Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Spejbl a Hurvínek zase nevědí, čí jsou

Vrchní soud vrátil spor o Spejbla a Hurvínka nižšímu soudu. Zrušil verdikt pražského městského soudu, že práva na obě postavičky patří ředitelce loutkového divadla Heleně Štáchové. Na loutky si činil nárok Městský ústav sociálních služeb v Plzni, dědic Josefa Skupy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Hhurvajz

Pro všechny v této sekci
asi vůbec nevíte,o čem tento soudní spor je.Jde vidět,že o Spejblu s Hurvínkem nemáte ani pojetí.A takové řeči,že jako H.Štáchová svého muže M.Kirschnera uhnala k smrti jsou dost pitomé.Nejdřív si přesně zjistěte vztah mezi Štáchovou a divadlem S+H a o soudním sporu.Potom můžete pronášet tak ohromně chytré výroky.Helena Štáchová pro divadlo dělá jen to nejlepší.Jen aby udržela tuto tradici.Má úcta mistři.Děkuji těm,kteří se H.Štáchové zastali.
0/0
25.3.2004 6:58

Hhurvajz

Upozornění
asi vůbec nevíte,o čem tento soudní spor je.Jde vidět,že o Spejblu s Hurvínkem nemáte ani pojetí.A takové řeči,že jako H.Štáchová svého muže M.Kirschnera uhnala k smrti jsou dost pitomé.Nejdřív si přesně zjistěte vztah mezi Štáchovou a divadlem S+H a o soudním sporu.Potom můžete pronášet tak ohromně chytré výroky.Helena Štáchová pro divadlo dělá jen to nejlepší.Jen aby udržela tuto tradici.Má úcta mistře
0/0
25.3.2004 6:52

Nedobik

JÁ BYCH TO VIDĚL TAKHLE:
Spejbl, coby vůl je levičák
a Hurvajs je pravičák.
Pravičák Skupa si vychoval nástupce levičáka Kirschnera, toho si vzala pravičačka Štáchová, uhnala ho k smrti a teď po ní chtěji dědici z domova důchodců (levice) zaslouženě podíly. Politolog by pravil - je to nekonečný boj mezi pravicí a levicí.
 
0/0
23.3.2004 8:55

qoknu

??
Loutky jsou podle mě toho, komu je odkázal Skupa. Paní Štáchová je pěkně nenasytná. Proč by se jich vzdávala, když ji vynáší prašulky. Pokud budou patřit Plzni, tak se bude muset dělit. Vytahovat, že je udělal ten a ten, že vlastě Skupovi nikdy nebyly to je poněk ubohé.
0/0
23.3.2004 7:14

Hhurvajz

Ten e-mail
Ten e-mail,kterej je úplně nahoře od Hhurvínka je pro vás.
0/0
25.3.2004 6:55

Sudajev

IMO
Já vím čí jsou: DĚTÍ!!!
0/0
22.3.2004 22:35

qoknu

Re:
Už jsi jako ta paní Štáchová. V TV skoro plakala jak to bude konec Spejbla a Hurvínka a chudáci děti na to doplatí, když to soud rozhodně, že patří Plzni. Ale kdeže, určitě nikdo nemá zájem, aby  S+H skončil. Jen by paní Štáchová musela dědici vyplácet podíl ze zisku a to se jí evidentně nechce.
0/0
23.3.2004 7:23

TOK

Re: Nějak jsi ale kvokno zapomněla na to,
že Skupa Kirschnerovi divadlo jako svému nástupci odkázal, a ten mu věnoval, stejně jako Helena Štáchová, celý život. Z těch asi dvou her Skupy, které se dodnes hrají, platí DSH autorská práva tomu ústavu, ale oni by chtěli úplně ze všeho, tedy z her Kirschnera, Štáchové i dalších autorů, z provozu divadla, z CD zase z 99,9% vytvořených Kirschnerem a Štáchovou, bez nichž by toto divadlo nikdy nebylo, protože Kirschner někdy v 50. letech zabránil zavření divadla a udělal z něj dost cenný vývozní artikl. Divadlo i dnes za vstupné 30 Kč umožňuje všem, i chudým dětem, možnost zažít jinou kulturu než multikino za 150 Kč.
0/0
23.3.2004 16:05

osvetitel

Re:
Poprve co stebou musim souhlasit Capajeve leda ze by se na ne udelala take ta "kuponovka"!
0/0
25.3.2004 8:05

Najdete na iDNES.cz