Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Lékaři, vraťte peníze, žádá pojišťovna

Lékaři v ordinacích se dostaly do nejistoty: největší zdravotní pojišťovna jim hrozí, že budou muset vracet již vyplacené peníze. Z jednání správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny unikl dokument, v němž pojišťovna uvažuje o tom, že lékařům zpětně strhne již zaplacené peníze.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Katoda

Já nevěřím svým očím !!!
Z formulací v článku vyplývá, že existuje jakási pojišťovnou předem vypočtená průměrná částka, kterou léčení jednoho pacienta nesmí překročit. Jestliže je tedy pacientů více, potažmo stojí-li jejich léčení více peněz, musí lékaři peníze vrátit. Rozumím tomu správně soudruzi Špidlo, Škromachu, Součková? To mi jaksi připomíná doby, kdy závodní i obvodní lékaři měli směrná čísla kolik lidí mohou nechat doma nemocných a tato čísla byla úředním šimlem pečlivě sledována. Dostaví-li se tedy epidemie, máme v obou případech všichni smůlu. Jak lékaři, tak my. Ó jakou mám radost, že na mém případném léčení tento sociální stát neplýtvá. Opravdu mne to těší, zejména když se podívám na výplatní pásku do kolonky zdravotní a sociální pojištění. Musel bych žít alespoň sto let, abych ty peníze dostal zpátky. No, ale máme jen to, co jsme si sami navolili. Komu není rady, tomu není vzájemné hodpodářské pomoci!
0/0
6.4.2004 9:44

Helene

Re:
Vcelku souhlasím až na to, že bych to nepřirovnávala k dobám minulým. Pokud vím, tak třeba v USA je taky vypočteno, kolik smí lékař na léčení pacienta vynaložit. Jakmile by se částka překročila, rychle je vylifrován z nemocnice domů, ať je zdravý, nebo ne. To je prostě tržní přístup.
0/0
6.4.2004 15:42

barbudo

Re:
, A kdo Vám nakukal, že existuje jakákoli souvislost s léčením a výkázanou péčí?
0/0
6.4.2004 22:39

Dms?

Naucte se cesky
Cituji: "Lékaři v ordinacích se dostaly do nejistoty". Panove a damy od idnes, naucte se cesky. Tohle je fakt DES.
0/0
6.4.2004 8:25

iuos

hahaha
používej háčky a čárky, jantare
0/0
6.4.2004 9:08

Helene

Re:
Třeba se dostaly do nejistoty ty ordinace
0/0
6.4.2004 15:43

tudorin

co lékař to baron Prášil
čím mají ostřejší tužku tím mají méně peněz, kdo lže ten krade, ale že by šidili sami sebe ?
0/0
6.4.2004 6:52

JfV

Lidi né, prachy jo.
Pokud se jedná o obvoďáky, ti jsou přepláceni dostatečně. Zodpovědnost žádná, odesílat pacienty ke specialistům nebo volat záchranku by dokázala i zkušenější sestra, ale sběratelé bodů, to jsou. Stejný doktor, kterému stačily u chřipky dvě návštěvy u 95 % pacintů, dnes vyžadují návštěvy čtyři. Jestlipak víte proč ? Nikdo by jim nezáviděl, pokud by to bylo vyděláno zaslouženě a oni by /příklad našeho obvoďáka/ neměli tři domy, každá s ordinací, každý rok nový vůz, plus pro paní. Ale o stávce stávkuje, protože by chtěl víc...
0/0
6.4.2004 6:51

financ

Re:
Je vidět, že vůbec nevíte o čem je řeč. Praktik je placen kapitačně výkonovou platbou za registrovaného pojištěnce, a to i když je nemocný nebo zdravý, takže čtyřmi návštěvami při chřipce by si zbytečně přidával práci, kterou mu navíc nikdo nezaplatí.
 
0/0
6.4.2004 7:37

Bohuš

Re:
Pěkná ukázka zbytečnosti výpisů. K čemu by pacient potřeboval vědět, jaké peníze a na jaké výkony za něj pojišťivna platí. Vždyť by, proboha snad i mohl přijít na to, že lékaři dostávají peníze zaslouženě! (Míněno ironicky, pochopitelně.) Ale vážně, nejsem zasáncem lékařů, IMHO si hrají na pánybohy, veškerá odpovědnost žádná a když se něco stane, drží basu. Ale tím spíš nejsem příznivcem VZP s jejím netransparentním hospodařením, zpětným stanovováním cen a obstrukcemi s vydáváním účtů svým zákazníkům (myslím tím pojištěnce).
0/0
6.4.2004 8:15

krysar

kdo najde hrubku? :-)
Lékaři v ordinacích se dostaly do nejistoty: největší zdravotní pojišťovna jim hrozí
0/0
6.4.2004 1:17

iuos

hmm
asi jim tam chybí "k"
0/0
6.4.2004 6:59

Najdete na iDNES.cz