidní šikana nepohodlných podnikatelů? Hm, možná máš pravdu, v USA kdysi taky šikanovali jednoho nepohodlného podnikatele, nechal si říkat Al Capone.
0/0
9.4.2004 16:01

habit

Re:
, ...ukolem vlady je zajistit lidu chleb a hry. A presne to vlada dela. Obcas proste musi do areny hodit nejake to krmeni pro lvy, aby lidi meli zabavu, a aby zbytecne nepremysleli, co a jak dela vlada.
0/0
9.4.2004 12:24

bow

Reklama ?
V tisku je málo informací. Způsob financování hokeje prostřednictvím platby za reklamu může mít např. takový důvod, že jde o obchodní vztah a tedy obec nemá možnost kontrolovat použití těchto prostředků. Pokud by totiž obec poskytla dotaci, potom by byly orgány obce oprávněny kontrolovat použití těchto peněz ( viz zákon o rozpočtových pravidlech a zákon o finanční kontrole ) a to by se někomu nemuselo líbit.
0/0
9.4.2004 10:47

chocki

Poděkování
Ať si říká kdo chce co chce, pro Kladno toho udělal hodně. Děkuji
0/0
9.4.2004 10:09

houba_

Re:
pro Kladno obec nebo Kladno HC?
0/0
9.4.2004 10:13

1_130_202_135

Re:
Určitě víc než Vláďa Stehlík - ten ale dával pracujícím snídani za korunu!!!
0/0
9.4.2004 11:59

houba_

sazba DPH
netusite nekdo, jaka byla sazba DPH na reklamu v minulem roce? nebyla nahodou 5%?  Je tu nejky ucetni?
Pokud to tak, jednalo by se o paradni danovy unik, ke kteremu se v tomto rozhovoru priznal.
0/0
9.4.2004 9:46

Soudce Ti

Re:
Účetní nejsem, ale ujišťuji tě, že u reklamy byla a je základní sazba DPH.
0/0
9.4.2004 9:50

houba_

Re:
pak nechapu, proc provoz SK profakturovavali jako reklamu??? kazdopadne to svadi k domenkam o nejake levote, jine racionalni vysvetleni nemam
pokud vy mate... prosim, sem s nim
0/0
9.4.2004 9:53

jerryy

Re:
Ono je to spíš tak, že v podstatě jiná možnost než za reklamu není ....
0/0
9.4.2004 9:58

houba_

Re:
hodne obci podporuje sve kluby, ale prvne slysim, ze by se to vykazovalo jako reklama
napr. je moznost vstoupit do klubu jako vlastnik, pak se jedna o bezne provozni vydaje mesta o kterych rozhoduje zastupitelstvo - nikoliv pouze primator(nemusi se fingovat reklama)
0/0
9.4.2004 10:02

houba_

Metodicky pokyn MF D-93 Pokyn o DPH u reklamy, propagace a inzerce
 Pokud  je  finálním  plněním  výroba  zboží  nebo poskytování služeb, které  jsou pouze dílčí  činností pro poskytnutí  reklamní služby, zdaní  se příslušnou sazbou platnou  pro danou činnost. Ve většině případů se jedná o sazbu daně  ve výši 5 %, např. u výkonů při přípravě  propagačního tisku a výkonů  při přípravě pořizování záznamů zvukových  a obrazových a  natáčení filmů (obor  JKV 905), výkony   zařízení   audiovizuálních   a   výkony  umělecké  umělců výtvarných (obor  JKV 962), popřípadě  i průmyslové práce  výrobní povahy, např. potiskování, malování nebo lakování.
0/0
9.4.2004 9:59

Soudce Ti

Re:
Jistě. Tvrdil jsem snad něco jiného? Pokud to byla reklama a prováděl ji plátce DPH, pak měl uplatňovat základní sazbu, pokud bylo předmětem plnění něco jiného, tak je třeba nejprve zjistit, co to bylo a pak určit sazbu. Jinak ten zápočet je opravdu dosti podivný. Nevím, v čem měla spočívat pohledávka hokejového oddílu vůči městu, která měla být předmětem jakéhosi zápočtu. Při hospodářské kriminalitě se obyčejně používá ten postup, že jedna pohledávka je de facto fiktivní...
0/0
9.4.2004 10:15

houba_

Re:
netrvdim, ze jste tvridl neco jineho :) je to jen takova mala doplnujici informace.
v cem meli spocivat pohledavky vuci mestu snad policiie (ci FU) vycte z konkretnich faktur.
ovsem nyni se z toho jiz udelala politicka zalezitost, tak trochu pochybuju, ze vyrceny zaver bude ten pravdivy zaver
0/0
9.4.2004 10:21

Ahasver

Re:
Zkusil bych to z jiné stránky - peníze pocházely z rozpočtu města, tedy de facto (a velmi zjednodušeně) z daní. Putovaly do hokejového klubu, který není ziskovou organizací. Když zapomenu na český legislativní bordel a použiju jen selský rozum, není mi moc jasné proč by vůbec ta suma měla být opětovně daněna (i třeba s ohledem na daňové prázdniny Sazky).
0/0
9.4.2004 10:26

Soudce Ti

Re:
Podle zákona o daních z příjmů jsou u tzv. neziskových organizací vždy předmětem daně příjmy z reklam.
0/0
9.4.2004 10:37

Eldrb

Re:
Proč se rozepisuješ o těchto podrobnostech ? Tyhle věci přece primátor nedělá,na to má na magistrátě odbor. Nehledě k tomu že Volf v článku hovoří o auditu. Tak o co se tu pokoušíš ?
0/0
9.4.2004 10:23

Dozen

dvoji metr
Spidla na Ministerstvu prace a socilanich veci pouzil stovky milionu korun v rozporu s puvodnim ucelem, nakonec argumentoval tim, ze penize stejne pouzil pro domovy duchodcu a pod., takze se mu nakonec nic nestalo. Pokud by byl pouzit stejny metr jako na Volfa, mel by stravit take par dni v cele. Ale to by velky Standa nedopustil.
0/0
9.4.2004 9:23

Eldrb

Re:
Velice správná připomínka....a z konání naší současné vlády by se našlo jistě i více případů...veřejné zakázky...třeba.
0/0
9.4.2004 9:30

Bastable

mám zprávu z dobře informovaného zdroje z ODS ,
že Volfa nechal zavřít hejtman Benda ,protože se tlačil Volf na jeho flek ,
0/0
9.4.2004 9:11

lapa1234

Nevadí !
Založíš novopu stranu !!
0/0
9.4.2004 9:07

relios

primator Kladna
Tady z toho rozhovoru vime jen to co on sám řekl - nemůžeme si ověřit fakta ( účetnictví radnice atd. ) Pokud zpronevěřil peníze a neoprávněně jednal z penězi, které mu nepatří ,ale jsou obecní půjde do vězení , pokud ne tak bude osvobozen. Nechal bych to na vyšetřovatelích a soudu ať nás přesvědčí důkazy.
0/0
9.4.2004 8:59

PavelKoran

Grosstapo
V normálním státě by se takováto věc prostě nemohla stát. Socani sem zavádí stalinistické manýry a Grosstapo si hledá před volbami obětní beránky. Upozorňuji na článek http://www.reflex.cz/Clanek27755.htm .
 
Gross je SVINĚ !
0/0
9.4.2004 8:48

Cukino

Re:
Hele, Koran, koukám, že ty umíš akorát nadávat. Tipuju tě na inteligentního primitiva.
0/0
9.4.2004 9:13

Eldrb

Re:
Hoď se do klidu , není sám kdo nadává.A věř tomu že nadávačů přibýva přímo geometrickou řadou.A nejsou to primitivové. Jen nechápu tu Grossovu popularitu.To je pro mne záhadnější věc než zvěsti o Bermudském troúhelníku. Chováš se jako správný bolševik , nálepkuješ a urážíš lidi s jiným názorem když už je teda nemůžeš věšet.
0/0
9.4.2004 9:28

Ahasver

Re: (Technická připomínka)
Oslovujeme a voláme 5. pádem. Z oslovení prvním pádem jako bych slyšel StBáka nebo politicko-ideologického pracovníka ...
0/0
9.4.2004 12:12

cerveau

Cukino
Dyk má prachy  a já ne tak musí do krimu.Dělňycká třýda s Váma zatočý.Vol ČSSD
0/0
9.4.2004 8:36

Jack.Nicholson

usuzuji,
že ten muž co měl býti primátorem jakési středočeské vísky nelže....je pravdou, že k výběrovým řízením jsou úředníci tedy odbor.....a hokej ? dle mého soudu vysvětlil.......ona policie se neptá na pravdu, ale jen na své otázky.......... a ty jak jiostzě uznáte mohou být mnohdy zavádějící......osobně si myslím, že o likvodaci šlo....pěkný den.
0/0
9.4.2004 7:55

duval

Re: usuzuji
že až budou volby ,ty se převlečeš za modrýho ptáka a do urny nebudeš házet hlasovací lístek, ale přímo do ní vletíš
0/0
9.4.2004 8:31

PavelKoran

Re:
to: duval
Ty musíš být totální hovado.
0/0
9.4.2004 8:51

Cukino

Vpodstatě se přiznal
Konstatuji, že tento člověk, co nic neudělal se tímto rozhovorem vpodstatě přiznal. Dle mě normální pracujícící člověk, který živí rodinu a nebere úplatky (aby nezavolali Chocholouška) a který by následně tři čtyři měsíce nedělal nic, tak mu dávno dojdou prachy a je na mizině. Tenhle musí být pěkně napěchovaný z doby svého primátorování, že si toto může dovolit. Takže u mě je JASNÝ
0/0
9.4.2004 7:44

Eldrb

Re:
Primitivní odsudek,Standa mašinfíra si z gustem počte.Tyto výlevy potřebuje slyšet. Dochází ti to ? Jseš schopen to vůbec pochopit ? Vlastně si řekl : Ano,policie udělala dobře je vidět že to má Staník pevně v rukou. Žasnu...i když pravé perly zdejších profláklých přispěvatelů teprve přijdou.
0/0
9.4.2004 7:55

Cukino

Re:
konstatuji, že seš velmi naivní člověk......
0/0
9.4.2004 8:06

Eldrb

Re:
Tady vůbec nejde o to z čeho onen člověk bude 4 měsíce žít.Má manželku ,má rodinu která ho podrží já nevím , dá se uvést tisíc možností,nakonec má za sebou kariéru úspěšného velice dobře placeného hokejisty a zřejmě všechny prachy neprochlastal. Tady jde o princip věci co se vlastně stalo.Čím je ten člověk vinen,že byl zatčen na ulici jako gangster a ihned uvržen do žaláře.Když jsou známy případy a není jich málo,že prokazatelní lupiči jsou propouštěni soudci na svobodu. Policie a další instituce státní moci byli pravděpodobně zneužity k politickému boji. Říkám pravděpodobně. Nic se  neprokázalo,teda zatím. Ale je tu jedna mě podivná indície. Někteří lidé z ČSSD se chovají tak,jako by už nikdy od vesla nešli. Jako by mocenské struktůry státu patřili jim. A o té naivitě kterou jsi mě onálepkoval,k té se vyjadřovat nebudu. A ani tě nebudu přesvědčovat o "své" pravdě.Je to čistě můj názor a prezentuji ho zde jako každý jiný.
0/0
9.4.2004 8:52

camel133

Re:
Jako primátor a podnikatel (možná třeba i akcionář, restituent atd. - co my víme) může mít naprosto legálně takový majetek, že by nemusel dělat třeba dva roky. Jenom lůza a závistiví lemplové to maj JASNÝ - zavřít! V podstatě ses přiznal akorát ty a tobě zde podobní - ke stupiditě! Co skutečně provedl??? Důkazy - fakta - kde sou, he?
0/0
9.4.2004 8:02

Cukino

Re:
...a další naivka
0/0
9.4.2004 8:07

lapjer_yncebo

Re:
zdedil jsem po rodicich 70 hektaru lesa, mam nekolik nemovitosti v Praze a nekolik v Brne a v Ceskych Budejovicich. Ver mi, ze do Praze chodim rad a s laskou vydelavam okolo 100.000 mesicne, a kdyby mi nekdo rekl, ze budu doma treba 6 mesicu, tak budu - rano vstanu, pojedu se projet na kole se svym synem, potom si budu cist, potom pojedu na golf a vecer zase domu. Jednou za tyden si dojduna masaze... :)))))
Chtel bych rict lidem jako ty, ze nejenom praci je clovek ziv a zdrav....
0/0
9.4.2004 8:43

PavelKoran

Re:
to: cukino
Debilní komunistickej a typicky česky závistivej názor totálního ubožáka.
0/0
9.4.2004 8:52

Dozen

Re:
Nikdy jsem nekradl, ale presto bych si mohl dovolit zit rok z uspor aniz bych musel omezit svuj zivotni standard. Ctyri mesice jsou pro nej v klidu, vezmu-li v uvahu jeho byvaly primatorsky plat. JASNY, ty pako ?
0/0
9.4.2004 9:14

Chodovarka

Vážení diskutující,
přeji Vám a Vašim rodinám pobyt ve vyšetřovací cele. Pak jistě změníte názor. A budete ronit krvavé slzy, debilové.
0/0
9.4.2004 6:45

duval

Re: můžeš mě říct
co bych tam dělal??
0/0
9.4.2004 8:33

Najdete na iDNES.cz