Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zákon o potratech se nesměl narodit

Poslanci se v drtivé většině odmítli zabývat zákonem o zákazu potratů. Udělali chybu, přestože návrh, který předložilo osm lidovců v čele s Jiřím Karasem a Petrem Plevou z ODS, není dobrý. Nejprve tedy k tomu, proč je návrh špatný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

VL

Potraty a vraždění.
V roce 1990 jsem se dostal do Chorvatska. Všude samé plakáty a bilboardy proti vyvražďování chorvatského národa - rozuměj proti potratům. Za pár měsíců stejní lidé začali opravdové vzájemné vyvražďování. Vždycky, když čtu agitaci odpůrců potratů, si na to musím vzpomenout.
0/0
31.3.2004 14:31

VL

Těch peněz ...
Takový slavný porodník býval z nejbohatších lidí. Všichni o něm věděli, z čeho zbohatl, ale každý ho někdy mohl potřebovat. Tak ho přece neudá.
0/0
31.3.2004 14:26

Kolokol

Jsou děti pouze kus?
V jedné zásadní věci s M. Komárkem nesouhlasím. Píše: "Nejen naše, ale každá relativně bohatá země si dnes může dovolit, aby nechala žít všechny počaté děti".
Bohužel toto je názor, který degraduje každé narozené dítě na pouhý živý "kus". Samozřejmě, že není problém pro společnost všechny narozené děti uživit a obléknout. Ale v tom přeci není problém!  Právě v podobném myšlení spatřuji u většiny zastánců zákazu a kriminalizace potratů ono pokrytectví. Úmyslně nepoužívám slovo "odpůrci", protože odpůrcem potratů je asi většina, pouze někteří chtějí řešit tento problém zákazem a kriminalizací účastněných. Tito lidé často vycházejí z předpokladu, že většina žen jde na potrat z jakési pohodlnosti nebo z přízemních důvodů, že nemají byt, či by si zničily kariéru, atd. Ale tak to není. Neznám přesné statistiky, ale část žen které jdou na potrat jsou prostě ženy z určité společenské vrstvy, na které žádné apely nebudou platit. Co tedy takové prostitutky z E55?? Bude na ně pan Karas apelovat, že se musejí o děti starat a mít je rády? Ne, on je pouze morální a ostatní je věc někoho jiného.
 
0/0
31.3.2004 10:40

VL

Re:
A to by v tom byl čert, aby se ten zákon neprosadil. Přece takový kšeft nikdo nemůže nechat jen tak! Potrat u slavného porodníka stával 10 000 Kč  (předválečných). Potrat u andělíčkářky holt vyšel levněji, kolik obyčejných ženských přitom umřelo, je panu Karasovi jedno.
0/0
31.3.2004 14:23

jarda1

Tak se mi zdá
Tak se mi zdá, že se pan Komárek před napsáním tohoto článku ožral jako doga. Jinak by takové nesmysly nemohl vyplodit.
0/0
31.3.2004 10:07

YFNA

Re:
naopak, poprve mam dojem, ze se komarek pred napsanim clanku neozral jako doga !
0/0
1.4.2004 21:13

MaverikOne

Souhlas
Musím souhlasit s panem Komárkem, má naprosto pravdu a je těžko srovnatelná autosedačka s potratem, kterou zodpovědní a ti co mají možnost mají a co se toho týče tak nechtějí zrušení autosedaček ale pouze u lidí kterí mají čtyři a více dětí, ono se to chce někam podívat na názory druhých než je komentuji a to že se to zamítlo celé není chyba zrovna těchto poslanů, jinak co si pamatuji tak podle statistik většina žen která potrat absolvovala by ho opakovat normálně nechtěla a dost jich to dělá z donucení právě od mužů, ono by to zároveň jak jinde bylo řečeno chtělo koplexní výchovu právě třeba nejenom tzv. silnějšího pohlaví.. a těhotenství není jenom záležitost žen i když máte právo nosit děti v těle je to záležitostí obou rodičů, nebo spíš mělo by být.
0/0
31.3.2004 7:28

Sady

Bez vyjádření matek
Ano všichni vedou bořlivé diskuze a zamyšlení , že pane Komárek a páni poslanci, ale ještě jsem nikde nečetl nebo neslyšel vyjádření přímo zainteresovaných!!!!! Čili žen, matek! Nechápu, jak o tom mohou rozhodovat Ti , co vživotě nerodili a nenosili 9 mesíců v sobě plod..... Mluvíte o něčem, s čím nemáte vůbec zkušenosti. Pouze s početím..... Ale to je asi tak vše. Bežte tedy všichni do pr... a nechte ať se k tomu vyjádří ženy, Ty mají k tomu doopravdy co říct.
0/0
31.3.2004 7:17

novotnyjaro

Potraty@autosedačky
Lidovečtí poslanci v čele s Karasem mají plné huby vraždění nenarozených dětí! Ti stejní poslanci se podílejí na vraždění dětské populace tím,že z jejich rodinnných důvodů prosadili do zákona nepovinost používání dětských sedaček (kromě dálnice) v silničním provoze.Co na to říká jejich církevní cítění?
0/0
31.3.2004 2:10

Najdete na iDNES.cz