Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Znalci mají zjistit, jestli zabíjeli psi

Kriminalisté mají výsledky pitvy muže, který byl v neděli nalezen mrtvý u statku v Nížebohách na Litoměřicku. Potvrdila, že to byla násilná smrt. Teprve až znalci ale odpoví na otázku, jestli muže skutečně zabili psi ze sousedství.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

veles

A kdo ho asi pokousal
Kocouři?
0/0
30.3.2004 22:12

Sam1

To je zase článek!
Znalci? Všichni jsou tady "znalci". I autor tohoto článku. Pomiňme, že logo "převzal" ze serveru pro chovatele pitbulteriérů. A toto logo je chráněno autorským zákonem. Mnohem závažnější je fakt, že vůbec nešlo o pitbulteriéry, ale o křížence Stafordů. Což již včera potvrdila televize.  
Piti nejsou smečkoví, takže ve "trojce" by se brzy pustili do sebe navzájem.  
Další "zajímavostí" je uvedených 30 pokousání za den. Jde o blábol. Statistiky hovoří o řádově zcela jiných číslech a velmi matoucí. Asi pomilionkráte jsme svědky manipulace se statistikami.
1)Nejde vždy o pokousání (započítávají se i nevinné škrábance při hře nebo zásahy policejních psů)
2)cca 98% uváděných "pokousání" jde na vrub nebezpečných "bojových" jezevčíků, kokrů, kříženců apod. s většinou minimálními následky.
Takto lze pokračovat dosti dlouho. Podobné případy jsou jistě tragické, ale manipulace, zamlžování a zneužívání nevědomosti čtenářů nebo diváků výborně využívají psobijci typu Šojdrové. Nezbývá než doufat, že ji postihne stejný osud jako exposlance Kořistku, totiž že již nebude zvolena.
Mediální histerie jim jen vyhovuje a paní poslankyně se vždy vytasí se svým zákonem(ta ženská ho připravuje už snad 3 roky), když k něčemu podobnému dojde. Faktem je , že pokud se do incidentu dostane německý ovčák nebo jiná rasa, tak to není to pravé ořechové. Nezbývá , než si počkat na další aférku s pitbulteriérem. Co na tom, že o pitbula vůbec nešlo a že ještě nebylo ukončeno vyšetřování a tedy se průkazně neví co se vlastně stalo. Šojdrová v tom prostě má jasno!
Účel světí prostředky a zviditelnění se je pro některé politiky, tak lákavé.    
0/0
30.3.2004 18:47

karl80

Re:
Klidně ať si podobnym stylem manipulujou dál, aby se veřejnost a naši zákonodárci probrali a bojový plemena psů nemohli chovat pitomci, který se o ně neuměj postarat. Protože je smutný, že takovýhle plemena může mit každej idiot, kterej se o takovýho psa absolutně neumí postarat a kolikrát sám neví, jak se k němu chovat.
0/0
30.3.2004 19:24

RIWAL

Re:
Z kynologického pohledu žádná "bojová plemena" NEEXISTUJÍ - už to konečně pochopte a neopakujte pořád tu pitomost.
0/0
31.3.2004 7:09

leonel

Re: !!!
    Nepomlouvejte jezevčíky  nemůžou se bránit
0/0
30.3.2004 21:40

nejakejmeno

Re:
Kdyby ještě žil náš jezevčík Tomáš, tak by Ti ukázal, jak se jezevčíci nemůžou bránit. Nestačil bys zdrhat. Uměl si sakra zjednat respekt i u vlčáka, staffordšíra a jihoruského ovčáka. Jezevčíci rulez - krátké nohy, dlouhé zuby, útok geparda. Divil by ses.
0/0
31.3.2004 7:28

Lamin01

Re: tak tak
Přesně , neznám nebezpečnější žraloky než jsou jezevčíci, rodině jsme jich měli 5 a každý i když poslouchal na slovo, jakmile se jednalo o jeho žrádlo tak pokousal každého.
A mému pitbulovi kdokoliv sebere něco z misky nebo z tlamy a ten se jen smutně podívá jestli by to nedostal zpět, , prostě kliďas.
Jezevcovi šlápnete na packu a sundáte ho za půl hodiny až na chirurgii a pitbull se vám ještě omluví  (Teda aspoň ten náš).
0/0
31.3.2004 9:44

nejakejmeno

Re:
Tak to máte slušně vychovaného pita. Náš stafford jakýkoliv přišlápnutý ocásek či tlapku automaticky spojuje s nárokem na odškodnění piškotem. Někdy ho podezírám že se nám pod nohama pořád motá naději, že dojde k úhoně. Jinak postřeh s jezevčíkem a jídlem je přesný. Byl to v jádru pohodový pes, ale jakmile šlo o žrádo, byl hodně nekompromisní.
0/0
31.3.2004 15:15

Najdete na iDNES.cz