Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Rath prověří nový byznys lékařů

Lékařská komora prověří, zda předseda Gynekologicko-porodnické společnosti a Sdružení soukromých gynekologů Vladimír Dvořák neporušil etiku, když propůjčil jméno jedné z komerčních bank pupečníkové krve - Archivu buněk.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

marve

Prověrka Rathem
Nevím, zda kmenové buňky z pupečníkové krve bude možno použí za 50 - 70 let, nevím za to nebude později a nevím ani, zda to nebude dříve. Je ale jisté, že jednou použity budou. Incidence leukemie je jistě malá nicméně kdyby se, nedej Bože, týkala mého dítěte, jistě bych byl rád, že jeho kmenové buňky jsou k dispozici. Vubec mi nevadí, že výzkum na tomto poli financují ti, co na to mají... Jiná pozoruhodnost. Dr. Rath nechá prověřit aktivity dr. Dvořáka. Své aktivity, které pošlapávají etiku nejen lékaře ale i člověka však tají a jejich prověření brání seč může. Například zakázal FN Motol vydat potvrzení o výši jeho úvazku v letech 99 a 00. Je to důležité. Vyšlo by totiž najevo, že je lhář a že ani náhodou nesplňuje podmínky pro licenci primáře, ketrou sám sobě vydal. Jeho aktivity kolem časopisu Osobní lékař jsou známé. Je přímo odporné, že lhář a podvodník, který se nestydí veřejně deklarovat pracovní úvazek přes 30 hodin denně(!), který ponižuje své podřízené a šikanuje jidi, kteří si dovolí projevit jiný názor, než má on, dostává stále tolik prostoru ve mediálních prostředcích. Kdy už si všichni uvědomíte, že tento hochštapler vlastně ani nemá co společnosti říct protože jen žvaní ale vlastně ani nic neví. 
0/0
18.3.2004 12:27

ajuga

Re:
Proč by nepracoval 30 hodin denně , kdy všechny své aktivity dělá rath.
0/0
18.3.2004 13:27

pinguinone

jeste,ze to jsou nemecke noviny...
Rath prověří nový byznys lékařů
0/0
18.3.2004 12:25

marve

Praštěná husa se ozývá
0/0
18.3.2004 12:17

huhu007

Kšeft
Skutečně jde o obchod s nadějemi a nejen s těmi. Současné technologie zdaleka neumožňují proklamované využití s výjimkou leukémií, kde je použití kmenových buněk při autogenní transplantaci kostní dřeně v jisté míře použitelné již dnes (roční incidence leukémií je cca 8-9/100000 obyv.). Ostatní je jenom humbuk. Odhaduje se, že technologie, které by umožňovaly kultivaci tkání a orgánů z kmenových buněk nebudou k dispozici ještě tak 50-70 let. A pokud poté k dispozici budou, tak jenom těm nejbohatším (současný odhad ceny takových postupů je od několika milionů po několik desítek milionů $ pro jeden případ). Podobné tkáňové bakny se však dají v jisté míře využít i dnes. Jde o relativně nekontrolovaný obchod za účelem výzkumu (např. by se daly tyto banky zneuží k experimetům s kmenovými buňkami bohatě dotované farmaceutickými firmami). Takoví "tkáňoví bankéři" by pak dostávali platbu z obou stran - jak od dárce, tak od event. zákazníka. Bylo by možné i na základě těchto tkání zneužívat i k DNA - finger printingu - představte si třeba, že zde v budoucnu bude nějaká totalitní vláda, která bude chtít mít podchycenu DNA svého obyvatelstva, perfektní, ne? Myslíte si, že v těchto institucích bude mít ten, kdo dá svoje kmenové buňky nad nimi takovou kontrolu, aby se dalo zabránit zneužití? Myslíte si, že jde o science-fiction?
Je příznačné, že za touto aktivitou jsou schováni soukromí gynekologové. Jako by jim těch 100-400 tis. měsíčního obratu nestačilo.
0/0
18.3.2004 11:40

Janovjan

Nová zpráva
D. Rath nechá prověřit u etické komise střet zájmů u své osoby, jde tak příkladem, jak bude dále postupováno v LK. Dále nechá prověřit, zda jeden Rathden je skutečně 36 hodin jak tvrdí a ne 24 hodin, jak tvrdí astromovové. Hezký dlouhý den pane Rathe.
0/0
18.3.2004 7:51

Najdete na iDNES.cz