Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Bijte je!

Aneb předseda Společnosti středoškolských pedagogů doporučuje. Soused ti nevrátil sekyru- podřež ho, nechutnalo ti pivo- zapal hospodu, nezvládáš výuku- zmlať žáka. Asi takhle by svět mohl vypadat. To je svět středověku a vrátit se k němu? Ne, děkuji.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Blackshield

Škoda
rány, která padne vedle
0/0
25.3.2004 14:58

malinak

Umírněné fyzické tresty jsou na místě
A to (podle mne) jak doma, tak  ve škole. Ano  i na hrubé drzosti žáků je třeba reagovat fackou. Jinak se nedá dětem najevo, že některé chování je zcela nepřípustné. Kdo si myslí, že vždy pomůže domluva, je snílek, který neměl nikdy děti.
0/0
25.3.2004 14:50

apaM

šikana
    Není to tak dlouhá doba,kdy student učiliště zabil učitělě,po celé republice se rozletěli zprávy a každé medium zpracovalo incident po svém.Jednoznačně se ukázalo,že student byt psychicky týrán a s tiskem byla ochotna jeho babička.
     Celá záležitost mě zaujala a myslím si ,že ten správný a zdraví názor měla doktorka Dana Janotová z Fakultní nemocniceUK.Potchytit šikanu na školách by měl právě učitel.
    Jednalo se právě o chlapce s asociálním chováním,který  změnil střední školu z gymnázia na učiliště ve volném čase se  uchyloval k PC hrám a ztratil se ve virtuálním světě.
Kdo za to může?
  
 
 
0/0
24.3.2004 13:06

Ladyk

Re: Kdo za to může?
Tvoje srdce?
0/0
25.3.2004 11:43

apaM

Re: Kdo za to může.
Pokud studuji vysokou školu pedagogického zaměření po celá léta studia se připravuji na výuku žáků-  nadané  i normální studenty ,kterí raději hrají hry ,chodí na party nebo se věnují svým koníčkům . Učitelé  mají i samostatný obor -zaujmout výkladem a podporovat "školu hrou",věděl to i Jan Ámos Komenský:Labyrint světa a ráj srdce.
0/0
29.3.2004 10:46

saldo

Argumenty?
Pane Zichu,
Váš příspěvek je typickým příkladem použití hyperbol v argumentaci. Ono to pěkně vypadá a na první pohled se zdá, že argumenty jsou pádné. Je to však pustá a zavádějící demagogie. Dovolte ještě poznámku: Být já tak drzý, že bych příslušníku policie řekl do očí, že je "korunovaný vůl", tak tu baňu od něho přijmu bez protestu a ještě mu poděkuji.
0/0
24.3.2004 8:24

Sudajev

IMO
Řezat a řezat a řezat.
0/0
23.3.2004 19:24

to je moje

Zfauloval vás někdo při fotbale tak,
že jste vyryl brázdu do škváry? Nezfauloval, že ne? Jinak byste podobné přirovnání asi nepoužil. Stačí zlehka kopnout správným směrem do nohy běžícího soupeře a už letí. Jinak s Vámi celkem souhlasím až na to vědomí, že mírumilovná, zdlouhavá a násilí neplodící řešení jsou také hodně málo účinná. Existují jedinci, na které podobná metoda neplatí a nebo je dokonce kontraproduktivní. Násilníci ji považují za slabost. Být učitelem je těžké povolání. Vyžaduje andělskou trpělivost a já bych asi některé ty adolescentní fracky přerazil.
0/0
23.3.2004 18:30

Najdete na iDNES.cz