Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

OSN: Izrael omezuje pomoc Palestincům

OSN možná bude muset výrazně omezit nebo dokonce zastavit humanitární práci v pásmu Gazy. Příčinou jsou omezením, která na pohyb našich pracovníků uvalil Izrael, oznámila v pátek světová organizace. Na pomoci je závislá většina z 1,3 milionů Palestinců žijících v pásmu Gazy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Olgo

3
< align=justify>Stejně absurdní je tvrzení o jedinečnosti vyhlazování Židů jako náboženské skupiny - stejně jako Židy likvidovali nacisté příslušníky některých křesťanských církví, např. Svědků Jehovových, či nekřesťanských směrů, např. Buddhistů, které byly v předhitlerovském Německu (včetně poboček u nás) módní a měly nemalý ohlas; dodnes existují např. na Srí Lance buddhistické komunity založené německýchmi a i českými emigranty - Buddhisty. < align=justify>Konečně, glorifikace (často falešná) vlastního utrpení není pouze nástrojem zneužitým americkými a izraelskými sionisty - podobnou politiku můžeme u nás vidět např. u Charty 77. v tomto případě je zveličováno utrpení malé skupiny lidí (většinou bývalých komunistů), kteří prý snímají vinu z ostatních; skutečná podstata jejich aktivit, zejména tichá spolupráce s komunistickým režimem a státní bezpečností, není důležitá, zrovna tak jako utrpení skutečných vlastenců, kteří s nabubřelými chartisty odmítali spolupracovat. < align=justify>Jednou ze základních idejí Holocaustového průmyslu je přesvědčení, že snad jedinými obětmi nacismu bylo 6 milionů Židů. Ostatních nejméně 60 milionů lidí, včetně asi 350 tisíc občanů Československa, není důležitých. Pokud autoři těchto tezí nazývají jiné rasisty, potom je to zvláště tristní. Tlak vyvolává protitlak, a tak vzniká mnoho extremistů, kteří popírají existenci nacistického holocaustu vůbec; jejich tvrzení popírá historickou skutečnost a paměť evropských národů, včetně Čechů. Kniha Normana G. Finkelsteina je zvláště cenná tím, že její autor pochází z prostředí skutečných obětí nacistického holocaustu Židů a proto není ideologicky zatížen - jeho obraz jak skutečností nacistického holocaustu, tak jeho ideologického zneužití, je proto zvláště cenný. Navíc pouze ti, kteří nacistický holocaust přežili a jejichž rodiny se staly jeho obětí, mohou bez falše vyslovit ústřední myšlenku knihy: "Je čas otevřít svá srdce utrpení zbytku lidstva". < align=jus
0/0
29.3.2004 13:44

oranzovej

Re: Utan
To, že N.G.Finkelstein není ideologicky zatížen a k tomu zdůvodnění, že právě proto, že prožil holocaust je blbost jako vrata od hangáru pro Jumbo jet.
0/0
29.3.2004 13:50

Olgo

Re:
to je propagace vydavatele, tyhlety markrtingové blbosti snad umí odfiltrovat každdý druhý člověk
0/0
29.3.2004 14:15

oranzovej

Re: Utan
Bezva. Kdo je první? :-))
0/0
29.3.2004 14:22

Olgo

No 2
Typickým rysem současného sionismu a s ním spojeného "průmyslu Holcaustu" je zneužití politické propagandy naprosto stejným způsobem, jakým ji zneužívali nacisté a jejich ministr propagandy Josef Goebels. Typické je, že základní propagandistická "litertura Holocaustu" je na stejně pokleslé kulturní úrovni, na jakém byly ty nejpokleslejší antisemitské pamflety, ať už původu nacistického či jiného. Lze se divit současnému kultu nelidskosti, sexu a násilí v americké literatuře, ve filmu a v televizi, když pokleslé sionistické pamflety plné rasismu, lži, násilí a sadomasocistickéch sexuálních scén jsou součástí povinné školní četby? Morální úpadek spojený s falešnou propagandou Holocaustu tak vede k celkovému morálnímu úpadku americké společnosti podobně, jako tomu bylo v Německu v době nástupu nacismu.
Konečně nacistické Německo nebylo jediným státem, který zřídil v průběhu Druhé světové války koncentrační tábory - podobná zařízení zřídily i Spojené státy pro své občany japonského původu po útoku na Pearl Harbor. A tak, zatímco Američané japonského původu byli z iniciativy Spojených států zavíráni podle etnického principu do koncentračních táborů, jejich sousedi si tiše rozkradli jejich majetek. Překrásná ukázka právního a demokratického státu, který jiné tak rád obviňuje z rasismu. Neměli by se Američané starat raději o vlastní minulost, o americký holocaust Japonců, než o cizí hříchy?
0/0
29.3.2004 13:42

Olgo

Úvaha o zneužití utrpení Židů
< align=justify>Kniha Normana G. Finkelsteina "Holocaust ndustry" je realistickým pohledem na jednu smutnou kapitolu dějin Evropy, na Druhou světovou válku, nacistickou Třetí říši národa německého a utrpení obyvatel okupovaných zemí. Autor pečlivě rozlišuje mezi reálnou historickou událostí, kterou nazývá "nacistický holocaust" od jejího umělého ideologizovaného obrazu, který nazývá prostým slovem Holocaust bez přívlastků (v originále The Holocaust ) a s velkým písmenem na začátku. < align=justify>V současnosti jsme svědky velkého rozvoje jedné ze současných forem nacionalismu a rasismu - sionismu, ať už v zraeli či v jiných částech světa. Tedy ideologie, jejímž jedním ze základních kamenů je právě ideologizování holocaustu. Současně jsme svědky toho, že politická špičky sionistických a neofašistických organizací si rozdělily sféry vlivu ve světě a pilně spolu spolupracují - příčiny takové spolupráce a její vznik ukazuje autor v prvé kapitole. Na druhé straně sílí kritika nelidských metod některých sionistických organizací a států, například na nedávné konferenci OSN o lidských právech v jihoafrickém Durbanu. Nelidských metod, které jsou přímým důsledkem morálního úpadku, ke kterému přivádí i lživé ideologické zneužití nacistického holocaustu.
0/0
29.3.2004 13:41

pinkshadow

Arafatovo hnutí
Palestinskému chlapci Hassámu Abdovi je šestnáct let. Jeho snímek tento týden obletěl svět. Mírně zaostalý Hassám, jako lidská bomba obalen trhavinou, napochodoval ve středu k izraelskému kontrolnímu stanovišti, aby se tam odpálil a zabil co nejvíce vojáků. Na poslední chvíli si to naštěstí rozmyslel a odmítl "vstoupit do ráje, kde ho podle koránu čeká řeka plná medu a vína a 72 panen". "Když mne vojáci zastavili, nezmáčkl jsem rozbušku. Rozmyslel jsem si to. Nechtěl jsem už umřít. Je mi líto, co jsem udělal," citoval jeho slova izraelský deník Jediot Achronot. Děti - živé bomby jsou však něco úplně jiného. Hassám Abdo, který je považován tak trochu za obecního hlupáčka, neutekl ze školy a bombu nenašel na chodníku. Někdo ho musel naverbovat, bombu mu dát a přesvědčit ho, aby se šel zabít, a vstoupil tak do ráje. A ten někdo je znám - Brigády mučedníků od Al-Aksá, bojové křídlo napojené na Arafatovo hnutí Fatáh. Ve středu se k pokusu o atentát nejprve přihlásily. Když pak zjistily, jakou měl pokus odezvu, obrátily a prohlásily, že šlo o izraelskou provokaci.
0/0
28.3.2004 18:56

blackNemo

Re: ?????
Bezpečnostní izraelské složky dostali informaci-?, na místě již čekali kameramani-?, dotyčného ihned "vyhmátli"-?,nechali udělat polostriptýz pro kamery, včetně zásahu robota-? moc otazníků. Víte jak bezpečnostní izraelské složky zasahují v jiných případech a to kolikrát bez upozornění-preventivně v mnoha případech proti nevinným a najednou takové divadýlko pro kamery. Příliš mnoho otazníků???????
0/0
28.3.2004 21:24

pinkshadow

Re:
...dostatek tekutin je tou nejlepší a nejjednodušší prevencí proti vaší vysušené pleti ...pijte minerálky, neslazené bylinné čaje nebo ovocné šťávy ...myslí si to i Kamil ...hmm... 
0/0
29.3.2004 6:07

Jindrich Hojer

Re:
Pinka si laskave nevsimejte - je to takovy mistni šotek. Obcas neco stahne nekde na netu a pak to cely den lepi do diskusi. Krome analni speleologie nevynika v zadnem oboru. Je to takovy nas Pepek-Vyskoc. Idealni je ho ignorovat (i kdyz ani to neni 100% ochranou).
0/0
29.3.2004 9:43

Michalll

AŽ Palestinci zametou s hamasem,
bude obnovena či dkonce rozšířena. Navíc  pracovní příležitosti v israeli, tolik využívané pře hamasem a před arafatem.
není to snadné, připojit se k čistce israelské armády, i my si raději pěstujeme náš domácí organizovaný zločin, než abychom dali evropě šanci.
Michal, Libčeves, t. 603771186
0/0
28.3.2004 15:58

fleret

Nejak me blbne televize,
jdu se do toho hrabat,takze radsi preventivne nashledanou a dobrou noc.......SNAD jindy.......:-)
0/0
27.3.2004 23:38

Sudajev

Re:
Kdyby jenom televize,
0/0
28.3.2004 0:19

Dan 1

Re:
Běž si lehnout, revolucináři, ať vystřízlivíš.
0/0
28.3.2004 0:34

fleret

Pilatovitchi
klikni na ten Danuv odkaz - je to to same a funguje to.........:-)
0/0
27.3.2004 23:01

Pilat

Re:
me ta vase moda zase tak nerajcuje
0/0
27.3.2004 23:02

fleret

Re:
to neni nase,proboha.....vzdyt jsem ti to nize psal....:-)
0/0
27.3.2004 23:07

Dan 1

Re:
Lže. Volal jsem do té firmy, jdou slavit, protože jim přišla mailem velká objednávka z Kanady.
0/0
27.3.2004 23:11

fleret

Re:
Takze to funguje.Pilatovitchi,gratuluju.Ted aby nas jeste nezjebali s iDnes,ze tu delame reklamu.Myslim ale ze Danielu Herianovou jsme jeste nedostihli........:-))
0/0
27.3.2004 23:14

Pilat

po precteni tohoto clanku
jsem dosel k zaveru, ze co provadi srael je obycejny fasismus     Okupace, koncentrak, popravy bez soudu, zamezeni prisunu leku a potravin.  Bleee fialovy hnus, stale vice a vice me to jen utvrzuje, ze palestinci maji pravo tzv. " teroristikych utoku", protoze jsou utlacovani jako celek. Pokud jena strana zavadi kolektivni vinu, druha nema duvod proc nepostupovat stejne. Oko za oko .....  
0/0
27.3.2004 22:29

Dan 1

Re:
Pilátku, ty naše duše soucítivá, nakup něco sušeného méka, konzervy (vepřové), nezapomeň přibalit pár aspirinů a těm utlačovaným hladovějícím chudinkám něco rozdej. A pozor, aby tě pejzatci nepopravili bez soudu, jinak bychom přišli o zábavu.
0/0
27.3.2004 22:34

Isabelle

Re:
kdyby jsi mel zuby, tak by to mohlo byt i zub za zub
0/0
27.3.2004 22:35

fleret

Re:
Ahoj Isabelle,vcera jsem na tebe myslel.....
0/0
27.3.2004 22:37

Isabelle

Re:
Ahoj, asi proto, ze ja na tebe myslim kazdy den ...
0/0
27.3.2004 22:40

Dan 1

Nazdárek.
No dobře, jak myslíš..
0/0
27.3.2004 22:45

Isabelle

Re:
Danecku neplakej a az prestanes pouzivat ten nikotin tak se okamzite zamiluju do tebe
0/0
27.3.2004 22:50

Pilat

Re:
kdyby jsi me tak vyhrozovala, tak to koureni zintenzivnim
0/0
27.3.2004 22:59

fleret

Re:
Dane,tak ja zacnu hulit taky - ze solidarity a Isabelle nas posle do haje zelenyho oba........tuhle jsem mel debatu s Hovnivalem,ten pravil ze ma zkusenosti s Detvama.....tak ze bych na ne najel...........:-))
0/0
27.3.2004 22:53

Pilat

Re:
ja jsem poslednich 20 let "pasivni kurak"  Nechavam si hulit  Pink ale nema sanci
0/0
27.3.2004 22:57

Dan 1

Re:
Ses nějak rozjel člověče...
0/0
27.3.2004 22:59

Pilat

Re:
omyl ja jsem se jeste nezastavil
0/0
27.3.2004 23:03

Zwerg

Re:
Vždyť ty úplně stršíš humorem. Pozor, ať něco nezapálíš!!
0/0
27.3.2004 23:03

Dan 1

Re:
Díky, máš u mě krabičku marsek.
0/0
27.3.2004 22:58

Pilat

Re:
to kouri ted milionari v Cesku? Marsky? suseny konsky trus?
0/0
27.3.2004 23:00

Dan 1

Re:
Kdybys zašel častěji, věděl bys dávno, že jsem židovský agent a občas pracuji na tajné židoamerické základně na Marsu. Musím být tedy stylový...
0/0
27.3.2004 23:03

Pilat

Re:
vsechno bych ti uveril i to ze jsi milionar, ale jako zidovsky agent  Ee nikdy, na to jsi trochu natvrdly
0/0
27.3.2004 23:06

Dan 1

Re:
A to ještě nevíš, že žiju s kolegou poručíkem Arielem. Tady se o měl napsalo blbostí a dostal jsem tolik jmen, že člověk má jen dvě možnosti - urážet se a vztekat nebo ty teorie ještě přiživit a udělat si sám ze sebe legraci. Jo, a taky jsem nekrofil, ale to už víš dávno.
0/0
27.3.2004 23:09

Pilat

Re:
mam o tebe obavy, posledni dobou ze sebe "delas blazna" dost casto
0/0
28.3.2004 3:53

Zwerg

Re:
To je jenom camouflage, kvalitní co ?! Cha cha, úplně tě to zmátlo, že ?!
0/0
27.3.2004 23:10

Zwerg

Re:
A na mě nemyslí nikdo!!! Bůůůůůbéééé....
No nic, vzchopím se a budu na mě myslet sám. Taková citová samoobsluha.
0/0
27.3.2004 22:45

fleret

Re:
Aaaaaaaaaale nebrec,neboj,ne tebe mysli celej Hamas.......ostatne na nas taky.........:-))
0/0
27.3.2004 22:55

Zwerg

Re:
Děkuji za útěchu. Hned je mi radostněji...
0/0
27.3.2004 22:59

Zwerg

Re:
Apropó, HAM-as mi připoměl jakej mám vlastně hlad. Jdu s tím něco udělat...
0/0
27.3.2004 23:01

Pilat

Re:
o mije zuby nemej peci, vsechny jsou na svem miste, jinak nepsalas to ty na ten kostel?
0/0
27.3.2004 22:47

Isabelle

Re:
Nevim presne co o kostele, byla jsem v CR v nekolika kostelech, jsou to nadherne budovy, zklamu te ale v synagoga jsem nikdy nebyla, tady zadny kostel nevypada krasne, a aby jsi mel na mne jeste vetsi vztek, (asi se ti to libi,) ja jsem "neznaboh".
0/0
27.3.2004 22:58

Pilat

Re:
to dopadnes uplne spatne, Neverit je hrich
0/0
27.3.2004 23:01

Isabelle

Re:
A co ty tady delas? Znas ty tvoje prikazani? Nesesmylnis?? Atd ...co by asi tvoje dcera (zajiste krestanka) asi rekla na ty tvoje nenavistene a nekdy oplzle psani?
0/0
27.3.2004 23:10

Pilat

Re:
moje dcera? hmmm hned se ji zeptam.......... odpoved nas nepotesi ani jednoho.......... rekla.... "ze te to bavi s tema retardama ztracet cas?"  
0/0
28.3.2004 3:57

Dan 1

Re:
Jestli je bystrá po tobě, tak je po pro nás všechny kompliment. Děkujeme.
0/0
28.3.2004 9:59

Pilat

Re:
nad hlouposti neni vitezstvi, takze uz ted se citi porazena  nebot blahoslaveni jsou chudi duchem...
0/0
28.3.2004 14:27

Najdete na iDNES.cz