Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

O sjednocení Kypru rozhodnou referenda

Řečtí, turečtí a kyperští představitelé se v Ženevě nedokázali dohodnout o plánu OSN na sjednocení Kypru. Rozhodli pouze, že konečný plán bude předmětem oddělených referend v obou kyperských komunitách. Na podobě textu se přitom nedohodli. Pouze stanovili termín plebiscitů na 24. dubna.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pinkshadow

Německo
Němci žádají bezpečnost za každou cenu. Jak ukázal průzkum veřejného mínění, téměř 80 procent je pro zavedení přísných kontrol na německých letištích a nádražích. Až 74 procent se vyslovilo pro monitorování veřejných prostranství videokamerami, 61 procent je pro více osobních kontrol v ulicích a na hranicích. Volání zesílit bezpečnostní opatření proti teroru přineslo i zvláštní návrhy typu zřídit jakousi národní ochrannou gardu či zvláštní vazbu pro ty, které nelze vyhostit. Obavy z teroru se promítnou také do připravovaného zákona o přistěhovalectví, který bude ostřejší, než si vláda představovala. Pokud se vláda s opozicí dohodne, zákon bude obsahovat možnost vypovědět bez prodlení osoby podezřelé z jakýchkoli spojitostí s terorismem. Tedy zbavit se jich ještě dříve, než nějaký teroristický čin spáchají.
0/0
1.4.2004 11:22

Baxter

Rozdělení ostrova
má na svědomí Velká Británie, která nechtěla připustit spojení Kypru s Řeckem (před 30ti lety byl Lypr z 90% řecký) v zájmu zachování svého vlivu a svých základen ve středomoří. Tím také umožníla Turecku vyhnání desítek tisíc řeků z poloviny ostrova a násilnou kolonizaci tureckým obyvatelstvem. Kypr by měl být sjednocen s Řeckem a Turkům na ostrově přiznána práva menšiny. K tomu ovšem nedojde, protože pro USA je Turecko cennějším spojencem než Řecko.
0/0
1.4.2004 9:46

Pan_Vojtisek

Re:
zcela spravne.
0/0
1.4.2004 10:44

pinkshadow

západní hodnoty
...Kamil si myslí, že není snadné se smířit s představou, že celé lidstvo nesdílí hodnoty, jakými jsou nedotknutelnost lidského života, svoboda volby a ohled na lidskou důstojnost ...hodnoty teroristů jsou v přímém protikladu k západním hodnotám a mají je nahradit ...liberální západní demokracie by si měly uvědomit, že boj s terorismem je skutečnou válkou a že nelze jen čekat a doufat, že je zlo mine ...EU nezmrazila majetek Hamasu a jeho představitelů ani nepřestala financovat jeho teroristickou činnost ...v rámci mylné politiky Evropa odmítla přiřadit na seznam Hizballáh, organizaci podporující masové vraždění, odpovědnou například za vraždu 85 argentinských civilistů v Buenos Aires v roce 1994 ...postoj Evropy k zemím podporujícím terorismus, jako je Sýrie a Irán, také není zdaleka jednoznačný ...Damašek například podporuje palestinské teroristické organizace, Hizballáh v Libanonu a teroristy v Iráku, a Evropa přesto se Sýrií jedná o asociační dohodě ...hmm...   
0/0
1.4.2004 7:48

Baxter

Re:
Tohle je diskuze o Kypru, tak co sem pleteš nějaký Hamás???
0/0
1.4.2004 9:46

pinkshadow

Re:
0/0
1.4.2004 10:13

Najdete na iDNES.cz