Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Městská policie

Chci se vrátit k reportáži Odtahy, uvedené v pořadu Černé ovce na ČT1 1.4.2004. Reportáž se zabývala nočními odtahy vozidel, které organizuje Městská policie v Praze. Musím se přiznat, že tento orgán je mi delší dobu trnem v oku. Bydlíme v Imrychově ulici na sídlišti v Praze.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Dr No

K čemu je městská policie?
Městská policie vznikla po roce 1989, když několik podnikavců vycítilo příležitost, vytvořit si teplé místečko. Od té doby se tento parazitický systém neustále zdokonaluje - získává stále větší pravomoci a daří se mu získávat stále větší podíl z veřejných prostředků. Jeho činost se řídí zásadou "jít cestou nejmenšího odporu" - což znamená buzerovat slušné lidi, kteří si to (na rozdíl od lumpů) nechají líbit. Rozdávat botičky, odtahovat auta, pokutovat pejskaře a podobně. Na tuto bohulibou práci mají vybavení, o kterém se normální policii ani nezdá. A tohle všechno si platíme z našich daní.....
0/0
7.4.2004 17:13

vampan

Ozbrojení zločinci
Městská policie jsou podle mě ozbrojení zločinci. Stačí mi mi vizuální kontakt v Praze, kdy je vidím jen při obtěžování občanů, či při páchání přestupků (poznám bezpečně jen ty dopravní). Z různých publicistických pořadů a jiných sdělovácích prostředků se dozvídáme informace, ze kterých zcela jasně vyplývá jejich pohrdání zákonem při šikanování a napadání občanů. Nevidím jediný důvod pro jejich legální existenci a neznám jediný případ, kdy by nezpůsobili škodu, ale naopak někomu pomohli. Jako zločinecká organizace by měli být s okamžitou platností bez náhrady rozpuštěni a bývalí zaměstnanci by měli být stejně jako bývalí estébáci omezeni ve výkonu určitých činností a funkcí podle speciálního zákona. Přeji všem nepoctivým a platné zákony porušujícím příslušníkům městské policie,  aby se jejich život proměnil v nejstrašnější horror, jaký si jen lidská fantazie dokáže představit!!!
0/0
5.4.2004 12:49

Franta7

Policajti
Tak, tak! Nebydlím v Praze ale zkušenosti mám stejné. Každý kriminálník ví že městská policie nemůže občana ani legitimovat. Já to nevěděl. Jediná její práce je dávat botičky, protože to je jediný úkon při kterém nemusí občana legitimovat. Navíc ideální jsou pro ně místa zjména na sídlištích kde chudákovi řidičovi nic nezbývá než zaparkovat alespoň tak aby nikomu nevadil. Ale tam kde je to zakázáno nesmyslnou značkou.
0/0
5.4.2004 12:47

Najdete na iDNES.cz