Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vláda kvůli Sazce možná změní zákon

Šéf mocné loterijní společnosti Sazka Aleš Hušák vytáhl ve sporu s vládou novou zbraň. Říká, že nebude ze sportovních utkání v nově postavené Sazka Areně platit státu devatenáctiprocentní daň ze vstupného, kterou vláda nedávno prosadila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Cocotus_Interruptus

Tahni!!!
Nechapu, proc by firma, ktera ma v cele tohohle STBackyho zmetka, mela mit statem garantovan monopol na loterie!!! Pryc s Husakem a zlodejskymi manyry Sazky!!!
0/0
31.3.2004 17:41

AlienDUDE

Re:
ceska republika je ucebnicovym prikladem kde stat je ciste organizovany zlocin, obcas se mezi sebou soudruzi nepohodnou, ale stbaci jsou vsichni..
0/0
31.3.2004 23:38

Densemann

Vláda jednala správně
Vláda jednala správně. Odhadla, že Sazka halu dostaví. A stojí hala? Stojí.
0/0
31.3.2004 16:09

AlienDUDE

Re:
hala stoji to je v poradne, vlada at tahne a husek taky
0/0
31.3.2004 23:39

AlienDUDE

Re:
a cela sazka s nim , ct a vsichni co maji problem smirit se s tim ze komunismus nefunguje
0/0
31.3.2004 23:40

martixy

Kocourkov
Jak je možné, že estébák, který vládne státem zvýhodněnému monopolu,  si nechává dělat pamětní desky?
0/0
31.3.2004 12:11

Zwerg

Monopol Sazky
Jak je vlastně možné, že má Sazka státem garantovaný monopol ? Co na to Antimonopolní úřad ?
0/0
31.3.2004 10:41

Burroughs

Monol sazky
Sazka provozuje státem garantovanou a licencovanou loterijní činnost. A má i obrovské daňové úlevy. A v podstatě pod kontrolou celý trh, jako každý monopol v jiné oblasti. Sazka, a.s. je dokonalý učebnicový případ monopolu. Který by neměl existovat, protože nedovoluje konkureční prostředí a tím nabourává fungování trhu. Ptal jste se proč je Sazka státem tolerovaný monopol. Odpověď je jednoduchá, protože Sazka je polostátní firma a veškeré výnosy, kromě výdajů na sebe a mírného rozvoje řekněmě, vracet zpět státu -do SPORTU. Protó nemusí téměř platit daně, jako každý jiný soukromý subjekt. Jejímy přímímy akcionáři jsou sportovní kluby. -To jsou její majitelé. Ale zřizovatelem, statutárním orgánem a garantem těchto klubů je stát, v zastoupení Ministerstva školství a tělovýchovy. Je docela hloupé, když ředitelům těch sportovních klubů -které by mohly ze Sazky mít několikanásobně výše, stačí zavřít huby nějakými 60 tisíci měsíci, aby pak řekli, že fungování Sazky je v pořádku, že jsou maximálně spokojeni s jejím generálním ředitelem -STB sviní Hušákem- a že opravdu nevidí důvod ho odvolat, a diví se, co do toho zasahuje státní úředník -Ministrině školství. To je trochu žalostné jejich cena je opravdu nízká.
0/0
31.3.2004 12:47

Kereme

Hušáka odvolejte
Odvolejte toho muže nekalých ekonomických praktik. Nechci, aby ve státní firmě byl někdo, kdo se chová tímto způsobem. Rene Weber, Praha
0/0
31.3.2004 9:33

jirji

pokud to nejde bez následků
tím myslím kombinovat dvě ceny,tak pokud bude jen koncert za 150kč a k tomu zadarmo zápas hokeje tak je to snad nepostihnutelné ne??
0/0
31.3.2004 9:19

kutlak

OStuda
No co dodat....
To že je Sazka monopol je pravda...ale na druhou stranu pravda je, že kdyby Sazka nebyla tak jsme zase měli ostudu po celém Světě, protože by hala nebyla a nebylo by MS...
Naše vláda by měla zalést a šoupat nohama, protože sport ( hokej, fotbal, atletika a další ) je jediný co dělá ČR dobré jméno po celém světě....Naši politici to rozhodně nejsou... A to co udělali, tak je problem nejen pro velké kluby a nebo pro např. "Sazka Arenu" ta si s tím poradí, ale vůbec si neuvědomují, že tímhle dali další hřebíček do rakve malým klubům..kde chodí na zápas 100 fanoušků a to co se vybere na vstupném a každá stovka kterou vyberou je pro ně dobrá..třeba na dopravu na další zápas....Kdyby alespoň z těch vybraných danní, koupili každému klubu pro děcka jednu pucku, aby měli děti do čeho kopat...
 
0/0
31.3.2004 8:43

Olgo

Re:
Hušák není jediný, kdo by takový projekt zvládnul a on ho zvládnul hlavně tak, aby se přitom co nejvíce obohatil, o sport mu vůbec nejde vy blázínkové.
0/0
31.3.2004 10:08

Burroughs

Svině Hušák
Jsem rád rád, že aspoň někdo reálně ohodnotil situaci. Sazka má primárně ze své podstaty sponzorovat sport- kvůli tomu byla založena, kvůli tomu jsou její majitelé sportovní kluby a kvůli tomu by také šéf resortu Ministerstva školství a tělovýchovy měl mít páky na její odvolání. Sazka, a.s. tu není z toho důvodu, aby zakomplexovanému fízlovi zajištovala nadstandartní ohodnocení. Pohybující se nad 1mil. CZK měsíčně. A několikrát do roka odměny pro všechny členy představenstva a dozorčí rady (jejichž výše je schválena jemi samotnými), které se drží standartně na úrovni několikanásobku měsíčního platu. A přesto všechno, nebo právě proto ještě ke všemu několikrát Sazku, a.s. svině Hušák tuneloval. Ať už se to týká nepřímého, prostřednictvím redundatního subjektu odkoupení pozemků, na níchž budova Sazky stojí. Nebo kauzy a "obchodů" se soudruhem, blbečkem, Ulčákem.
0/0
31.3.2004 12:32

kutlak

Re:
S tím souhlasím, nechtěl jsem nějak hájit Sazku...taky se mi nelíbí jak funguje..že je to firma, která má daňové výhody a podobně...
0/0
31.3.2004 13:48

Densemann

Kez by si teroristi
vybrali Sazka - halu. Bylo by po hadkach.
0/0
30.3.2004 21:54

Modráček

Tentokrát trefa!
Pana Hušáka nesnáším jako mor.Takový monopol, jaký má u nás Sazka, skutečně nemá obdoby. Telecom může jen zelenat závistí. Nicméně tentokrát bych té svini dal za pravdu. Pokud se stát rozhodl bezostyšně kořistit kde se dá, tak si prostě koleduje o podobný podtrh, jaký navrhuje ten zm.d.
0/0
30.3.2004 19:12

HARAKIRI

jsem tu
242.... hurá!!!
0/0
30.3.2004 17:50

zab1

Pro Olgo
Pane, to,co tu píšete nemělo být v příspěvku ,ale v článku samotném. Potom by tu ubylo asi 180 ohlasů těch, co považují Hušáka a celou jeho bandu za za vzor podnikatelského ducha. Jestli ho někdo konečně klepne přes pracky, najde se tu samozřejmě mnoho těch, co z něj budou dělat mučedníka. Ale snad jich bude míň a některým konečně něco došlo.
0/0
30.3.2004 12:54

habit

Re:
, Myslim, ze clanku ani vetsine diskutujicich neslo o to delat z nekoho mucednika. Slo o to, ze Husak ukazal na jednu z mnoha der v zakonech, ktere vlada pripravuje v takovem mnozstvi (a v neprimo umerne kvalite), ze ji nezbyva cas na praci. A Husak jen rekl, jak je mozno v te dzungli paragrafu jednoduse proklickovat.
0/0
30.3.2004 13:17

JP007

Re:
Tak ještě jednou. To není díra v zákoně. To prostě podle současného znění § 2 odst. 7 zák. č. 337/1992 Sb. nejde bez následků!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
30.3.2004 13:57

habit

Re:
, ...tak proc ho chce vlada honem presivat?
0/0
30.3.2004 15:10

JP007

Re:
Protože vláda za prvé vlastní osobní zkušenosti s daňovým řízením nemá a tudíš neví, že podobné úchylárny nejsou ničím novým a že se s nimi finanční úřady povětšinou dokáží hravě vypořádat, za druhé ono  daňové řízení vyžaduje určité úsilí, které musí kontrolní pracovníci vyvinout na vedení důkazního řízení a tak je účelnější upravit znění zákona tak, aby důkazní řízení bylo zcela triviální záležitostí a za třetí, protože se to vládě vyloženě hodí. Každé zrušení daňové výhody bylo odůvodněno vždy jejím zneužíváním. To se vždy objevil jeden nebo více kreténů, kteří veskrze dobrou věc začali zneužívat ke svému obohacení. Tento kretén to do světa hlásá ještě dříve, než je příslušné ustanovení schváleno. Ačkoliv je dnes možné takové jednání postihnout po provedeném dokazování, je vyloženě chytré řečí samolibého hlupáka využít k zavedení další restrikce. Prostě každý zákon může být velice jednoduchý. Zavede se jednoduchý a jasný systém, bez jediné výjimky a zvýhodnění. Ten nebude možné zneužívat. Opravdu to složité není, ale některé subjekty to možná bude stát existenci.
0/0
30.3.2004 17:09

dusza

socani?!
Vlada by mela zbalit  Spidlina a jit uz do prdele Jeto nejhorsi vlada kterou mame : Uz ji mame dost , Bolsevici , jeste zacnou zavirat lidi pryc , s bolsevyky??!!
0/0
30.3.2004 12:02

Olgo

4
POZEMKY KOLEM SAZKY
 
Přejděme ale ke konkrétnímu pozemku kolem budovy Sazky. Bez užívání těchto pozemků ve vlastnictví společnosti CinemArt, a.s. (dříve Lucernafilm, a.s.) obsazené velice renomovanými osobnostmi uměleckého, podnikatelsko-privatisačního, ESTÉBÁCKÉHO a politického světa, by se museli zaměstnanci Sazky dostávat do budovy helikoptérou. Přesto je Sazka nekoupila. Ta napřed navýšila základní jmění akciové společnosti Dali Real o 34 miliony a stává se tak majitelem 97 % akcií. A za ty peníze kupuje Dali Real pozemky. Zbytek akcií Dali Real Sazka kupuje za 27 milionů. Takže pozemky stojí Sazku celkem 61 milionů. Proč nekoupila pozemek rovnou za 34 miliony? Ušetřila by 27milionů.
 
Josef Prouza, zástupce Sazka, a.s.: „Akciové společnosti Sazka nebyla taková nabídka nikdy učiněna. Sazka kupovala od společnosti Dali Real, která měla na pozemky od CinemArtu exkluzivní právo.“
Jan Jíra, člen představenstva výše uvedené „exkluzivní“ společnosti CinemArt: „Se Sazkou jsme byli spojeni delší dobu, poněvadž v souvislosti se stavbou jejich domu. Na tom pozemku Sazka postavila tu svoji honosnou budovu, tak jsme jim ho nabízeli k prodeji a oni tu naši cenu odmítli, tu nabídku.“
Aleš Hušák: „My jsme nakupovali od CinemArtu ty pozemky v té hodnotě 61 milionů korun za 1 660 korun za metr.“
Jan Jíra: „Jestliže Sazka o to měla zájem, tak věděla, čí to je. To bezesporu museli vědět. Stačil jeden telefon, jedna návštěva a říci: Prosím vás, my bychom měli o celý ten pozemek zájem dneska.“
Byl to výhodný obchod?
 
Hušák: „Já myslím, že velice.“
0/0
30.3.2004 11:27

JP007

Re:
.
0/0
30.3.2004 12:39

Olgo

3
Na drtivé většině obchodů na finančním a kapitálovém trhu, stejně jako v obchodě s akciemi České spořitelny, se podílí především firma Atlanta Save, kterou ovládá komunistický velkokapitalista Martin Ulčák, v dobách sovětské okupace nomenklaturní kádr a předseda ÚV SSM. Sazka, jak se zmiňují i Hospodářské noviny, byla pro Atlantu v podstatě bankou. Tekly mezi nimi někdy až stamilionové částky v průběhu jediného dne.
Aleš Hušák: „Za těch několik let, co děláme obchody na kapitálových trzích, jsme udělali tisíce obchodů a ten zisk se pohybuje vysoko přes 400 milionů.“
Miroslav Svoboda, někdejší předseda představenstva pověřený řízením Sazky, a.s.: „Nepovažuji za správné, aby Sazka vůbec v tomto rozsahu na kapitálových trzích, ať už přímo nebo zprostředkovaně operovala prostě proto, protože byla zřízena k úplně jinému účelu a já tvrdím, že kdyby ten úplně jiný účel naplnila, tak by ty výnosy z provozování těch nových systémů už podstatným způsobem převyšovaly zisky, které může Sazka získávat z jakýchkoliv kapitálových operací.“
Václav Sládek, ekonom: „V situaci, kdy porovnáním výnosnosti vložené koruny či tisícikoruny jako kapitálu do loterijní činnosti po několik posledních let klesá, měla by akcionáře a nejen akcionáře zajímat otázka, proč se tak děje. Přestala loterijní činnost být tak výnosná?“
0/0
30.3.2004 11:25

Olgo

2
Soudruh Hušák si už zřejmě nepamatuje na materiál pro zasedání dozorčí rady Sazky, který sám předkládal a podle kterého obchody s akciemi v letech 1995-1996 byly pro Sazku celkově ztrátové a tento konkrétní obchod nejztrátovější. Jinak vrcholné orgány Sazky jsou přímo prošpikovány jistě vysoce kvalifikovanými spolupracovníky komunistické StB všech kategorií s platy kolem 100 000, - Kč měsíčně…
Radka Procházková, mluvčí Komise pro cenné papíry: „Tato transakce byla už ze strany komise prošetřena a v květnu 2000 jsme podali trestní oznámení na podezření ze spáchání trestného činu podvodu a porušení povinnosti při správě cizího majetku kriminální službě.“
Aleš Hušák: „My jsme rádi, že to dostala policie, protože jsme rádi, aby to bylo vyšetřeno velmi poctivě.“
A policie vyšetřovala tak poctivě, až obvinila samotného JUDr.Aleše Hušáka a další čtyři osoby.
0/0
30.3.2004 11:23

Olgo

1
Jak získala Sazka do svých rukou pozemky okolo své budovy ? Někteří svědci, ale i okolnosti vypovídají o tom, že šlo o tunelování Sazky, za kterým stál její generální ředitel. Sazka, jejímž jediným úkolem je finančně podporovat sport, věnovala statisíce až miliony korun do inzerátů a reklam v rámci kampaně proti České televizi a jejím informacím, např. o obchodu Sazky s akciemi České spořitelny
0/0
30.3.2004 11:22

Olgo

juj
< align=justify> JUDr.Aleš Hušák, dvojnásobný agent komunistické St (krycí jména „Chapman“ a „Krakonoš“) a generální ředitel Sazka, a.s. s platem přes 1 milion Kč měsíčně (30.10.2000): „K těmto otázkám mají hovořit ti, kdo rozumí těmto obchodům a ne ekonomičtí prosťáčkové z Klekánice. Tak je třeba prostě je nazvat hned a přímo. Takových obchodů Sazka udělala mnoho, desítky, ne-li stovky.“ < align=justify>
0/0
30.3.2004 11:20

jirji

ZAČÍNÁM PODNIKAT
pořád jsem si říkal jak vlastně vydělat pořádný peníze  a díky panu Hušákovi již vím.
Stáčí jen prodávat zboží s 5% sazbou k tomu bonusově dávat zboží s 22% sazbou a ceny jsou bezkonkurenční
0/0
30.3.2004 11:18

Soudce Ti

Re:
Nalistuj si v zákoně o DPH § 17(4), ale zejména § 2(7) v zákoně o správě daní.
0/0
30.3.2004 12:45

Olgo

:)))
Při pohledu na politické tažení JUDr. Hušáka cítím poprvé jakési pochopení pro Vladimíra Putina a poněkud nevybíravý způsob, jakým účtuje s ruskými podnikatelskými bojary. Došel snad politický rozvrat v naší zemi už tak daleko, že čelným českým politikům jednou nezbude nic jiného než „ruská cesta“?(zdroj:http://www.bohumildolezal.cz/texty/rs423.html)
0/0
30.3.2004 11:14

Olgo

")
Mlýn – „Hušák“ na soutoku unčického a pavlovského potoka na hrázi mezi prostředním a zadním rybníkem. Kolem roku 1700 prodán mořickému panství
0/0
30.3.2004 11:12

Delirium Tremens

A to je ve skříni schován ještě jeden kostlivec
, Komu patří pozemek pod halou, který byl za slušné peníze daňových poplatníků sanován?
0/0
30.3.2004 11:10

kakamo

Hušák
No tak estébáček to byl slušnej!!!! To je třeba uznat!!!! Tady ale člověk aspoň vidí k čemu tyhle svazky jsou!! K ho..nu!!! Ale pokud tohle nevadí dvou třetinám poslanců tak co řešíte!!!! Prachy nesmrdí a vyžít z poslaneckého platu???
0/0
30.3.2004 10:58

Sudajev

IMO
S touto ne-vládou se dočkáme že bude víc zákonů než lidí, tzn. že na každou skupinu obyvatel, neřkuli občana bude extra zákon. Jsme ve větším svinstvu než jsme byli před 89-ým rokem.
0/0
30.3.2004 10:57

foogas

blbosti
naše vláda si sama se*e na hlavu....nebýt SAZKY tak ba jsme žádnou halu na pořádání mistrovství neměli...naše vláda totiž toho nebyla schopná a ted jí jen vadí že v tom nemají podíl i když ho mohli mít...jsou to magoři...jen prachy by chtěli do vlastních kapes nic jiného....např 13 platy?normální zaměstnanec má jen 12 tak proč oni by měli mít 13?,nemluvě o tom že denně odmakají na 99,9% méně hodin než nějaký dělník?
0/0
30.3.2004 10:42

Yusuf

Re: 13. platy
nejsou žádnou výhodou. Rozhodující je roční příjem. Jestli jeho část dostanu až na konci roku, jestli jsou peníze, to není výhoda ale nevýhoda. I když psychologicky to dobře působí, dělá to dojem, že mám něco navíc. Je to jako když koupím 4 za cenu 3 - jde o celkovou cenu, ne že platím za 3 kusy místo za 4.
Nejlepší zkušenost mám se zaměstnáním, kde bylo téměř vše ve fixním platě. Žádné prémie nebo odměny. Později jsem neměl jistotu, jestli vše dostanu, dokud ty odměny nebyly.
Ty 13. a 14. platy mají význam hlavně u poslanců a dalších ústavních činitělů. Ti je mají jisté, ale opticky "berou méně". Normální zaměstnanec s průměrným platem - ten toto nepotřebuje. Tomu nikdo jeho plat závidět nebude.  
0/0
30.3.2004 11:00

JP007

Re:
Promiň, ale MY žádnou halo na pořádání MS nemáme. Má ji Sazka. Vláda se nezavázala, že uspořádá MS v hokeji. Zavázal se hokejový svaz, který kandidaturu navrhoval a vybudování nové haly přislíbil. Takže podle mě vláda za moc sice nestojí, ale průsery s MS a halou opravdu na její triko nejdou. Sazka do vybudování haly nešla z žádných charitativních důvodů ale z důvodu prosté podnikatelské kalkulace. Podle mne to bylo podnikatelsky správné rozhodnutí, protože právě pro Sazku jako organizaci, která provozuje loterie a jiné podobné hry je vybudování sportoviště daleko výhodnější než pro jakýkoliv subjekt. Není tu na to prostor, ale lze snadno dovodit a vypočítat, jak moc se to Sazce vyplatí a co všechno vlastně i ušetří. Jestliže se Hušák čílil, že mu vláda nedala záruky, pak vláda pouze odmítla ručit za rizikový projekt, kde jeho realizací získá především onen soukromý subjekt přičemž budovaná investice bude využita ryze a tvrdě komerčně. 
0/0
30.3.2004 12:31

alesHK

soukroma nebo ne
Je strasne zajimavy jak vlada meni nazory na to jestli sazka je soukroma spolecnost nebo ne. Kdyz sazka zadala o zaruku na uver prohlasil nas pan premier ze nebude davat penize duchodcu nejake soukrome spolecnosti. A ted kdyz ho ta soukroma spolecnost nepozvala na slavnostni zahajeni haly, kterou nechtel podporit tak se snazi o to aby reditel byl odvolan protoze sazka prece neni soukroma spolecnost.
0/0
30.3.2004 10:40

z_e_l_v_a

Když to tak čtu,
tak si říkám že se na to měla Sazka vykašlat. Nebyla by hala, MS v hokeji v ČR by se odkládalo rok od roku, no prostě žádná ostuda pro ČR. Sazka i p.Hušák by si žil svůj spokojený život a remcové na netu by neměly o čem žvatlat. Vlastně ono by se určitě něco našlo. My jsme fakt hrdý hokejový národ, ale jenom když se vyhraje MS nebo Nagano.
0/0
30.3.2004 10:39

Vévoda

STBak
Tak s takovym http://www.cibulka.com/cgi-bin/det_os.exe?id=W32294 zápisem bych chodil kanalama.
A ty jeho kydy o ceskych schopnostech apod. v nedeli.
Chce se mi blejt
0/0
30.3.2004 10:28

patqa

sport neni kultura?
Tak jako tak, je od vlady pekny s-v-i-n-s-t-v-o zdanit kulturu 5% a sport 19% . Takze souhlas, ze tahle vlada sportu nepreje. 
0/0
30.3.2004 10:24

PavelSta

Re:
Souhlas. Je to přiblblé rozhodnutí zákonodárců.
Ale za to s.Hušák nebojuje. On potřebuje prodávat lístky (a nákladová cena je tááááák vysoká), aby měl co nejvíce lidí v CHRÁMU a tam teprve přijde to pravé ...
 
0/0
30.3.2004 10:33

Yusuf

Re: Na fotbal nebo hokej se rád podívám
ale za kulturu to nepovažuji. Když vidím někdy řádění fanoušku po zápase, to kultura není vůbec. To je vrchol primitivizmu a ubohosti. Za to sport ovšem nemůže.
Kultura je možná sport provozovat, ale ne diváctví. Hušákovi nejde ani o kulturu, ani o sport. Jemu jde jen o peníze a moc. Hušákovy zisky nemají s podporou sportu nic společného.
0/0
30.3.2004 10:51

Larrax

Re:
, A co řádění, drogy a chlast na některých bigbítových koncertech a tanečních zábavách ? Co hudební koncerty fašistických skupin ? Dívání se na sport povzbuzuje mnohé diváky, aby po zápase vyšli na plácek a zakopali si do mičudy. K čemu pozitivnímu vede hudební koncert ?
0/0
30.3.2004 12:25

idx

?
At jde Stbák  do prdele - možná i od válu.Má prodávat lístky? Ale asi jen někomu,kyž je mu pronájem " jeho pos*ranyho obyvaku" za 350.000,- na pul dne málo,tak je mi jasný, že sport bude jen okrajovou záležitostí.....
0/0
30.3.2004 10:23

kakamo

Hušák
Nechci být špatným prorokem ale hala Sazky bude nádherné místo pro kauzy všeho druhu a to jsme ještě na počátku!!! Věřím, že novináři a média obecně si na tomhle chrámu najdou tolik případů všeho možného, že srdce zaplesá!!! Jen co odezní humbuk kolem MS to začne!!!! Skupiny donašečů..práskačů všeho druhu a kauzistu tady najdou svůj rajón!!!! To bude nádhera..to bude počteníčko!!! No moc Hušákovi tohle dění nezávidím ale co naděláš....nic..ikdyby jsi měl na každém patře dest pamětních desek o zásluhách!!!!!  
0/0
30.3.2004 10:22

Yusuf

Hušák má vizáž ruského mafiána
Je stbák neuvěřitelně drzý. Vyhrožuje státu, směje se do očí, ví, že se mu nic nemůže stát. Přátelí se s ODS, budoucí vládou, ví že se mu nic nemůže stát. Kožený svého času taky hrával tenis s Kočárníkem, snad i Klausem. Pamatuji, jak se Kočárník Koženého v té době veřejně zastával. Hušák je takový menší Kožený.  Stejná drzost, vzezření gaunera a ještě lepší původ.  Kožený byl emigrant, který se vrátil s holým zadkem.  Hušák  jako stbák má dobré konexe - mezi stb i mezi bývalými (a nejen bývalými) komunisty - např. s. Tlustý.
0/0
30.3.2004 10:17

PavelSta

Je to o penězích .... a tom kde skončí
cena pro spotřebitele = nákladová cena Sazky + DPH.
Nákladová cena Sazky ale je vysoká (obrovské investice+obrovské provozní náklady). Aby zůstala dostupnou ta cena pro spotřebitele, je nutné jistě snížit DPH.
Je to jednoduchá ekonomická úvaha. Soudruh Hušák totiž musí prodávat lístky.
Jenom ještě taková historická ekonomická reminiscence. Kdysi s.Hušák vydělal na Pivním festivalu - víte jak ?? No obsadil všechny toalety a zvýšil cenu za použití na 10,-Kč. No a když máte plné břicho piva, tak musíte ..
A takto nepochybně bude postavená i obchodní strategie v CHRÁMU - nepůjde jen o cenu lístků, ale o to, že budete muset nakoupit další služby uvnitř za nemalou cenu (a to není jasné, že příslušné peníze skončí aspoň na účtě Sazky - jistě se uplatní moderní strategie outsourcingu od "spřátelených" poskytovatelů služeb) - takže celkové výdaje spotřebitele za navštěvu CHRÁMU budou .... nemalé.
Je to přátelé především o penězích ... vašich penězích. A je jen otázkou, komu všemu je chcete nadělit ... ta hlavní část nepůjde státu.
Jistě jde i o demokracii - ale nikdo přece neříká, že by s.Hušák měl být jakkoliv omezen ve svém právu vyjádřit svůj názor. Ale otázkou je, zda je rozumné umožnit jeho realizaci - s.Hušák totiž nebojuje za práva všech, ale pouze za svá - tak to přece činí celý život...
 
0/0
30.3.2004 10:07

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.