Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ministerstvo shání lék na záchranu rodiček

Ministerstvo zdravotnictví začalo po dlouhých měsících jednat a shánět životně důležitý lék fibrinogen. Používá se, když žena při porodu ztratí mnoho krve, a je tudíž klíčový pro záchranu jejího života. Nemocnicím tento přípravek dochází, v zemi jsou ho poslední zbytky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Merlinek4

?????????????????????????????????????
pro akutní potřebu nemocnic zapůjčila v nejbližších dnech 50 gramů preparátu a do šesti týdnů dalších tisíc gramů. ---------- nevím jaký je dávkování kolik ho může tako vá jedna rodička potřebovat ....ale nějak mi není jasný jak by si mohli všechny naše nemocnice rozdělit 50g .... ono to nejspíš zas bude jen pro středočeský kraj rozuměj pražáky ...ostatní at pomřoooooooo ne !!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
7.4.2004 7:32

MSB

Problémem jsou úředníci ministerstva financí
Problém je jednoznačně na Ministerstvu financí, které je naprosto nekompetentní k určování cen léčiv. Jim se tam prostě zdá něco drahé, tak určí cenu dle své úvahy a je jim úplně jedno, zda takový lék zmizí z trhu nebo ne. Vím nejméně o třech navlas stejných případech, jako je onen diskutovaný fibrinogen. Ona do nebe volající situace trvá již roky, a když čtete odůvodnění, proč musí být cena nějakého výrobku v České republice třeba poloviční než všude jinde ve světě, tak se jen chytáte za hlavu a říkáte si "Proboha, co je tohle za lidi, copak tohle je nějaké odůvodnění, čím to ten člověk myslí?". Používané logické operace jsou maximálně na úrovni plnotučné mléko = 10 Kč, polotučné mléko = 5 Kč, odtučněné mléko = zdarma. Rodinné vazby mají naprostou přednost před odborností a zdravým rozumem. Určování maximálních cen léčiv je v tomhle státě TOTÁLNÍ TRAGÉDIE !!! 
0/0
6.4.2004 23:40

Iljamuromec

Nerodit !!!!
Dámy a nastávající maminky prosím neroďte své děti aspoň po tu dobu než se sejdou darebáci s ministerstva zdravotnictví a financí,aby se domluvili co budou dělat. Je dnes neskutečné co se děje,lež jen kvete. Myslím si ,že by Sobotka ministr financí jednal velmi rychle,kdyby se jednalo o jeho ženu. Ale co on přece požádá kolegini Součkovou a ta to zařídí jak ostatně se stalo již několikrát u rodinných příslušníků jejich kolegů ve vládě. Ale protože se již nejedná o paní Sobotkovou,která již porodila tak je to Sobotkovi úplně jedno Já říkám hamba aby je tloukla všude tam kam vstoupí. A Vám novým maminám přeji to štěstí aby jste porod přežili ...nějak???????? než se náměstci domluví atd.......
0/0
6.4.2004 20:39

Najdete na iDNES.cz