Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zeman provokuje další bouři v ČSSD

Expremiér Miloš Zeman si přeje mimořádný sjezd sociální demokracie. A v pondělí vůbec poprvé jasně řekl, že pokud by ho ČSSD svolala, chtěl by se ho osobně zúčastnit. Je pravděpodobné, že na sjezdu by někteří členové strany požadovali jeho návrat do vedení strany.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jirka696969

http://milos.chytrak.cz
http://milos.chytrak.cz
0/0
7.4.2004 16:01

Kereme

Proč odcházel?
Nechápu, proč ten hulvát tedy odcházel z politiky, když do ní chce pořád zasahovat. Už bych ho tam strašně nerad zase viděl. Jeho abnormální neloajalita mě vede k závěru, že by měl z ČSSD vystoupit a založit si vlastní stranu, a nebo zalézt na vysočinu a užívat penze. Už jednou v politice byl a dobrovolně z ní odešel, nezvolili ho ani za prezidenta, tak ať dodržuje slovo. Jeho vláda rozpustila pěkných pár miliard, a teď to jeho následovníka Špidlu stojí nepřízeň voličů. Rene Weber, Praha
0/0
6.4.2004 17:58

Apdull

I budou se dít veci...
Počkejte až Zeman vystoupí ze stínu a pronese pár svých vyleštěných urážek a blbostí. Během měsíce je schopný najít nepřítele, zahájit kampaň za přímou volbu prezidenta a stát se nejpopulárnějším politikem.
Sledujte, plakejte ...
0/0
6.4.2004 16:11

Burroughs

Špidla
Není mi po vůli jeho levicová politika, ale jakým jiným způsobem, než na dluh a pomalé splácení -snad se tedy deficit státního rozpočtu nebude dramaticky navyšovat dál a dál se dájí řešit takové ztráty, které vznikly z privatizačních afér, tunelování banka a úmyslné -za úplatek- špatné úvěrování bank. A to nemluvím o mafiánském nafukování veřejných zakázak a úniky na daních. toto všechno způsobili lidé, se kterými si Klaus rád podával ruku a byli vyobrazováni jako ekonomické zázraky. Nedávno si Klaus nenechal ujít otevření Sazka arény, potřásal si rukou s Hušákem a přitom musí vědět, jaká je to STB svině a že ještě tuneloval Sazku. Další příklad "Železného" dluh 10mld, taky se musí hradit ze státního rozpočtu. Nezávidím Špidlovi jeho pozici. A fandím mu aspoň z toho hlediska, že nepodporuje "tuneláře". A není tam omezený, jako všichni poslanci a členové ODS, kteří v diskusích říkají, že oni , když byli vládnoucí stranou, žádné ztráty neudělali, že měly vždy vyrovnaný rozpočet. Ale podstatný fakt, že třeba sta mld ztráty z krachu bank, nebo mld ztráty z krachu -důsledkem vytunelování- velkých průmyslových podniků jednoduše do rozpočtu nazahrnovali. Takže ztráty, které způsobili, do rozpočtu nazahrnuli, proto měli papírově čistý rozpočet. Není to trochu podvod?
0/0
6.4.2004 15:55

VM1

Re: Špidla
Je vidět, že nevidíš, kam se řítíme a kdo nás do té propasti kormidluje. Netvrdím, že se neudělaly chyby, netvrdím, že nestály "pár miliard", netvrdím, že u toho nebyli lidé z ODS, ale nebyla to jen ODS. Vždyť ti největší parchanti nejsou zpravidla v žádné straně. Jen proplouvají dějinami a sbírají, vše co je možné. A ruku na srdce, co jsme, obecně řečeno my  "občané", věděli o tom, jak se podniká, jak fungují banky, jak se vydělávají peníze. Nic moc. Co o tom věděla řada politiků? S prominutím hov ... Jen si vzpomeňte, zhroutil se socialistickej blok, Rusko skoro hladovělo, Slováci chtěli svou stoličku a hvězdičku v Evropě..... A ti co byli u kormidla v našich podnicích, tak se starali o sebe.  Ty sviňárničky dělali konkrétní drobní lidé, stejně jako komunismus žil z toho, že se většina starala o sebe a přikrádali si. Šel jsi do banky a tam seděl stejný úředník, tentokrát ale to byl "bankéř", který mohl rozhodnout, zda tvoje firmička dostane úvěr. No proč by nevzal a proč by nedal - z cizího. Já si dokonce myslím, že jsme z toho vyšli ještě lacino.
 
0/0
6.4.2004 16:45

Eldrb

Re:
Pod tento názor bych se podepsal. Bohužel,spousta lidí to nevezme,poněvadž naše společnost je již rozdělena na na řevnivé a záštiplné skupiny. Obecně řečeno. Toto rozdělení je největší zlo způsobené na občanech od listopadu 1989.  Mám za to,že největší podíl viny tohoto rozdělení má ČSSD a to na prvním místě,druhá příčka patří Havlovi,o třetí místo se dělí KDU-ČSL a odpadlíci z ODS,ÓDY ; ODS také přispěla svou trochou do mlýna a paradoxně KSČM je mimo tuto hru.
0/0
6.4.2004 18:26

Joab

Re:
Kdybys znal dějiny první republiky viděl bys, že jsem byli již tenkrát rozděleni. Jediné, co máme společné je čeština. Hádky v parlamentu jsou jen odrazem rozpolcení naší společnosti, stejně jako diskuse na idnes.
0/0
6.4.2004 18:43

PreceJa

Nepoucitelni
Vcera jsem cetl novinovy titulek, ze pry jsou Slovaci nepoucitelni (ohledne Meciara). A co Cesi ? Jak je mozny, ze tady porad strasi stale stejni ? V kazde normalnejsi zemi by se za podobnymi (Meciar, Klaus, Zeman) zavrela zem a uz by si ani neskrtli. Tady ne, tady jsou vyhozeni dvermi, vrati se oknem a jejich popularita znovu stoupa ....
0/0
6.4.2004 14:49

jeremiasz

Zeman / Meciar
Jak to Zemanovi pekne vychazi, opravdu neverim, ze odesel navzdy, jak stale proklamoval, ne! odesel, aby se mohl vratit silnejsi a vetsi (poteskoste) za potlesku a provolavani "hip hip". hruzades
0/0
6.4.2004 14:40

VL

Boure a burani
Mel by vyvolat bouri mezi temi volici, kteri od CSSD neco ocekavali. Ale kdyz i on asi neco cekal. Myslim neco kladneho. A takovy clovek chtel kandidovat na prezidenta...
0/0
6.4.2004 14:01

Blackshield

Nejlepší
by bylo, kdyby Milda vykopal Špidlu a následně se vrátil na Vysočinu
0/0
6.4.2004 12:31

martixy

Nejmenší zlo
Nejlepší v současné patové situaci je velká koalice ČSSD - ODS - KDU případně US. Bohužel, je to lepší než koalice KSČM - ČSSD, která se rýsuje a která by měla pohodlných 111 hlasů. Myslím, že by s koalicí s KSČM Zeman nebo Škromach nepohrdli (stejně jako spousta jiných socdemáků).
0/0
6.4.2004 11:57

pinguinone

Re:
a co udelat , vladnouci komunistickou stranu a jeji vedouci ulohu opet aktualni..
0/0
6.4.2004 12:03

chose

Re: to už jsme tady měli ve 1948 a jak to dopadlo????????
40 let izolace
0/0
6.4.2004 12:56

pinguinone

..se nedivim..
...volici maji kratkou pamet, viz  Vasik hradni pan...
0/0
6.4.2004 11:55

martixy

Špidla je lepší než Klaus
Přiznám se, že mi levicová a poněkud chaotická politika Špidly nesedí. ovšem když vidím, jak mu každý nadává, tak jsem na  jeho straně. Alespoň nepřisluhuje Klausovi jako Zeman, nechce žádnou další opoziční smlouvu, nechce spolupracovat s komunisty. Hodnotím ho lépe než  bezpáteřného populistického Klause.
0/0
6.4.2004 11:52

Trelane

Re:
Jasně. Bolševici nás vedli do prdele 40 let, zatímco Špidla našel zkratku.
0/0
6.4.2004 12:18

martixy

Re:
Demokracie a komunismus, to je velký rozdíl. komunismus byl naprosto mimoběžný, dle mě horší než fašismus a feudalismus s hrozivou šedivou bídou a zadrátovanými hranicemi. Hnus... V té době byly pro nás levicově orientované a pravicově orientované státy v záp. Evropě jeden velký ráj bez rozlišování. Co se týče svobody i životní úrovně, nabídky zboží, informací atd. Prostě jiný svět. Proto pro mne vždy hlavní nebezpečí budou komunisti a ne Špidla.
0/0
6.4.2004 12:44

Trelane

Re:
Naprosto souhlasím s hodnocením komunismu. Jde jenom o to, že bychom se neměli utěšovat tím, že všechno je lepší než komunismus, protože to by bylo zatraceně málo. Měli bychom chtít vládu, která ví co chce a umí to prosadit - u Špildy neplatí ani jedno ani druhé.
P.S. Obsadit místo ministra financí neekonomem si nedovolili ani bolševici.
0/0
6.4.2004 12:58

martixy

Re:
V tom máte pravdu. Špidla je dost levicový a především nerozhodný a Sobotka, Škromach, Křeček a spousta jiných z této strany je velké neštěstí. Co jsme si zvolili, to máme.
0/0
6.4.2004 13:25

Eldrb

Re:
...Špidla je fanatik a proto je nebezpečnější ne 10 komunistických stran. Špidla potřebuje Grosse a Gross potřebuje Špidlu a věř ze je to pro nás tandem přímo vražedný. Sobotka je jenom figurka,pěch ,řečeno mluvou šachisty.
0/0
6.4.2004 14:04

Kereme

Idealista
Špidla není fanatik, nýbrž idealista, proto je svým způsobem - pro politické soupeře - nebezpečnější než 10 komunistických stran, kde sedí hlavně dogmatici a oportunisté a kteří to dovedli tam, kam dovedli. Gross je tam samozřejmě zapotřebí, to je ten pragmatik a člověk toužící po moci, ovládající mediální hry a libující si v tom, že je miláčkem veřejnosti. Kdyby tam byli dva idealisti, nešlo by to nikam. Takže vidíte, máte podle mě vlastně pravdu, jen "trochu jinak".
0/0
6.4.2004 20:40

Vaclav Hanus

Re: to: El.drb
spidal fanatik....spidla fanatik...Proc tedy na rovinu nenapises, ze ty jsi se v mladi pocuraval?
0/0
7.4.2004 10:43

WildBoy

...
Zeman rozhodně není můj oblíbenec, ale přiznávám že ve srovnání s jinými hodně věcí dokázal. Když nastoupil do pozice předsedy ČSSD, měla preference na úrovni Sládkovců, a Zeman z ní udělal nejsilnější stranu v zemi. Oproti tomu Špidla se stal předsedou nejsilnější strany, a pomalu ji utápí. Nedivím se Zemanovi, že ho chce zastavit.
0/0
6.4.2004 11:45

Yusuf

Re: Socdem by šli stejně nahoru, ted je potápí
0/0
6.4.2004 14:32

Schirach

pryč se Špidlou!
Pryč s arogantním, nadutým a prolhaným ,,předsedou" ČSSD Špidlou a jeho poskoky Standou a Bohoušem. Jsou to všechno hrobaři!!! Bimbo nebo Šprdla, jeden lepší než druhý, ale před totálním propadem v příštích volbách je nezachrání ani lhář Standík!!!
0/0
6.4.2004 11:39

celtic

Re:
Arogantní, nadutý a prolhaný? Ano už si vzpomínám, ale ten člověk má dnes podporu 77% lidí. Nechápu?!
0/0
6.4.2004 13:06

drobolitionman

Jan Becher forever
Jste všichni vedle jak ta jedle!!! Milošek se chce vrátit jenom proto, aby mohl beztrestně chlastat v parlamentu - když vidí Kotta co mu prochází tak mu z toho jde hlava kolem 
0/0
6.4.2004 11:05

Walter Sobchak

pidi strany
Nejvíc ze všeho mě štvou lidovci. Nejdřív byli ve vládě s ODS, ta šla od válu (mj, protože lidovcům musela ustupovat a tudíž nemohla plnit to co musela), ale lidovců se to nedotklo. Pak přišla na řadu opo-smlouva, kterou většina lidí kritizovala, ale přece jenom ODSka udržela částečně Zemana na uzdě. Díky tomu, že Zemanové vládě nebyli lidovci tak se ČSSD nezdiskreditovala a ve volbách 2002 přeci jenom vyhrála. Bohužel však opo-smlouva nepokračovala. Vláda spadla do rukou Špidlovy, kterej slibujíc něco jiného, dělá momentálně díky lidovcům jakousi politiku pseudo-reformní, ale rozhodně ne levicovou. Omlouvám se za tento historický úvod, ale dejme to teď dohromady. Lidovci měli vždy kolem 10%, skoro vždy byli ve vládě, vždy byli jazýčkem na vahách a vždy zdiskreditovali velkou stranu s níž byli v koalici aniž by se jich to dotklo. Takže je jedno jestli příští volby vyhraje ODSka, protože jestli půjde do vlády s lidovcema... Co mě sere, že tenhle národ jim nedokáže říct dost...To se jich nedokážem zbavit? Ono je totiž dneska skoro jedno jestli je demokratická vláda pravicová  nebo levicová, co je důležitý je aby byla homogenní a prosadila svý cíle. 
0/0
6.4.2004 10:46

majklos

Re: S tou poslední větou jednoznačně souhlasím.
0/0
6.4.2004 10:49

Joab

Re:
Co takhle homogení a ultrapravicová. Levice už se napředváděla dost, tak zase jiný soudek.
0/0
6.4.2004 12:57

conoco1

Re:
Cernokabatnici pujdou klidne i se satanem, jen kdyz budou plna korytka.
0/0
6.4.2004 10:58

martixy

Re:
ODeesáci šli kvůli korýtkům do opoziční smlouvy.  neznám stranu,  která by kvůli korýtkům nešla do holportu s kýmkoliv. Bohužel, taková je nedokonalá lidská povaha.....A když se k tomu přidá specifická česká voličská záliba v KSČM.......Myslím, že bylo lepší stát se kolonií USA, kdyby s tím souhlasili. Naše životní úroveň by vyletěla nahoru a nemuseli bysme se rizikově prodírat s komunisty k demokracii
0/0
6.4.2004 11:43

Vaclav Hanus

Re: ach, boze muj..
zivotni uroven by nam vyletela asi tak nahoru, jak v DDR...
0/0
7.4.2004 11:03

WildBoy

Re:
přesněji řečeno, lidovci byli od roku 1918 v každé vládě kromě té Zemanovy. A za to patří Zemanovi můj obdiv a vděk.
0/0
6.4.2004 11:33

Kleki Petra

Re:
Kdyby ovšem nebylo té nenáviděné a všemi tvrdě napadané "oposmlouvy", nebyl by k žádnému obdivu důvod. Zeman by se musel s KDU spojit chtě nechtě.
0/0
6.4.2004 12:00

martixy

Re:
Homogenní a prosadila své cíle? je možné, že to bude komunistická. Však ona prosadí své cíle. ČSSD by taky homogenně prosadil své cíle včetně likvidace živnostníků a těžké regulace hospodářství. Vaše poslední věta je co do své hlouposti nepřekonatelná.
0/0
6.4.2004 11:39

Walter Sobchak

Re:
Asi jste nepochopil co jsem tím chtěl říct. Takže to ještě dovysvětlím. Sokrates tvrdil, že nejhloupější uspořádání je demokracie. To možná je, ale zatím nic lepšího k dispozici nemáme. V demokracii se rozhoduje dle toho co chce většina. Většina chtěla za posledních 10 let sociální demokracii nebo ODSku, ale politika, která se tu dělala tomu neodpovídá. Obě majoritní strany byly rukojmí KDU, ODA..., které neustále hrozily destabilizací/rozpadem vlády, což má z ekonomického hlediska velice špatný dopad. Proto velké strany neustále ustupovaly a neplnily volební program, pro který je voliči volili. Pak se všechna vinna na ně svalila, ale lidovců se to nedotklo. Prostě mě míchá, že strana kterou volí každý desátý má div ne rozhodujíci slovo. Po tom co jsem si to po sobě přečet musím uznat, že ten Sokrates měl přece jenom pravdu.
0/0
7.4.2004 8:27

cingischan

Re:
Naprostý souhlas, je lepší kočka nebo pes, ale kočkopes, tak jak to předvádí dnešní vláda, je na dvě věci.
0/0
6.4.2004 11:48

truelife

Re:
Kdes na takovy kecy prisel????
0/0
6.4.2004 16:20

conoco1

:-)
V letadle se baví Špidla se Sobotkou o těžké finanční situaci nás dole. Sobotka říká: "Otevřu okno a vyhodím 10 tisícovek, ať aspoň 10 lidí má radost!" Špidla na to: "Já vyhodím 20 pětistovek, ať má radost 20 lidí!" Pilot se na ně otočí a povídá: "Já otevřu dveře a vyhodim vas oba, ať mají radost všichni!"
0/0
6.4.2004 10:38

macape

Na ODS platil jedině Zeman
Jedině Zeman uměl držet na uzdě Klause s těmi modrými ptáky, ale doba je už pryč. ODS musí dostat konkurenci v silné ČSSD a malé strany KDU, US, DEU ať jdou někam k ledu. Chce to ale mladé schpné lidi, Zemana nechte už na Vysočině
0/0
6.4.2004 10:15

xvladah

Re:
Zeman kazdej vecer leze na Javorici a vysila tam tajny sifry na Slovensko. Povolava Meciara do zbrane. Sam sem to videl.
0/0
6.4.2004 10:27

Kei

Re:
No jo, nenapravitelnej socan. Tobe uz nestaci ta krize, co ted je?? Porad veris Smudlovi??
0/0
6.4.2004 10:41

Eldrb

Re:
..mladé a schopné lidi říkáš..to máš na mysli mladé a všehoshopné lidi typu Sobotky a Grosse ?
0/0
6.4.2004 14:48

xvladah

Milosek
Copak ma Milosek za lubem? Zrejme chce poslat Spidlice a toho cucaka Grosse do pr*ele. Uz je na case nebo by jsme se mohli jeste dockat zajimavych veci.
 
0/0
6.4.2004 9:53

modrej smoula

Zeman
Nemam toho dedka rad. Ani CSSD nesnasim, ale tento hulvat dokazal jako jediny postavit vladu do haptaku a donutit ty lemply taky neco delat. Ono slusne s nimi neporidite. A ze prohlasoval o novinarich ta nelichotiva sluvka? Ja se mu ani nedivim, polovinu problemu delaji prave oni naprostou a pouhou rektalni alpinistikou partajim. Myslite, ze by tam byl nejaky Sobotka(spis nedelka)? Koblihova baba?..vyrazil by s nima futra. A ze je Spidlifous absolutne nepouzitelny pro zivot je vsem zamestnancum UP JH jasne jiz davno. At zapadne do te sve ruiny na Kozi placek v JH a venuje se filozofii, ale at neotravuje tuto zem.
0/0
6.4.2004 9:44

martixy

Hrozí ještě horší časy
Se Zemanem by ČSSD  šla ještě více doleva, protože  od ČSSD lidé  přecházejí ke komunistům, protože se jim zdá politika ČSSD málo levicová. Případně by se spojil s komunisty a vytvořili by pohodlnou  většinu.
0/0
6.4.2004 9:35

Ackoun

Miloši ...
Byl jste výborný taktik a občas neomalený politik. Jako jeden z mála jste dodržel slovo a odešel. To bylo sympatické. Ale teď Vám radím, obejměte strom a zůstanťe na naší krásné Vysočině !!!
0/0
6.4.2004 9:33

Pind

Miloši, Miloši...
Milošu, měl se Vás rád, spětě!
0/0
6.4.2004 9:27

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.