Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vražda v české škole

Zčeřily se vlny. Smrtí jednoho učitele. Vraždou. Reakce na tento čin a úvahy o tom, kdo je ve skutečnosti vinen, byly každá z jiného soudku. Když několik dní předtím onoho učitele zbila skupinka učňů, dozvěděl se o tom ředitel ? A řešilo se to prostě – nějak ? Vypadá to, že ne.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

apaM

šikana
     Celou zemí proletěly zprávy o zabití učitele,jedná se o nesmazatelný čin,který v dějinách České republiky zanechá díru - první zmíňku o vraždě učitele pod rukou náctiletého kluka.Měli bychom se nad sebou zamyslet?V Americe se tyto počiny počítají na desítky,ozbrojené loupeže a vraždy na školách mezi spolužáky.U nás to není takovou samozdřejmostí,ale nad tím co se stalo bychom se měli zamyslet všichni ,aťje to také čin poslední.
     Hoch byl  pod tlakem a mezi spolužáky nebyl moc oblíbený,učitel ho vystavoval psychickému stresu a zapadnout do nového kolektivu se  chlapsi moc nepodařilo,posedával doma u počítače a hrál hry -možná až moc,spletl si virtuální prostor s realitou,nebo prostě propadl agresi... 
         V osudný den ho učitel požádal ,aby si přesedl od spolužáka a posadil se na své místo.Zní to malicherně,samotnou mě nenapadně,že by odpovědí byly bodné rány. I podle  pa.doktorky Dany Janotové s Fakultní nemocnice UK v rozhovoru pro studio šest ,která o šikaně hovořila,neměli bychom  násilí na školách hodnotit jako lehký  problém.
0/0
24.3.2004 18:16

neofyt

Absence uznání autority
Důvodem je absolutní devastace respektu před autoritou. Je jedno jestli jde o autoritu před učitelem, zákonem, nebo o autoritu slušného chování. Již diskuse nad smutnou smrtí učitele naznačuje, že se nacházejí i zastánci jiných názorů, než je zdravý rozum. Změť psychologických rozborů, hledání viny učitele, omlouvání žáků. Jen díky tomu se takové věci brzy budou dít jen tak, z nudy žáků, bezdůvodně. Protože dnes se tento čin neodsuzuje tak, jak by měl, důrazně, odshora dolů, všemi i s důsledkem trestu. Dnes se i na tomto činu přiživí publicista, psycholog, advokát. A vzhůru po politickém, či odborném žebříčku. A selský rozum? Eh... Slyším-li, že trestáním se nevychovává, ptám se, jak je tedy možné, že naši předci vychovávali s páskem v ruce a myslím, že tolik takových problémů neměli. Obava z trestu nedovolí minimálně 90% potencionálních pachatelů ani o obdobných činech uvažovat. A těch zbylých 10% nenapraví ani dnešní nesmyslná shovívavost. A kde se bere pohrdání autoritou? U rodičů: Jen ať si nedovoluje učitelka napomínat mého synáčka, nebo nedej bože aby školník vyžadoval po mé dcerušce úklid odhozené slupky od banánu - to bychom jim (společně se školským úřadem, odbory a jinými) nandali. Mimochodem, všimněte si, kolik rodičů vozí svá dítka na předním sedadle v autě. Jakmile je potká policajt, řekne dítěti "schovej se, ať ho, hlupáka, oblbnem".
0/0
22.3.2004 15:52

kuwajt

Do ohne
se nema prilevat olej. Vodu tam prilevaji napr. hasici a az na vyjimky je to ku prospechu veci.
0/0
19.3.2004 14:02

Najdete na iDNES.cz