Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vyšší platy - ano, jednotlivým zaměstnancům

Odboráři kdysi stávkovali ze dvou důvodů - ze zoufalé situace, nebo když poznali, že zaměstnavatel bohatne a může zvýšení platů vydržet. Zaměstnanci soukromého sektoru se musí strachovat o osud svého zaměstnavatele, jeho krach je i pohromou zaměstnanců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

to je moje

Státní byrokracie je věčná.
Jenom pro doplnění, podobným stylem byly za dob budování lepších zítřků řízené také firmy. Žádný div, že socialismus krachl. Nezávidím těm, kteří pořád ještě pracují podle předpisů, směrnic, vyhlášek a nařízení.
0/0
30.3.2004 8:06

kanola

něco o ČT(dokonč.)
 ,že se takto chovají v době,kdy ČT v parlamentu bojuje za zvýšení této platby,a to různými proklamacemi o hospodárnosti,efektivitě a vstřícnosti vůči "svým" divákům...Jak se asi budou chovat,až budou mít své jisté???.. Kamil Novotný (e-mail: kanola@centrum.cz).
0/0
29.3.2004 13:01

kanola

něco o ČT(pokrač.)
 (která pak odpovědí není..) na 6.pokus.. Dále jsem se tedy začal bavit s jejím nadřízeným I.Rikačevem,vedoucím redakce - ten mi, zase až po urgenci po 10 dnech, odvětil,že s paní sekretářkou je spokojen,že žádná chyba se v jejich redakci snad nestala a z> áležitost tímto považuje za uzavřenou. Když jsem s jeho demagogickou a výsměšnou odpovědí nebyl spokojen a zeptal se ho, kdo je jeho nadřízeným a aby mi sdělil jeho e-mailovou adresu, tak mi poslal adresu,kterou když jsem překopíroval a vložil,tak tato dopisy jaksi nepřijímala.. - po dotazu mi sdělil,že chyba je zřejmě v diakritice..- na apel, že by mohl a měl poslat adresu svého nadřízeného v přesném znění, již nereagoval.. Když se mi tedy podařilo adresu ověřit na informaci ČT a dopis zdárně odeslat, odpověděl mi Karel Novák, šéfredaktor redakce zpravodajství ČT,že se omlouvá za pozdní odpověď redakce DR,ale že paní sekretářka(o svém přímém podřízeném se nezmínil..) je rozhodně ženou na svém místě, a proti mému hodnocení její osoby se "důrazně ohrazuje"...- na apel,zda-li se mů zdá celá záležitost normální a zda-li resp.aby si pozorně a nestranně přečetl celou korespondenci, již neodpověděl.. PODTRŽENO, SEČTENO: Nevím,zda-li nevládne mezi oběma muži a p.sekretářkou nějaký (intimní) vztah,každopádně však určitě nějaká(nepsaná)dohoda,že ruka ruku určitě špinavou nenechá...Taktéž mi není jasné,k čemu vlastně jsou e-mailové adresy ČT-zřejmě jen pro osobní potřebu příp.jen pro vzkazy pochlebovačných diváků....Jak jinak si vysvětlit,že občan-divák se po čtvrt roce nejenže nedobere odpovědi na svou jednoduchou otázku ani jistého zadostiučinění za své absolvované martyrium(celk.16 e-mailů v této věci) s veřejnoprávními lidmi,kteří by měli být takřka naším vzorem,ale naopak jen drzého výsměchu??..Je smutné,že takovéto mediální"vzory" alias "černé ovce" si koncesionářsky platíme a je to smutek zvláštěpak proto,že se takto chovaj
0/0
29.3.2004 13:00

kanola

Něco o ČT
 NEUVĚŘITELNÁ HISTORIE JEDNOHO DOTAZU aneb JACÍ JSOU VLASTNĚ "VEŘEJNOPRÁVNÍ" LIDÉ?... Stala se mi nedávno taková věc - odvážil jsem se zaslat do ČT, konkrétně do redakce Dobrého rána, na avizovaný e-mail, 1 dotaz. Dotaz to byl značně jednoduchý a týkal se právě odvysílaného tématu v tomto ranním pořadu ČT. Žádná odpověď mi nepřišla ani po 1.urgenci(po 4 týdnech), po 2.urgenci(po dalším týdnu)T.Krupková,sekretářka DR,mi napsala, nejprve že můj dotaz okamžitě přeposlala odpovědné redaktorce Markétě Kropáčové a že jí mohu zavolat, poté že tato je v Anglii a že na přeposlaný dotaz jistě odpoví. Na můj dotaz, zda-li je v Anglii již přes měsíc a zda-li nejde o aroganci ČT, když redakce odpovídá až po 5 týdnech a 2.urgenci to začalo: paní sekretářka začala záležitost vymlouvat demagogiemi příp.se i zaplétat do lží a posléze si zřejmě řekla, že nejlepší obrana je útok a místo, aby odpověděla na dotaz, který by udělal ve věci jasno, začala používat afektovaných výrazů..Zábav> né to bylo zvláště dne 2.2.,kdy mi paní sekretářka e-mailem v 11.00 hod. znovu "vysvětlovala",že nemůže za to,že redaktorka Kropáčová ještě neodpověděla a následně odjela do > Anglie a že se tedy mám obrátit přímo na ni - ve 12.23 tedy mj.vysvětluji zpět,že nemám na redaktorku adresu(neboť chci tedy už konečně-po 1,5 měsíci-napsat sám tomu,komu pův.dotaz patřil a když je v Anglii,tak počkám..). Jaké je však překvapení,když "anglická" redaktorka Kropáčová mi ve 12.39 posílá mail,že ona odpověď na můj původní dotaz neví a že se mám zeptat jinde..V tu chvíli mi již nešlo ani o odpověď na můj pův.dotaz(která byla od M.Kropáčové stroze výsměšná),ale spíše o princip - ani ne tak o to,zda-li sekretářka Krupková dopis ihned přeposlala(jak sama tvrdila) a kde tedy 1,5 měsíce ležel..,ale globálně o to, zda-li redakce DR je či není arogantní,neboť nevím, zda-li je normální,aby se divák musel prosit o odpověď (která pa
0/0
29.3.2004 12:58

Najdete na iDNES.cz