Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

US-DEU má evropskou kandidátku

Republikový výbor Unie svobody-DEU schválil definitivní podobu kandidátky do Evropského parlamentu. Nejmenší vládní strana jde do evropských voleb společně se třemi dalšími - ODA, Cestou změny a Liberálně-reformní stranou (LiRA). Společnou kandidátku vede senátorka Helena Rögnerová.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

habit

US zaznamenala vyrazny uspech...
, ... v lecbe nezavislych osobnosti z nezavislosti. Vzpomenme, jak jiz kratce po volbach S. Karasek a Tana Fiserova domlouvali vzpurne Johance (Marvanove), ze povinnost vuci vlade stoji vys nez nejake zasady
0/0
29.3.2004 9:22

Chodovarka

Ochlasta na kandidátce
Gratuluji uhelným skladům k tomu karáskovitýmu ochlastovi co ho na poslední chvíli maj na kandidátce.
0/0
28.3.2004 17:59

Destroyer7

Docela ujde
Konečně přišli s obstojným kandidátem. Není to sice ideální kandidátka, ale je to lepší než rezavým drátem do voka.
0/0
28.3.2004 0:20

Johny_S

Re:
A kdo to je?
0/0
28.3.2004 0:43

Dan 1

Re:
Koukám, že paní soudružka doktorka sbírá body. Už celé dva příznivce:-)
0/0
28.3.2004 0:56

Johny_S

Re:
Možná i víc - sebe, celou svou rodinu a ještě tady Destroyera7.
0/0
28.3.2004 1:24

Eldrb

Re:
....že se ptáš ! Rögnerová a Karásek...přece !
0/0
28.3.2004 11:17

Cynyc

Proc ne
Aby tu taky zaznel jinej nazor, tak vezte, ze ja je rozhodne volit budu. Nejsem z nich nijak odvazanej, ale na rozdil od ostatnich stran mi z nich aspon neni na bliti. A souhlasim s kritikou federalni Evropy - federace je malo. Integracni proces by mel pokracovat az do uplne unifikace ve stat s uzemne spravnimi celky ne nutne kopirujicimi soucasne narodni staty.
0/0
27.3.2004 22:16

Johny_S

Re:
Proboha -a proč? Proč????
0/0
27.3.2004 22:18

Dan 1

Re:
Tak mě je z těch spacákářů a polit. turistů nevolno. Řvát o zradě na voličích, když ODS umožnila sockám vládnout, že oni a ČSSD nikdy a pak s nimi vlézt do vlády a podílet se na ničení státu, na to musí být opravdu charakterní. Jo, a z té Evropy udělejme federální stát. Jen ať tenhle nesmyslný projekt jednou vybuchne s o to větším randálem. Ještě, že se tohle do parlamentu už dostat naštěstí nemůže. 
0/0
27.3.2004 22:25

Johny_S

Re:
Právě že toho se bojím, že by to jednou mohlo vybuchnout. A pak by mohla přijít další velká evropská válka. Většina federací se sjednocovala za pomoci války - Švýcarsko, Německo, USA... Vždycky totiž proti sobě stáli zastánci volnějšího a těsnějšího svazku (v případě USA Jih chtěl tvořit volnou konfederaci, Sever federaci, a protože Sever vyhrál, jsou USA federací - přesto ještě do počátku 20. stol. mnohde říkali, že nejsou USA, ale např. z Alabamy, Texasu...). Cynyc si patrně přeje národnostně jednotnou Evropu, kde pro málo rozšířené jazyky (např. češtinu) není místo, s převahou nepůvodního obyvatelstva, obrovský sociální stát (kam se poděla pravicovost Uhelných skladů-Deratizační unie???) pomalu se přeměňující v náboženskou diktaturu typu Íránu. To se tedy máme na co těšit. Doufám, že je Cynycův názor menšinový.
0/0
27.3.2004 22:33

Dan 1

Re:
To taky doufám a se škodolibostí sleduji, jak se €uhlavouni stejně na ničem nedohodnou.
0/0
27.3.2004 22:38

Johny_S

Re:
Podle mě se teď dohodnou a jako záminku (což mi připadá značně hyenistické) použijí atentát v Madridu - je přece potřeba sjednotit se, abychom efektivněji bojovali proti těm odporným teroristům! Těmto tzv. liberálním (ve skutečnosti by regulovali kdejaký nesmysl) politikům zřejmě nedochází, že se základnou terorismu stává samotná Evropa - právě díky jejich bludům o prospěšnosti multikulturalismu a potřebě přistěhovalectví, jestliže nemá kdo živit jejich nákladný sociální stát. Ve Francii údajně až třetina lidí mezi dvacátým a pětadvacátým rokem již je muslimského původu (z čehož taky pramení nejvyšší francouzská porodnost v Evropě - udržují ji právě přistěhovalci). Za pár desetiletí budou rodilí Francouzi v menšině. A protože Francie dominuje Evropě a zřejmě už budeme mít federaci, postihne tato velice citelná změna i nás. Podobně to vypadá v Německu a v dalších zemích. Až jednou předsedou Evropské komise s rozšířenými pravomocemi a hlavně doživotně jmenují nějakého ajatolláha, bude už pozdě. A i kdyby se to nestalo, jak může nějaká vláda v Bruselu vědět, co potřebují Češi? A jak mohou Češi ovlivnit nějakou vládu v Bruselu? Proto si zkrátka federaci nepřeji.
0/0
27.3.2004 22:47

Dan 1

Re:
Stejně bude Evropa jednou muslimská, až dojde ropa nebo jí nebude potřeba.  Ale je potěšitelné, že diskutuje i o post-EU Evropě, takže víc lidí začíná vidět, že to moc nefunguje, ta těžkopádná byrokratická a zbytečná mašinerie. Federaci moc nevěřím, že by prosadili. Také přijdou státy, které mají s federacemi bohaté zkušenosti (CZ, SK, Litva...)
0/0
27.3.2004 22:56

joeyramone6

Re: Pro integraci
Já je budu volit taky a souhlasím bezvýhradně i s další integrací Evropy. Už to, že nevoní náckům a komančům je jasným důkazem, že je to tak správně!
0/0
28.3.2004 10:19

Dan 1

Re:
Velký omyl. Náckům se to líbí, ostatně EU je nacistický projekt. Rozdíl je v tom, že ECB měla podle Hitlera sídlit v Berlíně, zatímco dnes má sídlo ve Fankfurtu a/M. Nelíbí se především myslícím lidem, kteří se dovedou poučit z historie a vědí o neblahých koncích drtivé většiny evropských multinacionálních států.
0/0
28.3.2004 10:27

joeyramone6

Re:
Ale já myslel jiné nácky - např. Zahradila, naše vylízané skinheady apod.
0/0
28.3.2004 13:31

Johny_S

Re:
Nemáš to v hlavě trochu pomotané. Podle tebe Zahradil=skinhead? Jak on projevuje svou nenávist vůči jiným rasám a národnostem? Copak jsi ho někdy viděl s bejsbólkou v ruce mlátit cikány?
0/0
28.3.2004 13:46

Johny_S

Re:
Zajímavý názor. Takže ten, kdo nesouhlasí s další bezmeznou integrací, protože si myslí, že to je cesta do pekel, kdo nesouhlasí s postupující harmonizací, která nakonec povede k tomu, že budou harmonizováni i lidé a česká kultura, jazyk, i celý národ nenávratně zaniknou (co se nepovedlo Rakušanům či Němcům, se povede Němcům a Francouzům), tak je bolševik či nácek? V tom případě byli asi bolševici a nácci taky všichni obrozenci, že? Takový Palacký, Masaryk a jim podobní, to vlastně byli arcinácci, jelikož svou činností přispěli k rozbití snu o Německé střední Evropě, která se mohla stát jádrem budoucí federace. Anebo je všechno jinak - joeyramone6,ukázal, že si na liberála spíš jenom hraje a že ve svém nitru ve skutečnosti doposud neopustil totalitní myšlení, jímž oplývají náckové a bolševici. Rozlučme se parafrází Palackého věty: "Byli jsme i před EU, bohdá budeme i po ní."
0/0
28.3.2004 13:38

joeyramone6

Re:
Český národ nezanikl za komunistů ani za fašistů, nevím proč by měl zanikat ve sjednocené demokratické Evropě. O tom melou právě různí Zahradilové a KSČM. Ty si myslíš, že Evropa = Třetí říše? Nebo, že se k nám bude chovat jako SSSR? Opravdu neděláš rozdíl mezi např. fašisty a EU? To už opravdu není o čem se bavit.
0/0
28.3.2004 14:03

Johny_S

Re:
Takhle jsem to vůbec nemyslel. Evropa je svým způsobem demokratická (nicméně výběr komisařů příliš demokratický není - může to být pouze osoba bezmezně obhajující integraci, přitom zastupuje celý Evropský svaz, a tedy i lidi, kteří s ní nesouhlasí). Nemyslím si, že se k nám bude chovat jako fašisti, protože to byl extrém. Ale bude se k nám chovat jako Němci k Lužickým Srbům, poměrně rychle vymírající menšině. Až nás bude málo, což v souvislosti s prudkým populačním úbytkem spojeným s masovou migrací nastane, nikoho už nebude zajímat zachování naší kultury. Čeština se bude vyučovat jenom tam, kde o to budou stát, a postupně vymizí, takže zavřou i české školy (jako na Lužici lužické). A že to nastane, je více než pravděpodobné. Ocitáme se totiž ve stejné situaci jako po bitvě na Bílé hoře při násilné germanizaci. Tehdy němčina byla hlavní řečí, tak jako se jí dnes stává angličtina a francouzština, pronikající poměrně silně i k nám. Česky postupně mluvily pouze nižší vrstvy, protože pro ty vyšší bylo lepší mluvit německy (jako nyní anglicky). Tak se jednou může stát, že si lidi řeknou - k čemu nám vlastně ta čeština je? Nikde se jí nedomluvíme, každý tady umí anglicky, tak proč bychom jí učili naše děti? Bohužel už žádné národní obrození, které češtinu v minulosti zachránilo (jinak by z nás bývali dávno byli Němci), už nemůže přijít, protože je v současnosti označováno za nacionalismus a nacionalismus je přece něco naprosto prohnilého a zavrženíhodného. V souvislosti s tím je i nebezpečná stále časnější výuka co největšího množství cizích jazyků, jak si to vynucuje Uhnije. Jestliže mladí lidé budou plynně mluvit anglicky, co pro ně bude mateřštinou? Takto jsem myslel, že ES jednou bude znamenat konec našeho národa. A to zcela pomíjím, že vlastně přijdeme o možnost rozhodovat, jakým směrem se naše vlast bude vyvíjet, protože se to bude určovat v Bruselu a my to neovlivníme. A koho zajímá osud deseti milionů lidí, jestliže jich zastupuje šest set milionů?
0/0
28.3.2004 16:52

Skinner

Ta komunistka ?
No to si pomohli. Ale říkala, že tam šla ke komunistům  jen kvůli kariéře.
0/0
27.3.2004 20:32

Johny_S

Re:
Budeme-li mít štěstí (vlastně ho ani tolik potřebovat nebudeme, vzhledem k preferencím), ani se tam nedostane. A to bude dobře.
0/0
27.3.2004 21:19

vafla

Proč?
, Na co potřebuje US-DEU kandidátku, když je stejně nebude nikdo (téměř nikdo) volit.
0/0
27.3.2004 17:43

JRB

VOLBY CESKYCH POSLANCU DO EP
BUDOU NEPLTNE.
Neumoznenim 500.000 opravnenych volicu v zahranici vykobat
volebni ukon POSTOU ZE ZAHRANICI
porusuje CR clanek 1. dokumentu EU o
volbach. Ten stanovuje, pro
volbu poslancu do EP,
"UNIVERSAL SUFFRAGE":, to znamena "UNIVERSALNI VOLEBNI PRAVO.
 
Od roku 1993 vlady CR NASILNE ZABRANUJI VE VYKONU VOLEB
ZAHRANICNIM RODILYM CECHUM,
CESKYM VOLICUM. Z yoho duovdu nezalezna tom, vede-li 'kandidatku tu ci onu" pani Rognerova, pornohvezda, Viktor Kozeny, nebo andele ci certi........ TYTO VOLBY BUDOU NEPLATNE.
0/0
27.3.2004 17:40

Dan 1

Re:
Ale budou platné, budou, paní Fuchsová. Ptám se potřetí, co je občanům USA do EP?
0/0
27.3.2004 17:46

Johny_S

Re:
A můžeš mi prosím tebe vysvětlit, proč by Češi žijící v zahraničí měli mít volební právo? K čemu by jim bylo hlasovat o zemi, kde nežijí? To už bychom mohli volební právo mohli udělit např. všem Brazilcům - podle úplně stejné logiky.
0/0
27.3.2004 17:46

The Scorpion

Re:
A co treba dlouhodobejsi (mesice) zahranicni studijni pobyt??? (muj pripad)
0/0
27.3.2004 18:22

Johny_S

Re:
Tvoje chyba. Je to drahé a je to tak málo hlasů, že to stejně nemá smysl.
0/0
27.3.2004 18:24

The Scorpion

Re:
Osobne to, ze pobyvam v zahranici (studim, prace) za chybu nepovazuji. Pokud nekdo ano, tak je to spis jeho chyba ;-) Ale k tomu volebnimu pravu. Uz jsem v zahranici prisel o jedny parlamentni volby (jen proto, ze byrokraticke reseni "problemu" bylo tak byrokraticke, ze jsem to na posledni chvili nemohl stihnout). Myslim si, ze lide, pobyvajici v zahranici do urcite doby (rok, rok a pul) by meli mit volebni pravo. Notabene, jeslti planuji navrat. Jiny pripad je, kdyz nekdo zije v zahranici roky (5 - vice). V tom pripade asi nema "co mluvit" (uvozovky!) do politickeho usporadani v CR - sic mu na nem zalezi sebevic, protoze nemuze prece ovlivnovat neco, co na nej nema vliv. Ale jak jsi rekl - je to tak malo hlasu, ze to lze zanedbat. Otazka do plena: slysel jsem, ze do EP mohou volit i lide zijici v cizine, staci se nekde zaregistrovat. Je to pravda???
0/0
27.3.2004 21:04

Johny_S

Re:
Nic bližšího o tom nevím, ale nevidím důvod, proč by to nemohlo jít. V EU to tak běžně funguje, že můžeš do EP, ale taky do komunálních voleb (pokud máš trvalý pobyt) hlasovat tam, kde zrovna jsi. Já samozřejmě taky nevidím chybu v tom, že jsi v zahraničí, to je koneckonců tvá věc. Ale jsi zkrátka pryč a hlasování v zahraničí je pěkně drahé, přitom bez jakéhokoli efektu. Je mi líto, ale je to tak.
0/0
27.3.2004 21:17

Sudajev

Re:
Kolaboranti nemají co volit, a tady jsou už jen jako turisti, maximálně.
0/0
27.3.2004 17:58

Sudajev

IMO
Já se kvůli us-deu a kdu-čsl dám k teroristům, fakt tohle už je i na mě moc.
0/0
27.3.2004 17:30

Johny_S

Re:
Já pomalu začínám chápat formující se protievropské teroristické skupiny. Zvlášť potom, co jsem se dozvěděl, že kampaň ČSSD pro volby do EP bude postavena na podpoře federalistického uspořádání Evropy! Já jsem nevěřil vlastním očím. Takže ČSSD, místo aby hájila české zájmy, radši podporuje federaci. Doufejme, že dostaneme aspoň možnost hlasovat o ústavě a že ji většina našich spoluobčanů odmítne. Protože pokud ne, tak sbohem Česká republiko. Za sto let už tady budou Češi v menšině a za dvě stě si na ně nikdo nevzpomene...
0/0
27.3.2004 17:35

Sudajev

Re:
Ano to už můžeme říct teď sbohem republiko, nevěřím tomu že bychom dostali možnost hlasovat, a i kdyby ano tak ji ho zfalšují.
0/0
27.3.2004 17:40

Johny_S

Re:
Naštěstí mám pocit, že to má být stejně ústavní zákon jako je česká ústava - tedy že by to musey schválit tři pětiny poslanců. A protože je ODS i KSČM proti, nikdy by si to vládní koalice neodhlasovala. Bez referenda to zkrátka nepůjde. Jen aby lidi nebyli hloupí. Jejich naivita mě někdy překvapuje.
0/0
27.3.2004 17:44

Sudajev

Re:
Příteli, oni nejsou hloupí, oni jsou tupí jak stádo a taky jich velká hromada k volbám nepůjde.
0/0
27.3.2004 17:54

Johny_S

Re:
Nejlegračnější ne té ústavě je,že ji obhajují úplně stejnými argumenty jako smlouvu z Nice. Už o té se přece tvrdilo, že bez ní nemůže rozšířená Uhnije fungovat, a proto je zcela nezbytná. A když ji Irové zamítli, málem je z toho zaslíbeného Evropského svazu (dle slovníku cizích slov unie=svaz, viz Sowiet Union čili Sovětský svaz) vyloučili. Proč tedy dělali tak nekvalitní smlouvu, když nyní tvrdí, že je k ničemu a že potřebujeme ze stejného důvodu další? Zdá se, že evropští politici jsou naprosto neschopní. Bohužel tam musíme za každou cenu lézt, vlastně ne lézt, přímo plazit, aby nás vzali. Fuj.
0/0
27.3.2004 18:29

Sudajev

Re:
Naprosto a bez výhrad souhlasím.
0/0
27.3.2004 18:50

con.

Re: (O)trapko,
už toho nechej
0/0
27.3.2004 17:30

Johny_S

To jsem rád, že nás budou (doufejme, že nebudou) reprezentovat tak kvalitní lidé
Tak to se máme na co těšit. Vysvětlil by mně někdo, v čem spočívá výhoda nezávislých kandidátů, kteří by měli přitáhnout lidi? Vím, často to zabírá, ale k čemu jsou dobří? Člověk nikdy nemůže vědět, co od nich vlastně čekat. Zvlášť na komunální úrovni se často stává, že zvoleni za jednu stranu, dají najevo, že se jejími stanovami vlastně nemusí řídit, a raději spolupracují s jinou. Pokud je člověk členem strany, hlásí se k určitému programu, nezávislý není vázán ničím...
0/0
27.3.2004 17:03

Eldrb

To jo...
..pani  Rögnerová se svým ječákem bude opravdu reprezentativní vzorek naší dámské populace a pan Karásek se svou břitkou výmluvností a bleskovou úvahou korunovanou zásadním a neměnným stanoviskem......ale dost. Kvalita obou kandidátů je nesporná ! Pane Mareš...skvělé, Unie pod vaším vedením.....zase dost ! 
0/0
27.3.2004 16:55

Dan 1

Re:
Kdyby se sebe nechtěki dělat šašky, tak se paní doktorka vrátí ke svému rentgenu a do lůna rodné KSČ a Sváťa na faru. Tam by se mohl nalévat mešním vínem a zvoník by ho odvezl, aby nedělal nikde ostudu. Že těm lidem stojí za to se tak strašně ztrapňovat před zraky všech...
0/0
27.3.2004 17:19

con.

HURÁ!!!
Z malých bobků velké H????
0/0
27.3.2004 16:26

Najdete na iDNES.cz