Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Arenu otevřel Klaus, vláda ji bojkotovala

Hala pro hokejový šampionát je oficiálně otevřena. Slavnosti v Sazka Areně v Praze přihlížely tisíce lidí. Hlavním hostem večera byl prezident Václav Klaus. Ten také v sobotu v půl jedenácté večer halu symbolicky otevřel přestřižením pásky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kereme

Oposmlouva
Takže se toho zúčastnila vlastně celá bývalá oposmlouva Klaus, Zeman, jejich mediální zajištění Železný. Určitě si nostalgicky zavzpomínali. Každý je teď jinde. Je jen otázka, kdo je na tom nejlíp.
0/0
30.3.2004 1:20

djc

radsi bych je videl
Krome toho Bema bych tuto sebranku videl radsi na Pankraci!!
"U otevírání hokejové haly tak asistovali jiní politici: kromě prezidenta Václava Klause pražský primátor Pavel Bém; v ložích seděli například expremiér Miloš Zeman či někdejší ředitel TV Nova Vladimír Železný."
 
FUJ
0/0
29.3.2004 20:04

Burroughs

Hušák lidská svině
Kdy už někdo pana Hušáka, tu odpornou udavačskou svini odstřelí. Jak je možné, že 15let po revoluci, krátce po vstupu do EU bude "bývalý" placený agent STB, člověk, který si nechával platit, za to, že ničil lidem životy, říkat bezúhonému, pracovitému a slušnému člověku (jakkoli ho sám nemám moc v oblibě), který zastává fci premiéra naší země říkat, že ho nechce ve SVÉ hale!!  Ptám se, jak je něco podobného možné?? To už je naše společnost opravdu v takovém rozkladu, že toto sneseme? Kde je míra??  Akcionáři sazky jsou sportovní kluby, Sazka částečně spadá pod Ministerstvo školství a těl. Je to polostátní podnik, státem licencovaná loterijní společnost. Není to Hušákova společnost, který se do vedení dostal pouze díky svému napojení na STB-kteroužto byla státní správa v 90 letech promořena. Jak si Ministerstvo školství může držet v čele státní loterijní společnosti  člověka, který by neprošel lustracemi? Sazka má přinášet peníze do sportovních klubů, ne miliónový plat měsíčně zakomplexovanému fízlovi. Státní loterijní společnosti jsou všude na světě velmi výdělečné, nestojí to na schopném vedení, ale na prosté a nezdolné touze lidí sázet a zbohatnout. V čele společnosti by rozhodně měl stát člověk s čistým morálním kreditem a ne lidská svině. Klaus ve mně přišel o příznivce svým gestem. -Přece musí vědět, co je Hušák za svini, a přesto přišel a podal si s tou sviní ruce. Takhle má jednat slušný prezident "lidu" !? Kdy už nastane doba kdy si to my - lidé, kteří se snaží chovat slušně- nenecháme líbit. Doba, kdy Hušákovi plivneme do obličeje. Kdy budem vděční tomu, kdo tuhle svini odstřelí. Doba, kdy v televizi nebudou vyhazovat začínající zpěváky placení bývalí fízlové, jako Hejma. Kdy si začneme vážit slušných lidí a dávat šanci jen jim???? KDY UŽ ŘEKNEME TAK DOST TOMUHLE?!
0/0
29.3.2004 19:26

Marusja @ Dusja

Re:Vendula
Zášť čpí z tvého nenávistného příspěvku ty přisluhovači imperialismu a každý vzdělaný inteligent to na první pohled vidí. My, pokrokoví lidé dobře víme, že bez, tebou nenáviděných, soudruhů bychom byli z cela v moci amerického imperialismu. Bec borců jako Mr. Ales Husak by se tady nic nepostavilo a pochcípali bychom hlady (natož nějaká hala, kterou nám závidí celý svět). My, mladí vzdělaní lidé se odmítame zabývat nějakou minulostí (která byla pro řadu z nás slavná). Jsme rádi, že zde máme pokrokovou demokracii na které se podílí machři, kteří nás i před patnácti lety dokázali udržet na světové úrovni. Pochop uš konečně, ty imparialistická loutko, že lidem jako Hušák za hodně vděčíme a ztotožňujeme s nimi. Jsou ideálem každého moderního, progresivního, vzdělaného a hrdého Čecha  
0/0
29.3.2004 19:54

Veronica

Re: Sokol volá Břízu
Marusjo, moc mně to není jasné. Jsme přece stejně v moci amerického imperialismu, tak za co soudruhu Hušákovi děkuješ?
Jestli nám halu závidí celý svět, nevím. Myslím, že kromě Střední Evropy je to všem více méně jedno. A v Africe nám spíš závidí krajíc chleba.
0/0
29.3.2004 20:06

Vaclav Hanus

Re: ...kdyz uz jsme u te stredni Evropy...
..myslim si, ze stredni Evrope je to take docela u ..., pokud vim, nic netusi o zadne ceske hale. Leda tak...nektere stredoevropske stavebni firmy zavidi nekolika ceskym stavebnim firmam, jak se jim podarilo napakovali..
0/0
30.3.2004 10:00

Burroughs

Re: Mladí a vzdělaní?
Řekni mi, mladá a vzdělané ženo, koho obdivuješ, já ti sdělím, jaká jsi.
Obdivovat takovou svini, jako je Hušák, by bylo perverzní. A to jsem to přirovnání ještě eufemizoval. Obdivovat zakomplexovaného jednoduchého fízla, jako je pan Hušák, jehož jedinou realizací bylo nechat si platit za to, že ostatním ničil životy je nelidské. Beru tvůj příspěvek pouze jako ironickou hyperbolu, nebo neštastnou provokaci. V opačném případě je mi líto vašich rodičů, kteří z vás vychovali jedince, s takovýmto morálním profilem. A příšte buďte tak laskavá a neobjektivizujte svůj názor. Takovými kazateli, jako "My mladí lidé".  Nejsou všichni jako vy a neodmítají zabývat se nedávnou minulostí, zvláště, když její konsekvence a negativní relikty zasahují a ovlivňují současnost.
P.S. Ve svém příspěvku máte tolik hrubek, že opravdu vzdělaných lidí se to až dotýká.
0/0
29.3.2004 21:08

xaxkx

Re:
 JÁ SI ALE OPRAVDU MYSLÍM, ŽE NENÍ TŘEBA A NUTNÉ A JE TO NAPROSTO ZBYTEČNÉ, HRABAT SE V MINULOSTI. ŽE DR. HUŠÁK JE SCHOPNEJ ČLOVĚK, JE ZKRÁTKA FAKT. NEVÍM, JESTLI TI, KTEŘÍ SEM PÍŠOU HO ZNAJÍ. MOŽNÁ JEN Z NOVIN NEBO TELEVIZE. JEHO MINULOST NENÍ NIJAK NÁDHERNÁ, K CHLUBENÍ... ALE PROČ TO POŘÁD ROZEBÍRAT. JESTLIŽE NĚKDO NAPÍŠE, ŽE BY  MĚL HUŠÁKA NĚKDO  ZASTŘELIT... TAK JISTĚ NENÍ ZCELA V POŘÁDKU, TO JSOU BOLŠEVICKÝ PRAKTIKY. TO BOLŠEVICI DĚLALI. TAKŽE VÁŽENÍ VAŽTE MYŠLENKY, NEŽ JE VLOŽÍTE NA NET. POKUD KRITIZUJETE NĚČÍ MINULOST, NECHOVEJTE SE JAKO BOLŠEVICI NEJHRUBŠÍHO ZRNA. MNĚ JE 26LET, MOC JSEM TOHO Z TÉ DOBY NEZAŽILA, ALE I TO CO JSEM STIHLA, NEBYLO PŘÍJEMNÉ, RODIČE BYLY TĚŽKÝ ANTIKOMOUŠI, ALE I TAK NEVIDÍM DŮVOD, PROČ SE V TOM MÁM DÁL HRABAT A ZKOUMAT, CO KDO DĚLAL. OCEŇUJI NĚČÍ SCHOPNOSTI A ZNALOSTI, UMĚNÍ, TO JE FUK, JAK SE TO NAZVE... A V PŘÍPADĚ DR.HUŠÁKA TO PLATÍ.
0/0
30.3.2004 12:20

karoten

Re: Taková prostoduchost by se měla trestat
A registrovat v registru svazáků-totiž svazků. Vám by osobo mělo bejt nadále podmíněně upřeno volební právo, dokud tochu nedozrajete. Předpokládám že ODS je Váš volební favorit?
0/0
30.3.2004 15:34

xaxkx

Re:
JESTLI SE DOMNÍVÁTE, ŽE VYSPĚLOST SE VYZNAČUJE HULVÁTSTVÍM, TRESTÁNÍM APOD., TAK 90% Z VÁS TADY JSOU ÚPLNÍ DOSPĚLÁCI. ANO, FANDÍM ODS, BUDU JE VOLIT. DEBATA TADY NENÍ O SCHOPNOSTECH, PRÁCI, UMĚNÍ NĚČEHO DOSÁHNOUT V REKORDNÍM ČASE (NAVÍC HALA JE FAKT HEZKÁ), ALE DEBATA POLITICKÁ. TO JE ZVLÁŠTNÍ. JÁ MYSLELA, ŽE SE MÁ HODNOTIT ARÉNA, LIDI, KTEŘÍ SE NA STAVBĚ PODÍLELI, JAK TO ZVLÁDLI NEBO NE.TO, ŽE BUDE MS A BUDE SE V NÍ DÍT SPOUSTA DALŠÍCH AKCÍ. UVĚDOMTE SI TO
0/0
30.3.2004 17:37

Veronica

Re: Pan Klaus a spol.
Ano, dle mého názoru je už naše společnost v takovém rozkladu. Peníze mají pořád větší význam, a to je cesta do pekel.
Sport je už taky hlavně o penězích.
Pan Klaus se peněz rozhodně neštítí. Nitky, které svazují našeho "pana prezidenta" s halou a s dalšími zúčastněnými, lze pouze tušit.
0/0
29.3.2004 20:14

Vaclav Hanus

Re: no,..
..nekdy je lze i naznakem vysledovat. Napr. lity boj o ziskani zlateho padaku pro vyslouzileho partajniho papalase na odpocinku, financovany z dani vsech danovych poplatniku v lonskem roce touhle dobou. ..Na to navazuje krasna didakticka pomucka pro elevy ekonomickych 'high school' s nazvem 'dobyti hradu jako podnikatelsky zamer..'.
0/0
30.3.2004 10:09

xaxkx

Re:
ALE, BROUČKU, MY V UNII JEŠTĚ PŘECI NEJSME .  A MÁM TAKOVÝ POCIT, ŽE ZAKOMPLEXOVANÝ BLB JSI TY. A DOKONCE, ŽE KDYBYS MĚL MOŽNOST UBLIŽOVAT LIDEM, AŤ JAKO STBÁK NEBO JINÁ "SVINĚ", BUDEŠ V TOM PROSTĚ JEDNIČKA. PROTOŽE TVŮJ PROJEV JE SÁM O SOBĚ SVINSKEJ A NA ODSTŘELENÍ. A VĚŘ TOMU, ŽE KLAUSOVI JE ÚPLNĚ JEDNO, ŽE PŘIŠEL O PŘÍZNIVCE TAKOVÝHO "FORMÁTU" JAKO JSI. A TO ŽE TEN PŘIBLBLOUN ŠPIDLA A JEMU PODOBNÍ NEBYLI VPUŠTĚNI DO ARÉNY, JE JEN DOBŘE. BYLO TO TAM SUPER A JEJICH PŘÍTOMNOST BY URČITĚ OTRÁVILA OVZDUŠÍ. A NENÍ TO STÁTNÍ HALA. ZKUS SI TY PODĚLANÝ SOCANY VZÍT DOMŮ, KDYŽ TI JICH JE TAK LÍTO. TO JE TO SAMÝ . A TY KECY O PREZIDENTOVI "LIDU", CO TO JE???  KLAUS MĚ NEZKLAMAL, PŘIŠEL A DR. HUŠÁK DOSTÁL TOMU, CO SLÍBIL. OBA JSOU VZDĚLANÍ A INTELIGENTNÍ, COŽ TOBĚ EVIDENTNĚ SCHÁZÍ. NĚKDO HOLT MUSÍ KYDAT HNŮJ . PUSINKU KOČIČKA
0/0
30.3.2004 17:29

xaxkx

ARENA
A TAK TO VYPADÁ, ŽE BY SNAD BYLA VĚTŠINA PISATELŮ RÁDA, KDYBY SE NESTIHL TERMÍN, ARENA NESTÁLA A MS TU NEBYLO. A NEJDE JEN O MS 2004, PROČ ARENA JE. ALE KDYBY TOMU TAK BYLO, TAK BY ZASE VŠICHNI HUČELI, PROČ SE DO TOHO TEN STBÁK POUŠTĚL, KDYŽ NA TO NEMÁ, ABY TO ZVLÁDL. ASI VĚTŠINA Z VÁS NEVÍ CO CHCE A V PODSTATĚ NA VÝSLEDKU NEZÁLEŽÍ, PROTOŽE JE STÁLE CO KRITIZOVAT, NĚCO SE PŘECI NAJDE, NE? HRABAT SE V MINULOSTI, KDO BYL TEN ČI ONEN, STBÁK NEBO NE. ROZHODNĚ NENÍ SÁM, KDO TAM BYL. ALE O TĚCH OSTATNÍCH SE NEMLUVÍ,PROTOŽE NIC NEDOKÁZALI. MŮŽEME BÝT RÁDI, ŽE JSOU KOMOUŠI V ČUDU A S NIMA I VŠECHEN TEN HNUS. ALE PŘIPADÁ MI UBOHÝ, POŘÁD DOKOLA OPAKOVAT, CO KDO BYL A PROČ.A HUŠÁK JE PROSTĚ SCHOPNEJ MANAŽER, MÁ TO V HLAVĚ SROVNANÝ, ALESPOŇ CO VÍM - PO PRACOVNÍ STRÁNCE. ROZHODNĚ TO NENÍ ŽÁDNEJ MAGOR S IQ HOUPACÍHO KONĚ. ARENA JE HEZKÁ, OTEVŘENÍ NA VLASTNÍ OČI BYLO TAKY FAJN. A OPAKUJU ZNOVA - JSEM ZA ARENU RÁDA A JSEM RÁDA, ŽE JSEM MOHLA BÝT U TOHO.  A VY, KTERÝM SE TO NELÍBÍ, TAM NECHOĎTE, NEDÍVEJTE SE NA NÍ A DRŽTE ZOBÁČKY.
0/0
29.3.2004 18:23

Veronica

Re: Držme zobáčky!
Ano. Řekla bych, že je to geniální nápad. Přiznám se ale, že to myslím ironicky. Držme zobáčky, vždyť jde jen o naše hlavní město, naši vládu, našeho prezidenta... A  čípak asi byly peníze?
Držme zobáčky. Potřební budeme až zas při volbách.
0/0
29.3.2004 19:29

Mr_gogo

Nejlepsi?
Nejhezci? Nej...? Zajimave, kolik toho ma p.Klaus spolecneho s halou, ktera ma navic jeden primat - svetovy, je nejdrazsi. Co dalsiho maji spolecne se muzeme jenom dohadovat, ale myslim si, ze za penize mnoha malych sportu a lidi, kteri se sportem jenom bavi se ted bude bavit nekolik lidi,kterych se tato stavba tykala at uz vedeni Sazky, stavebnich spolecnosti az po nase neuplatne politiky. Je smesne sledovat, na koho se nedostalo a kdo se tedy nezucastnil saskovani pri zahajeni. Jenom pro ty zapalene obhajce narodni hrdosti, kdo si myslite, ze zaplati naklady na provoz tohoto noveho "Narodniho divadla"? Svetovost se neposuzuje podle velikosti sportovnich hal, takze kdyz uz to nejde ekonomicky, tak si usporadame Olympiadu. To si celej svet sedne na zadek a bude nas obdivovat. A nebo taky ne...
0/0
29.3.2004 17:53

SirHumphrey

.
Hušák je magor, estébák a mafián. Špidla je magor, socan a zloděj (viz daně). Hala je úžasná, bohužel Hušákovu účast na stavbě jí už nikdo neodpáře, bohudík se s ní nemůžou socani a spol. chlubit jako se svým dílem. 
0/0
29.3.2004 17:00

Normann

Klausi, ve svým hvězdným proslovu si říkal
že Sazka Arena je jedna z mála věcí, na který můžeme bejt jako národ hrdý, bohužel souhlas. Zapomněls ale dodat, že ses na tom srabu sám aktivně 10 let podílel, ať už ve vládě nebo se svojí Opoziční smlouvou. Víš, nemuselo to každýmu dojít, měls to říct. Ale já to chápu jako sebekritiku, i když se obvykle hlásíš jen k zásluhám a za chyby můžou vždycky jen ty druhý.
0/0
29.3.2004 16:59

Ladyk

Já, Hušák Narcis Veliký,
maličkou krevní destičku jsem si ze svého zaplatil. Utrhl jsem si od pusinky, na svačinku mi budou muset stačit dva rohlíčky, ne tři, ne tři jako obvykle, jenom dva, destička byla drahá a ze svého jsem ji zaplatil, takový jsem Narcisek Hušáček, ťu ťu ňu ňu.
0/0
29.3.2004 15:32

leonel

Re:
0/0
29.3.2004 15:36

sidgarr

co s obývákem?
Npasat - zde je Hušákovo - a připravit si kasičku na zadotování. A do našeho amatérského sportu půjde stejně "hov..." jako doposud. K čemu taková potěmkiáda? Faraóni si stavěli pyramidy, Hušák "obývák". Ale za prachy, který by měli jít úplně jinam - do dětí a podobných nezajímavých sportovců - a proto za sebe (a možná i za jiné) děkuji, že jste si postavil "obývák" soudruhu Hušáku. Máte jen ten háček nad "es" navíc.
0/0
29.3.2004 15:06

DALBELLO

....uražená vláda !!!???
...ta vláda,která nemá peníze na zdravotnictví,soc.potřeby,školství,dopravu,armádu,kulturu a neposlední řadě i na sport?Vláda vlastně nemá peníze vůbec na nic! Tak co se všem nelíbí na tom,že soukromá akciová společnost postavila v hlavním městě chloubu celé republiky-SAZKA ARÉNU,je to architektonický skvost,který se zrodil v hlavách českých inženýrů,stavěly ho české ruce a slouží českému sportu.Každý ČECH by měl v první řadě hodnotit tuto budovu a ne to jestli ji postavil bývalý STBák,ježíšek,nebo PAT a MAT.V podstatě je mi úplně jedno,kdo ji postavil,podstatné pro mě je,že se v téhle krachující republice(i když vláda tvrdí opak) našla solidní firma,která se do takového projektu pustila a že projekt dotáhla do konce.Ať má pan Hušák jakou chce minulost,já žiji přítomností a budoucností,jestli se pokaždé,když se v této zemi něco podaří budeme ohlížet do minulosti,tak nikdy nebudeme rovnoprávným státem v EU.Proto tleskám takovým projektům a doufám ,že nezůstane pouze u jednoho.Jsem hrdý na to,že se na naše zlaté hochy půjdu podívat do naší zlaté haly.A naše uražená vládo - styď se,po dlouhé době jsem z médií neslyšel větu "nejsou v našem rozpočtu peníze",ale větu "my ty peníze na halu prostě seženeme a my tu halu prostě postavíme".Bohužel tahle věta nezazněla z úst žádného poslance,senátora,ale z úst toho "komunistickýho STBáka Hušáka".Bravo pane Hušák,ať máte jakoukoli minulost za halu Vám děkuji.A vy pane Špidlo,Grossi,Buzková atd. polkněte prosím tu hořkou slinu a běžte se na ten český unikát alespoň podívat,nikdo po vás nechce,aby jste chválili Hušáka,ale aby jste ocenili tu obrovskou práci,úsilí a snahu těch několika tisíc lidí,kteří se na výstavbě haly podíleli.
0/0
29.3.2004 13:51

leonel

Re:
 Aj aj aj co to promluvilo  aby jste ocenili tu obrovskou práci, úsílí a snahu těch několika tisíc lidí, kteří se na výstavbě podíleli   Rozhořčený český soudruhu vzpamatuj se!
0/0
29.3.2004 14:11

jonatan66

Re:
Leoneli, Leoneli... Tu halu opravdu stavělo tisíce dělníků. Apropo, co jsi dokázal ve svým životě ty ???
0/0
29.3.2004 14:29

leonel

Re:
Já vím že jí stavělo tisíce dělníků, ale z té věty teče "rudá barva" jestli rozumíš a když uberu  Hušák háček tak ... a co jsem dokázal? Strašně moc když mi dáš mail tak uvidíš.
0/0
29.3.2004 14:37

DALBELLO

leonel
Je mi 27 let a pouze jsem řekl svůj názor = soudruh opravdu nejsem,to bych musel začít hodně brzy,jestli máš v sobě aspoň trošku inteligence,tak si to dokážeš i spočítat.VIVA HALA SAYKA !!!
0/0
29.3.2004 14:42

leonel

Re:
  Ano určitou inteligenci mám,  ale ne takovou abych podle textu poznal stoprocentně věk. Ovšem ta věta na konci ...  a záměna zet za ypsilon no doufejme že to myslíš dobře.
0/0
29.3.2004 14:54

Tukevík

Re:
leoneli, jsi opravdu korunovany blb ..... jestli tady neco zavani minulymi casy, tak je to Spidlova vlada se svymi manyry.
0/0
29.3.2004 15:49

sidgarr

Re:
Jsi trochu vedle - Hušák to nepostavil za peníze svoje - soukromé, ale za peníze, které mají jít do nezajímavých sportovců - amatérů, dětí a podobné "verbeže" zcela nezajímavé z pohledu stavitelů pomníků. Ty peníze se prostě sebrali - a nikdo mi to nevymluví. Měli jít na něco úplně jiného. A kdyby nebylo neodůvodněných úlev na státem podporovaný hazard, nikdy by hušákovci na nic takového neměli.
0/0
29.3.2004 15:11

shimansky

Re:
Ty pomatenče, stát tady není od toho aby stavěl hokejový haly a já jsenm  rád, že Špidlova vláda na emotivní vydírání soudruha Hušáka nepřistoupila - pane Špidla tímto jste u mne bodoval. Jinak kecy o práci dšělníků - vždyť za to dostali dobře zaplaceno a můžou být jen rádi.
Prober se ty modrý ptačí mozečku  !!!!! 
0/0
29.3.2004 16:32

kanola

něco o ČT(dokonč.)
že se takto chovají v době,kdy ČT v parlamentu bojuje za zvýšení této platby,a to různými proklamacemi o hospodárnosti,efektivitě a vstřícnosti vůči "svým" divákům...Jak se asi budou chovat,až budou mít své jisté???.. Kamil Novotný (e-mail: kanola@centrum.cz).
0/0
29.3.2004 13:04

john_book

Re:
Svým způsobem chápu tvé rozhořčení, jen mi nějak uniká, proč to píšeš sem? Tady o ČT snad nejde.. :o)))
0/0
29.3.2004 14:31

kanola

Re:
Píšu to kamkoliv-kdybych měl čekat,až bude nějaká diskuse přímo o ČT,tak by ten případ asi zestárl..(kam to nejtrefněji zaslat nyní ale můžeš poradit..:o)))
0/0
30.3.2004 12:25

Georgik-I

Re:
Příteli, jestli jsi do ČT psal tak zmateně jako sem, a to nemluvím o tom, že sem ten příspěvek nepatří a pokud jsi byl tak ubohý jako zde - viz. Tvá narážka na jakýsi intimní vztah, pak se nedivím, že se s Tebou nechtěli bavit.
0/0
29.3.2004 17:45

kanola

Re:
Myslím,že tento příspěvek patří kamkoliv a každý by měl vědět koho si veřejnoprávně platíme..(nebo poraď kam nejtrefněji to poslat,příteli..). Narážky jsou od toho,aby dedukovaly resp."narážely"; zmatenost a ubohost si nechám rád blíže vysvětlit-zvládneš to českotelevizní "příteli"?
0/0
30.3.2004 12:21

kanola

něco o ČT(pokrač.)
(která pak odpovědí není..) na 6.pokus.. Dále jsem se tedy začal bavit s jejím nadřízeným I.Rikačevem,vedoucím redakce - ten mi, zase až po urgenci po 10 dnech, odvětil,že s paní sekretářkou je spokojen,že žádná chyba se v jejich redakci snad nestala a z> áležitost tímto považuje za uzavřenou. Když jsem s jeho demagogickou a výsměšnou odpovědí nebyl spokojen a zeptal se ho, kdo je jeho nadřízeným a aby mi sdělil jeho e-mailovou adresu, tak mi poslal adresu,kterou když jsem překopíroval a vložil,tak tato dopisy jaksi nepřijímala.. - po dotazu mi sdělil,že chyba je zřejmě v diakritice..- na apel, že by mohl a měl poslat adresu svého nadřízeného v přesném znění, již nereagoval.. Když se mi tedy podařilo adresu ověřit na informaci ČT a dopis zdárně odeslat, odpověděl mi Karel Novák, šéfredaktor redakce zpravodajství ČT,že se omlouvá za pozdní odpověď redakce DR,ale že paní sekretářka(o svém přímém podřízeném se nezmínil..) je rozhodně ženou na svém místě, a proti mému hodnocení její osoby se "důrazně ohrazuje"...- na apel,zda-li se mů zdá celá záležitost normální a zda-li resp.aby si pozorně a nestranně přečetl celou korespondenci, již neodpověděl.. PODTRŽENO, SEČTENO: Nevím,zda-li nevládne mezi oběma muži a p.sekretářkou nějaký (intimní) vztah,každopádně však určitě nějaká(nepsaná)dohoda,že ruka ruku určitě špinavou nenechá...Taktéž mi není jasné,k čemu vlastně jsou e-mailové adresy ČT-zřejmě jen pro osobní potřebu příp.jen pro vzkazy pochlebovačných diváků....Jak jinak si vysvětlit,že občan-divák se po čtvrt roce nejenže nedobere odpovědi na svou jednoduchou otázku ani jistého zadostiučinění za své absolvované martyrium(celk.16 e-mailů v této věci) s veřejnoprávními lidmi,kteří by měli být takřka naším vzorem,ale naopak jen drzého výsměchu??..Je smutné,že takovéto mediální"vzory" alias "černé ovce" si koncesionářsky platíme a je to smutek zvláštěpak proto,že se takto chovají v do
0/0
29.3.2004 13:04

kanola

něco o ČT
 NEUVĚŘITELNÁ HISTORIE JEDNOHO DOTAZU aneb JACÍ JSOU VLASTNĚ "VEŘEJNOPRÁVNÍ" LIDÉ?... Stala se mi nedávno taková věc - odvážil jsem se zaslat do ČT, konkrétně do redakce Dobrého rána, na avizovaný e-mail, 1 dotaz. Dotaz to byl značně jednoduchý a týkal se právě odvysílaného tématu v tomto ranním pořadu ČT. Žádná odpověď mi nepřišla ani po 1.urgenci(po 4 týdnech), po 2.urgenci(po dalším týdnu)T.Krupková,sekretářka DR,mi napsala, nejprve že můj dotaz okamžitě přeposlala odpovědné redaktorce Markétě Kropáčové a že jí mohu zavolat, poté že tato je v Anglii a že na přeposlaný dotaz jistě odpoví. Na můj dotaz, zda-li je v Anglii již přes měsíc a zda-li nejde o aroganci ČT, když redakce odpovídá až po 5 týdnech a 2.urgenci to začalo: paní sekretářka začala záležitost vymlouvat demagogiemi příp.se i zaplétat do lží a posléze si zřejmě řekla, že nejlepší obrana je útok a místo, aby odpověděla na dotaz, který by udělal ve věci jasno, začala používat afektovaných výrazů..Zábav> né to bylo zvláště dne 2.2.,kdy mi paní sekretářka e-mailem v 11.00 hod. znovu "vysvětlovala",že nemůže za to,že redaktorka Kropáčová ještě neodpověděla a následně odjela do > Anglie a že se tedy mám obrátit přímo na ni - ve 12.23 tedy mj.vysvětluji zpět,že nemám na redaktorku adresu(neboť chci tedy už konečně-po 1,5 měsíci-napsat sám tomu,komu pův.dotaz patřil a když je v Anglii,tak počkám..). Jaké je však překvapení,když "anglická" redaktorka Kropáčová mi ve 12.39 posílá mail,že ona odpověď na můj původní dotaz neví a že se mám zeptat jinde..V tu chvíli mi již nešlo ani o odpověď na můj pův.dotaz(která byla od M.Kropáčové stroze výsměšná),ale spíše o princip - ani ne tak o to,zda-li sekretářka Krupková dopis ihned přeposlala(jak sama tvrdila) a kde tedy 1,5 měsíce ležel..,ale globálně o to, zda-li redakce DR je či není arogantní,neboť nevím, zda-li je normální,aby se divák musel prosit o odpověď (která pa
0/0
29.3.2004 13:02

leonel

booku čti, přemýšlej
a potom piš.
0/0
29.3.2004 12:14

john_book

Re:
Netřeba mi až tak přemýšlet, i tak přesně vím co chci říci.
a) zkrátka máme na věc diametrálně odlišný názor, mně se hala líbí a jsem rád, že se našel někdo, kdo se zasadil o její postavení tak, aniž by se to dotklo státního rozpočtu a je mi jedno, jestli to byl Petr nebo Pavel
b) domnívám se, že po 15 letech po změně politické situace u nás není třeba neustále malovat čerty na zeď a strašit bývalou Stb
c) soudím lidi na slušné a neslušné a věru rozhodující není měřítko, zda se nějakým způsobem zapletli s Stb. Domnívám se (spíše lze říci, že vím)  že s ještě větší chutí udávali někdy lidé, kteří v seznamech nejsou a nebudou, protože to dělali z přesvědčení a ne jako někteří, kteří k tomu byli donuceni - to neznamená, že mám rád dr.Hušáka a že zrovna on je případ, který byl ke spolupráci donucen
d) ve většině případů si myslím, že mezi agenty a tzv. slušnými lidmi je rozdíl pouze v tom, že ty druhé Stb neoslovila (existují samozřejmě čestné vyjímky)
e) vzhledem k tomu, že nejsem podnikatel ale živnostník, tak nemohu celý den trávit na internetu a věnovat se debatám s tebou, i tak jsem ztratil spoustu času, který za mne nikdo nenaddělá
f) pokud jde o věk, jsem přesvědčen, že v tomto případě by jsi mi asi musel běhat pro pivo :o))
g) jsem rád, že naše rozprávění proběhlo ve víceméně slušném duchu a doufá, že se tady třeba zase někdy potkáme i přesto, že naše názory jsou v příkrém rozporu
h) na závěr přeji příjemné zažití po jistě dobrém a vydatném obědě  :o))))
0/0
29.3.2004 14:26

leonel

Re: Ano guláš byl dobrý
 Po té co jsem si přečetl poslední odpověd ani já nemusím moc přemýšlet.Kdyby  tvůj první příspěvek byl napsán tak jako ten poslední tak bych smekl  že někdo dokáže slušně říct svůj názor  bez invektiv.  Nemám rád když ze mne chce někdo dělat pitomce. Už to tady někdo napsal že je to velké divadlo z nejistým koncem.  Navíc bez rizika jestli rozumíš. Kdyby se hala prostě otevřela bez humbuku tak mi to nevadí, no...ale aby někdo chtěl aby celý národ jásal tak to už je mi proti srsti a když vidím jak to někteří lidé "žerou" tak mi to vadí. Nevím jestli si sledoval tu "akci" od začátku od okamžiku kdy se "řeklo" že v Praze MUSI být MS. Zdraví drobný živnostník který se narodil v roce kdy se Klementu Gotvaldovi udělalo "nevolno".
0/0
29.3.2004 15:28

Burroughs

Zmýlená neplatí
Krátká věcná oponentura:
add a) Státního rozpočtu se to nakonec v přímém důsledku dotkne a nakonec bude must sanovat vzniklé nedoplatky. Neboť takový polostátní moloch prohospodaří více, než dá na zákonem definovanou jako primární sponzorskou činnost českého sportu. (Ano, ač je to možná s velkým podivem a kolosálně zvláštní, tak vězte, že Sazka, a.s., tu opravdu není proto, aby zajišťovala nadstandartní životní úroveň zakomplexovanému fízlovi, členům představenstva a členům dozorčí rady, nýbrž proto aby sponzorovala český sport. Ani ne proto, aby její pozici ohrožovaly možné defraudační choutky amorální svině v jejím čele. Další věc, která je zvláštní, je fakt, že prostoduchý Hušák Sazku nezaložil, ani svými schopnostmi nepozdvihl z prachu. Sazka tady už jako totalitní loterijní státní společnost fungovala a ziskovala velmi slušně. Ostatně jak by činil jakýkoli státem podporovaný monopol. A fízl Hušák přišel jen k hotovému v důsledku napojení Sazky na STB backround.)
add b) c) d) Vidíde a já lidi podle toho soudím, jestli někoho udávali, ničili životy, nebo ne. Možná máte vy to štestí, že vaše rodina nebyla z postižených a obětí takových sviní, jako Hušák a proto si můžete dovolit opravdu královskou velkorysost zastávat se takovýchto lidí.
ad f) Naučte se psát správně česky, když se už chcete prezentovat s podobnými nepopulárními názory. Hrubky, kterých se dopouštíte se dají označit, jako symptom polovzdělanosti.
g) h)  resumé: Nedoufám v to. Myslím, že vy byste mě velmi nerad někde potkal.
P.S.: Nevím zda je tento dovětek pro vás, ale někdo tady psal a argumentoval presumpcí neviny  dychtíce důkazů a konkretizace obětí a lidí, kteří byli Hušákem udáni a jak byl za to honorován. Nebudu vám tady dokazovat jak a koho svině Hušák udával, nebudu ani dokazovat, že v současné době nechává Hušák odposlouchávat většinu svých zaměstanců.
0/0
29.3.2004 22:11

Franta7

tvrdík
0/0
29.3.2004 12:02

Vaclav Hanus

nejvyssi zazobanci zase ignoruji stredni tridu a pokousi se zalibit luze
Jsem rad, ze to megalomanske monstrum nebylo budovano z mych dani. Nesjem ale rad, ze z mych dani je podporovana cinnost takoveho spolku jako sazka, ktera z ubohych zavislaku dela jeste vetsi zavislaky. Jsem presvedcen, ze kdyby manazeri teto instituce nemeli moznost parazitovat na lidech bez pevne vule, presli by na obchod s kokainem.
0/0
29.3.2004 11:29

jonatan66

Re:
Milý Václave, zhluboka se nadechni ať se tou záští a nenávistí nezalkneš. Z tvých daní není tento spolek určitě podporován. Nechápu co meleš o nějaký závislosti - když nechceš tak nesázej. Stejně tak můžeš napálit skoro jakoukoliv firmu. Pivovary a lihovaru tyjí ze závislosti lidí na alkoholu. TV a novináři se závislosti lidí na informacích, elektrárny na závoslosti lidí na energii atd. atd.
0/0
29.3.2004 11:55

Vaclav Hanus

Re: 3 omyly
Zdani me zasti je jen zrcadlem zasti, kterou vedla manazery a investory toho megaprojektu vtahnout do toho takovym detinskym zpusobem vladu (sic. zneuziti sve 'popularity' na 'vytrestani' vlady za neposkytnuti statnich zaruk na vystavbu). Dale, nikde jsem netrdil, ze chovam sympatie k palirnam alkoholu a vyrobcum cigaret. A po treti a napsled - pokud o tom nevis, ma sazka vysadni postaveni na trhu loterijnich her zaruceno zakonem - to je ona podpora jeji cinnosti z mych dani. Sazka ma totiz ulevu na odvodech dani. Tim padem musi chybejici dan stat vybrat na ...vodnem stocnem a nebo na detskych plenkach ... a to uz se me dotyka.
0/0
29.3.2004 12:13

jonatan66

Re:
Dobrá, omlouvám se za má slova (písmena;-) o zášti. Co já vím tak hušák netrestal vládu za neposkytnutí záruk, naopak uznal v novinách, že to bylo její právo, ale "trestal" ji za to jakým demagogickým způsobem toto neposkytnutí odůvodnila. Koneckonců jak pravil Špidla o hale "Jedná se o soukromou stavbu soukromého subjektu" a v tom případě si tam manažéři sazky opravdu mohou pozvat koho chtějí respektive nepozvat koho nechtějí. Sazka nemá výsadní postavení na trhu. Sázkové hry může provozovat každý kdo složí na státu finanční zálohu. Ta je ovšem hodně vysoká takže šanci mají jenom opracdu bohaté společnosti. Má se o to v tento čas pokoušet uherskohradišstský Synot-psala i MF. Úlevu na daních sazka má, ale na druhou stranu zase musí odvádět peníze na sport. Já taky netvrdil, že máš sympatie k palírnám alkoholu apod. jen jsem tim chtěl poukázat na to, že jestliže se vyčte sazce, že parazituje na závislosti svých zákazníků tak se tento argument dá použít na většinu firem nejenom v tomto státě.  
0/0
29.3.2004 12:49

Vaclav Hanus

Re: Ano, da se..
tento princip prisoudit kazdemu podniku...je na tom zalozen trzni prioncip ekonomiky. Vis, nevadilo by mi, kdyby se z dani, ktere sazka neodvede financoval tzv. rekreacni sport - t.j. sport pro obycejne lidi. Vadi mi, ze si financuji monstr akce a pasivni cumeni na sportovni spektakly a dokonce sporty poskozujici prostredi ( zutomobilovy sport). Ale je to muj problem, paklize mas nadseni pro sazku, nebudu ti ho brat. To, ze maji pravo si pozvat koho chteji je pravda, ale pak v zajmu vyvazeneho postoje nemeli zvat ani prezidenta a nacionalni levici. V opacnem pripade se to da interpretovat, jako michani se do politiky, coz v pripade medialne zname firmy neni uplne v poradku, zejmena kdyz je prostrednictvim danove ulevy vlastne propojena se statem..
0/0
29.3.2004 13:07

jonatan66

Re:
Nemám nadšení pro sazku, ale děsí mě, když čtu jak P. Buzková píše akcionářům soukromé firmy koho mají vyhodit z práce a koho tam mají nechat-mě prostě takovéto chování u člena vlády přijde neodpustitelné. To že se financují monstr akce je fakt, ale to není chyba sazky. Peníze přerozděluji jednotlivé sportovní svazy. Nepozvali jenom levici, pozvali všechny partaje vyjma Špidly ;-), ale ministři vládní koalice dostali od Grosse zákaz se zůčastnit. Holt komunistům nikdo vycházky nezarazil a tak přišli. Prezident je nadstranický  a dle ústavy je přímo určen k slavnostnímu stříhání pásek apod. Přeji pěkný den, bohužel musím končit - pracovní povinnosti mě volají.
0/0
29.3.2004 13:53

Bystry_chlapec

Humus
Husak nam poslal naky listky na firmu. Nakonec tam kamos sel. Vratil se uplne nasranej. Dech stary doby, komancove to tam pekne rozjeli. Vsechno bylo zadarmo, zradlo, chlastm (i tvrdej), sampano. Chlapi ze Sazky si furt trasli rukama. Bodejt by ne mit tenhle monopol... Ne nahodou ted vsechny hry zdrazujou...
0/0
29.3.2004 11:27

jonatan66

Re:
No nevím, ale jednalo se o raut a na těch je jídlo a pití vždy zadarmo - to by mě asi nenasralo. Když tak měl obsluze vnutit peníze když je tak zásadovej. Co se týče chlapů ze sazky...Sazka má podle tisku cca 400 zaměstnanců, takže i kdyby tam přišli všichni tak tam pořád bylo přibližně 11 600 jiných lidí. Ale tvůj kámoš věděl, že si rukama potřásali jenom lidi ze sazky-obdivuhodné. No a nakonec o jakémže monopolu tady mluvíš. Co já vím tak losy prodávají i jiné firmy. V kurzovkách je konkurence taky a sázkový hry tady podle zákona může konkurence taky provozovat. Jen si musí dát bacha, aby nedopadla jako Ćeská lotynka, nebo eurolotto. A propos zdražování - podle toho co čtu v novinách a vidím na složenkách se zdražuje všechno ... takže zdražení sazky mě nevadí. Sázet totiž nemusím. na rozdíl od jiných věcí kde nemám na výběr
0/0
29.3.2004 12:06

Najdete na iDNES.cz