Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Tajná služba: Útočili muslimové

Nejasnosti nadále panují kolem organizátorů čtvrtečních útoků ve Španělsku. Ačkoli vláda stále opakuje, že hlavním podezřelým je baskická ETA, tajná služba je podle soukromého rádia SER přesvědčena o muslimském pozadí atentátů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Dan 1

Opakování je matkou moudrosti,
takže pro FilipaII, aby se snad nemusel, chudák, obtěžovat s hledáním zdrojů informací:
Více než miliarda muslimů je rozdělena do politicky a sociálně rozdělených skupin. Zbytek světa postihuje podobná fragmentace. Dřívější moc a despotická nadvláda katol. církve s jejími dogmaty byla nakonec narušena vědeckou a průmyslovou revolucí, která zredukovala její moc na pouhou ceremonii. Katolická církev zůstává minulostí. Toto je bod, kdy si musíme uvědomit původní poslání islámu. Svět se stal jednotnou, propojenou entitou. Rychlé tempo růstu islámské populace musí vést k větší uvědomělosti a hlubším svazkům mezi muslimy navzdory hranicím a vládám. Lidé začnou zjišťovat, že mají mnoho společného s lidmi za hranicemi, protože islám barvu kůže nerozlišuje. Muslimové objeví novou sílu a hranice budou ignorovat. Ty zmizí. Nebude to federace v západním pojetí, ale koalice mezi muslimy. Anarchie se samočinnou regulací. Islám bude mít takový dopad, jaký dnes neumíme spolehlivě předpovědět. Důležitý faktor je růst muslimů v sev. Americe (20 milionů). Tento počet se zvyšuje. Islám bude znovu objeven a pro inteligentního hledače neexistuje výmluva nebo vybočení z prorocké cesty. Islám uznává jedinou překážku: neznalost Alláha. Idol kapitalismu je sesazován z trůnu. Strukturalistický, materialistický přístup k existenci na poli vědeckém, sociologickém či psychologickém selhal. Toto selhání nás přivádí k bodu, odkud se můžeme hlásit znovu ke slovu prostřednictvím objevení transformativní stezky islámu.
šajch al-Haírí, Irák, 1993
Ani slovo o útlaku a chudobě, jen řeči o využití slabosti protivníka a expanzi.
0/0
14.3.2004 14:42

Raswan

Re:
Taky si přisadím :-)Něco z koránu...
"Nejhoršími tvory před Bohem jsou ti, kdo byli zatvrzele nevěřící a stále ještě nevěří“ súra 8,57
Zabíjejte modloslužebníky, kdekoliv je najdete, zajímejte je, obléhejte je a chystejte proti nim všemožné nástrahy!“ súra 9,5
„Neochabujte a nevybízejte k míru, když máte převahu“ súra 47,37
Bojuj s těmi, kteří nevěří…i kdyby to byli lidé Knihy, dokud ochotně nezaplatí poplatek jizra a uznají tak svou podřízenost“ súra 9,29
Íránský vůdce ajatolláh Chomejní jasně prohlásil: „Nejčistší radost v islámu je zabíjet a být zabit pro Alláha.“ 
0/0
14.3.2004 14:48

Dan 1

Re:
K čemuž doplňuje utlačovaný chudák bez prostředků pan Usáma bin Mohammad bin Ládin:
Naše mládež opěvuje a recituje nejpovznášející slovo Alláhovo: {Bojujte s nimi. Alláh je potrestá vašima rukama a vydá je v nemilost, pomůže vám proti nim a vyléčí srdce věřícího lidu} (At-Taubah, 9:14), cituje slovo proroka (Alláhovo požehnání a pozdravy jemu): "Přísahám Alláhovi, který má můj osud ve Svých rukou, že žádný trpělivě útočící a nikoliv ustupující muž dnes nezemře v boji a jistě jej Alláh vezme do ráje". Alláh jim řekne: "vstupte do ráje, velkého jako nebesa a země".
Mládež také recituje slova Nejmocnějšího: "Pokud se v boji setkáte s nevěřícím, tak mu podřízněte hrdlo..." (Muhammad, 47:19). Tato mládež se vás, Williame Perry, nebude ptát na vysvětlení. Řeknou vám, že si navzájem nemusíme nic vysvětlovat, pouze zabít a podříznout hrdlo.
0/0
14.3.2004 15:30

Kanadan

Re: Dan1
Nekdo by mel proanalizovat co ten Islam v sobe ma ,ze je tak pritazlivy.Vzdyt se k nemu hlasi take evropane ne zrovna arabskeho puvodu.Lide dokonce se vzdelanim.Musi to byt neco zvlastniho kdyz muslimci obetuji vlastni zivot jen aby se snad zalibili tomu Alahu.Je to k neuvereni ze by v tomto stoleti lide takovym pohadkam verili ale je to fakt.
0/0
14.3.2004 19:58

Dan 1

Re:
On to vpodstatě ten irácká šajch pojmenovává. Křesťanství a katolicismus zejména jsou vyčpělé ultarkonzervativní ideologie, zároveň platí, že svět chce být klamán a hledá alternativy - východní náboženství, sekty, vycházející z křesťanství, mimozemšťani... Myslím, že můžeme začít pomalu mluvit o naší civilizaci jako o postkřesťanské. V některých směrech se jeví islám jako autentičtější a méně pokrytecký. Nabízí alternativu k těm, kteří s ministrantovou hlavou pod ornátem hlásají morálku. To muslim nedělá. Abychom zase nepřeháněli, počet konverzí není nijak alarmující a ateista ateistou obvykle zůstává. Nebezpečné je to, že naši civilizaci oslabují a podrývají ti, kteří nebezpečí relativizují a demokracii nenávidí a zneužívají jí k tomu, aby islamismus více či méně hlasitě podporovali. To nám může dát smrtelnou ránu, ne samotný islám nebo ztráta vlivu křesťanských církví.
0/0
14.3.2004 20:17

Kanadan

Re: dan1
Zajimave.Diky.Svet chce byt klaman.Souhlasim.Vidim to stale kolem sebe.
0/0
14.3.2004 20:27

Sudajev

Re:
http://retro.samnet.ru tak jsem ho opravil, perfektní archív písní.
0/0
14.3.2004 20:39

Sudajev

Re:
Kachny, kachny, kachny, kachny, kachny, kachny, kachny, kachny, kachny, kachny, kachny, kachny, kachny.
0/0
14.3.2004 16:56

Sudajev

!
Co amerika to potok co ami to kokot.
0/0
14.3.2004 12:23

Nedobik

Re:
 
Kachny, kachny, kachny, kachny, kachny, kachny, kachny, kachny, kachny, kachny, kachny, kachny, kachny (Autor Sudajev)
0/0
14.3.2004 14:39

Montaigne

Danko, Astronaute
probuď se, žádná genocida v Kosovu se nekonala, tvrzení min.obrany Cohena o 100 000 mrtvých Albánců se ukázalo jako sprostá účelová lež. Žádné masové hroby v Kosovu se nenašly. Útěk vesničanů z Kosova byl způsoben zahájením otevřeného boje  geril UCK proti jugoslávské armádě.To už dnes vědí na Západě, i do Haagu Karle Mostovojové se to doneslo, jen se to bohužel zatím nedoneslo do tvé multikulti palice
0/0
14.3.2004 10:56

ruleta

Re:
(...)Over the two-year period in which exhumations were conducted in Kosovo, approximately 4,000 bodies or parts of bodies were exhumed.(...)
(...)In particular, the Office of the Prosecutor carried out the exhumation of human remains from a mass grave in Kosovo, from which 27 bodies were recovered and DNA samples taken(...)
 
Jak jsem rekl Carla nic takoveho nerekla.
0/0
14.3.2004 11:17

Raswan

Re:
A cože to teda vykopávali ze země inspektoři Dementagine?Brambory viď?
To by mohl pochopit i blb jako ty ne?
0/0
14.3.2004 12:15

Sudajev

Re:
Seš vypatlanej debil.
0/0
14.3.2004 12:23

Raswan

Re:
Nazdár Hlupajev,co dělaj kachny :-)))...Mimochodem nejsi sám co jsi se tu zbláznil,Dementaigna jsem už naučil i štěkat
0/0
14.3.2004 12:29

lapa1234

Re: Sudajev
VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV,. VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV,. VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV, VYMAŠTĚNÁ A VYPATLANÁ HLAVA SUDAJEV
0/0
14.3.2004 20:22

Dan 1

Já vím.
V Afghánistánu zahynuly stovky miliard dětí, zatímco v Kosovu asi tak dva lidé a to se ještě tají, že se ve skutečnosti otrávili smaženicí.
0/0
14.3.2004 14:22

skeptik2

terorismus
Sudajev a jemu podobní jsou blbci, kteří jsou totálně mimo realitu. Problém je v tom, že Evropa je notoricky naivní. Šíření islámu a spolu s ním infiltrace odporu k naší civilizaci přímo do Evropy je výzvou, kterou je třeba brát smrtelně vážně a aktivně jí čelit.Tento terorismus   není veden teritoriálními nároky, bojem proti   konkrétnímu   útlaku, nebo soupeřením o zdroje. Je veden nenávistí proti   západnímu   "Satanovi“.Jsme ve vážném konfliktu civilizací, kde jedna je netolerantní se středověkými představami a druhá stále nabízí dialog a snaží se marně oddělit ideologii od jejích plodů – terorismu..Islámští imámové a mufti   tuto válku nazývají válkou svatou, válkou, kde se   neberou   zajatci, ale hubí se. My to nebereme vážně, ale měli bychom. Každá politická korektnost jako forma nového mnichovanství není v globálním rozměru cestou k míru. Je to cesta naivity lidí, kteří věří svým přáním, a ne faktům. Jestli má Evropa přežít, musí najít nové Churchilly, de Gaully a Adenauery
0/0
14.3.2004 5:40

Sudajev

Re:
Změň si nick na "Septik" a běž se stydět do kouta.
0/0
14.3.2004 7:27

lapa1234

Re: Sudajev!!
Ty máš hlavu jako septik, plnou muslimských sraček !!!
0/0
14.3.2004 10:46

Sudajev

Re:
Ty mě taky, demente.
0/0
14.3.2004 12:10

metanfouna

Re:
Obavam se, ze realita se skutecne velmi podoba Tebou popisovane situaci. Mam z toho velmi podobne dojmy, bohuzel... Ustupovat terorismu jenom proto, ze jsem zatim jeste v bezpeci, je treba, aby si  vsechny ohrozene staty nebezpeci uvedomily a sjednotily postupy v teto otazce. Ale to je beh na sakra dlouhou trat, protoze zadna z nich se neni ochotna vzdat svych mocenskych ambic a narodnich zajmu:(
0/0
14.3.2004 10:31

Filip_II

Re: nesouhlas
Podle mého názoru jsou uvedené myšlenky mylné. Hrůzné činy, jichž jsme svědky, nejsou důsledkem konfliktu civilizací nebo ideologií. Jsou jen krvavou odpovědí slabých proti dominanci a útlaku silných. Islám není důvod ani příčina, pouze je společným vyznáním těch, na jejichž úkor prosazují své zájmy "civilizované" státy. Slova, že politická korektnost je mnichovanství, nelze než považovat za naprostý omyl. Bomby ve vlacích a hořící mrakodrapy jsou totiž právě důsledkem sobectví, násilí a neúcty k právu, které se na těchto "netolerantních a středověkých" národech dopouštějí ti, kteří se nejvíce dovolávají civilizace, svobody a demokracie.
0/0
14.3.2004 11:08

Dan 1

Re:
Levák jak řemen... My je živíme nákupem ropy a to je strašlivý útlak. Opravdu všichni ubližujeme Jemencům, Brunejcům, Emiráťanům, Syřanům, Libanoncům... Píšu asi posté, abyste se, leví yntelektuálové, seznámili s tím, jak sami muslimové vidí svět a své postavení v něm, čím zdůvodňují svůj "boj" atd., jenže proč byste to dělali, když vy přece máte názor, který vám do palic namlátila soudružka učitelka, příp. soudruh tatínek.
0/0
14.3.2004 14:27

Filip_II

Re:
No, zajímavé. Ve svém výčtu arabských národů jsi vynechal právě ten jeden, jehož osud má s touto tragedií nejvíce co do činění.
0/0
14.3.2004 14:33

juton

Re: Souhlas!
Tuším  v pátek byl v MFD Kemlův obrázek s velmi výstižným textem: Slabinou demokracie je předpoklad,  že boj dobra se zlem musí být veden v duchu fair play...
0/0
14.3.2004 12:08

KinkyLab

Proc?
Vysvetlete mi prosim nekdo, proc se spanelska vlada s takovou chuti zapojila do valky proti Iraku v rozporu s verejnym minenim
0/0
13.3.2004 23:54

Sudajev

Re:
Si španělská vláda myslela bůhví jaké ekonomické výhody získá a ví jen bůh co jim Bush nasliboval, zatím každý kdo se zapletl s ami na to akorát doplatil.
0/0
14.3.2004 0:01

KinkyLab

Re:
to mi pripada logicky
0/0
14.3.2004 0:17

Nedobik

Re: SUDAJEVE, TY STAREJ STALINISTICKEJ BOLŠEVIKU! VOLEM ZŮSTANEŠ DO SMRTI! jDU SPÁT
Kachny, kachny, kachny, kachny, kachny, kachny, kachny, kachny, kachny, kachny, kachny, kachny, kachny (Autor Sudajev)
0/0
14.3.2004 1:02

ruleta

Re:
Ona se do zadne valky nezapojila(!)
0/0
14.3.2004 0:03

Dan 1

Re:
někteří holt čtou noviny jednou za dva týdny, a to ještě Moskovskije novosti nebo si přečtou něco ze stránek KCNA. To je potom těžké.
0/0
14.3.2004 0:05

fleret

Re:
prosim te - Spanelska vlada se zapojila do valky- to je stejne jako kdyz  iDnes pise o zfalsovanych mobilech.....
0/0
14.3.2004 1:15

Sudajev

IMO
Veškerá vina leží na usa, které zatahují svět do války svými mocenskými choutkami.
0/0
13.3.2004 23:39

pater__Havlasa

dalsi hit "OPRATKA"
pater havlasa ma dalsi hit.  tady je text:
jestli rad vsude jenom posledni tak se muzes zacit smat / jestli rad zijes jako poustevnik to budes mit EU rad
rysavy rozvaleny hradcany si pisou co se bude hrat / tanky, okupace, sametova revoluce a divadlo ma cech tak rad
co ti german slibil kdyz tu kolem slidil 1200 roku pruseru?  vole lvum te hazou, na krk ti vazou opratku novou z bruselu
jestli jako zver se k zumpe chodis napajet tak se nemusis uz bat / jestli v putice rad anglicky tak muzes jit klidne spat
(hit bude behem chvilky ke stazeni na ebigbang.com az bude ted ta nova stranka pres vykend)
0/0
13.3.2004 21:30

Sudajev

Re:
Už se těším.
0/0
13.3.2004 23:36

Nedobik

Re: HITY PÁTERA HAVLASY JSOU ŠPIČKOVÉ. KOUPÍM CD POUZE ZA 100 $ KUS. POKUD JSOU ZA MÍŇ, TAK TO NECHC
0/0
14.3.2004 0:17

Sudajev

Re:
Ty úchylo, vždyť ani nevíš jak vypadá dolar.
0/0
14.3.2004 1:04

Isabelle

Re:
Sudajeve, uz spis?
0/0
14.3.2004 1:15

Sudajev

Re:
Nééééé popíjím vínko Veltlínské Zelené a poslouchám barokní hudbu.
0/0
14.3.2004 1:21

Isabelle

Re:
OK, a nechas si ode mne neco domluvit? A nebo uz mas moc toho vinka??
0/0
14.3.2004 1:25

Sudajev

Re:
Nechám, pokud mi nebudeš nadávat do komunistů jak je tady zvykem.
0/0
14.3.2004 1:27

Isabelle

Re:
Nikdy a nikomu nenadavam, ale je mi hroozne divny, ze porad pises takove nesmysly, v rusku jsi nikdy nebyl...proc mas takove podivne napady? Co s tim sledujes?
0/0
14.3.2004 1:33

Sudajev

Re:
Rusů si nesmírně vážím, ano nebyl jsem tam, ale dost jsem jich poznal mám mezi nimi přátele. Co tím sleduji, jen toliko aby se proami trošku rozsvítilo, protože  ani ami nejsou beze skvrn, ale to nikdo nechce pochopit, a všechno svádí na komunisty, kteří jsou 15 let od kormidla, když neví kudy kam tak za to můžou komunisté, že tady nefunguje ekonomika za to můžou taky. etc etc.
0/0
14.3.2004 1:40

Isabelle

Re:
A jake jine pratele mas? Poznal jsi nekdy a nebo mluvil jsi nekdy treba s Korejskym a nebo Chinanem, kolik ruznych narodnosti tam ted zije (v cr), indove, portugalci, ukrajinci etc., jo a tem kterym ty rikas ami, s kolika jsi mluvil?...a nekric na mne....
0/0
14.3.2004 1:48

Sudajev

Re:
Jen mezi soudruhy (neni myšleno komunisty, význam slova soudruh je jiný a starší než komunismus. Neměl jsem možnost a ani oni vcelku nestojím ses nimi seznámit, ne že bych se s nimi nesetkal, pracoval jsem s Poláky i Ukrajinci, dokonce mám známého v Belgii (přes Napoleoniku) ale nic mi to vcelku neříká, asi to bude tím že mají jiné zájmy a problémy.
0/0
14.3.2004 1:54

Isabelle

Re:
Kazdy mame ruzne problemy a zajmy a urcite "skvrny", ale stejne si mne nevysvetlil proc tak hrozne nenavidis "proami", jen si precti co pise Dan a fleret a brekeke atd, ma to smysl a pravdu, nekric a snaz se neco noveho poznat...mozna, ze se nekdy podivas i na to Bajkalske jezero...je to naaadhera
0/0
14.3.2004 2:05

Sudajev

Re:
Nemám rád každého kdo mi vnucuje svůj názor a nadává, a čísla které píší mě nezajímají, mě zajímají filozofická otázka věci a ne ubíjení spoustou čísel, grafů a propagandy, mě zajímá jak to vidí obyčejný člověk ve městě a na venkově.
0/0
14.3.2004 2:10

Isabelle

Re:
Sudajev, kdyby to byla pravda, co jsi zrovna ted napsal, tak zjistis, ze ti nikdo nevnucuje zadny nazor , jses to ty kdo tady skoro kazdemu nadava ze ma IQ tykve atp.a ze je komous atp. kdo te ubijel spoustou cisel???
0/0
14.3.2004 2:17

Sudajev

Re:
Já jsem s nadáváním nezačal, a kdo tady dává do diskusí čísla určitě víš.
0/0
14.3.2004 2:23

Najdete na iDNES.cz