Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

PPF chce po Železném miliardu

Finanční skupina PPF, která se pokládá za nezpochybnitelného majitele TV Nova, přechází ve svém sporu s Vladimírem Železným do protiútoku. PPF v minulých dnech odeslala bývalému řediteli Novy dopis, v němž od něj žádá miliardu korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Brblal

Železný
Pořád nechápu, jak může mít Železný stále tolik obdivovatelů. Za jeho podvody zaplatil stát (tedy my všichni) 10 mld. a PPF za něj zaplatila 700 mil. dluhu. Nechá za sebe všechno zaplatit, všem všechno slíbí (podobně jako před lety CME) a pak najednou žádné smlouvy neplatí .... ?!?! Je to pořádnej grázl, doufám, že se podaří dostat ho do vězení aspoň za ty obrazy, i když to bude jen třešiňka na dortu.
0/0
10.3.2004 14:00

medved_cz

Re:
Pekne, az na to, ze to bylo uplne jinak. Stat NEZAPLATIL tech 10 miliard ZA PODVODY Zelezneho. Stat zaplatil 10 miliard ZA SVOU NESCHOPNOST temto podvodum zamezit. Za podpody Zelezneho zaplatil (pouze a jen) PPF (tech 700 milionu).
0/0
10.3.2004 14:37

Aleszek

Re:
To nemění nic na tom, že podvody dělal  Železný.
0/0
10.3.2004 17:22

Koenig

Zlodej!
Povesit toho zlodeje za koule do pruvanu
0/0
10.3.2004 13:42

Kyril

Lidé spěte!
Přátelé, klid. Nevím, proč vás to vzrušuje. Podívejte se na to z dlouhodobé perspektivy. Představte si, že by takoví Kožení, Železní a jim podobní spojení do Chemopolu, PPF či US-DEU /podobnost čistě zíměrná!/ nebyli! To bylchom za pět či šest let předstihli Nemecko, Francii, USA!!! Stali bychom se prosperujícím státem, který by lákal plno jiných chudých a sociálně vyloučených skupin. A to už nemluvím o atentátnících či mafiích! Víte, co? Budme raději vděční, že jich živíme pouze pár. Pěstujme si je, chraňme je. Představa je to sice hrozná, ale lepší než živit zbytek světa, ne? Tak dobrou noc!
0/0
10.3.2004 11:21

4omega

Re:
   .. a spoustu jiných "drobných transformačních přehmatů" , jako jsou nesplácené úvěry v řádech několika stovek miliard korun, které jsme nakonec zaplatili my všichni apod.. Máš pravdu, je lepší spát. Jen mě mrzí, že jsem já blbec spal i tenkrát, když se "přehmatávalo"
0/0
10.3.2004 12:10

4omega

.. a taky nechápu...
.. co dělá milá Rada pro RTV.. zase jen blbě kouká a asi čeká na to, až zase bude nějaký průšvih díky její nečinnosti a zaplatíme za Novu opět všichni. To je klidně možné, protože jestli dr. Železný zase vymyslí nějakou boudu, tak se PPF bude logicky bránit a chtít po státu odškodné. Hanba, milý Parlamente, je to šaškárna!!!!
0/0
10.3.2004 11:01

4omega

????
"Pak to nelze ani nazývat smlouvou. Něco takového jako smlouvu pan doktor nepodepsal," dodává Vladyka.  Proč však Železný vlastně podepisoval dobrovolně smlouvy, které teď podle něj nejsou platné?
"Tyto dokumenty pan doktor nevypracovával, vypracovávala je druhá strana, která vám zcela jistě řekne, proč ten dokument byl vyhotoven," odpovídá advokát Vladyka.
 
... já se asi utluču smíchy ale bohužel i pláčem... takový parchan* sedí v senátu !!!
0/0
10.3.2004 10:57

Doktor Zvěd

Jediny reseni - Zeleznyho vozebracit a zavrit az zcerna!!!!
0/0
10.3.2004 10:51

redback

Já zase chci ...
aby Železný zaplatlil 10 miliard státu za ten podvůdek s televizí NOVA, který vymysleli společně s Radou pro televizi (Štěpánek a spol.) a mediální komisí parlamentu (tehdy to vedla ODS v čele s Langrem). Ty peníze nám chybí v kase pane Železný !!!
0/0
10.3.2004 10:35

xvladah

pane Zelzezar
Myslim, ze uz bylo dost pana Zelezare. Bylo by na case, aby skoncil v kriminale za to, jak mi stat sebral 1000 Kc z kapsy kvuli jeho chamtivym choutkam po penezich. Myslim, ze je na case, aby bozi mlyny konecne zacaly pracovat. Zadneho neseriozniho podnikatele nebudu dale dotovat a podporovat ho v jeho vycuranych a hnojnich aktivitach. Skupine PPF preji hodne zdaru, stejne tak prokuratorovi v procesu danoveho uniku za obrazy. Myslim, ze by mel vyfasovat dozivoti...
0/0
10.3.2004 8:33

gigigi

Re:
Naprostý souhlas !
0/0
10.3.2004 10:08

Blackshield

Re:
Co tu o tom víš???
0/0
10.3.2004 17:50

tudorin

pohledávka
a co takhle? PPF zaplatila miliardu. Stát (soud rozhod že NOVA patří Železnému. Stát za něj (i díky blbosti politiků) zaplatil 10 miliard. Tak ať mu ji stát sebere a v aukci ať ji prodá nejvyšší nabídce a šup má peníze (částečně) zpátky. Každej soukromník kterej by hospodařil jako tadle vládnoucí garnitura už by dávno zkrachoval!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
10.3.2004 8:05

Náton

Re:
To dost dobře nejde. Bohužel stát (parlament) jim za úplnou babku neskutečně prodloužil platnost licence. Především díky ODS a v ní šmejdům typu Langer (chytrý grázl), Dostálová (blondýna, to mluví za vše, absence mozku zjevná) atd.. Ne že by ostatní strany na tom byly lépe. I když možná vyvlastnit za cenu té prodloužené licence /tedy směšných pár set milionů/ a prodat za miliardy na úhradu dluhu po Železném by bylo to nejsprávnější řešení.
0/0
10.3.2004 8:53

Rjaavne

Re:
no to zní jako komunistické znárodňování.....
0/0
10.3.2004 9:03

Lhamer

Re:
Mě spíš připadá že dát nekomu továrnu na prachy (TV Novu) za babku, potom za něj zaplatit 10 000 000 000 Kč a jenom se an to dívat je komunistické vládnutí.
0/0
10.3.2004 9:34

rewell

vážení přispívatelé
začněte si více všímat aktivit té skupiny PPF, co dělá, z čeho žije, jak se vůbec k tomu lizu dostala od začátku. A propos není vám divné, že tato skupina za bývalých - středově pravicových vlád nebyla moc slyšet a nyní za levicových vlád je slyšet až moc? Nesvědčí to o něčem? O něčem čemu vašík havlů říkal nejsme jako oni (ti oni jsou bývalí komančové a jejich pohrobci, z kterých se rekrutují současní milionáři a miliardáři). Tak jako se Kožený dostal k informacím na začátku kuponovky přes bývalé členy x-tých správ Stb, tak to asi mižná mohli mít i ti kelnorovci.............s pomocí různých zahraničních peněz - jakpak asi vznikaly některé nové banky - např. ty všelijaké Agrobanky apod. z peněz bývalých mocných, resp. z ulitých peněz KSČ ....................................
Nedělejte si iluze o čistotě PPF. Jsou to jen synové a dcery Jakuba skláře, mužů na radnici, okresů na severu apod.. Nic víc nic míň.
0/0
10.3.2004 7:54

Rjaavne

Re:
Myslím že pleteš moc věcí dohromady, pokud se podíváš na struktury skupiny PPF, tak zjistíš že ji tvoří celkem silné firmy, které vznikali až postupně z financí které si ty první firmy vydělali.....
a samozřejmě není nic jednodušího než někoho jen tak obvinit, protože já se přeci tak sanžím a nic pořádného se mě nedaří, a oni sou tak uspěšní tak v tom musí být nějaká pomoc shůry.....
je vidět jak je českej člověk závistivej....
0/0
10.3.2004 9:01

Hnuson

Re:
českej člověk je závistivej, to máš pravdu. Nicméně pokud se zamyslíš kdo měl přístup k penězům a informacím po plyšový revoluci tak musíš uznat že na výše zmiňovaném názoru něco bude. A např. ti můžu potvrdit ( vyrábím a prodávám nábytek a úplně špatně se mi nedaří) , že už dávno jsem přestal se zůčastňovat výběrových řízení, protože jsem zjistil že účastí mé firmy pouze dělám křoví už dávno dopředu dohodnutým zakázkám za dávno dopředu dohodnuté peníze a hlavně provize. A ty rozdíly v cenách jsou hodně veliké. A hádejte kdo je v těchto zakázkách investor a z čích peněz se provize rozdělují. A ty rozdíly jsou neskutečně veliké. Např. cena za vybavení jedné kanceláře nábytkem se liší i o statisíce.
0/0
10.3.2004 9:12

Bikboke

Re: Je vidět, že víš kulový
.... o PPF. Ta když vstoupila do České pojišťovny tak, tak jako předsedu představenstva dosadila Kočárníka (ODS), tudíž oni vyzužívají kontaktů, které se jí momentálně hodí (proč ne tady jde o lobby, to je běžné i venku, mně osobně to vůbec nepohoršuje), takže rozhodně se nedá říci, že jsou spojeni s levičáky. Navíc majiteli společnosti PPF je teď cca. 38 let, nevím, zda se mohl za komančů do svých cca. 22 let dostat k dovíjakému lizu, který by mu teď resp. před cca. 10 lety k něčemu byl. Pravdou je, že otázkou zůstává, kde a jak skupina PPF začala, na druhou stranu se na ní zatím žádný skandál neprovalil, na rozdíl od jiných investičních společností ( buď skutečně žádný průser neexistuje nebo z dnešní pozice nejsilnější finanční skupiny jej umí PPF efektivně ututlat). Mně osobně je osba majitele PPF vcelku sympatická, nemá za potřebí ajko nejbohatší občan ČR se ukázat na snobáckých akcích, vím, že je to člověk, který investuje do umění a to nejen ve svůj prospěch, ale snaží se jej podporovat jako mecenáš a rozhodně to není blb který dáváveřejně na odiv svůj majetek. Můj názor....
0/0
10.3.2004 9:12

chroustík

Re: snad nám nechceš namluvit,
že majitel skupiny PPF je opravdu ta osoba, která tuto společnost založila a řídí ? Tam tahají za nitky jiní ostří hoši !
0/0
10.3.2004 12:31

Vallmont

...a že bychom platili další peníze?!?!
Po přečtení tohoto článku jsem nabyl dojmu,že pan senátor /bože,tam už může být kdejaký ........./ se snaží zopakovat stejný podraz co již jednou předvedl s Američany./Budiž jim země lehká za 10 miliard/  a my zase zaplatíme nějaký ten peníz za špatnou ochranu investic.Moc bych se nedivil.To se snad nenajde nikdo kdo by milého pana doktora /myslím tím důsledné uplatnění zákona/ poslal tam kam patří.Asi ne.Asi má pan doktor ještě hodně peněz na zakoupení si náklonnosti některých lidí.NO,vždyť co se divím -Kocourkov je Kocourkov!?!?!?
0/0
10.3.2004 7:43

invos

kdo to udělá?
Měl by se konečně najít někdo, kdo by pana Železného sprovodil ze světa... Je to hnusné, co tu pořád opakuji, nicméně deset miliard korun, které musel zaplatit český stát za Železného chamtivost mohly být použity třeba pro nemocnice, postižené, děti...  Myslím si, že by to za život jednoho chamtivce stálo...
0/0
10.3.2004 7:36

lemax

Pane Zelezny, co nam to zase babrate!
Je uz pomalu smesne a take nudne procitat clanky o panu Zeleznem, ktery se tim stava opravdu smesnou osobou i pro nezasvecene ctenare tisku. Kdyz vas pribuzny umira v chudobe, tak se k nbemu moc nemame, ale kdyz po jeho smreti prekvapene zjistite milionove dedictvi tak jste nebo byl jeho nejblizsi pribuzny. O co nam slo? Kdyz se tahle televizni spolecnost dostala do uzkych a ztracela penize, nabyvala na dluzich tak pana Zelezneho nebylo a vyparil se aby nebyl zodpovedny pro financni ztraty. Ted je zpet a hrde az soudne se hlasi o to co by znovu mohl svou neschopnosti ridit a rozhodovat znovu dostat do finacni krize. Mel by zmizet jak politickeho, tak i podnikatelskeho zivota a nemarit nas drahy ctenarsky cas. Na co sahne to......................... Rosta
0/0
10.3.2004 3:19

demokratic

Re:
Nic proti tobě, ale píšeš sem vůbec z jiného důvodu, než stále dokola odkazovat na ten tvůj IDioT portál? Jaký máš na něm zájem?Pracuješ tam? Nebo někdo z tvých známých či příbuzných? Nebo se ti jen líbí a myslíš si, že nás to zajímá? - Že bychom si tu také i my ostatní udělali nějakou soukromou odkazovnu na ty stránky, které se nám líbí? Smí se to vůbec ? (Jen připomínám orientaci a akcenty onoho portálu: není snad přímo rudý, ale adorací např. oné neblaze známé "Dolejšího analýzy" a jinými "perlami" se řadí někam na pomezí Sládkovců a antidemokratů všech odstínů...)  
0/0
10.3.2004 17:43

Pavrabec_CZ

:-)
To se docela prohneš Vláďo:-))    
0/0
10.3.2004 0:20

Milan M3

Re:
Naší 3-členné rodině dluží 3 litry (za těch 10 giga). To už aby naběhnul do kolbenky na zkrácenej úvazek. Kromě senátorství si třeba i něco vydělá a dostane od odborů jednou za rok kalendář a mejdlo. To se mu pak bude v base hodit, bude se mít pro co ve sprše vohejbat
0/0
10.3.2004 0:24

Marťásek

Re:
To ti nedluží Železný, ale současná vládní koalice, která má na svědomí to, že se ten soud prohrál. Např. se tomu pomohlo odvoláním rady týden před tím, nebo třeba taková drobnost, že ČR hájil právník dříve zastupující v sporech protistranu ... Někomu se prostě hodilo, že to ČR projela. Jinak - 10 mld dluhu tahle vláda vyrobí tak za 3 týdny ...
0/0
10.3.2004 8:58

rakosnicek_2003

Re:
Souhlasim s tebou a tenhle prispevek pisu jen proto, abys vedel, ze nejsi sam kdo ma v hlave mozek a ne jen zast. Cele je to jen a jen o tom, ze to nezvladla vlada a jeji advokati.  Urcite v tom bylo zainteresovano spoustu lidi,, ale 10 mld. staci na uplatky pro hooodne advokatu, uredniku i ministru a jeste panu Lauderovi asi hodne zbylo ...
0/0
10.3.2004 9:21

metafrik

Re:
Tak a teď už jen zjistit, proč ta tupá vláda poslala 10mld. Lauderovi na sporožiro. Bylo to kvůli marťanům, rákosníčkovi, vochomůrkovi...
0/0
10.3.2004 10:07

navratil03

Re:
To je hloupost, kdyby se původně nepostavili za  Železného, soudil by se asi on, ale ne u mezinárodního soudu a bpřípadné vyrovnání by bylo určitě levnější. Ale nejlepší způsob, jak to mohli tenkrát vyřešit, bylo udělit i Lauderovi vysílací licenci a nechat je ať si to o diváky rozdají mezi sebou(je přece ODS pro volnost podnikání).
0/0
10.3.2004 10:58

Marťásek

Re:
Jsi ohromný chytrolín. Proč se asi tak vydávají licence? Protože z technických a fyzikálních důvodů není možný neomezený počet kanálů. Každé radiové zařízení má dáno, ve které části spektra může vysílat, aby se nerušily. A celé spektrum je už rozebráno. Mobily, sanitky, vojáci, policie, mikrovlnné trouby, televize, rozhlas, .........
U kabelových televizí není problém a proto na ně ani licenci nepotřebuješ.
0/0
10.3.2004 11:05

navratil03

Re:
Jsme tedy omezený na 4 kanály vzduchem, dobrá, tak ho měli pustit  na kabel.
0/0
10.3.2004 12:21

Marťásek

Re:
Netvrdím, že 4 kanály jsou max. Klidně jich může být víc, ale možná jsou nějaké kmitočty rezervované do budoucna pro něco... Kdyby nebyly v minulosti rezervované pro mobily, tak jsme je dnes neměli.
Na kabel nikomu nikdo nebrání.
0/0
10.3.2004 12:27

karoten

Re: Kolbenka už není
Ale může vzít flek u kasy v Kauflandu. Tohle prostředí bude pro jeho vytříbenej vkus velmi inspirativní.
0/0
10.3.2004 9:00

Egoista

Trapne tahanice
Trapny kolotoc virtualnich penez kolem TV, ktera mela uz davno prijit o licenci. Kdyz dostavala uvolneny kanal po F1, deklarovala zcela jine snahy, nez posleze provozovala. Jedine realne "investovane" penize do tehle zumpy pak bylo tech neslavnych 10 miliard. Tato televize ma svuj zisk zalozen na nestoudnem vnucovani stale klesajici latky divacke mase. Vsak proc ne, reklama na menstruacni vlozky a praci prasek nemusi byt mezi Fellinim, staci ji vrznout do Policajtu z predmesti nebo latinskoamericke mnohadilne ubohosti. Odebrat licenci. Hned. Jsou i jine komercni stanice (treba i ta Prima), ktere navzdory mnohonasobne nizsimu rozpoctu produkuji kvalitneji - tak kam ty penize jdou?
0/0
10.3.2004 0:14

Blackshield

Re:
Poptávka aktivuje nabídku, hochu, budeš se s tím muset smířit... BTW, trapné telenovely a německé seriály na Primě ti přijdou lepší? A to jsem nezmínil komančské vykopávky...
0/0
10.3.2004 0:16

Egoista

Re:
Proboha, nerikam, ze Prima je vzdelavaci prudce intelektualsky ladeny kanal ;). - ale jejich tvorba je mene urazliva a bombasticka. Nova je nechutny moloch, to varna na trapnost. Proti ni je Prima zivnostnik, kteremu se obcas i neco jedleho povede - nu proc ne. Ostatne - bez nabidky neni poptavka, ne naopak. Ne se na obrazovkach objevila napr. Esmeralda, ceska uklizecka neumela to slozite slovo 'telenovela' ani vyslovit. Televize, a ani ta komercni, neni hokynarstvi - nesmi se podbizet cenou.
0/0
10.3.2004 0:37

davexx

Re:
Když se mi nějaká televize nelíbí, tak se na ni nedívám. Nikdo mně do toho nenutí a taky za to dívání nikomu neplatím. Není nic jednoduššího. Proč by se mělo pořád někomu něco zakazovat a nařizovat, ať si každý dělá co chce (samozřejmě v rámci rozumných mezí), dokud tím nikoho jiného neomezuje, nehorožuje ..., tak je to jeho problém. To je demokracie. Televize, jejíž program a hospodaření mne zajímá je veřejnoprávní televize, protože tu si platím. Abych pravdu řekl, jsem celkem rád, že je ve finanční krizi, protože začala vysílat populárně věděcké pořady a to ve velkém a to je přesně to, co mi vyhovuje.
0/0
10.3.2004 8:41

rakosnicek_2003

Re:
Gratuluju  to sedi od pvniho do posledniho slova !!!
0/0
10.3.2004 9:24

357

Re:
Přesně tak.
0/0
10.3.2004 9:31

Egoista

Re:
To neni pravda. Medialni trh se od toho normalniho lisi. Televiznich celoplosnych frekvenci tu je stezi rekneme 5, tj. neni moznost vyberu. Proto je potreba, aby si z privilegia na jeji pouzivani nekdo nedelal vynosny byznys s lidskou pokleslosti nebo ho nezneuzival k necemu nelegalnimu/neobjektivnimu. A to presne Nova dela. Od toho take mame kontrolni organy. Ze se na Novu divat nemusim, je pravda (a take se tim ridim) - ale, tu frekvenci by mela dostat jina spolecnost, ktera ma co nabidnout, s jasnym kapitalovym pozadim, a stravitelnejsim vysilacim schematem. Jakym pravem ma ta skupina tajtrliku z nekdejsi CET21, nekolikrat zrecyklovanych, pravo drzet tuhle frekvenci? Zpravy a publicistika na Nove je politicky lobujici, bulvarni, neobjektivni, zjednodusujici. Zabavne porady na hranici (nekdy i za) vulgarity. Nelze vydelavat na snizovani latky. To je jako kdyby se nejaka pornostar rozhodla zvysovat popularitu tim,ze bude do supermarketu chodit nakupovat nahata. Osobne by mi nevadilo, kdyby frekvence po Nove dostala nejaka TV, distancujici se od trapnych pokusu o zpravodajstvi nebo politicke sondy - rekneme hudebni TV - a bude klid.
0/0
10.3.2004 9:45

metafrik

Re: davex
Bohužel za Novu "která tě nezajímá" jsi už paušálně zaplatil.. 10 mld. a platíš dál, právě v těch vložkách. Jinak názor, že v podstatě nic není třeba regulovat je klausromantický omyl - vybrané části trhu jsou regulovány v celém vyspělém světě.
0/0
10.3.2004 9:58

karoten

Re: Jak jednoduchá
Ideologie, pořád nechápu proč tak přehlednej a prostej názor na sqělý fungování světa nepřitahuje masy? Vždyť ten liberalismus vychází každýmu z duše, ne? Níže píšící Egoista má na Vás co dohánět - stran egoismu. Aha už mi přihořívá....esi von ten holej liberalismus není jenom pro egoisty....
0/0
10.3.2004 10:02

necu

Re:
Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo.
0/0
10.3.2004 0:18

Najdete na iDNES.cz