Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

ČT dá stovku i ten, kdo nemá televizi

Vládní strany prosadily ve sněmovně zvýšení koncesionářských poplatků. Za televizi se bude možná už od léta platit místo 75 korun stovka, poplatek za rádio vzroste z 37 na 45 korun. Podle novely by měly za přijímač platit všechny domácnosti, ať už ho vlastní, nebo ne.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Carlos _de_laVeka

K čemu je máme?
Tato otázka je dnes opět stále aktuálnější. Koho vlastně zastupují páni poslanci atd.? Jsou to občané této republiky, či jen osobní zájmy určitých společností a soukromých osob. Podívejte se na ČT, obr neefektivní kolos, k čemu? A to nás ještě čeká zaplatit dluh p. Šťávovi a jeho Diag Human.   Je krásné sledovat jak se starají o naše peníze, prasata!!
0/0
6.4.2004 19:06

Telkontar

K čertu s těma kašparama, jen si předávaj kšefty.
0/0
6.4.2004 16:02

potlepa

ZLEPSIT KVALITU?!?!
Kdyz uz chce CT neco zlepsovat, jak to vsude proklamuje, tak by mohla zacit u toho, ze bude davat vice poradu a vubec filmu v DUALU. Pokud ma cesky divak  zajem o stereozazitek, at se podiva na Novu (...musim se priznat, ze mi prijde, ze i Nova dava predevsim dopoledne vice filmu  v puvodnim zneni...), tam si prijde na sve. A kde jinde ocenit krasu sterea nez u pekneho akcniho filmu:-) Vubec mi nevadi, ze nebudu mit Stereo, ale myslim si, ze i era zlateho ceskeho dabingu jednou konci a proc se nekouknout na bezny film v originale a nemuset byt vzhuru az do pozdni noci a cekat na Filmovy klub....at aspon vic titulkuje
0/0
5.4.2004 13:26

Franta7

Zprivatizoavat !
Zprivatizovat ČT1 a ČT2.. A bude tu opravdová nedotovaná konkurence. A soukromým televizím se pak vyplatí investovat i do Českých pořadů. Teď si jim investovat tolik nevyplatí protože ČT, jejich "konkurent" dostává peníze na výrobu zadarmo.
0/0
5.4.2004 9:03

Modráček

zprivatizovat ČT 1 !
Někteří občané se obávali snahy zprivatizovat  program ČT 2. Souhlasím, je to k ničemu. Měl by se totiž zprivatizovat program ČT 1. Nevím, proč by si měla veřejná televize vydržovat z našich peněz dva kanály, když stejně nic kloudného nevytvoří. Dokonce i ve Spojených státech idiotských  vysílá pouze jeden státní kanál (PBS). A že by následovalo propouštění zaměstnanců České televize? Jsou přece výjimečně schopní a talentovaní. Nebude pro ně problém upíchnout se někde jinde. Reklama by ve veřejné televizi samozřejmě být neměla. Ale ve srovnání s poplatky je to banální problém.
0/0
4.4.2004 16:34

Negrativ

A tabulka prijmu???
A kde mate tabulku prijmu, neboli udaj, kolik % z platu v jednotlivych zemich jde na TV? To uz by asi dopadlo mnohem smutneji nez pouhe vycisleni poplatku v EUR, co.
0/0
3.4.2004 8:51

MMarjanka

Ta tabulilčka je fakt bóóóžíííí
Ještě tam měli napsat výši běžného platu obyčejného občana v eurech - aby to srovnání bylo skutečně k něčemu dobré!!!!!
0/0
3.4.2004 8:21

merrygold

nova+arbitráž
A kdy nám vrátí tu tisícovku, kterou jsme každý, včetně kojenců zaplatili za Novu nebo za pana Železného?
0/0
2.4.2004 19:50

kanola

také něco o ČT
 NEUVĚŘITELNÁ HISTORIE JEDNOHO DOTAZU aneb JACÍ JSOU VLASTNĚ "VEŘEJNOPRÁVNÍ" LIDÉ?... Stala se mi nedávno taková věc - odvážil jsem se zaslat do ČT, konkrétně do redakce Dobrého rána, na avizovaný e-mail, 1 dotaz. Dotaz to byl značně jednoduchý a týkal se právě odvysílaného tématu v tomto ranním pořadu ČT. Žádná odpověď mi nepřišla ani po 1.urgenci(po 4 týdnech), po 2.urgenci(po dalším týdnu)T.Krupková,sekretářka DR,mi napsala, nejprve že můj dotaz okamžitě přeposlala odpovědné redaktorce Markétě Kropáčové a že jí mohu zavolat, poté že tato je v Anglii a že na přeposlaný dotaz jistě odpoví. Na můj dotaz, zda-li je v Anglii již přes měsíc a zda-li nejde o aroganci ČT, když redakce odpovídá až po 5 týdnech a 2.urgenci to začalo: paní sekretářka začala záležitost vymlouvat demagogiemi příp.se i zaplétat do lží a posléze si zřejmě řekla, že nejlepší obrana je útok a místo, aby odpověděla na dotaz, který by udělal ve věci jasno, začala používat afektovaných výrazů..Zábav> né to bylo zvláště dne 2.2.,kdy mi paní sekretářka e-mailem v 11.00 hod. znovu "vysvětlovala",že nemůže za to,že redaktorka Kropáčová ještě neodpověděla a následně odjela do > Anglie a že se tedy mám obrátit přímo na ni - ve 12.23 tedy mj.vysvětluji zpět,že nemám na redaktorku adresu(neboť chci tedy už konečně-po 1,5 měsíci-napsat sám tomu,komu pův.dotaz patřil a když je v Anglii,tak počkám..). Jaké je však překvapení,když "anglická" redaktorka Kropáčová mi ve 12.39 posílá mail,že ona odpověď na můj původní dotaz neví a že se mám zeptat jinde..V tu chvíli mi již nešlo ani o odpověď na můj pův.dotaz(která byla od M.Kropáčové stroze výsměšná),ale spíše o princip - ani ne tak o to,zda-li sekretářka Krupková dopis ihned přeposlala(jak sama tvrdila) a kde tedy 1,5 měsíce ležel..,ale globálně o to, zda-li redakce DR je či není arogantní,neboť nevím, zda-li je normální,aby se divák musel prosit o odpověď
0/0
2.4.2004 16:16

kanola

také něco o ČT(pokrač.)
(která pak odpovědí není..) na 6.pokus.. Dále jsem se tedy začal bavit s jejím nadřízeným I.Rikačevem,vedoucím redakce - ten mi, zase až po urgenci po 10 dnech, odvětil,že s paní sekretářkou je spokojen,že žádná chyba se v jejich redakci snad nestala a z> áležitost tímto považuje za uzavřenou. Když jsem s jeho demagogickou a výsměšnou odpovědí nebyl spokojen a zeptal se ho, kdo je jeho nadřízeným a aby mi sdělil jeho e-mailovou adresu, tak mi poslal adresu,kterou když jsem překopíroval a vložil,tak tato dopisy jaksi nepřijímala.. - po dotazu mi sdělil,že chyba je zřejmě v diakritice..- na apel, že by mohl a měl poslat adresu svého nadřízeného v přesném znění, již nereagoval.. Když se mi tedy podařilo adresu ověřit na informaci ČT a dopis zdárně odeslat, odpověděl mi Karel Novák, šéfredaktor redakce zpravodajství ČT,že se omlouvá za pozdní odpověď redakce DR,ale že paní sekretářka(o svém přímém podřízeném se nezmínil..) je rozhodně ženou na svém místě, a proti mému hodnocení její osoby se "důrazně ohrazuje"...- na apel,zda-li se mů zdá celá záležitost normální a zda-li resp.aby si pozorně a nestranně přečetl celou korespondenci, již neodpověděl.. PODTRŽENO, SEČTENO: Nevím,zda-li nevládne mezi oběma muži a p.sekretářkou nějaký (intimní) vztah,každopádně však určitě nějaká(nepsaná)dohoda,že ruka ruku určitě špinavou nenechá...Taktéž mi není jasné,k čemu vlastně jsou e-mailové adresy ČT-zřejmě jen pro osobní potřebu příp.jen pro vzkazy pochlebovačných diváků....Jak jinak si vysvětlit,že občan-divák se po čtvrt roce nejenže nedobere odpovědi na svou jednoduchou otázku ani jistého zadostiučinění za své absolvované martyrium(celk.16 e-mailů v této věci) s veřejnoprávními lidmi,kteří by měli být takřka naším vzorem,ale naopak jen drzého výsměchu??..Je smutné,že takovéto mediální"vzory" alias "černé ovce" si koncesionářsky platíme a je to smutek zvláštěpak proto,že se takto chovají
0/0
2.4.2004 16:15

kanola

také něco o ČT(dokonč.)
 v době,kdy ČT v parlamentu bojuje za zvýšení této platby,a to různými proklamacemi o hospodárnosti,efektivitě a vstřícnosti vůči "svým" divákům...Jak se asi budou chovat,až budou mít své jisté???.. Kamil Novotný (e-mail: kanola@centrum.cz).
0/0
2.4.2004 16:13

Dr. Fe1

925
0/0
2.4.2004 13:57

Michalll

Bude na ústavním soudu,
aby podobně jako u vojenské služby ve zbrani, našel z důvodu svědomí, náhradní řešení, pokud někdo televizní rpůmysl s omezenou volbou odmítá.
odmítá mít osobní podíl na korupčním systému, směsi zpravodajství a reklam, která už nejde rozlišit natož rozšifrovat. reportér i nevědomky se podřizuje úspěšnosti reklamy, třeba jen politické , skryté, opět neartikulované, atd.
Nezbývá, než osobní postoj. Budou s tím ovšem náklady, s takovou vyjímkou, navrhuji třeba ročně týden práce ve zdravotnictví či domovech důchodců zdarma. Popř. peníze na televizí zneužité a zmanipulované děti, tedy jejich terapii, zejm. ve vězeních pro mladistvé.
Michal, Libčeves, t. 603771186
0/0
2.4.2004 11:24

Vinicius

Technicka kvalita
Malokdo z nas si uvedomuje, ze technicka kvalita vysilani CT je mnohem vetsi nez u ostatnich TV stanic. A zda se mi, ze na CT vysilaji neco malo slusnejsich poradu, NOVA to je pelmel pitomosti a reklam, PRIMA, jiste si kazdy vsiml, ze je to "televize nemeckych detektivek". Snizeni reklamy a zvyseni poplatku je celkem fer. P.S. k technicke kvalite Zkusil nekdy nekdo nahrat neco z komercni televize na Video. Nevysilaji ani VPS a tak mate na pulce kazety reklamy. FUJ
0/0
2.4.2004 10:29

Ron Jeremy

Re: Kvalitka
Jasně, a proto mi doma jde ČT jen mono (mono - to je ono), na rozdíl od všech komerčních televizí. A proto jsou místa, kde ČT nejde chytit (u mých rodičů), ačkoliv komerční stanice ano. Osobně neshledávám jakýkoliv rozdíl v kvalitě obrazu mezi např. ČT - Nova. Ono také na principu vysílání z dob druhé světové války ani moc nejde vylepšit. Je ČT připravena na HDTV vysílání? :-/ Mimochodem, když tak hodnotíš pořady Novy a Primy, proč jsi měl potřebu si z nich něco nahrávat? ;-)
0/0
2.4.2004 11:02

navratil03

Re:
Třeba fotbal, když si Nova koupila práva na Gambrinus ligu. Je hdtv hrdware dostupný větší skupině obyvatel, aby se vyplatily náklady na změnu vysílání, jsou na to připraveny kabelovky a satelitni firmy
0/0
2.4.2004 13:38

Pecaf

Re: Technicka kvalita
1)"Technickou kvalitu" celkem uznavam. Je super ze je radkova synchronizace navazana na mezinarodni casovy etalon, takze si podle ni muzu klidne ridit hodinky (kdyz vim jak), ale myslim, ze neni zrovna k popukani.
2) s absenci VPS u komercnich TV bych si dovolil nesouhlasit - Prima ho vysila uz docela dlouho - na Nove, uznavam, na to jeste neprisli. Takze to bychom meli takovou jednu malou vlastovku. Zbytek stanic nesoudim.
3) Pokud ti reklamy vadej, neni problem je vystrihat, ja to tak delam, kdyz neco chci na kazete nechat.
4) s "pelmelem pitomosti" (jen bez tech reklam) se uz nase mila CT taky obcas tasi (a prijde mi ze cim dal, tim vic )
0/0
2.4.2004 19:17

vamberk

Tak zas je z čeho rozkrádat !
viz studio ČT v Brně - nikdo nemá doklady, zpronevěry zmizí do ztracena......... lze jim jen závidět, co všechno projde tomu nabubřelému spolku lemplů z ČT, kteří řvali o "svobodě slova" ze strachu, aby jim nový ředitel nešlápl na paty. Zkusit tak v každém malém bezvýznamném podniku nemít k něčemu doklady, tak se všechny možné kontrolní instituce vyřádí - ovšem čím větší a drzejší moloch, tím beztrestnější, ČT je skvělým příkladem. Stydím se za poslance, že pro tento zákon, který ze všech přispěvatelů na televizi dělá blbce, zvedli ruku !
0/0
2.4.2004 3:16

Milan44

KTneboli ČT
KT-komunistická televize banda nenažranejch budiš ničemů , a rádoby umělců, samej kamarádíček ....hlavně když platí........
0/0
2.4.2004 2:01

navratil03

Re:
 a soudě podle tabulky to je i televize Německá, Francouzská, Holandská, Slovenská (ta stojí koncesionáře ještě více), Maďarská atd.
0/0
2.4.2004 9:08

menesis

Hledám
lidi pro hromadnou žalobu na českou republiku pro nesmyslné zvedání daní
0/0
1.4.2004 22:31

old fashioned Vince

Hlupáci z iYesterDADAy,
já paltím měsíčně €19.50 a nikoli €193,80, co dementně v článku blábolíte
0/0
1.4.2004 19:25

navratil03

Re:
Try again Sparky, ta cena je za rok nikoliv za mesic. A jestli si z Nemecka tak pri 19.50 x 12 = 234, tak ze ti to v clanku zlevnili. Dik za info.
0/0
1.4.2004 20:17

Isbjoerna

Re:
, Nemecko: 16,15 € mesicne.
0/0
1.4.2004 20:26

navratil03

Re:
tak to nevím odkud by mohl OFV být citoval cenu z Německa
0/0
2.4.2004 8:58

Isbjoerna

Re:
To take nevim, ale vim, kolik platim v Nemecku, a ty se tam take muzes podivat
 
Seit dem 1. Januar 2001 beträgt die Rundfunkgebühr für 
  • Radio: € 5,32 (DM 10,40)
  • Fernsehen: € 16,15 (DM 31,58)
  • Radio und Fernsehen: € 16,15 (DM 31,58)
 
0/0
2.4.2004 10:17

navratil03

Re:
dík za info, takže to má idnes správně 193,80 za rok. Jak jsem psal nevím odkud může oldFashionedVince být, ale každopádně si plete měsíční poplatky s ročními
0/0
2.4.2004 13:24

Skinner

Darmožrouti z ČT
Co podnikat, shánět zákazníky - to je na nic.  Politicky protlačit své zájmy tak, že Vám musí dávat peníze každý, a´t chce nebo nechce. To je byznys !   Když se podívám na ty vzbouřené ničemy z ČT, chce se mi zvracet. Ať žije NOVA !
0/0
1.4.2004 18:38

Kereme

No, ....
To s tím každým je samozřejmě nesmysl, to nedomysleli. Ale - z evropských televizí je v ČT nejmíň reklamy (krom Finska...) a platí se nejmíň. Ty Vaši vzbouření ničemové protestovali kvůli něčemu jinému a když srovnáváte ĆT s Novou, je vidno, že Vám úplně schází soudnost. Jako byste chtěl srovnávat hrocha s jabloní.
0/0
1.4.2004 22:53

Post

Re: Jsi obyčejný dement!!!!!
Re: Jsi obyčejný dement!!!!!
0/0
2.4.2004 1:23

Milan44

Re:
dement si ty Pryč s ČT podpálit a vyplenit a vyžírky rozehnat!!!!
0/0
2.4.2004 1:44

PavelPo

Re:
jenom debil se může rozčilovat kvůli 25,- korunám, zatímco jinde tečou miliony - a nikomu to nevadí :-) . Je to úsměvné...
0/0
5.4.2004 14:34

con.

Chtělo by to přijmout zákon,
že navrátil03 může napsat pouze jeden příspěvek denně.Podle toho,jak bojuje za ČT,musel kdysi pracovat jako rudý komisař:Tupý,ale zapálený
0/0
1.4.2004 15:24

navratil03

Re:
Práve naopak dostal jsem 18mesícu za nezákonné opuštení republiky (v neprítomnosti), jsem registrovaný republikán (US) a mám mnohem konzervativnejší názory než se mi tu pripisuje.  Ale jelikož jsem zažil svet bez verejnoprávní televize, tak mohu srovnávat a budu porád tvrdit, nevíte co chcete znicit, CT je moc dobrej a levnej "deal" tak si ho važte.
0/0
1.4.2004 18:19

Ron Jeremy

Re: Republikán
Vybavil se mi jeden vtip z USA, jak matka říká: "Ať je můj syn třeba homosexuál, hlavně ať není republikán!"
0/0
1.4.2004 21:52

Transalp

Re:
"Pepicku, copak dela Tvuj tatinek ?" pta se ucitelka. Pepicek se strasne stydi ale odpovi: "Tatinek prijde kazde rano do prace, vybere si jednoho z kolegu, ohne ho pres zidli ktera stoji v hale pred recepci spolecnosti, namaze mu zadnici kremem a radne se do neho zabori a tak az do vecera." Po vyucovani pani ucitelce vysvetluje: "Ja jsem se stydel pred tridou rict, ze pracuje v predsednictvu Republikanske strany".
0/0
1.4.2004 22:31

navratil03

Re:
tenhle vtip je ještě deb.lnější.
0/0
2.4.2004 9:09

navratil03

Re:
To moc velký smysl nedává
0/0
2.4.2004 8:57

Ron Jeremy

Re: Republikán
Když vidím současného prezidenta USA, tak mi to smysl dává.
0/0
2.4.2004 10:08

navratil03

Re:
přestože jsem ho nevolil, byl jsem rád po 9/11 že tam je
0/0
2.4.2004 13:20

navratil03

Bučící lůza
To je pořád dokola debata o maličkostech a velké problémy se neřeší.  Za to tu máme dost výroků na ůrovní nacistických bojůvek (na lucerny, do Vltavy, vypráskat). Takovéto stádečko není těžké ukočirovat pár populistických hesel, pár slibů, poštvat je na ty nejvíce zranitelné a je to.  Když tu ČT nebude dostanou to z vás soukromé televize tak či onak, protože oni konkurenci nemají, a to je přátelé základ jakéhokoliv pro spotřebitele výhodného systému. Pokud tu nebude dalších 5 až 10 TV programů pak jste dali Nově a Primě monopol. Úroveň programů půjde do pr.ele.
0/0
1.4.2004 14:47

Franta7

Re:
Tak prodáme i ČT1 a ČT2 a monopol Nova s primou tu nebude. Naopak tu bude opravdová nedotovaná konkurence. A soukromým televizím se pak vyplatí investovat i do Českých pořadů. Teď si jim investovat nevyplatí protože jejich "konkurent" dostává peníze na výrobu zadarmo.
0/0
1.4.2004 14:52

navratil03

Re:
Tvoje naivita je až roztomilá.
0/0
1.4.2004 14:55

Franta7

Re:
konečně ti dochází argujmenty :-) Co vymyslíš?
0/0
1.4.2004 14:59

navratil03

Re:
Já nevím jak ti mám vysvětlit, že do některých věci se z obchodního hlediska nevyplatí investovat. To si může dovolit jen ten, kdo na zisk nehledí. ale i tyto věci mají svou společenskou důležitost.
0/0
1.4.2004 15:15

RDP

Re:
A kdo tu společenskou důležitost určí ? :-) A co to vůbec je ? Pro každého je snad důležité něco jiného. To mi jako nařizujete, že pro mne je ČT důležitá, a tak ji musím platit ? Nebo že je důležitá pro Vás, a tak ji mám platit Vám ? To se za takový stádní názor ani trošku nestydíte ? Ve jménu jakési důležitosti okrádat lidi o peníze ... ty prachy jsou důležitý především pro příživníky v ČT a pro stádo, které si z ní dělá svou hlásnou troubu.
0/0
1.4.2004 15:21

navratil03

Re:
tak z jiného soudku, vezmi si dopravu, mestská doprava by si na sebe nikdy nevydelala, musí být dotována i temi kterí ji nepoužívají, má svou spolecenskou duležitost. Možná že i ty ji nepoužíváš a presto na ni prispíváš.
0/0
1.4.2004 18:18

RDP

Re:
Tak Ty chceš mých 1200 kč ročně aby ses mohl dívat na ČT ?
Proč by po privatizaci ČT ze mě nějaká NOVA dostala víc ? Naopak, dostala by méně, jelikož by na reklamním trhu byla větší konkurence.
Toto ale příživník nikdy nepochopí, že jo ? Jak snadno se kamarádšofty dostaneme k penězům. Nařídíme všeobecnou televizní daň pro dobro všech ... miluju komunisty a podobné zjevy, co mne neustále okrádají o peníze ve jménu všeobecného blaha.
Proč jsou jen ti příživníci tak hloupí ? Protože ten kdo se musí živit vlastní hlavou a vlastníma rukama by pošel hlady, kdežto ten kdo dostane peníze ze zákona, tak si píská a ještě si hraje na nějaké dobrotisko. 
 
0/0
1.4.2004 14:56

navratil03

Re:
Už musím jít běž se na Kavky podívat, ať vidíš kdo z tebe bohatne možná si poopravíš názor, možná ne. Z vlastní zkušenosti Ti mohu jen říci, že mít něco jako ČT je velikánská výhoda, ale to bys pochopil jen kdyby si jí neměl. V USA taková televize není, je tam jen Public television, která je z největší části financována dary jednotlivců nebo skupin (firem, spol.skupin) a vybírá se každé čtvrtletí. Ta ovšem nemá takové možnosti jako naše ČT. A důsledek NBC si koupilo práva na vysílání Olympijských her, tak že se z nich stala přehlídka úspěchů USA a reklam sponzorů, hokej z Nagana byl na West Coast vysílán až ze záznamu, aby se mohly vysílat předem nasmlouvané programy, přestože na East Coast je dávaly živě (díky časovému posunu už měli ty blbosti odvysílané), přenos sjezdového lyžování je první tři startující, reklama, medailon šestého, závodníci 6 až 9, reklama, opět medailon 3 závodníci, reklama a ještě jedno 3 reklama, pak úpár US hochů a konec, mezitím vynechají 3-4 závodníky. Při Olympiádách má ČR smůlu že abecedně vychází do reklamního bloku a tak jsem je nastupovat nikdy neviděl. Prostě lahůdka.
0/0
1.4.2004 15:12

Ron Jeremy

Re: Bučící lůza
Bučící lůza - to je to, co si ČT myslí o lidech, od kterých chce peníze. Lůzo, plať, ať my se tu můžem za tvoje prachy realizovat. A platba ČT rozhodně není maličkost. Přebujelost a nenažranost ČT už přesáhla únosnou mez, kvalita, kterou produkuje, je zcela neúměrná spotřebovaným prostředkům. Chcete víc? Napřed si zameťte před vlastním prahem, zatočte s korupcí, zefektivněte a zkvalitněte svoji práci, vyházejte budižkničemy, zrušte zbytečné a nesouvisející aktivity. Pak můžete zkusit obhájit zvýšení poplatku, a hlavně co za peníze navíc nabídnete. Pokud nabízíte, že se nezhoršíte - pro mě za mě, přestaňte vysílat. Budete scházet málokomu.
0/0
1.4.2004 21:49

Najdete na iDNES.cz