Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Na 200 mrtvých, přes 1000 raněných

Svět je hodně otrlý, teroristé hodně krutí, ale rozsah a chladnokrevnost krveprolití v Madridu patří ke zprávám, při nichž pracují výhradně emoce. Terorismus, který masově vybíjí lidi jako zvěř, dorazil i do západní Evropy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

buron

Máme poděkovat.
Po přečtení článku(Pavel Macků- Nová španělská linie není zbabělá-MFDnes 18.3.) jsem si vzpomněl na svého třídního profesora(blahé paměti) ze střední školy. Ten nás vždy varoval před lidmi, kteří ,,připustili Hitlera k moci". Byli to přesně ti, jenž kritizovali naše vojáky na hranicích, že nesložili zbraň,že existoval odboj,jehož výsledkem byly razie apod.Tedy se nemělo bojovat proti Hitlerovu Německu, neboť přitom mohli přijít o život nevinní civilisté? Podle autora asi mohli odpůrci komunismu za to,že kvůli jejich odporu pak nebozí komunisté byli nuceni stavět lágry?Já jsem světové války nezažil(až na tuto podivnou),ale měl jsem dojem,že ty nenáviděné americké bomby vrátily dvakrát Evropě mír,zatím co Evropa předtím v Mnichovu chytře vyjednávala.Dokud nemám podobnou zkušenost, jakou mají Španělé,nedovolil bych si posuzovat jejich reakci.Ani kladně ani záporně.Soucítím s každým zbytečně zemřelým ať je obětí nesmyslné autonehody či nesmyslné války. Ať je Arab nebo Fin. V jediném se ale s autorem shoduji: ,,Nenamlouvejme si,že na násilí a destabilizaci se odpovídá uctivým poděkováním."
K.B.
0/0
18.3.2004 10:15

merrygold

odškodnění
Naši vojáci v Afganistánu mají dostávat milionové odškodnění v případě zmrzačení nebo smrti pro jejich rodiny. Kolik asi dostanou oběti teroristických útoků, v důsledku jejich mise, u nás? Velmi pravděpodobně jen pár tisícovek inv. důchodu a to ještě částečného, pan Škromach je ještě pošle do práce.
0/0
13.3.2004 15:56

Dr No

Co se dá proti tomu dělat?
Bohužel proti takovýmto psychopatickým činům nejde najít dokonalou obranu - a když, tak za cenu totální kontroly všeho a všech. Toho jsme si už ve východní části Evropy užili vrchovatě. Jedna důležitá věc by se ale dala udělat poměrně snadno. Z logiky věci vyplývá, že 99.9% práce za teroristy dělají sdělovací prostředky. To, že se informace o jakémkoliv teroristickém činu dostanou rázem k miliardám lidí na celém světě a také to, že různí chytráci vyrukují se spoustou spekulací o dalekosáhlých motivacích teroristů (které by tyhle primitivy ani ve snu nenapadly) tvoří teprve z jakéhokoliv teroristického činu obrovskou a významnou věc, za kterou jsou pomatení fanatici ochotni umírat a bohatí sponzoři teroristů utrácet peníze. Pokud by se stanovilo pravidlo, že ukazovat obrázky, rozšiřovat informace a veřejně spekulovat o motivaci teroristických činů je stejně nemravné, jako zobrazovat lidské pohlavní orgány a sexuální praktiky (í když nechápu, co je zrovna na tomhle špatného), bylo by to zdaleka největším příspěvkem pro potlačení aktivit teroristů všech vyznání.
0/0
12.3.2004 13:56

WALLENSTEIN

Válku!
Přesný odhad. Proti teroristům je třeba bojovat. Je zcela jedno, zdali vybuchl americký mrakodrap, ruské metro, španělský vlak či izraelský autobus. Na tyhle psychopaty platí jen jedno: zabít je dřív, než někoho vezmou sebou.
0/0
12.3.2004 4:56

Najdete na iDNES.cz