Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Místostarosta kvůli korupci rezignoval

Plzeňská radnice čelí nevídané aféře. Místostarosta jednoho z obvodů Radim Kopáček, který si podle TV Nova řekl o úplatek za přednostní přidělení bytu, odstoupil ze všech politických funkcí. Vzdal se i členství v ODS. Kauzu už vyšetřuje policejní protikorupční jednotka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Abitur

Mrtovla znovu vytazena ze skrine?
Lidi, dyk tohle davali uz pred mesicem nebo dvema ve zpravach, iDnesu se podelal redakcni system ?
0/0
16.6.2004 9:08

bonovox7

to není jen problém ODS
To není problém jen ODS. Jsem bývalý člen ODS. A vím jaké jsou tam poměry. Je tam pár lidí, který si chtějí vidělat. Vím i kteří. Horší je, že takové lidi znám i KDU i ČSSD. Dokonce když jsem viděl lidi z ČSSD se mě zdá, že ty se nebojí ničeho. Ovšem nemám důkazy. Na druhou stranu abych byl objektivní vím, že jsou lidi i z ODS který žijou úplatkama.
Politické strany jsou takové jaké jsou mezi lidmi je to vzorek národa. Tak to je! Je to všude stejné jde o to, že v ODS je vůle s tím něco dělat. Sami vidíte jak lidi z ČSSD říkájí, že se to mělo rešit mezi sebou za zavřenými dveřmi to s tou Součkovou a Diag human. A řeknou to do televize to bije do očí!
0/0
16.6.2004 8:48

svobodny clovek

byvaly volic ODS
ODS je proste zumpa pro tu nejhorsi sebranku. A nejhorsi je kdyz se jich jejich predseda zastava.
0/0
15.6.2004 21:47

Miccolo

ODS, ODS, ODS
Ani se nedivím, že je to politik ODS. V poslední době už je zkorumpovaných komunálních politiků této strany až příliš! Ještě, že jsem ji nevolil. A taková strana by nám chtěla vládnout! ODS prostě zůstane ODS...
0/0
15.6.2004 20:17

Janovan

privatizace-deregulace-příčina
V prvé řadě je nutné zklidovat (omezit) možné podhoubí korupce. Vzít úředníkům jejich hračky. V tomto případě urychleně prodat obecní byty, deregulovat a sociálně slabým v odůvodněných případech vypomáhat adresnými příspěvky dle danných kritérií (to samo souvisí s výší daní-šedou ekonomikou, atd).
0/0
23.3.2004 12:18

JanHolik

vyšumí vše doztracena ?
Budu sledovat, zda se tato kauza nevytratí doztracena, jak je to u nás zvykem. Na otázku "kolik to bude stát" ?Odpověděl místostarosta: "pade" ! Doplňující dotaz zněl "padesát tisíc"? Další odpověď "Ano". Nikde nepadlo a myslím, že se nemýlím, že se jedná o české koruny. Třeba měl televizní štáb, který natáčel skrytou kamerou, na mysli "zrnka písku" ? Co říkáte obhájci ????
:-))))  
 
0/0
23.3.2004 10:27

Libor_Hynek1

Re:
Ja bych se ani nedivil, kdyby to vyslo doztracena... Jak znam nase soudy a policii, tak Kopacek bude nakonec chudak a reporterka si to odskace. Vubec, proc mlada fronta neposkytne rozhovor s redaktorkou? Fakt bych na ni mel dost otazek :-))
0/0
23.3.2004 15:41

glockwien

ČR : nebát se a krást
Kopáček bude vyloučen z ODS, a politici zase budou
říkat- to je vyjímka, pokud někdo říká ,že je to rozšířený
jev , tak lže nebo ať předloží důkazy......
Jednou jsem přišel do styku s vedením zlínské radnice,
myslím ,že to byl také místostarosta ( Z.B. taky ODS)
a to samé.Bohužel takových Kopáčků je v politice a na
úřadech mnoho.
Je to těžké ODS kdysi řekla , že je třeba na chvíli zhasnout, no a jak to dopadlo a dopadá vídíme.
 
0/0
21.3.2004 15:33

chromozom

Jede jich v tom víc
Ať mi nikdo neříká, že o tom ostatní zastupitelé nevěděli. Hlavně ten starší pán, který se na chodbě magistrátu strašně rozčiloval. Nebo ta nána, která tvrdila, že to ihned nechá vyšetřit. Spíše mně to z jejich strany připadalo ve smyslu - dobře ti tak vole, neměl jsi se nechat chytit.
0/0
21.3.2004 10:04

HonzaSE

Koukal Koukal II
Kdoví, co bude s tou naší Unií... Anebo jsem se v něm spletl?
0/0
19.3.2004 16:18

HonzaSE

Koukal Koukal?
Myslíte si, že se na reportáž koukal Koukal? Docela by mě zajímalo, co se děje v Praze...
0/0
19.3.2004 16:15

Joshuaboy

Zdravím Vás
Goknu, máš pravdu, že lidi už politikům moc nevěří. Mnoho z nich to dělá jen proto, aby si nahrabali prachy a získali nějakou moc...
0/0
19.3.2004 10:38

qoknu

?
Někdy jsem četla názor, že Kopáček se může hájit tím, že byl opilý = nepříčetný a že nevěděl co mluví. To už poněkolikáté je zmínka, že vlastně opilost je polehčující. Nicméně ať se hájí jak uzná za vhodné, lidi už nevěří a a věřit nebudou
0/0
19.3.2004 8:12

DrHorak

kde jsou další?
Když opomenu korupci, ten člověk byl totálně ožralej, že téměř nemohl artikulovat. K tomu byl na svém pracovišti. Jakýkoliv zaměstnavatel toto nestrpí. Proto se v tomto případě nemělo čekat na rezignaci, ale měl nastat padák, ne však zlatý. V budově úřadu se v takovém stavu musel pohybovat a prošlo mu to. Už to samo o sobě vrhá na úředníky pěkné světlo. No a co se týče úplatku? Nevím co si mám o tom myslet. Teda o tom, jak se všichni divili a odsuzovali to. Tady se přece nemohlo jednat o pochybení jednotlivce. Přidělení obecního bytu spadá pod vícečlenou radu. No a pro ty vlčáky se mi zdá 50000,- málo. Výsledek bude asi takový: Ty jseš vůl, protože ses nechal nachytat, takže koukej vypadnout a my jedem bez tebe....
0/0
19.3.2004 0:46

177156

Re: je tu rozdíl,
ale pro veřejnost nepodstatný.
Je fakt, že to vrhá na úředníky špatné světlo, ale je tu problém ten, že docela neoprávněně. Místostarosta není úředník a nemá zaměstnavatele. Je voleným politickým orgánem a i když je v práci ožratý jak slíva, nelze ho vyhodit jako nějakého referentíka. Není v pracovním poměru a nevztahuje se na něj zákoník práce.
A jestli Vás zajímá korupce tak, jak tu všichni děláte, tak se mi stalo dnes - nabídka úplatku od občana (od občanky). Pokud bude zájem, mám to nahrané na diktafonu, policie to dnes zahrála do autu, že prý se to neprokáže, že by ty prachy musela předat, že popře, že to je na té nahrávce ona, že blablabla.... 
Takže pamatujte, že jsou úplatní politici i úředníci, ale jsou i lidi, kteří úplatky nabízejí a (světe div se) jsou i úředníci, kteří je odmítají.
0/0
22.3.2004 16:20

rewell

úplatek neúplatek
ale obávám se, že tv NOVA dělá službu stávající vládě, supluje socdemáckou akci čisté ruce. Komupak se chce zalíbit? Asi hledá spojence proti Vovkovi Železnému, i když toho už v této vládě našla.
0/0
18.3.2004 14:49

4omega

Celá republika
Trochu bych parafrázoval slavná slova JFK "Ich bin ein Berliner"..... "Já jsem taky plzeňák".....
 
Jede v tom celá republika, všude, kde člověk chce něco většího od úřadu, musí podplácet. Je to bordel......
0/0
18.3.2004 14:08

rewell

Re:
a jsou v tom všichni, i ty babičky a dědové co nosej kafe, vajíčka, chlast i obálky bílé mafii. Ne nadarmo se náš stát ocitl mezi zeměmi typu Mexiko apod. z hlediska korupce v zemi. A státní správa je prozatím nepolapitelná, až na pár výjimek, které se ale hodí spíše někomu do krámu........................... 
0/0
18.3.2004 14:52

AX13

Re:
Jo milej jedeme v tom všichni a už hezky dlouho. Chcete to změnit????  Pokud jste mladí EMIGRUJTE, pokud jste staří,  musíte v tom chlívku nějak dožít
0/0
18.3.2004 16:21

Dedek NY

Re: Jo milej,nejsme v tom všichni
Já jsem starej a z toho chlívku,jak správně říkáš jsem před deseti lety odešel a nic mi nechybí. Práci mám, nikdo se mě neptá kolik mi je let, udělej co máš a mě je jedno kolik ti je.Doma mi říkali ať jdu do důchodu a na práci zapomenu. Jsem starej, ale v chlívku se mi dožívat nechtělo. Přesto, je to moje země a mrzí mne všechno špatné co se tam děje. A je pravda, že toho špatného je čím dál tím víc. Myslím, že by nebylo od věci celou generaci nás, kteří jsme budovali komunismus nakopat do zadku a udělat pořádek, protože Vy mladí tady budete žít. A jestli necháte u moci různé Havly, Zemany, Klause,Grebeníčky,Špidly a podobnou chátru, tak se může stát, že Vaše děti nebudou mít co jíst.
0/0
16.6.2004 2:32

svobodny obcan

Re:
Co kecas ! Ja jsem v zivote nedal uplatek a ziju.
0/0
18.3.2004 16:43

Larrax

Re:
Já sice taky ne, ale to neznamená, že tady není korupce. Navíc je otázka, jestli jsi někdy přišel do styku s úřady s jinou záležitostí, než pro novou občanku.
0/0
19.3.2004 15:53

Krasin

Pro Laraxx
Já takovou dobu smolím odpověď a ty to napíšeš jednou (dvěma větami) a výstižně a podchycením jádra pudla. Musím se hodně učit...Musím se hodně učit...Musím se hodně učit...Musím se hodně učit...
0/0
20.3.2004 20:32

Krasin

Re:
No to já také. Jenže jsem nestavěl barák, v mé rodině nikdo neměl vážné nemoci, byty pro děti a pro mne koupí a nebo družstevní (výstavba pod záštitou mateřského závodu). Děti nejsou až tak ambiciózní  a nestudují.  Nezařizoval jsem živnost atd. Kyby ale v mém životě byla jiná konstelace hvězd neručím za to že bych nemusel úplatek dát. Je to relativní ... a dobrými úmysly je dlážděná cesta do pekel..... Vždy když jsem v životě nastavil hruď a řekl ne a nebo chtěl být morální dostavil se bumerang efekt. Pravda je někde uprostřed problému a řešení je na celku i na jednotlivci ....ale teď ne, neboli ze dne na den.
0/0
20.3.2004 20:26

Larrax

Jeden z davu...
Pan Kopáček je gauner, ale je jen jeden z mnoha a navíc jeho taxa je mnohem nižší, než je to například v Praze. Nechápu, čemu se všichni tak diví a proč to považují za obrovský skandál, když je to bohužel běžná praxe. Jednou jsem si dovolil velmi slušně stěžovat na postup při udělování bytů v jednom pražském obvodě, protože jsem se dozvěděl o jednom podobném úplatku. Starosta mi osobně napsal dopis, ve kterém mi vyhrožoval, že můj dopis předá policii s trestním oznámením, protože se jedná o nehoráznou pomluvu. Ani se nesnažil tu záležitost prošetřit a výhrůžkami se mě snažil umlčet (a to se mu povedlo, vykašlal jsem se na to, ale ne proto, že bych se toho jeho dopisu zalekl). Později jsem se dozvěděl, že to byl právě starosta, kdo si jednomu mému známému řekl o úplatek za byt.
0/0
18.3.2004 13:33

Děd Vševěd

Dík !
Je faktem, že komerční TV, zejména NOVA, vysílá vesměs srač..  . Jediné, co za něco stojí jsou zprávy, počasí a Na vlastní oči. Kdyby pro nic jiného, tak pro tyto pořady stojí za to se na tuto TV občas podívat.
0/0
18.3.2004 12:34

Děd Vševěd

Ufffffffff, to jsem si oddechl !
Už jsem se lekl, že ta reportáž TV NOVA bude z nějakého úřadu v Praze ! Tady v hlavním městě, zaplaťpánbůh, nic takového není. Fakt jsem si oddechl... !      
0/0
18.3.2004 12:30

idx

návrh
Mám takovej jeden blbej nápad.Což takhle vyhlasit takovou jednorázovou amnestii pro všechny co uplatky dali, pod jednou pomdínkou - budou svědčit proti těm co vzali?  Asi moc radikální ,že . No třeba by se něco změnilo.
0/0
18.3.2004 11:18

Larrax

Re:
Nikdo by se nepřihlásil, protože by riskoval, že přijde o výhodu, kterou tím úplatkem získal. Navíc málokdo si s sebou bere kameru nebo diktafon (a ten by byl stejně na nic) a potvrzení o převzetí úplatku vám taky nikdo nepodepíše, takže by chyběly důkazy. A kdo ví, jestli by si takové udání někdo nevymyslel, aby se pomstil. Jediné řešení vidím v legalizované policejné provokaci, jako to třeba udělali nedávno na Slovensku, úředníci se alespoň víc báli. Aspoň, že se můžou bát podobných reportáží, ale možná si jen budou dávat větčí pozor, kamera přece jen není špendlík a při troše pozornosti se dá odhalit.
0/0
18.3.2004 13:39

birhanzel

Zbabělci
jsou to. Město je v těžkém průšvihu a oni se chtějí vzdát odpovědnosti svou rezignací. Nejdříve by měli mobilizovat všechny své síly a problém vyřešit, pak teprve rezignovat. A se ctí.
0/0
18.3.2004 10:12

Ankh

Klobouk dolů ...
... před reportéry z Novy. Tenhle pořad je jeden z velkých plusů komerční televize, jakože jich fakt nemá moc:-) Tihle novináři odvádějí sqělou a záslužnou práci, která si zaslouží ocenit tím víc, že často zřejmě riskujou vlastní "zobáky". Bič na celou tuhle zkorumpovanou žumpu! Na vlastní oči, fandím vám!!
0/0
18.3.2004 8:32

antix

žaloba
Tak se na to musí! V momentě, kdy mě načapají na hruškách, že ve funkci žádám nebo přijímám úplatek, jsem u toho namol - okamžitě píšu žalobu na ty, kdo mě v té trapné chvíli přistihli. Určitě uspěju, moje osobnost přece za to stojí a oni si příště rozmyslí něco tajně filmovat. Já dostanu odškodnění, oni vyhazov z práce a Cenu Fair-play.
0/0
18.3.2004 8:14

qoknu

Zajímavé.
V úterý 16.3. tady ráno byl článek o tomto s upozorněním, že to večer bude vysílat Tv Nova. Rozběhla se zde diskuze. Během dopoledne ten článek zmizel a nebyl k nalezení. Že by modří ptáci zasáhli? Bohužel u TV Nova nepochodili a ta to odvysílala. Důvěra v politiky je v Plzni dávno otřesena. A nejen v Plzni. Myslím si, že tenhle případ je jen kapka v moři a ten dotyčný se z toho nějak vyseká resp. vysekají ho. Věřím, že nakonec v tom pojedou jen ty reportérky.
0/0
18.3.2004 7:41

logar

Re: Hm, hm
Přesně tak. Akorát jsem nevěděl, kam to napsat.  Mizející články s rozběhlými diskusemi jsou ovšem poměrně častým jevem na tomto serveru.
0/0
18.3.2004 7:57

logar

heureka
A je to tady, korupce existuje. Já jsem si to vždycky myslel, když se o ní tolik píše, ale konečně důkaz. I někteří ministři připuštěli, že je to, v omezené míře možné. A už ji máme, mršku. Neunikla pozornosti hbitých reportérů. A je v Plzni. To se mi ale ulevilo, že není tam, kde já žiju. Taky se mi teď bude lepší spát, dříve mne trápily pochybnosti. Plzni se pěkně budu vyhýbat a mám od korupce pokoj.  Hlavně ji opatrně vykořenit, aby se nerozmnožila. Tyto, byť velmi vyjímečné, jevy by mohly poškodit DOBRÉ JMÉNO ČESKÉ STÁTNÍ SPRÁVY nebo dokonce POLITIKY. Jak už ale o ní jednou víme, antikorupčně nekompromisní volení zástupci typu Kalousek, Kavan, Lachnit, Macek, a i těch zbývajících 278 poslanců s ní nemilosrdně zatočí. Lépe jsme si zvolit nemohli. Díky osude, díky.
0/0
18.3.2004 6:37

qoknu

Re: logar
Korupce se nevykoření to je tak houževnatý plevel. Jedině, že se lidi vzpamatují a prostě nebudou na nabídku všimného reagovat, nebo si půjdou rovnou stěžovat i za cenu, že nebudou mít to co tak strašně chtějí. V životě jsem nedala úplatek a nedám ani v budoucnu.
0/0
18.3.2004 7:44

logar

Re: No nevím
zásadovost a nekompromisnost výše zmíněných  zástupitelů a jejich 277 kolegů bych nepodceňoval. Jsou to přeci jenom ti nejlepší z nás.
0/0
18.3.2004 8:01

Volten

Místostarosta k vůli korupci resignoval
Je ostudou naší vlády  že přes tucty slibů,co všechno udělají proti korupci,skutek utek.Dvě obyčejné reportérky z NOVY  dokázaly  to o čem  ministr vnitra jen dokáže hovořit.Teď se zase děsím jeho opatřeních proti teroristům.Nemělo by se to raději svěřit NOVĚ?
0/0
17.3.2004 22:29

qoknu

Re: Volten
To je dobré  Také mám obavy z teroristů, protože všichni co k tomu mají co říci nás tak ubezpečují, že to až vyvolává obavy, zda zprav. služby mají opravdu takový dobrý přehled.
0/0
18.3.2004 7:45

jankohrasko

korupce
Jo, milí zlatí, úředník se moc korumpovat nedá, protože je rád, že maká. Ale politik - to je jiný kafe, zejména nevzdělanej primitiv, kterýmu se zvolením narostla křídla a myslí si, že je ředitel vesmíru. Ten jen vydá příkaz a úředník maká, až se z něj hulí ani nešpitne, což není jen případ Plzně. Kdyby se všude udělaly kontroly přidělování bytů, různých výběrových řízení a dalších "voňavých" věcí, kde se rozhoduje, to by bylo divení. To se tak vypíše nějaká ta soutěž, zkontrolují se nabídky, řízení se zruší, a v novém řízení se objeví spřátelená firma politika nebo šéfa, která, světe div se, má lepší nabídku než v minulém řízení vítězná firma. A dělá se to běžně napříč republikou, ministerstvy etc. etc. Tož tak.
0/0
17.3.2004 22:22

Libor_Hynek1

Prosba
Smekam pred odvahou reporterek, neco podobneho jsem jeste nikde v televizi nevidel. Vzdy jen neurcite obvineni nekoho z brani uplatku, mluvimli tedy o urednicich ale dukaz nikde. Az nyni. Bylo by mozne aby Mlada fronta udelala s reporterkou Stastnou rozhovor??? Myslim, ze nejsem jediny koho by zajimalo, jaka je a jake ma nazory...
0/0
17.3.2004 21:12

qoknu

Re:
Mám obavy, že reportérka Štastná si to pěkně odskáče.
0/0
18.3.2004 7:47

svobodny obcan

doufam
doufam, ze ten zlocinne pujde sedet pekne natvrdo, a ze takoveho lumpa, az do konce jeho prasiveho zivota, nikdo nezamestna.
0/0
17.3.2004 20:15

qoknu

Re:
Naivo, nezapomeň, že má spousty známých, kteří se ho ujmou. Nakonec proč by ho někdo neměl zaměstnat? Ať pracuje, ale někde , kde nebude moci brát úplatky a bude dostávat normální běžný plat jaký má v této republice většina lidí.
0/0
18.3.2004 7:49

redakce007k

není mobilní
není holt mobilní jako http://mobilak.cz
0/0
17.3.2004 18:33

HonzaSE

PŘÍLEŽITOST DĚLÁ ZLODĚJE
Nechci Radima hájit, i když jsme trávili prázdniny ve stejný vesnici a místní jeho mlátili, že je plzeňák a nás s bráchou, že jsme pražáci... ale fakt je, že prostředí ve kterém žijeme má celkem zásadní problém. Je-li určující ruka trhu a žádné peníze nejsou "špinavé" a jsou-li lidé ochotní platit úplatky, přirozeně se najdou i lidé, kteří by je teoreticky mohli přijmout... obzvlášť když jsou pod vlivem... mimochodem, nikdo se moc nezamýšlí nad tím, že byl místostarosta opilý v úřadě... Chjoooo kam ten svět spěje... Škoda ho, kluka ušatýho...
0/0
17.3.2004 18:06

svobodny obcan

Re:
Doufam, ze ten zlocinnec bude sedet.
0/0
17.3.2004 20:13

DeeI

Obecní a městské úřady
mají ve své agendě velmi širokou škálu činností. Běžte se podívat na veřejnou desku a zjistíte, že většina rozhodnutí těchto úřadů se týká přidělování bytových a nebytových prostor. Obecní (městský) úřad je vlastně taková státní realitní kancelář. Patnáct let po revoluci. To je opravdu silná káva.
0/0
17.3.2004 17:11

StandaT

Jedinné možné hodnocení je
lůza
0/0
17.3.2004 17:05

Pepa_Vydle

Kua,...
,,,a jak ted sezenu byt?
0/0
17.3.2004 16:59

Najdete na iDNES.cz