Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Chobotnice

Každému soudnému občanu v naší zemi je dnes už nad slunce jasné, že chobotnice korupce roztáhla svá nenasytná chapadla kam se jen dalo. Zasáhla jak nejvyšší místa, tak úředníky na všech stupních, ale i volené zástupce lidu všech úrovní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Dr No

Jak na to?
Jakékoliv byrokratické rozhodování nutně plodí korupci. Korupce je ze své podstatky prakticky objektivně neprokazatelná a tudíž v 99,99% případů beztrestná. Přitom je to velmi škodlivá věc, která zcela deformuje tržní prostředí, realizaci spravedlnosi a znamená obrovské plýtvání veřejnými financemi. Navrhoval bych jeden způsob, ktrý by mohl pomoci při potírání korupce (samozřejmě kromě maximálního omezení byrokracie) - zavést u všech osob, které rozhodují z moci úřední o cizích penězích, o různých oficiálních povoleních, o trestání trestných činů a podobně PRESUMPCI VINY Z KORUPCE!!!.  Každý úředník nebo jiný státní zaměstnanec by byl povinen jednat tak, aby byl kdykoliv schopen doložit přesvědčivými důkazy, že jeho rozhodnutí bylo objektivní a nebylo ovlivněno žádnou formou korupce. Jinak by byl automaticky potrestán, jako kdyby mu byla korupce prokázána.
0/0
16.3.2004 20:32

Volten

Re: Dr. No
Vážený pane ,oceňuji  Vaši snahu řešit korupci v našem státě ale bohužel Vaše rada má hodnotu  hospodské debaty.Ty taky vše řeší ale jen  teoreticky.S korupcí  a jejím řešení si doposud mimo totalitní režimy neporadil nikdo.Ta se podobá rakovině která napadá charaktery  a morálku občanů  a postupně zasahuje více a více lidí.A k léčbě ani snad není vůle.                        
 
0/0
17.3.2004 21:47

Dr No

Re:
Zcela s Vámi souhlasím v tom, že k odstraňování korupce není vůle. Je to způsobeno tím, že pro naprostou většina těch, kteří mají "kompetence" to udělat - politiky, státní uředníky, justici a policii - je korupce zdrojem nadstandartních příjmů a moci. Podle známého lidového rčení si kapři svůj vlastní rybník sami nikdy nevypustí ....
0/0
19.3.2004 9:00

Najdete na iDNES.cz